*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση προϋπηρεσίας στον ΟΑΕΔ εκπαιδευτικών γενικής παιδείας  (Αναγνώστηκε 184518 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
και για να μη βιαστεις zagoraki  να με ρίξεις ...στην πυρά εγώ να κατανοήσω το δίκαιο αίτημα σου στην εργασία και να με βρεις συμπαραστάτη, από την άλλη όμως είναι εντέλως δίκαιο και λογικό και αυτός που μόχθησε για την συγκέντρωση προυπηρεσίας, που έδωσε 1,2,3,4,5,6 φορές στον ασεπ να μην αδικηθεί!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
zagoraki καταρχήν μια καλοπροαίρετη κριτική απέναντι σου. τη συγκεκριμένη πρόταση να κατοχυρώσετε την προυπηρεσία σας εφόσον είστε επιτυχόντες του ασεπ την έκανα πρώτη φορά στο προηγούμενο μήνυμα μου.προφανώς πάνω στη συγχυσή σου έκρινες και απάντησες με απαξιωτικό χαρακτηρισμό ότι επαναλαμβάνομαι. μάλλον κρίνεις εξ ιδιων τα αλλότρια.....μια και μονότονα αναφέρεσε επίμονα σε πδς σιβιτανίδειο, ναυτικά λύκεια, εκκλησιαστικά λύκεια χώρες εξωτερικού κτλπ.οκ να συμφωνήσουμε οι προσλήψεις αναπληρωτων και ωρομισθίων να γίνονται μέσω του ενιαίου πίνακα στον οποίο νόμιμα καλώς να εισέλθετε.

Κάντε ότι θέλετε!

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Ζαγοράκη είναι και άλλοι που "ξενιτεύθηκαν" για τη απόκτηση προϋπηρεσίας εκατοντάδες χιλιόμετρα, δίνοντας ΑΣΕΠ 2,3,4,5, φορές. Σταμάτα τις γραφικότητες και ασχολήσου με το υπ. εργασίας.

Ευχαρίστως!

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
και για να μη βιαστεις zagoraki  να με ρίξεις ...στην πυρά εγώ να κατανοήσω το δίκαιο αίτημα σου στην εργασία και να με βρεις συμπαραστάτη, από την άλλη όμως είναι εντέλως δίκαιο και λογικό και αυτός που μόχθησε για την συγκέντρωση προυπηρεσίας, που έδωσε 1,2,3,4,5,6 φορές στον ασεπ να μην αδικηθεί!

Γιατί δεν ζητάς να προσμετρώνται τα μόρια του ΑΣΕΠ και στον πίνακα διορισμού και ασχολείσαι μαζί μου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
zagoraki μια κουβέντα για τα "μη βύσματα" έχεις να πεις;αν γίνομαι εγώ κουραστικός εσύ γιατί αποφεύγεις την απάντηση όπως ο διάολος το λιβάνι;

Συγνώμη αν το κάνω, αλλά εσύ τουλάχιστον επαναλαμβάνεσαι και με κουράζεις να λέω τα ίδια πράγματα που εγώ ή άλλοι σου έχουν απαντήσει σε προηγούμενα μηνύματα

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Συνάδελφοι,

Συγνώμη αλλά ο διάλογος δεν έχει πλέον ενδιαφέρον γιατί λέμε τα ίδια και τα ίδια. Να ξαναπώ και πάλι από την αρχή! Πως το ΥΠΕΠΘ παρανομεί όσο καθυστερεί να λάβει μέριμνα για τους ωρομίσθιους καθηγητές γενικής Παιδείας. Είναι θέμα νομιμότητας. Τώρα τι να σας πω; Έχουμε ξαναπεί πως οι θέσεις εργασίας μας μεταφέρθηκαν στο ΥΠΕΠΘ και αυτές θέλουμε να ακολουθήσουμε.Έρχεστε οι ίδιοι και οι ίδιοι και λέμε τα ίδια και τα ίδια και άκρη δεν βγάζουμε γιατί εσείς θέλετε και τον σκύλο χορτάτο και την πίτα ολόκληρη, κάτι σαν τα δικά μου δικά μου, αλλά και τα δικά σου δικά μου! Ε δεν πάει έτσι! Δεν θα το κάνουμε το κράτος american bar που έλεγε και ο μεγάλος Παπαγιαννόπουλος! Τι τους έχουμε τους νόμους;

Αν είστε σε θέση να μου απαντήσετε με επιχειρήματα πως έχουμε άδικο, πως αυτό που ζητάμε είναι παράνομο, να το συζητήσουμε! Αλλά τώρα, λέμε τα ίδια τα ίδια! Επίσης να τονιστεί πως ακόμη δεν έγινε τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
πράγματι δεν έχει ενδιαφέρον...γιατι δεν δίνεται απαντήσεις.το μονο που ξέρετε να κάνετε είναι να πετάτε την μπάλα στην κερκίδα...!

