*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 851038 φορές)

0 μέλη και 20 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3808 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 01:19:01 πμ »
Γιατί ρε παιδιά τόση απελπισία; τώρα απελπιστήκατε εσείς; εγώ ήμουν απελπισμένη όταν έτρεχα ωρομίσθια. Τότε ναι υπήρχε πρόβλημα. Όλοι οι άλλοι είχαν δουλειά και εγώ έκανα ΤΑ χιλιόμετρα για 12 ώρες δουλειάς την βδομάδα και για χρήματα που τα έβλεπα το καλοκαίρι (όπως και όλοι εσείς φυσικά που πήγατε ωρομίσθιοι). Τώρα οι περισσότεροι γνωστοί μου δεν εχουν καθόλου δουλειά ενώ εγώ έχω την ελπίδα της αναπλήρωσης και αν δεν με πάρουν αναπληρώτρια έχω έστω ένα ιδιαίτερο ενώ οι άλλοι δεν έχουν τίποτα. Θα μου πείτε έτσι δεν κάνεις οικογένεια. Εγώ σκοπεύω να κάνω οικογένεια και τπτ να μην έχω, ας μένουμε και με τους γονείς μου, γιατί δε σκοπεύω να αφήσω ούτε αυτούς ούτε τα οικονομικά μου να καθορίσουν το πότε θα κάνω οικογένεια. Αν περιμένω να περάσει η κρίση πάει πέρασε η ευκαιρία για παιδί! Βλέπω και τα άλλα παιδιά της ηλικίας μου που έχουν σπουδάσει πολυτεχνεία, οικονομικό, θεολογία κτλ.  και αυτοί δυσκολεύονται και δεν έχουν λεφτά. Οπότε απλά προσαρμόζομαι αφού βλέπω οτι έτσι είναι τα πράγματα γενικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:10:11 »

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3809 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 01:23:00 πμ »
Με την ωρομισθια ειχαμε ενα στοχο.στην ουσια εξαγοραζαμε προυπηρεσια.τωρα απλα τρεχουμε για τα λεφτα.για φετος,γιατι του χρονου ποιος ξερει..μα καλα ολοι αθηνα-θεσ/κη αποσπαστηκαν?δηλαδη εμεις που ωαλαμε μονο αττικη να πηδηξουμε τωρα απο το ζαλογγο?κατσε να παρω δυο στροφες για ζεσταμα..

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3810 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 01:41:55 πμ »
Για την Θεσσαλονίκη πάντως προς τις περιοχές Γ΄Δ΄Ε΄Θεσσαλονίκης δεν υπήρχαν αποσπάσεις ( ή εμένα μου φαίνεται;) αυτό σημαίνει οτι για αυτές τουλάχιστον τις περιοχές θα υπάρχουν κενά φαντάζομαι...

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3811 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 01:48:50 πμ »
Α αθηνων 21
β αθηνων 23
γ αθηνων 9
δ αθηνων 15

ανατολ κ δυτικη πολυ λιγα δεν τα θυμαμαι

Πειραιας καμία απόσπαση
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:10:11 »

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3812 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 01:51:42 πμ »
Ερωτηξη:ξερετε αν παιζει ρολο η εντοπιοτητα στην τοποθετηση αναπληρωτων?
δηλαδη αν υπαρχει ενα κενο αθηνα πχ και ο 350 εχει βαλει πρωτη επιλογη χανια ,οπου και μενει,ενω ο 351 εχει βαλει πρωτη επιλογη αθηνα, θα τοποθετησουν στο κενο τον 350 η τον 351?λιγο μπερδεμενο το εγραψα νομιζω :-\

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3813 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 01:52:38 πμ »
Για την Θεσσαλονίκη πάντως προς τις περιοχές Γ΄Δ΄Ε΄Θεσσαλονίκης δεν υπήρχαν αποσπάσεις ( ή εμένα μου φαίνεται;) αυτό σημαίνει οτι για αυτές τουλάχιστον τις περιοχές θα υπάρχουν κενά φαντάζομαι...

