*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849980 φορές)

0 μέλη και 29 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4312 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 01:19:53 μμ »
καλως μας βρηκες τοτε!  ;D
εννοεις γι'αναπληρωση? αν ναι, καλουν πρωτα ολους οσους ειναι στον πινακα των αναπληρωτων ΜΕ προυπηρεσια και αφου τελειωσει ο πινακας αυτος και χρειαστουν επιπλεον ατομα τοτε περνανε και σ'αυτον της μηδενικης. κι επειδη αυτο δεν εχει συμβει μεχρι τωρα στην ειδικοτητα μας, θα ελεγα οτι εκτος απο υπομονη θα χρειαστεις και μια πυρηνικη βομβα να εξολοθρευσεις ολους εμας που εχουμε προυπηρεσια!  ;D

Ευχαριστώ πολύ!  Κάτι τέτοιο είχα υποπτευθεί, αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω!!! Έλεγα στον εαυτό  μου "σώπα βρε κουτό, κάτι άλλο θα είναι, δεν γίνεται να πήρες το πτυχίο τσάμπα".....  Πού να'ξερα???
Και αυτός τη μηδενικής με ποια λογική δίνει τον αύξοντα αριθμό στον καθένα?  Βάσει ζωδίου?  Γιατί λίγο random μου φαινόμαστε...!

με την χρονολογια κτησης πτυχιου μπαινουν στη σειρα. προηγουνται ομως οι ειδικες κατηγοριες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:08:30 »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4313 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 01:24:42 μμ »
καλως μας βρηκες τοτε!  ;D
εννοεις γι'αναπληρωση? αν ναι, καλουν πρωτα ολους οσους ειναι στον πινακα των αναπληρωτων ΜΕ προυπηρεσια και αφου τελειωσει ο πινακας αυτος και χρειαστουν επιπλεον ατομα τοτε περνανε και σ'αυτον της μηδενικης. κι επειδη αυτο δεν εχει συμβει μεχρι τωρα στην ειδικοτητα μας, θα ελεγα οτι εκτος απο υπομονη θα χρειαστεις και μια πυρηνικη βομβα να εξολοθρευσεις ολους εμας που εχουμε προυπηρεσια!  ;D

Ευχαριστώ πολύ!  Κάτι τέτοιο είχα υποπτευθεί, αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω!!! Έλεγα στον εαυτό  μου "σώπα βρε κουτό, κάτι άλλο θα είναι, δεν γίνεται να πήρες το πτυχίο τσάμπα".....  Πού να'ξερα???
Και αυτός τη μηδενικής με ποια λογική δίνει τον αύξοντα αριθμό στον καθένα?  Βάσει ζωδίου?  Γιατί λίγο random μου φαινόμαστε...!

με βαση την ημερομηνια κτησης πτυχιου και σε περιπτωση που δυο εχουν παρει πτυχιο ιδια μερα το βαθμο.
αν και αυτο με τα ζωδια μου ακουγεται καλο, νομιζω οτι θα δημιουργησει κοντρες και φασαρια!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος dede

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Hope springs last. Contrary to the rest of us.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4314 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 01:25:45 μμ »
καλως μας βρηκες τοτε!  ;D
εννοεις γι'αναπληρωση? αν ναι, καλουν πρωτα ολους οσους ειναι στον πινακα των αναπληρωτων ΜΕ προυπηρεσια και αφου τελειωσει ο πινακας αυτος και χρειαστουν επιπλεον ατομα τοτε περνανε και σ'αυτον της μηδενικης. κι επειδη αυτο δεν εχει συμβει μεχρι τωρα στην ειδικοτητα μας, θα ελεγα οτι εκτος απο υπομονη θα χρειαστεις και μια πυρηνικη βομβα να εξολοθρευσεις ολους εμας που εχουμε προυπηρεσια!  ;D

Ευχαριστώ πολύ!  Κάτι τέτοιο είχα υποπτευθεί, αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω!!! Έλεγα στον εαυτό  μου "σώπα βρε κουτό, κάτι άλλο θα είναι, δεν γίνεται να πήρες το πτυχίο τσάμπα".....  Πού να'ξερα???
Και αυτός τη μηδενικής με ποια λογική δίνει τον αύξοντα αριθμό στον καθένα?  Βάσει ζωδίου?  Γιατί λίγο random μου φαινόμαστε...!

με την χρονολογια κτησης πτυχιου μπαινουν στη σειρα. προηγουνται ομως οι ειδικες κατηγοριες.