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
αυτο με το σκύλο και την πίτα ξαναπέστο...πολύ καλό!!!!μήπως όμως μπερδεύεις λίγο τα πράγματα,λέω μήπως;

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι,

Συγνώμη αλλά ο διάλογος δεν έχει πλέον ενδιαφέρον γιατί λέμε τα ίδια και τα ίδια. Να ξαναπώ και πάλι από την αρχή! Πως το ΥΠΕΠΘ παρανομεί όσο καθυστερεί να λάβει μέριμνα για τους ωρομίσθιους καθηγητές γενικής Παιδείας. Είναι θέμα νομιμότητας. Τώρα τι να σας πω; Έχουμε ξαναπεί πως οι θέσεις εργασίας μας μεταφέρθηκαν στο ΥΠΕΠΘ και αυτές θέλουμε να ακολουθήσουμε.Έρχεστε οι ίδιοι και οι ίδιοι και λέμε τα ίδια και τα ίδια και άκρη δεν βγάζουμε γιατί εσείς θέλετε και τον σκύλο χορτάτο και την πίτα ολόκληρη, κάτι σαν τα δικά μου δικά μου, αλλά και τα δικά σου δικά μου! Ε δεν πάει έτσι! Δεν θα το κάνουμε το κράτος american bar που έλεγε και ο μεγάλος Παπαγιαννόπουλος! Τι τους έχουμε τους νόμους;

Αν είστε σε θέση να μου απαντήσετε με επιχειρήματα πως έχουμε άδικο, πως αυτό που ζητάμε είναι παράνομο, να το συζητήσουμε! Αλλά τώρα, λέμε τα ίδια τα ίδια! Επίσης να τονιστεί πως ακόμη δεν έγινε τίποτα!
Τι εννοείς <<οι θέσεις εργασίας μας μεταφέρθηκαν στο ΥΠΕΠΘ και αυτές θέλουμε να ακολουθήσουμε>>; Εγώ ξέρω ότι οι θέσεις δεν μεταφέρθηκαν ποτέ και γι αυτό και δεν εργάζεστε.Το υπ εργασίας σας <<πρόδωσε>> και όχι το ΥΠΕΠΘ. Για σκέψου το καλύτερα και θα δεις ότι ζητάτε ευθύνες από λάθος υπουργείο...

Αποσυνδεδεμένος tsiartas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλησπέρα,
θα επαναλάβω αυτά που έχω αναφέρει σε προηγούμενα μηνύματα. Εδώ υπάρχει ένας πόλεμος συμφερόντων. Πρέπει απλά να δώσουμε να καταλάβει ο υπουργός και η κυβέρνηση τι σημαίνει αυτό που σκέφτονται να κάνουν και πόσο μπορεί να τους κοστίσει.
Αναφορικά με τις προηγούμενες επιστολές παραπέμφθηκαν όλες στο Γραφείο διορισμών και απαντήθηκαν στερεότυπα, με απλή αναφορά της κατάστασης και της πρόθεσης της προηγούμενης ηγεσίας του υπουργείου να αναγνωρίσει την προϋπηρεσία των ΟΑΕΔιτών.
Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το αντίστοιχο τμήμα του υπουργείου, μου ανέφεραν εμμέσως πλην σαφώς ότι είναι θέμα υπουργού η εξέλιξη αυτής της υπόθεσης.
Μετά από τα παραπάνω έχω προσαρμόσει την επιστολή-καταγγελία, ώστε να αναφέρεται αποκλειστικά στον υπουργό.
Παρακαλώ πολύ όλους τους συναδέλφους που τους εκφράζει να την αναπαράγουν και να την στείλουν είτε με Φαξ είτε ηλεκτρονικά στο τηλέφωνο που αναφέρεται.


Αποσυνδεδεμένος kesk1506

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η νομιμοτητα δεν ειναι πόλεμος συμφεροντων.
Οι νομοι πρεπει να εφαρμοζονται αλλιως δεν υπαρχει κρατος

Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ : 
ΜΑΖΙΚΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ.
ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ Η ΚΟΡΟΥΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ

ΥΓ Για σκεφθητε ΜΗΠΩΣ  αποφασιει καποιος να καταργηθει ο ΑΣΕΠ  ;

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Τόσο καιρό υπάρχει το συγκεκριμένο καυτό θέμα και εγώ μόλις χτες και μετά βίας το πήρα χαμπάρι!  >:(

Ό, τι και να κάνουμε οι ωρομίσθιοι
                                αναπληρωτές
                                επιτυχόντες αλλά μη διοριστέοι ΑΣΕΠ
προκειμένου να εμποδίσουμε την άδικη
                                             εντελώς παράνομη
                                             πλήρως ανατρεπτική
είσοδο των οαεδ-ιτών στους με κόπο
                                           έξοδα
                                           ατέλειωτο διάβασμα
                                           πολλά-πολλά χιλιόμετρα μακριά
πίνακες, αναπληρωτών ή ενιαίο, να ξέρετε ότι είμαι μαζί σας, θα παλέψω κι εγώ.

