*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης  (Αναγνώστηκε 118571 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #308 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 08:37:59 μμ »
υπαρχει καμια αλλη συζυγος στρατιωτικου που να μην πηρε αποσπαση με τις συμπληρωματικες ενω πηραν αλλοι-ες συζυγο στην συγκεκριμενη περιοχη??? τι πρεπει να κανουμε?? παλι ενσταση???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:18:13 »

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #309 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 09:08:58 μμ »
υπαρχει καμια αλλη συζυγος στρατιωτικου που να μην πηρε αποσπαση με τις συμπληρωματικες ενω πηραν αλλοι-ες συζυγο στην συγκεκριμενη περιοχη??? τι πρεπει να κανουμε?? παλι ενσταση???

Μια ειμαι εγω τωρα για ποια κινηση πρεπει να κανουμε???ρωταω δικηγορο και επιστρεφω...κατα πασα πιθανοτητα μεχρι τρεις και μετα βλεπεις αλλα μισο...

Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #310 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 10:38:07 μμ »
Κορίτσια θα κάνετε ξανά ένσταση . Είναι υποχρεωμένοι να την εξετάσουν. Εκείνο που σκέφτηκα είναι ότι θα πρέπει να κάνουμε επίσημο σύλλογο οι σύζυγοι στρατιωτικών και σωμάτων ασφαλείας γιατί αυτοί αν πάμε λίγοι σημασία δεν θα μας δώσουν. Αν μπορείτε να πείτε στους συζύγους σας με κάποιο τρόπο - τηλεφωνικά κλπ- να βρούν και τους υπόλοιπους που είναι παντρεμένοι με εκπαιδευτικούς Α'θμιας και Β'θμιας να τους γράψουν και να ενεργούμε όλοι μαζί . Μόνο τότε θα βρούμε το δίκιο μας. Δυστυχώς φοβάμαι ότι αυτοί είναι πολύ πιθανό να καταργήσουν τον περίφημο Νόμο που μας προστατεύει προκειμένου να αποσπούν τους δικούς τους. Ηδη μια υπάλληλος του υπουργείου είπε σε συνάδελφο ότι οι εκπαιδευτικοί σύζυγοι σωμάτων ασφαλείας δεν δικαιούνται συνυπηρέτηση. Αν έχετε και κάτι άλλο να προτείνετε.