It makes sense now...  Έβλεπα χρονολογίες κτήσης πτυχίου ανακατεμένες, δεν ήξερα ότι και οι ειδικές κατηγορίες είναι στον ίδιο πίνακα.  Ευχαριστώ πολύ! 
He was my North, my South, my East and West.  My working week, my Sunday rest.
My noon, my midnight, my talk, my song.
I thought that love would last forever; 
I was wrong.
W.H. Auden

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4315 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 01:28:40 μμ »
http://kritonperiferia.gr/2011/10/07/sta-660-evro-o-misthos-ton-neon-ekpedeftikon/ 660 ευρω ο μισθός για νεοδιοριστο καθηγητη. Αξίζει τελικά;;;;;;;;;;;; Εγώ από Δευτέρα αρχίζω να κοιτάω και άλλού. Ας πάει η Διαμαντοπούλου στα κορφοβούνια και τα ερημονήσια να κάνει την ερημήτησα. Εμείς έχουμε και ένα @$#%^πτυχίο και κάποια όρια αξιοπρέπειας.
Αν εφαρμοστεί, σίγουρα δεν αξίζει. Είναι δυνατόν με τόσα χρήματα να πληρώνεις ενοίκια, λογαριασμούς, φαγητό, μετακινήσεις κλπ., πόσο μάλλον όταν έχεις και οικογένεια; Oύτε για ένα άτομο δεν επαρκούν. Μάλλον πολλοί από μας θα πρέπει να κοιτάξουμε για κάτι άλλο.  >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:08:30 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4316 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 01:29:50 μμ »
γιατι θα γινουν διορισμοι?  ;D

http://kritonperiferia.gr/2011/10/07/sta-660-evro-o-misthos-ton-neon-ekpedeftikon/ 660 ευρω ο μισθός για νεοδιοριστο καθηγητη. Αξίζει τελικά;;;;;;;;;;;; Εγώ από Δευτέρα αρχίζω να κοιτάω και άλλού. Ας πάει η Διαμαντοπούλου στα κορφοβούνια και τα ερημονήσια να κάνει την ερημήτησα. Εμείς έχουμε και ένα @$#%^πτυχίο και κάποια όρια αξιοπρέπειας.
Αν εφαρμοστεί, σίγουρα δεν αξίζει. Είναι δυνατόν με τόσα χρήματα να πληρώνεις ενοίκια, λογαριασμούς, φαγητό, μετακινήσεις κλπ., πόσο μάλλον όταν έχεις και οικογένεια; Oύτε για ένα άτομο δεν επαρκούν. Μάλλον πολλοί από μας θα πρέπει να κοιτάξουμε για κάτι άλλο.  >:(

Αποσυνδεδεμένος dede

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Hope springs last. Contrary to the rest of us.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4317 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 01:32:09 μμ »
καλως μας βρηκες τοτε!  ;D
εννοεις γι'αναπληρωση? αν ναι, καλουν πρωτα ολους οσους ειναι στον πινακα των αναπληρωτων ΜΕ προυπηρεσια και αφου τελειωσει ο πινακας αυτος και χρειαστουν επιπλεον ατομα τοτε περνανε και σ'αυτον της μηδενικης. κι επειδη αυτο δεν εχει συμβει μεχρι τωρα στην ειδικοτητα μας, θα ελεγα οτι εκτος απο υπομονη θα χρειαστεις και μια πυρηνικη βομβα να εξολοθρευσεις ολους εμας που εχουμε προυπηρεσια!  ;D

Ευχαριστώ πολύ!  Κάτι τέτοιο είχα υποπτευθεί, αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω!!! Έλεγα στον εαυτό  μου "σώπα βρε κουτό, κάτι άλλο θα είναι, δεν γίνεται να πήρες το πτυχίο τσάμπα".....  Πού να'ξερα???
Και αυτός τη μηδενικής με ποια λογική δίνει τον αύξοντα αριθμό στον καθένα?  Βάσει ζωδίου?  Γιατί λίγο random μου φαινόμαστε...!

με βαση την ημερομηνια κτησης πτυχιου και σε περιπτωση που δυο εχουν παρει πτυχιο ιδια μερα το βαθμο.
αν και αυτο με τα ζωδια μου ακουγεται καλο, νομιζω οτι θα δημιουργησει κοντρες και φασαρια!

Βλέπω ανακοίνωση ΥΠΕΠΘ:
Σε συνεργασία με κορυφαίους αστρολόγους-μελλοντολόγους, και μετά από καθημερινές συσκέψεις με την Αση Μπήλιου, φέτος καλούνται ως αναπληρωτές οι εξής:  Δίδυμοι με Ωροσκόπο Σκορπιό και Σελήνη στον Υδροχόο, Λέοντες με την Αφροδίτη στον Καρκίνο,  Κριοί με τρίγωνο Δία-Αφροδίτης-Πλούτωνα και Ζυγοί με Ωροσκόπο Τοξότη και Δία στον Ταύρο. 
Όσοι έχουν μόνο τους προαναφερθέντες ωροσκόπους και όχι ολόκληρο το συνδυασμό καλούνται για ωρομίσθιοι.
Η Λίτσα Πατέρα μαζί σας!  Καλή σχολική χρονιά!
He was my North, my South, my East and West.  My working week, my Sunday rest.
My noon, my midnight, my talk, my song.
I thought that love would last forever; 
I was wrong.
W.H. Auden