Υπογραφή: Η 2 φορές επιτυχούσα ΑΣΕΠ (2005, 2007) και η εν αναμονή των αποτελεσμάτων του 3ου ΑΣΕΠ (2009)...
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος aposperitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Τόσο καιρό υπάρχει το συγκεκριμένο καυτό θέμα και εγώ μόλις χτες και μετά βίας το πήρα χαμπάρι!  >:(

Ό, τι και να κάνουμε οι ωρομίσθιοι
                                αναπληρωτές
                                επιτυχόντες αλλά μη διοριστέοι ΑΣΕΠ
προκειμένου να εμποδίσουμε την άδικη
                                             εντελώς παράνομη
                                             πλήρως ανατρεπτική
είσοδο των οαεδ-ιτών στους με κόπο
                                           έξοδα
                                           ατέλειωτο διάβασμα
                                           πολλά-πολλά χιλιόμετρα μακριά
πίνακες, αναπληρωτών ή ενιαίο, να ξέρετε ότι είμαι μαζί σας, θα παλέψω κι εγώ.

Υπογραφή: Η 2 φορές επιτυχούσα ΑΣΕΠ (2005, 2007) και η εν αναμονή των αποτελεσμάτων του 3ου ΑΣΕΠ (2009)...


Και ποιος σου είπε εσένα ότι εμείς δεν κοπιάζουμε 10-12-15 χρόνια τώρα στον οαεδ;

Και ποιος σου είπε εσένα ότι πολλοί από εμάς δεν έχουμε ρίξει ατελείωτο διάβασμα για τον ΑΣΕΠ;

Και ποιος σου είπε εσένα ότι και εμείς στα τόσα χρόνια δεν έχουμε διανύσει πολλά-πολλά χιλιόμετρα για να δουλέψουμε  σε ΟΑΕΔ άλλων νομών;

Και ποιος σου είπε εσένα ότι με 10-12-15 χρόνια ωρομισθία ζούμε πλουσιοπάροχα και ότι δεν αναγκαζόμαστε να δουλέψουμε σε οικοδομές , πατσατζίδικα, μανάβικα και άλλα πολλά.........για να σταθούμε οικονομικά ή μήπως και γιαυτό φταίνε πάλι οι οαεδίτες;

Και τι νομίζεις τέλος πάντων, ότι έξοδα έχεις κάνει μόνο εσύ; Μάλλον δεν έχεις καλές πληροφορίες και ίσως είσαι αρκετά μικρή σε ηλικία για να γνωρίζεις ότι ο ΑΣΕΠ έχει "φάει" τον διορισμό κάποιων εκπαιδευτικών- τώρα του ΟΑΕΔ-που ήταν στην επετηρίδα και δίδασκαν σε σχολεία ενώ ίσως εσύ και κάποιοι άλλοι που φωνάζουν για εμάς δεν είχατε ξεκινήσει τις σπουδές σας.

Μάλλον είναι άδικη και ανατρεπτική η σκέψη σου για να παλέψεις ενάντια στους συναδέλφους σου του ΟΑΕΔ. Εκεί που εσύ μοριοδοτήσαι στους πίνακες του ΟΑΕΔ ενώ εγώ αποκλείομαι από τους αντίστοιχους του ΥΠΕΠΘ.

Και επειδή όπως λες εχθές το πήρες χαμπάρι, αυτή η ιστορία με το ΥΠΕΠΘ και τον ΟΑΕΔ δεν είναι τωρινή αλλά υπάρχει από το 2001

Γι’ αυτό πάλεψε καλύτερα για ένα καλύτερο σχολείο για τα παιδιά μας και άσε να αποφασίσει η πολιτεία με την εφαρμογή των νόμων.

Υ.Γ. Ελπίζω να δοθεί λύση που να μην αδικεί κανέναν μας
Υ.Γ2 Συγνώμη για το επιθετικό ύφος.



Ένα μονάχα κράτησε και ξέχασέ τα όλα,
βαθιά ψυχή να τα χωράει όλα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 740
Σύνολο: 752

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.282 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.