*

Αποστολέας Θέμα: Πανελλήνιες μετά από χρόνια  (Αναγνώστηκε 190732 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουάριος 04, 2010, 11:44:44 μμ »
MARKOS τέλειο!!!!
Να το βάζουμε κάθε πρωί μετά την προσευχή λέω!!

Έχω αναλάβει να ενημερώσω τα παιδιά για τις πανελλήνιες. Είμαι σε ένα σχολείο με πολύ χαμηλό γνωστικό επίπεδο παιδιών, όπου τα περισσότερα δεν πάνε φροντιστήριο και δεν έχουν κάποιον να τους καθοδηγήσει.
Διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει κανένα  υλικό από το σχολείο.

Κατέβασα από το internet κάποιες οδηγίες, τις σχολές τις περσυνές βάσεις για να τους τα δώσω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:17 »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουάριος 04, 2010, 11:56:22 μμ »
MARKOS τέλειο!!!!
Να το βάζουμε κάθε πρωί μετά την προσευχή λέω!!

Έχω αναλάβει να ενημερώσω τα παιδιά για τις πανελλήνιες. Είμαι σε ένα σχολείο με πολύ χαμηλό γνωστικό επίπεδο παιδιών, όπου τα περισσότερα δεν πάνε φροντιστήριο και δεν έχουν κάποιον να τους καθοδηγήσει.
Διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει κανένα  υλικό από το σχολείο.

Κατέβασα από το internet κάποιες οδηγίες, τις σχολές τις περσυνές βάσεις για να τους τα δώσω...
προφανως θα εισαι σε σχολειο με παιδια ενος κατωτερου θεου...βοηθα τα συναδελφε ,μη βαρεθεις.....μπραβο σου!!μη ξεχναμε εμεις τουλαχιστον οτι ασκουμε λειτουργημα (γιατι ολοι οι αλλοι δυστυχως δεν το βλεπουν :-\)...
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουάριος 05, 2010, 01:08:14 πμ »
το φροντιστηριο εχει κερδη απο ολα αυτα γιατι δειχνει εμπρακτα το ενδιαφερον του για τα παιδια...το υπουργειο δεν το θεωρει σημαντικο φαινεται...και μην ξεχναμε και το καλοκαιρι..ποιος αραγε φροντιζει για την σωστη συμπληρωση των μηχανογραφικων τον Ιουλιο ; ποιος λυνει αποριες σχετικα με σχολες και επαγγελματικες προοπτικες; οχι το δημοσιο σχολειο παντως..δυστυχως...

Υπάρχουν πολλοί μέσα από το δημόσιο σχολείο που το κάνουν με προσωπική τους πρωτοβουλία.
Όσο για τα φροντιστήρια μπορεί να έχουν κέρδη, συνήθως όμως παροτρύνουν τα παιδιά να προτιμήσουν σχολές ψηλού επιπέδου, έστω κι αν δεν είναι του άμεσου ενδιαφέροντός τους, για διαφημιστικούς λόγους.


Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουάριος 05, 2010, 11:56:34 μμ »
Όπως, ακριβώς το είπες, jak13, για διαφημιστικούς λόγους. Και να πω και το άλλο που γίνεται, σε μας τουλάχιστον, από πολλούς ιδιαιτεράδες μόνιμους.
Ατάκα (αδαών) μαθητών και γονιών, που πιάνονται κορόιδα:
- Μα όποιος κάνει μάθημα στην κα. Χ, περνάει στη Νομική, επομένως τα αξίζει τα 50 ευρώ την ώρα (φιλική τιμή)! ::)
Πραγματικότητα:
 Η κα Χ, λόγω του ότι έχει το σταθερό της εισοδηματάκι κάθε μήνα από το σχολείο, επιλέγει μαθητές του 19+!
Οπότε... συγχαρητήρια, κατάφερε και πέρασε... το μαθητή του 19 στη Νομική! :P
Πάντως, πιάνει αυτό το κολπάκι στις επαρχιακές πόλεις!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2010, 01:01:31 πμ από karxarias29 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:17 »