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4318 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 01:50:52 μμ »
γιατι θα γινουν διορισμοι?  ;D

http://kritonperiferia.gr/2011/10/07/sta-660-evro-o-misthos-ton-neon-ekpedeftikon/ 660 ευρω ο μισθός για νεοδιοριστο καθηγητη. Αξίζει τελικά;;;;;;;;;;;; Εγώ από Δευτέρα αρχίζω να κοιτάω και άλλού. Ας πάει η Διαμαντοπούλου στα κορφοβούνια και τα ερημονήσια να κάνει την ερημήτησα. Εμείς έχουμε και ένα @$#%^πτυχίο και κάποια όρια αξιοπρέπειας.
Αν εφαρμοστεί, σίγουρα δεν αξίζει. Είναι δυνατόν με τόσα χρήματα να πληρώνεις ενοίκια, λογαριασμούς, φαγητό, μετακινήσεις κλπ., πόσο μάλλον όταν έχεις και οικογένεια; Oύτε για ένα άτομο δεν επαρκούν. Μάλλον πολλοί από μας θα πρέπει να κοιτάξουμε για κάτι άλλο.  >:(
Αν, όποτε και όσοι διορισμοί γίνουν. Προσωπικά δεν ελπίζω σε διορισμό. Ως τώρα όμως έβλεπα την αναπλήρωση ως μια ευκαιρία για έναν αρκετά καλό μισθό.

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4319 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 02:16:08 μμ »
o μισθος του αναπληρωτη θα μεινει στα ιδια επιπεδα μεχρι να ληξει ο ΕΣΠΑ.μετα φινιτο λα μουζικα.στα ιδια με του διορισμενου θα πεσει.αρα μιλαμε για σκαρτα 2 χρονια.δεν ειναι λυση παιδια.αλλη δουλεια-η μοναδικη λυση πλεον.

Αποσυνδεδεμένος tinkerbell85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4320 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 02:27:38 μμ »
μετα τον εσπα δε θα βρουν κπ να μας χρηματοδοτει??
ό,τι δε σε σκοτώνει,σε κάνει πιο δυνατό..!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4321 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 02:47:41 μμ »
o μισθος του αναπληρωτη θα μεινει στα ιδια επιπεδα μεχρι να ληξει ο ΕΣΠΑ.μετα φινιτο λα μουζικα.στα ιδια με του διορισμενου θα πεσει.αρα μιλαμε για σκαρτα 2 χρονια.δεν ειναι λυση παιδια.αλλη δουλεια-η μοναδικη λυση πλεον.

Από που βγάζεις αυτό το συμπέρασμα. Ο μισθός των αναπληρωτών, είτε μέσω ΕΣΠΑ είτε μέσω Υπουργείου, είναι άμεσα συνδεδεμένος με το μισθό των μόνιμων εκπαιδευτικών (Ίδια ΜΚ κι επιδόματα με διαφορετικές κρατήσεις)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 614
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4322 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 03:17:32 μμ »
o μισθος του αναπληρωτη θα μεινει στα ιδια επιπεδα μεχρι να ληξει ο ΕΣΠΑ.μετα φινιτο λα μουζικα.στα ιδια με του διορισμενου θα πεσει.αρα μιλαμε για σκαρτα 2 χρονια.δεν ειναι λυση παιδια.αλλη δουλεια-η μοναδικη λυση πλεον.

Από που βγάζεις αυτό το συμπέρασμα. Ο μισθός των αναπληρωτών, είτε μέσω ΕΣΠΑ είτε μέσω Υπουργείου, είναι άμεσα συνδεδεμένος με το μισθό των μόνιμων εκπαιδευτικών (Ίδια ΜΚ κι επιδόματα με διαφορετικές κρατήσεις)
Δυστυχώς κι εγώ αυτό ξέρω. Η μόνη διαφορά του μισθού μας με του μόνιμου είναι ότι έχουμε λιγότερες κρατήσεις :'( :'( :'( :'(
Άρα γύρω στα 900 να υπολογίζω?
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4323 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 03:37:07 μμ »
μου το ειπαν και περυσι στα ΠΕΚ και ενας φιλος που ειναι χωμενος γενικα και τον εμπιστευομαι.ηδη απο περυσι μας ελεγαν στα ΠΕΚ οτι ο μισθος θα μειωνοταν στα 900 περιπου.

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4324 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 03:37:52 μμ »
μετα τον εσπα δε θα βρουν κπ να μας χρηματοδοτει??
Ε, δεν μπορεί! Πάντα βρίσκεται ένας καλοθελητής... http://www.youtube.com/watch?v=UDApZhXTpH8&ob=av2e

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4325 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 03:40:35 μμ »
μου το ειπαν και περυσι στα ΠΕΚ και ενας φιλος που ειναι χωμενος γενικα και τον εμπιστευομαι.ηδη απο περυσι μας ελεγαν στα ΠΕΚ οτι ο μισθος θα μειωνοταν στα 900 περιπου.
Αυτό όμως πώς μπρούμε να το ξέρουμε σίγουρα; I mean, δεν φαίνεται κάπου ξεκάθαρα στο μισθολόγιο-εκτός αν μου ξέφυγε κμ παράγραφος!! Γιατί, ειλικρινά, αν αυτό το σενάριο επιβεβαιωθεί, δεν υπάρχει λόγος να χτυπιόμαστε που δεν μας κάλεσαν ακόμα... ευχαριστώ θα έπρεπε να λέμε!!  ::)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 744
Σύνολο: 745

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.