*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις σε Φορείς  (Αναγνώστηκε 879724 φορές)

otto, Spiros06 και 23 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος magg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #224 στις: Μάιος 17, 2011, 11:36:33 μμ »
Στο κουτάκι με νούμερο 13 αναφέρει ΕΟΠΠ (ΟΕΕΚ). Αυτά δεν είναι τα δημόσια ΙΕΚ;
Δεν καταλαβαίνω αυτό που λες.

Νομίζω ότι για ΙΕΚ θα πρέπει να τσεκαρίστει η επιλογη : άλλος φορέας με σημείωση ΓΓΔΜ και το ΙΕΚ που ενδιαφέρει τον καθένα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:07:14 »

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #225 στις: Μάιος 18, 2011, 01:14:25 πμ »
εκει που αναφερει για την εισαγωγη στο συστημα ποια πιστοποιηση του Απριλιου του 2007 εννοει;

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΟΥΝΙΟΥΚΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΧΡΗΣΤΟ ΜΟΥ ΚΟΨΕΣ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ!!ΧΙ!ΧΙ!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #226 στις: Μάιος 18, 2011, 07:21:18 πμ »
Τι μπερδεμα και αυτό!
Συνάδελφοι εγω που θέλω να κάνω αίτηση στο Κέντρο Εκπαιδευτικής Έρευνας που θα πάω ή που  θα στείλω?

Αποσυνδεδεμένος digeo21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #227 στις: Μάιος 18, 2011, 10:32:43 πμ »
Στις αποσπάσεις προηγούνται οι λειτουργικά υπεράριθμοι που έχουν οργανική ή συνεξετάζονται με αυτούς που είναι στην διάθεση?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:07:14 »

Αποσυνδεδεμένος p2030143

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #228 στις: Μάιος 18, 2011, 02:48:38 μμ »
Καλησπέρα,
Εάν κάποιος έχει εργαστεί στο παρελθόν σε ίδια θέση της Δ.Δ.Ε. για την οποία κάνει αίτηση απόσπασης και προσκομίσει βεβαίωση που να το αποδεικνύει μετράει καθόλου στην "τεκμηριωμένη γνώση της θέσης που θα καλυφθεί"?
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος papaki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #229 στις: Μάιος 18, 2011, 05:26:22 μμ »

Επικοινώνησα με γενική γραμματεία δια βίου μάθησης (που ανήκουν και τα δημόσια ιεκ), και με ενημέρωσαν ότι θα βγει δική τους, ξεχωριστη εγκύκλιος (πιθανότατα αύριο). Επίσης, από το υπουργείο μου είπαν ότι μόνο ένας φορέας δηλώνεται, και δεν υπάρχει πιθανότητα αν δεν εχεις  μεταπτυχιακό στην δημόσια διοίκηση να πάρεις απόσπαση σε διοικητική θέση.Από την άλλη μου είπαν ότι αν δηλώσω πανεπιστήμιο ή τει θα πρέπει ο προέδρος του τμήματος.......... να με ζητήσει ονομαστικά...............πως σας φαίνεται αυτό? .

Αποσυνδεδεμένος soron80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #230 στις: Μάιος 18, 2011, 06:19:45 μμ »
 :D :D :D :D :D :D
Μεταπτυχιακό στη Δημόσια Διοίκηση  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #231 στις: Μάιος 18, 2011, 06:21:26 μμ »

 Επίσης, από το υπουργείο μου είπαν ότι μόνο ένας φορέας δηλώνεται, και δεν υπάρχει πιθανότητα αν δεν εχεις  μεταπτυχιακό στην δημόσια διοίκηση να πάρεις απόσπαση σε διοικητική θέση.

θα τρελαθούμε τελείως μου φαίνεται.
1. πως είναι δυνατόν να βρούνε τόσο κόσμο μόνο με μεταπτυχιακό στη δημόσια διοίκηση.
2. έστω ότι τους βρήκαν.. θα φτάσουμε σε σημείο όλοι οι αποσπασμένοι στους φορείς να έχουν περισσότερα προσόντα από τους μόνιμους διοικητικούς; ήμαρτον κύριε

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3392
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #232 στις: Μάιος 18, 2011, 06:51:55 μμ »
Τι τους ακούμε, καθόμαστε και ανεχόμαστε να μας κοροϊδεύουν!!! Τι μεταπτυχιακό στη διοίκηση μου λέτε! Γνωστός μου και κοντοχωριανός μου αποσπασμένος σε Διεύθυνση, έχει από τώρα σίγουρη την απόσπαση στο Παιδαγωγικό Ινστιτούτο! Γιατί κουράζεστε; Όσο για τα Πανεπιστήμια, ναι, αυτό ισχυε ανέκαθεν. Το τμήμα σε ζητάει. Αυτό θα πει ότι διατηρείς μαζί τους καλές σχέσεις και έτσι σε προτείνουν, π.χ. αν κάνεις διδακτορικό, αν τους ψηφίζεις κλπ., κλπ.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3392
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #233 στις: Μάιος 18, 2011, 09:55:33 μμ »
Παράθεση
Τα μορια για τους φορεις σαφως προσδιοριζονται απο το άρθρο 31 παρ. 1,2 και 6 του Ν.3848/2010.