για τη Θεσσαλονικη η Α' περιοχη ειναι ολη η ανατολικη Θεσσαλονικη και η Β' ολη η δυτικη. δεν υπαρχουν Γ',Δ',Ε' στις αποσπασεις.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3814 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 01:54:16 πμ »
η εντοπιοτητα δεν σχετιζεται με την τοποθετηση καθως σημασια εχουν οι επιλογες καποιου ,αν εχει βαλει το κουτακι και τα μορια του για καθε τοποθετηση σε περιοχη αναπληρωσης .
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3815 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 01:56:48 πμ »
η εντοπιοτητα δεν σχετιζεται με την τοποθετηση καθως σημασια εχουν οι επιλογες καποιου ,αν εχει βαλει το κουτακι και τα μορια του για καθε τοποθετηση σε περιοχη αναπληρωσης .
Ευχαριστω.εξηγεις λιγο αυτο που γραφεις για τα μορια και την περιοχη τοποθετησης?

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3816 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 02:04:25 πμ »
Για την Θεσσαλονίκη πάντως προς τις περιοχές Γ΄Δ΄Ε΄Θεσσαλονίκης δεν υπήρχαν αποσπάσεις ( ή εμένα μου φαίνεται;) αυτό σημαίνει οτι για αυτές τουλάχιστον τις περιοχές θα υπάρχουν κενά φαντάζομαι...

για τη Θεσσαλονικη η Α' περιοχη ειναι ολη η ανατολικη Θεσσαλονικη και η Β' ολη η δυτικη. δεν υπαρχουν Γ',Δ',Ε' στις αποσπασεις.

Α ευχαριστώ δεν το γνώριζα... τότε πράγματι δύσκολα τα πράγματα για θεσσαλονίκη... για αυτούς που ενδιαφέρονται για άλλες περιοχές ίσως να είναι καλύτερα. Βέβαια το θέμα είναι πόσα είναι γενικά τα κενά.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3817 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 02:08:56 πμ »
Αν υποθεσουμε οτι δυο υποψηφιοι αναπληρωτες για την ιδια περιοχη διαφερουν ως προς τα μορια τους ,προηγειται αυτος που εχει αριθμητικα τα περισσοτερα μορια για προσληψη σ αυτη την περιοχη.

1) Υποψηφιοι που εχουν και οι δυο δηλωσει την Α' Αθηνας
Α' αθηνας  1ος υποψηφιος 30,3 μορια
Α' Αθηνας 2ος υποψηφιος 30 μορια

προσλαμβανεται στην Α' Αθηνας (εννοειται οτι εκει εχει υπαρξει βεβαια κενο) ο πρωτος υποψηφιος .

2)Εννοειται επισης οτι αν ο δευτερος εχει δηλωσει και το κουτακι ενω ο πρωτος δεν εχει δηλωσει το κουτακι(και  δεν εχει δηλωσει στις προτιμησεις του την Α' Αθηνας) ο τυχερος για την Α' Αθηνας ειναι σ αυτη την περιπτωση ο δευτερος κι ας εχει λιγοτερα μορια .

3)Τελος αν και οι δυο εχουν δηλωσει το κουτακι προηγειται εννοειται αυτος με τα περισσοτερα μορια για την Α' Αθηνας .(αν βεβαια ο πρωτος υποψηφιος δεν πετυχε τοποθετηση μεσα στις επιλογες του)
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3818 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 02:14:03 πμ »
Αν υποθεσουμε οτι δυο υποψηφιοι αναπληρωτες για την ιδια περιοχη διαφερουν ως προς τα μορια τους ,προηγειται αυτος που εχει αριθμητικα τα περισσοτερα μορια για προσληψη σ αυτη την περιοχη.