Αποσυνδεδεμένος xasomerh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #311 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:16:19 πμ »
Κορίτσια θα κάνετε ξανά ένσταση . Είναι υποχρεωμένοι να την εξετάσουν. Εκείνο που σκέφτηκα είναι ότι θα πρέπει να κάνουμε επίσημο σύλλογο οι σύζυγοι στρατιωτικών και σωμάτων ασφαλείας γιατί αυτοί αν πάμε λίγοι σημασία δεν θα μας δώσουν. Αν μπορείτε να πείτε στους συζύγους σας με κάποιο τρόπο - τηλεφωνικά κλπ- να βρούν και τους υπόλοιπους που είναι παντρεμένοι με εκπαιδευτικούς Α'θμιας και Β'θμιας να τους γράψουν και να ενεργούμε όλοι μαζί . Μόνο τότε θα βρούμε το δίκιο μας. Δυστυχώς φοβάμαι ότι αυτοί είναι πολύ πιθανό να καταργήσουν τον περίφημο Νόμο που μας προστατεύει προκειμένου να αποσπούν τους δικούς τους. Ηδη μια υπάλληλος του υπουργείου είπε σε συνάδελφο ότι οι εκπαιδευτικοί σύζυγοι σωμάτων ασφαλείας δεν δικαιούνται συνυπηρέτηση. Αν έχετε και κάτι άλλο να προτείνετε.
Οπως εχω ξαναπει μονο με την δικαστικη μεθοδο μπορουμε να καταφερουμε κατι. εδω μαζευτικαν αγανακτησμενοι και δεν ιδρωσα. εγω με την γυναικα μου και αλλο ενα ζευγαρι εχουμε απο περυσι βρει δικηγορο και στις 28 του μηνα εχει δρομολογηθει η διαδικασια . το θεμα ειναι , ποσο σημασια θα δωσει το δικαστηριο σε 2 μονο ζευγαρια οποτε αν κανετε την ιδια κινηση με μας , να την κανετε με πολυ περισσοτερα. αν περυσι που ειπαμε για τον δικηγορο ημασταν 20 ζευγαρια και ανω δεν θα μπορουσαν να πουν τιποτε. και μια δικαστηκη υποθεση οπου υπαρχει νομοθεισ και εχεις περισσοτερες ελπιδες να την κερδισεις , οταν αυτο γινει τοτε υπαρχει δεδικασμενο και φυσικα ο νομος απο εκεινη την στιγμη θα εκτελειται αυτοματα παντα χωρις να φοβομαστε αν την επομενη χρονια θα χουμε τα ιδια. ασε που στον δικηγορο εχουμε κανει συμφωνια αν κερδιθει να το τραβηξει και αλλο οσο παει ( οικονομικα ) . αφου μας γονατισαν περυσι με τα εξοδα και με την διαλυση της εγγαμης σχεσης θα πρεπει να το ξεπληρωσουν σε ολους τους τομεις. και η συμφωνια λοιπον ειναι αν κερδιθει να ζητησει οτι μπορει να ζητησει ο δικηγορος και απο μας φραγκο. η πληρωμη του για το δευτερο θα ειναι 50% εκεινος 50% εμεις. οταν σε ιδιες περιπτωσεις παιρνουν 10% και 90 ο πελατης. 50% 50% λοιπον να το τρεξει με παθοσ :).
ολα αυτα σχετικα βεβαια . το μοναδικο εμποδιο ειναι να κερδισουμε. ολα τα αλλα ειναι απλα και ευκολα. η λογικη λεει πως ο νομος υπαρχει ειναι ξεκαθαρος και το συνταγμα της χωρας λεει πως το κρατος εχει χρεος να προστατευει την ελληνικη οικογενεια. αλλα αλλο η λογικη και αλλο το συμφερον και τα λαμογια. η δικαιοσυνη εχει και αυτη λαμογια. ας ελπιζουμε στο καλυτερο . δεν υπαρχει κατι αλλο.
γνωμη μου βεβαια και δεν την επιβαλλω φυσικα σε κανεναν.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2011, 01:19:13 πμ από xasomerh »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:18:13 »

Αποσυνδεδεμένος cris-ka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #312 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 10:01:35 πμ »
Ρώτησα τον άντρα μου αν εχει τη δυνατοτητα να βρει και άλλους συναδέλφους του που έχουν συζυγους εκπαιδευτικους αλλα μου είπε πως δεν μπορεί να έχει πρόσβαση σ'αυτα τα στοιχεία.Υπάρχει κάποιο γραφείο στην υπηρεσία του που τα έχει αλλά δεν μπορεί να έχει πρόσβαση όποιος κι όποιος και δεν έχει κάποιο μέσον εκεί για να του τα δώσει.Αν μπορούν οι δικοί σας να βρουν κάτι παραπάνω.....Εγώ ξέρω μια κοπέλα που είναι σύζυγος συναδέλφου του άντρα μου,μπορώ να την πάρω αλλά μόνο αυτούς,δεν ξέρουμε κάποιο άλλο ζευγάρι.Για να δημιουργήσουμε το σύλλογο τι ενέργειες πρέπει να κάνουμε ακριβώς;Ξέρετε;

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #313 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 06:59:47 μμ »
Συγκεντρωθείται όλοι στο γκρουπ http://www.facebook.com/groups/232232166826923/

ειναι ομάδα "Εκαπιδευτικοί Σύζυγοι Στρατιωτικών" και ενημερωστε όποιον/όποια άλλον/άλλη ξέρετε. Πιστεύω για αρχή είναι καλά ..πρέπει όμως να κινηθούμε γρήγορα

Αποσυνδεδεμένος xasomerh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #314 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 10:11:21 μμ »
ΜΠΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ.
http://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/groups/232232166826923/

Αποσυνδεδεμένος cris-ka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #315 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:00:43 μμ »
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44496

λιγο ασχετο αλλα τα λεει πολυ ωραια η συναδελφος.Διαβαστε το.

