*

Αποστολέας Θέμα: Πανελλήνιες μετά από χρόνια  (Αναγνώστηκε 189861 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 21, 2009, 09:35:08 πμ »
Να δωσεις.
να μη φοβασαι τιποτα.να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα.να πιστεψεις σε αυτο που πας να κανεις.
μη σε νοιαζουν ηλικια και το τι θα πουν οι αλλοι. (προσωπικα ποτε μου δεν σκεπτομαι τι θα πουν οι αλλοι,αλλα το τι θελω εγω)
και γω εδωσα σε μεγαλη ηλικια και το.....καταχαρηκα!!!

καλη επιτυχια,
τραβα μπροςκαι μη σε μελλει.....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:16:20 »

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 21, 2009, 09:53:03 πμ »
αν αυτο ειναι το ονειρο σου...απλα ακολουθα το.....και παλεψε το........ ;) :)

Αποσυνδεδεμένος matso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 21, 2009, 08:34:55 μμ »
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!!! Ιδιαίτερα για την άμεση ανταποκρισή σας!
Νομίζω ότι τελικά θα το τολμήσω και με φροντιστήριο θα δώσω Πανελλήνιες.
Με προβλημάτισε λίγο η φίλη της gringa με τις κατατακτήριες, αλλά τελικά νομίζω ότι με τις Πανελλήνιες θα έχω μεγαλύτερη επιτυχία!
Τουλάχιστον αυτό εύχομαι!
Resident σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες για την αποκατάσταση και ελπίζω μέχρι να τελειώσω να πάνε όλα καλά για όλους εμάς που έχουμε όνειρα και δεν τα εγκαταλείπουμε και εξακολουθούμε να χαιρόμαστε και να πολεμάμε για αυτά όπως λέει και ο Markos και η Eleni.
Ευχαριστώ ξανά και από εδώ και μπρός διάβασμα έτσι ώστε τα όνειρά μας να γίνουν πραγματικότητά!
Άντε και ο Θεός βοηθός σε ότι και αν κάνουμε και καλή επιτυχία!
Ευχαριστώ ξανά!!!!

Αποσυνδεδεμένος tina06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 03, 2009, 07:41:25 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει καταργηθεί βάση του 10. Γνωστός μου που δεν συγκέντρωσε 10000 μόρια και χωρίς βαθμό πρόσβασης 10 έκανε μηχανογραφικό, γιατί του είπανε πως μπορεί να καταθέσει. Για ποιο λόγο αν ισχύουν οι περυσινές προυποθέσεις? Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει, γιατί θα ήθελε να ξέρει αν έχει ελπίδες για κάποιο ΤΕΙ.
Ευχαριστώ προκαταβολικά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:16:20 »

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 05, 2009, 02:56:27 μμ »
Ετών 29.
Αυτό το σκέφτομαι εδώ και 2 χρόνια αλλά δεν το κάνω πάντα από φόβο μήπως αλλάξουν τα πράγματα και μείνω με το.... πτυχίο στο χέρι. Αλλά πλέον κι εγώ το σκέφτομαι.

Γνωρίζει κανείς αν μπορείς να ξαναγραφτείς σε σχολή από την οποία έχεις διαγραφεί;;; Γιατί εγώ πέρασα παιδαγωγικό το '98 αλλά διαγράφτηκα για να ξαναδώσω πανελλήνιες. ΟΧΙ ΜΟΥΤΖΕΣ! Δεν επιτρεπεται στην κατάστασή μου!
τωρα θα ειχες ηδη τελειωσει τη μιση σχολη. μην ακους κανεναν κινδυλογο που σου λεει οτι τα πραγματα στο μελλον θα στενεψουν και θα κλεισουν οι θεσεις. και εγω οταν το 2003 ειχα αρχισει να σκεφτομαι για παιδαγωγικο δασκαλων ολοι (μα ολοι) μου ελεγαν οτι δεν θα προλαβω και θα κλεισουν οι θεσεις και θα μεινω με το πτυχιο στο χερι και αλλες τετοιες μπουρδες. με αλλα λογια με το που ανοιξε ο κλαδος των δασκαλων, σχεδον ταυτοχρονα αρχισαν να ουρλιαζουν και οι εκαστοτε κασσανρδες για τα επερχομενα κακα (στενεμα κλαδου κτλ), λες και δεν ηθελαν να παει κανενας δασκαλος απο κατατακτηριες. εγω δεν ακουσα κανεναν ψευτοειδημονα και ξερολα, και το 2005 εδωσα κατατακτηριες. μπηκα και περυσι τελειωσα. φετος εδωσα ασεπ και περασα ανετα, διχως να αγχωνομαι πανω απο εναν υπολογιστη ποτε θα βγαλουν τα αποτελσματα και ποτε δεν θα τα βγαλουν. πηγαινε για δασκαλος/α. διαβασε και θα περασεις! η δουλεια ειναι σιγουρη!. δωσε φετος! μη το καθυστερεις! καλη τυχη!
Υ.Γ. στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα. η διαγραφη σου απο το παιδαγωγικο το 1998, ισως να ηταν ενα απο τα σημαντικα λαθη της ζωης σου. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ! ξαναπροσπαθησε! οχι αυριο. ΤΩΡΑ!