      Διάβασα τα εν λόγω άρθρα και δεν γίνεται λόγος για μόρια. Νομίζω ότι επιβεβαιώνεται αυτό που λέμε ότι η όλη διαδικασία απόσπασης σε φορείς και Υπουργείο παραμένει αδιαφανής.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #234 στις: Μάιος 18, 2011, 10:45:31 μμ »
Τα μόρια που θα παίρνουμε δε διευκρινίζονται ή εγώ δεν κατάλαβα καλά?

Τα μορια για τους φορεις σαφως προσδιοριζονται απο το άρθρο 31 παρ. 1,2 και 6 του Ν.3848/2010.

Aναφερομαι στα μορια μεταθεσης που πιστωνεται ο εκπαιδευτικος που αποσπαται σε φορεα, οχι στη μοριοδοτηση των κριτηριων αποσπασης.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3392
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #235 στις: Μάιος 18, 2011, 10:59:30 μμ »
Damien, ευχαριστώ για την διευκρίνιση. Τα άλλα μόρια θα τα ψάχνουμε για καιρό ακόμα, ε; ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #236 στις: Μάιος 18, 2011, 11:12:27 μμ »
Τι τους ακούμε, καθόμαστε και ανεχόμαστε να μας κοροϊδεύουν!!! Τι μεταπτυχιακό στη διοίκηση μου λέτε! Γνωστός μου και κοντοχωριανός μου αποσπασμένος σε Διεύθυνση, έχει από τώρα σίγουρη την απόσπαση στο Παιδαγωγικό Ινστιτούτο! Γιατί κουράζεστε; Όσο για τα Πανεπιστήμια, ναι, αυτό ισχυε ανέκαθεν. Το τμήμα σε ζητάει. Αυτό θα πει ότι διατηρείς μαζί τους καλές σχέσεις και έτσι σε προτείνουν, π.χ. αν κάνεις διδακτορικό, αν τους ψηφίζεις κλπ., κλπ.

δεδομένου ότι το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο ανήκει στους φορείς που καταργούνται .....πού ακριβώς θα πάει ο κοντοχωριανός σου;  ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #237 στις: Μάιος 18, 2011, 11:20:25 μμ »

Επικοινώνησα με γενική γραμματεία δια βίου μάθησης (που ανήκουν και τα δημόσια ιεκ), και με ενημέρωσαν ότι θα βγει δική τους, ξεχωριστη εγκύκλιος (πιθανότατα αύριο). Επίσης, από το υπουργείο μου είπαν ότι μόνο ένας φορέας δηλώνεται, και δεν υπάρχει πιθανότητα αν δεν εχεις  μεταπτυχιακό στην δημόσια διοίκηση να πάρεις απόσπαση σε διοικητική θέση.Από την άλλη μου είπαν ότι αν δηλώσω πανεπιστήμιο ή τει θα πρέπει ο προέδρος του τμήματος.......... να με ζητήσει ονομαστικά...............πως σας φαίνεται αυτό? .


Υποπτεύομαι ότι μίλησες και σου μίλησε κάποιος ή κάποια που δεν σε γνώριζε και δεν τους γνώριζες!Πολύ απλά σου ανέφερε την επίσημη εκδοχή του υπουργείου περί μεταπτυχιακών κλπ!!!Πότε έγιναν οι αποσπάσεις  έτσι, θα μας τρελάνουν τελείως!!!!Μάλλον ξέχασαν να σου αναφέρουν και το....... διδακτορικό στη βυσματολογία  όπως επίσης και  την μεταδιδακτορική έρευνα στην..... κομματικοκρατία!!!!!Αν βρουν τόσους με μαστερ στη δημόσια διοίκηση να τους κρατήσουν ως μόνιμους διοικητικούς τότε!!!!Και εννοείται ότι δεν υπήρχε περίπτωση να σου πει ότι κάθε χρόνο, αρκετοί τρέχουν στα βουλευτικά γραφεία για να εξασφαλίσουν μία απόσπαση(δεν λέω η πλειοψηφία γιατί δεν έχω στατιστικά, και επομένως δεν μπορώ να βγάζω συμπεράσματα! Ωστόσο όλοι ξέρουμε ότι ειδικώς οι αποσπάσεις σε γραφεία έχουν μεγάλο ποσοστό βυσματικότητας!!!).Η γνώμη μου είναι να κάνεις την αίτηση, αν το αποφασίσεις τελικώς, κι ας μην έχεις μάστερ στη δημόσια διοίκηση και ό,τι γίνει!!!!Μπράβο λοιπόν στο υπουργείο μας που πρώτο αυτό έθεσε τέρμα στην φαυλότητα περασμένων δεκαετιών, όταν ανθούσαν οι....  μπλε και πράσινες κλαδικές και οι κάθε είδους  πρασινογαλάζιοι φρουροί (οι μεγαλύτεροι στην ηλικία τους... θυμάστε;;;!!!!)στο ελληνικό δημόσιο!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161197
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 745
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 719
Σύνολο: 740

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.