1) Υποψηφιοι που εχουν και οι δυο δηλωσει την Α' Αθηνας
Α' αθηνας  1ος υποψηφιος 30,3 μορια
Α' Αθηνας 2ος υποψηφιος 30 μορια

προσλαμβανεται στην Α' Αθηνας (εννοειται οτι εκει εχει υπαρξει βεβαια κενο) ο πρωτος υποψηφιος .

2)Εννοειται επισης οτι αν ο δευτερος εχει δηλωσει και το κουτακι ενω ο πρωτος δεν εχει δηλωσει το κουτακι(και  δεν εχει δηλωσει στις προτιμησεις του την Α' Αθηνας) ο τυχερος για την Α' Αθηνας ειναι σ αυτη την περιπτωση ο δευτερος κι ας εχει λιγοτερα μορια .

3)Τελος αν και οι δυο εχουν δηλωσει το κουτακι προηγειται εννοειται αυτος με τα περισσοτερα μορια για την Α' Αθηνας .(αν βεβαια ο πρωτος υποψηφιος δεν πετυχε τοποθετηση μεσα στις επιλογες του)
χαχα φοβερη!!ευχαριστω ιντιιντ..

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3819 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 02:17:23 πμ »
Αν υποθεσουμε οτι δυο υποψηφιοι αναπληρωτες για την ιδια περιοχη διαφερουν ως προς τα μορια τους ,προηγειται αυτος που εχει αριθμητικα τα περισσοτερα μορια για προσληψη σ αυτη την περιοχη.

1) Υποψηφιοι που εχουν και οι δυο δηλωσει την Α' Αθηνας
Α' αθηνας  1ος υποψηφιος 30,3 μορια
Α' Αθηνας 2ος υποψηφιος 30 μορια

προσλαμβανεται στην Α' Αθηνας (εννοειται οτι εκει εχει υπαρξει βεβαια κενο) ο πρωτος υποψηφιος .

2)Εννοειται επισης οτι αν ο δευτερος εχει δηλωσει και το κουτακι ενω ο πρωτος δεν εχει δηλωσει το κουτακι(και  δεν εχει δηλωσει στις προτιμησεις του την Α' Αθηνας) ο τυχερος για την Α' Αθηνας ειναι σ αυτη την περιπτωση ο δευτερος κι ας εχει λιγοτερα μορια .

3)Τελος αν και οι δυο εχουν δηλωσει το κουτακι προηγειται εννοειται αυτος με τα περισσοτερα μορια για την Α' Αθηνας .(αν βεβαια ο πρωτος υποψηφιος δεν πετυχε τοποθετηση μεσα στις επιλογες του)
χαχα φοβερη!!ευχαριστω ιντιιντ..


Τοσα χρονια αδιοριστη εχω ψησει....κι εχω ψησει κουτακια...... ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3820 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 02:29:22 πμ »
Αν όμως είσαι τυχερός/ή και δεν είσαι στην ίδια φάση με αυτόν/ήν που σε περνάει στα μόρια και είσαι στην επόμενη φάση (π.χ. πέρσι είχε φάση για δευτεροβάθμια στις 29 οκτωμβρίου και φάση για πρωτοβάθμια στη 1 Νοεμβρίου) μπορεί αυτός να πάει στις Κυκλάδες (επειδή έβαλε tick στο κουτάκι και σε εκείνη την φάση καλύφθηκαν όλα τα κενά για Αθήνα) και εσύ να πας με την επόμενη φάση στην Αθήνα αν και έχεις λιγότερα μόρια. Οπότε ο παράγοντας τύχη είναι ο πιο σημαντικός. Σωστά τα λέω φουρνάρισσα kat kat?  ;D

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 614
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3821 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 08:51:05 πμ »
Ολόσωστα τα ακούω. Κάπως έτσι βρέθηκα κι εγώ πέρισι Α' Αθήνας ;D ;D
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 769
Σύνολο: 778

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.