*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση προϋπηρεσίας στον ΟΑΕΔ εκπαιδευτικών γενικής παιδείας  (Αναγνώστηκε 184522 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ

Με ενοχλεί που ένας μόνιμος που βρέξει -χιονίσει πληρώνεται έχει άποψη για τους αναπληρωτές ή ακόμη για τους ωρομίσθιους που τις περισσότερες φορές μας βλέπετε σαν καημένους αλλά πολύ σπάνια  θα δεις κάποιον να ξεβολεύεται για να δουλέψει κάποιος ωρομίσθιος.Αφού είσαι μόνιμος να πηγαίνεις στις συναντήσεις των τοπικών ΕΛΜΕ για να μαθαίνεις και τις θέσεις τους. Η θέση του Συνδικαλιστικού Οργάνου που σε εκφράζει και αγωνίζεται για σένα είναι άλλη


Σχετικά με τον κο Σπηλιωτόπουλο που πολύ σωστά λέει πως η εκπαιδευτική κοινότητα συμφωνεί, αναφέρεται στην απόφαση του 13ου συνεδρίου της ΟΛΜΕ η οποία απόφαση συνηγορεί υπέρ μας.Σίγουρα και κάποιοι άλλοι θα συμφώνησαν για να το λέει, κάτι θα ξέρει.

Kai αυτοι που αποφασισαν υπερ σας(οπως δηλωνεις) στο 13ο συνεδριο της ΟΛΜΕ δε σε ενοχλησε που ηταν μονιμοι και ειχαν αποψη για να μας αδικησουν και σε ενοχλει o μονιμος knkn??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
1) σε ενοχλει ο μονιμος που εχει αποψη υπερ της αξιοκρατιας..
2) αν η αποψη μου ειναι διαφορετικη απο αυτη των ελμε , δεν εχω δικαιωμα να την εκφρασω..?
3) ειμαι υπερ της αξιοκρατιας... ειμαι υπερ του κλεισιματος των παραθυρων !
4) ειμαι υπερ του 100% ΑΣΕΠ....

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10822.msg160828;topicseen#new



Με ενοχλεί που ένας μόνιμος που βρέξει -χιονίσει πληρώνεται έχει άποψη για τους αναπληρωτές ή ακόμη για τους ωρομίσθιους που τις περισσότερες φορές μας βλέπετε σαν καημένους αλλά πολύ σπάνια  θα δεις κάποιον να ξεβολεύεται για να δουλέψει κάποιος ωρομίσθιος.Αφού είσαι μόνιμος να πηγαίνεις στις συναντήσεις των τοπικών ΕΛΜΕ για να μαθαίνεις και τις θέσεις τους. Η θέση του Συνδικαλιστικού Οργάνου που σε εκφράζει και αγωνίζεται για σένα είναι άλλη.
Σχετικά με τον τρόπο διορισμού για να μην νομίσεις πως δεν ξέρουμε και τι μας γίνεται διάβασε τις παρακάτω προτάσεις του Συνηγόρου του Πολίτη όπου υπάρχει πλήρης έκθεση :
http://img.pathfinder.gr/clubs/files/66467/1.pdf
http://img.pathfinder.gr/clubs/files_3/111262/1.PDF

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Αγαπητέ chemist στον ΟΑΕΔ μπορούσα να μπω κι εγώ φυσικά με μεσον αλλά μόλις έμαθα οτι δεν αναγνωρίζεται η προϋπηρεσία προτίμησα την ωρομισθία τρέχοντας από δω κι από κει για λίγα ψίχουλα και για τα ελάχιστα μόρια που παίρνουμε κάθε χρόνο που ομως αναγνωρίζονται. Εσύ γιατί δεν έκανες το ίδιο; και τώρα γιατί εμείς πρέπει να σας λυπηθούμε; Συγνώμη αλλά ξέρατε τι υπογράφατε
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
τι κεραμιδα ειναι αυτη για τους τριτεκνους;δεν το καταλαβα αυτο.υπαρχει περιπτωση να προωθηθει αυτο το εκτρωμα;αυτη η ντροπη και το αισχος;τελικα οσοι δινουμε ασεπ.τι ειμαστε;ας μας πει καποιος.Μ.......;βρισκονται στον πατο του κουβα οι περισσοτεροι,στον πινακα αναπληρωτων μας, και τωρα θα γινουν μαγκες.επιλογη τους δεν ειναι το τριτο παιδι;γιατι εγω πρεπει να φαω στη μαπα την επιλογη τους;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αγαπητέ chemist στον ΟΑΕΔ μπορούσα να μπω κι εγώ φυσικά με μεσον αλλά μόλις έμαθα οτι δεν αναγνωρίζεται η προϋπηρεσία προτίμησα την ωρομισθία τρέχοντας από δω κι από κει για λίγα ψίχουλα και για τα ελάχιστα μόρια που παίρνουμε κάθε χρόνο που ομως αναγνωρίζονται. Εσύ γιατί δεν έκανες το ίδιο; και τώρα γιατί εμείς πρέπει να σας λυπηθούμε; Συγνώμη αλλά ξέρατε τι υπογράφατε
Όπως έχει τώρα η κατάσταση  μετά την τροπολογία,  οι εκπαιδευτικοί του ΟΑΕΔ έχουν το πλεονέκτημα και τη χαρά , οπότε αν θέλουμε να λυπηθούμε κάποιον σίγουρα δεν είναι οι ΟΑΕΔίτες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 25, 2009, 02:41:07 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
τι κεραμιδα ειναι αυτη για τους τριτεκνους;δεν το καταλαβα αυτο.υπαρχει περιπτωση να προωθηθει αυτο το εκτρωμα;αυτη η ντροπη και το αισχος;τελικα οσοι δινουμε ασεπ.τι ειμαστε;ας μας πει καποιος.Μ.......;βρισκονται στον πατο του κουβα οι περισσοτεροι,στον πινακα αναπληρωτων μας, και τωρα θα γινουν μαγκες.επιλογη τους δεν ειναι το τριτο παιδι;γιατι εγω πρεπει να φαω στη μαπα την επιλογη τους;;;;
Eνω πριν 2 εβδομαδες ο Σπηλιωτοπουλος παγωνει το θεμα ΟΑΕΔιτες,ξαφνικα μετα το Πασχα το προωθει στη βουλη  προς ψηφιση.Οι τριτεκνοι ειναι μια ομαδα σε "αντιπαλοτητα" ,με τους πρωτους ,του στυλ "γιατι εσεις ΟΑΕΔιτες ,να περασει το δικο σας, και όχι εμεις".Μαζι με τους οαεδιτες πανε πακετο και οι τριτεκνοι ειναι το τσουβαλι των αδικημενων εις βαρος μας.Τώρα τί επικοινωνιακη πολιτικη παιζει ο δεινος σκιερ Σπηλιωτοπουλος στις πλατες μας  ??? ???