Να' σαι καλά. Σκληρό το τελευταίο αλλά έχεις απόλυτο δίκιο. Το ξέρω ότι ήταν το μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου. Μου έδωσες κουράγιο κι αισιοδοξία πάντως.

μάκκος, να με ενημερώνεις και μάλλον θα έχεις συμπορευτή στην προσπάθεια!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2009, 03:00:38 μμ από morgan »
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος μακκος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 11, 2009, 01:04:39 μμ »
φιλοι συνομιλητές γειά σας και πάλι :)

morgan οτι χρειαστείς να με ενημερώσεις, μπορώ αν θέλεις να σου δώσω χρήσιμες πληροφορίες που έλαβα κια εγώ από κάποιον πολύ αξιόλογο συνομιλητή της παρέας αυτής.

ήδη έχω ξεκινήσει συστηματικά να μελετάω για τις κατατακτήριες εξετάσεις στο Δημοκρίτειο παν/μιο. Η αλήθεια είναι οτι δυσκολεύομαι αλλά το ταξίδι μετράει και βέβαια και η επίτευξη του στόχου ;)

εμπρός λοιπόν morgan ξεκίνα και μη φοβάσαι!

ister προχωράω αργά αλλά σταθερά, θα χαρώ να μάθω νέα σου.

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 11, 2009, 02:06:47 μμ »
Καλό κουράγιο, λοιπόν, σου εύχομαι μάκκο.
Εγώ δεν έχω μπει ακόμη στη διαδικασία, πρόσφατα το συζήτησα και με τον άντρα μου. Δεν είχε αντίρρηση για το μακροπρόθεσμο αποτέλεσμα αυτό καθ' αυτό αλλά σκαλώνει (και σκαλώνω) στο δαδικαστικό του πράγματος. Εδώ που μένουμε δεν έχει παιδαγωγικό, είμαστε σε νησί κι όσο να πεις τα έξοδα μετακίνησης και διαμονής 3 φορές το χρόνο στις εξεταστικές δεν θα είναι και λίγα. Για παρακολούθηση δεν το συζητώ αφού σε 3,5 μήνες περιμένουμε και μωρό,,, οπότε...
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος μακκος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 11, 2009, 04:01:16 μμ »
morgan, μην πτοεισαι ομως ετσι αλλαζει το εργο. προτεραιοτητα εχει το παιδι σας και με το καλο να ερθει.
ομως ποτε δεν ειναι αργα και να θυμασαι πως ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας. σε λιγοτερο απο 1 μηνα θα γινω και εγω μπαμπας, δουλευω 10 ωρες καθε μερα στο γραφειο, ομως αξιζει την προσπαθεια πιστευω....καλη τυχη οποια κι αν ειναι η επιλογη σου  :)

Αποσυνδεδεμένος Ευ-αγγελία

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 11, 2009, 04:09:41 μμ »
Αγαπητέ Μάκκο,τα θερμά μου συγχαρητήρια για τον αγώνα σου!για να σου εμφυσήσω δύναμη ,πρίν λιγα χρόνια εκανα ιδιαίτερα σε μια μαμα 32 ετων με τρια παιδιά..η οποία φυσικά δικαιώθηκε κ πέρασε με πανελλήνιες στην πρωτη της επιλογή!ειμαι σιγουρη οτι αν προσπαθήσεις ,θα ανταμειφθείς για τον κόπο σου!!καλή συνέχεια!!τετοιες προσπάθειες ,δεν αφήνουν πραγματικά ασυγκινητο κανέναν..μου θυμίζεις τη μητερα μου που συνέχισε μεγάλη τις σπουδές της,περασε ασεπ πρωτη σ ολη την ελλάδα κ πλέει σε πελάγη ευτυχίας, γιατί εκανε το ονειρο της πραγματικότητα..
"Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά"(Νίκος Καζαντζάκης)