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #316 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 07:23:12 μμ »
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44496

λιγο ασχετο αλλα τα λεει πολυ ωραια η συναδελφος.Διαβαστε το.

Καθόλου άσχετο θα έλεγα εγώ ...θα έπρεπε να προωθηθεί να δημοσιευθεί και παραπέρα αλλα...ποιοι έχουν τα κότσια να το δημοσιεύσουν?εδώ απορώ και με το Alfavita πως τόλμησε ...μπραβο και σε αυτούς....

Αποσυνδεδεμένος dimdimel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 05
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #317 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:24:25 μμ »
καλησπέρα σε όλους! Χρειαζομαι τη βοήθειά σας! Παντρεύτηκα το προηγούμενο σάββατο (24/9) με στρατιωτικό. Στην αίτηση για απόσπαση φυσικά δεν είχα βάλει αντίστοιχο δικαιολογητικό, είχα ομως δηλώσει στις παρατηρήσεις πως επρόκειτο να γίνει ο γάμος με στρατιωτικό. Δεν πήρα απόσπαση ούτε με τη β φάση. Τί μπορώ να κάνω τώρα??? :-[

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #318 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 11:14:36 πμ »
καλησπέρα σε όλους! Χρειαζομαι τη βοήθειά σας! Παντρεύτηκα το προηγούμενο σάββατο (24/9) με στρατιωτικό. Στην αίτηση για απόσπαση φυσικά δεν είχα βάλει αντίστοιχο δικαιολογητικό, είχα ομως δηλώσει στις παρατηρήσεις πως επρόκειτο να γίνει ο γάμος με στρατιωτικό. Δεν πήρα απόσπαση ούτε με τη β φάση. Τί μπορώ να κάνω τώρα??? :-[

λογικο εδω εμεις που ειμαστε χρονια συζυγοι στρατιωτικων και δεν την πηραμε...θα κανεις εκ νεου αιτηση στη διευθυνση σου αλλα δεν προκειτε να ικανοποιηθεις στο λεω απο τωρα και εμεις ειμαστε εκτως.Αν θες και εχεις facebook μπες εδω για να σε ενημερωσω για περισσοτερα

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΣΥΖΥΓΟΙ ΕΝΣΤΟΛΩΝ: 
http://www.facebook.com/groups/232232166826923/

Αποσυνδεδεμένος gin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #319 στις: Οκτώβριος 01, 2011, 11:01:46 μμ »
καλα ειναι δυνατον να μην την πηρατε? εγω οσους ξερω την πηραν ολοι!!
και  τι να πω εγω που ο δικος μου συνταξιοδοτηθηκε και οχι μονο δεν την πηρα αλλα ουτε συνυπηρετηση δεν περνω!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #320 στις: Οκτώβριος 02, 2011, 03:54:14 μμ »
καλα ειναι δυνατον να μην την πηρατε? εγω οσους ξερω την πηραν ολοι!!
και  τι να πω εγω που ο δικος μου συνταξιοδοτηθηκε και οχι μονο δεν την πηρα αλλα ουτε συνυπηρετηση δεν περνω!!!!!!!!!!!!

και ομως δεν την πηραμε και μαλιστα σε αυτην την φαση πηραν απο τα 941 ατομα μονο δυο ολες και ολες , οι αλλες εξω...τρεχουμε με δικαστηρια προσφυγεσ και δε συμαζευεται....

Αποσυνδεδεμένος gin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #321 στις: Οκτώβριος 02, 2011, 10:39:55 μμ »
βρε παιδια μονο εγω ξερω καμια δεκαρια που την πηραν!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 490

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.