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Σίγουρα! Αυτό που λυπάμαι είναι τα τόσα χρόνια τρέξιμο και τις 4 επιτυχίες στον ΑΣΕΠ που κουβαλάω στην πλάτη!!! Καλά μου είπε η κόρη μου προχθές:"Μαμά μήπως πρέπει ν'αλλάξεις επάγγελμα;" και είναι μόλις 6!!!!!!!!!!!!!!!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος e-mary

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απορίa:Ας μου απαντήσει κάποιος γιατί θα τρελαθώ. Τα μόρια προυπηρεσίας του ΟΑΕΔ θ'αναγνωριστούν και αναδρομικά? Τι αδικία είναι αυτή? Δηλαδή εμείς που γράφουμε ΑΣΕΠ, είμαστε ωρομίσθιοι κάθε χρόνο από νομό σε νομό,τώρα πια θα πάμε σε 10 χρόνια αναπληρωτές γιατί θα παραγκωνιστούμε στον πίνακα από κάποιους που μείναν στην πόλη τους κ δεν ξόδεψαν ούτε ένα λεπτό από το χρόνο τους διαβάζοντας για το διαγωνισμό-κοροιδία ΑΣΕΠ. Φοβερή κοινωνική αδικία!Εκτός απ'τα ΣΔΕ, τη Σιβιτανείδιο και τα Εκκλησιαστικά, τώρα θα διορίζονται οσοι έχουν βίσμα και μέσω ΟΑΕΔ!
σαν πλανοι, ομως κατοχοι της αληθειας, σα να φτανουμε στο θανατο, αλλα, δεστε, ζουμε..σα λυπουμενοι, αλλα παντοτε εχουμε χαρα, σαν φτωχοι, ομως πλουτιζουμε πολλους' σα να μην εχουμε τιποτε, ομως τα παντα κατεχουμε.
Αποστολος Παύλος (Β΄ Κορ. 6/ς: 4-10)

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
και επειδη τα παμε και ιδιαιτερως καλα με τους αμερικανους,να προωθηθει και ρυθμιση,να αναγνωριστει ως προυπηρεσια σε οσους των αγγλικων προσεφεραν επιμορφωση στις ελαφρων ηθων,για υποδοχη του 6 στολου....να φτιαξουν κι ενα πινακα και γι αυτους,λιγους εχουμε

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απορίa:Ας μου απαντήσει κάποιος γιατί θα τρελαθώ. Τα μόρια προυπηρεσίας του ΟΑΕΔ θ'αναγνωριστούν και αναδρομικά? .........
Ναι, από 17-2-1999 .
Δηλ. αν κάποιος έχει δουλέψει όλες τις χρονιές ωρομίσθιος θα έχει μαζέψει πάνω-κάτω 35-40 μόρια .Έτσι δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος tsarlie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Μου δίνεται την εντύπωση ότι δεν θέλετε να κατανοήσετε ότι οι εκπαιδευτικοί ΟΑΕΔ έμειναν στον δρόμο εξ αιτίας της ρύθμισης που προώθησε το ΥΠΕΠΘ το 2006.
Ποιος μας άφησε άνεργους το 2006 ; Το ΥΠΕΠΘ.
Ποιος έπρεπε να αποκαταστήσει την αδικία αυτή ; Το ΥΠΕΠΘ .
Το αναφέρει άλλωστε και στο αιτιολογικό της τροπολογίας.

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
να μεινουμε εμεις ανεργοι δηλαδη. αυτο ειναι δικαιο.γιατι δεν το κατανοουμε αυτο αραγε;προβληματιζομαι

Αποσυνδεδεμένος tsarlie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Έχω ζήσει και την ανεργία. Δεκαπέντε χρόνια είμαι ωρομίσθιος στον ΟΑΕΔ και κάθε καλοκαίρι στήνομαι στα ταμεία ανεργίας. Ξέρω καλά την ανεργία.
Νομίζω ότι με λίγη πίεση το υπουργείο μπορεί να αυξήσει τις θέσεις των διοριστέων και να μην θιγεί κανείς απο την ρύθμιση. Άλλωστε ο αριθμός οαεδιτών που θα διοριστεί εφέτος δεν πρέπει να ξεπερνά τους ογδόντα.

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
να τσακιστει ν αυξησει τους διορισμους και τους αναπληρωτες,δεν ισοσκελιζονται αλλιως τα πραγματα,να το παρουν χαμπαρι.εχουν σπασει πια τα κοντερ της βλακειας και της γαιδουριας

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 579
Σύνολο: 596

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.