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 11, 2009, 04:18:56 μμ »
Με το καλό και σε σας, λοιπόν, μάκκο το μωράκι σας. Δεν νομίζω να εγκαταλείψω, πιο πολύ προς το ναι κλείνω, άλλωστε σκεφτόμουν και για κατατακτήριες να ξεκινούσα παράλληλα διάβασμα αλλά έλα που γεννάω όταν γίνονται οι εξετάσεις! Κατά πάσα πιθανότητα θα το κάνω, θα δώσω από θεωρητική, αφού άλλωστε αυτά που θα δώσω ήδη τα διδάσκω, οπότε το μόνο που μένει να βρεθεί είναι ο χρόνος για το μετέπειτα διάβασμα και το χρήμα για τις μετακινήσεις!
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος alexpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια σκέψη γεμίζει την απεραντοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 11, 2009, 05:06:55 μμ »
Με το καλό και σε σας, λοιπόν, μάκκο το μωράκι σας. Δεν νομίζω να εγκαταλείψω, πιο πολύ προς το ναι κλείνω, άλλωστε σκεφτόμουν και για κατατακτήριες να ξεκινούσα παράλληλα διάβασμα αλλά έλα που γεννάω όταν γίνονται οι εξετάσεις! Κατά πάσα πιθανότητα θα το κάνω, θα δώσω από θεωρητική, αφού άλλωστε αυτά που θα δώσω ήδη τα διδάσκω, οπότε το μόνο που μένει να βρεθεί είναι ο χρόνος για το μετέπειτα διάβασμα και το χρήμα για τις μετακινήσεις!

μπράβο βε παιδιά!!μου μεταδώσατε δύναμη και αισιοδοξία!!έχω τσακίσει περιμένοντας πίνακες αναπλήρωσης και κάνοντας σενάρια για πιθανή πρόσληψη (ΠΕ02). Σκεφτόμουν και εγώ κάποτε τις κατατακτήριες στο παιδαγωγικό αλλά επηρςάστηκα από άλλους που μου το παρουσίαζαν βουνό.Χαιρομαι που εσείς το παλεύετε και βάζετε κάτω τη ζωή!!συγχαρητήρια ειλικρινά!!και που ξέρετε, ίσως και εγώ στα 34 μου το αποφασίσω

Αποσυνδεδεμένος Iaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • docendo discimus
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 11, 2009, 05:44:52 μμ »
Καλησπέρα και απο μένα!! Και εγώ ετών 25 το έχω αποφασίσει φέτος να προσπαθήσω με κάθε τρόπο να μπω στο παιδαγωγικό...
Θα δώσω κατατακτήριες πρώτα μήπως και...και μετά το σκέφτομαι για πανελλήνιες...

Πάντως μπράβο για ακόμα μια φορά στην παρέα του pde... Έτσι αισιόδοξους μας θέλω :):):):):):)
dum vita est, spes est ... ;)

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #54 στις: Αύγουστος 21, 2009, 04:35:21 μμ »
Για τους αναποφάσιστους. Όχι ότι δεν τα ξέραμε δηλαδή...

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4532158
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος Thomas72

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #55 στις: Αύγουστος 21, 2009, 04:53:03 μμ »
Παιδιά μην στο σκέπτεστε καθόλου... Εγώ ήμουν 33 όταν  έδωσα κατατακτήριες το 2005 στην Θεσσαλονίκη (τότε δεν δίναμε σε κάθε πανεπιστήμιο ξεχωριστά αλλά όλοι μαζί οι υποψήφιοι) και πέρασα στο Παιδαγωγικό του Ρέθυμνου ...Έκανα 3 χρόνια εκεί από τα καλυτέρα τις ζωής μου πήρα το πτυχίο μου το Μάρτιο του 2007. Το 2008 διορίστηκα αναπληρωτής και το καλοκαίρι της ίδιας χρονιάς  και μόνιμος από τον Πίνακα..
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:
ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΣΤΟΧΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΗΣΕ ΤΟΝ….. ΚΑΝΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 621
Σύνολο: 636

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.