Αποσυνδεδεμένος nikgre

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 12:35:48 πμ »
Όπως, ακριβώς το είπες, jak13, για διαφημιστικούς λόγους. Και να πω και το άλλο που γίνεται, σε μας τουλάχιστον, από πολλούς ιδιαιτεράδες μόνιμους.
Ατάκα (αδών) μαθητών και γονιών, που πιάνονται κορόιδα:
- Μα όποιος κάνει μάθημα στην κα. Χ, περνάει στη Νομική, επομένως τα αξίζει τα 50 ευρώ την ώρα (φιλική τιμή)! ::)
Πραγματικότητα:
 Η κα Χ, λόγω του ότι έχει το σταθερό της εισοδηματάκι κάθε μήνα από το σχολείο, επιλέγει μαθητές του 19+!
Οπότε... συγχαρητήρια, κατάφερε και πέρασε... το μαθητή του 19 στη Νομική! :P
Πάντως, πιάνει αυτό το κολπάκι στις επαρχιακές πόλεις!
Καρχαρία θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου! Εγώ είμαι αδιόριστος (μόλις βγήκα από τη σχολή :'( :'( :'(), μένω σε επαρχιακή πόλη και συμβαίνει ακριβώς αυτό! Διορισμένοι καθηγητές έχουν πάρει εργολαβικά τα ιδιαίτερα και είναι μιλημένοι μεταξύ τους για τα μαθήματα που θα κάνουν. Ο ένας κάνει μόνο αρχαία και λατινικά, η άλλη λογοτεχνία και έκθεση και η τρίτη ιστορία!!!! Αυτοί είναι ένα δείγμα ή δήγμα...
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 12:44:32 πμ »
προφανως θα εισαι σε σχολειο με παιδια ενος κατωτερου θεου...βοηθα τα συναδελφε ,μη βαρεθεις.....μπραβο σου!!μη ξεχναμε εμεις τουλαχιστον οτι ασκουμε λειτουργημα (γιατι ολοι οι αλλοι δυστυχως δεν το βλεπουν :-\)...

Όντως έτσι έχει η κατάσταση στο σχολείο μου και χαίρομαι που είμαι σε σχολείο με φτωχά παιδιά ή παιδιά΄ενός κατώτερου θεού όπως λες και εσύ, γιατί νιώθω ότι παίζω έναν ρόλο και ότι προσφέρω. Ποιό θα ήταν το νόημα αν έμπαινα σε ένα τμήμα να κάνω μαθηματικά που να τα ξέρουν όλα από τα φροντιστήρια? Κανείς δεν θα μου έδινε σημασία. "Μας τα είπανε κι άλλοι!" θα μου λέγανε. Εδώ κρέμονται από τα χείλη μου, ρωτάνε συνέχεια απορίες, και στα διαλείμματα με κρατάνε μέσα! αυτό είναι! γουστάρω τρελά!!

Έκατσα και έγραψα δικές μου κατανοητές οδηγίες για το σύστημα των πανελλαδικών και τους το μοίρασα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2010, 01:23:03 μμ από killbill »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 12:59:37 πμ »

Κατέβασα από το internet κάποιες οδηγίες, τις σχολές τις περσυνές βάσεις για να τους τα δώσω...
προφανως θα εισαι σε σχολειο με παιδια ενος κατωτερου θεου...βοηθα τα συναδελφε ,μη βαρεθεις.....μπραβο σου!!μη ξεχναμε εμεις τουλαχιστον οτι ασκουμε λειτουργημα (γιατι ολοι οι αλλοι δυστυχως δεν το βλεπουν :-\)...

Όντως έτσι έχει η κατάσταση στο σχολείο μου και χαίρομαι που είμαι σε σχολείο με φτωχά παιδιά ή παιδιά΄ενός κατώτερου θεού όπως λες και εσύ, γιατί νιώθω ότι παίζω έναν ρόλο και ότι προσφέρω. Ποιό θα ήταν το νόημα αν έμπαινα σε ένα τμήμα να κάνω μαθηματικά που να τα ξέρουν όλα από τα φροντιστήρια? Κανείς δεν θα μου έδινε σημασία. "Μας τα είπανε κι άλλοι!" θα μου λέγανε. Εδώ κρέμονται από τα χείλη μου, ρωτάνε συνέχεια απορίες, και στα διαλείμματα με κρατάνε μέσα! αυτό είναι! γουστάρω τρελά!!

Έκατσα και έγραψα δικές μου κατανοητές οδηγίες για το σύστημα των πανελλαδικών και τους το μοίρασα.
[/quote]
και ξανα μπραβο σου συναδελφε πανω απ ολα εισαι δασκαλος με ολη την εννοια ,εχεις ηθος και αξιες και αυτο φαινεται...και παλι μπραβο σου...στα ματια τους εισαι η μοναδικη τους ελπιδα ,γι αυτους τους λογους θα επρεπε η καλη μας υπουργος να εβλεπε πιο σοβαρα την ΠΔΣ για τα παιδια που ΘΕΛΟΥΝ αλλα δυστυχως δεν μπορουν....
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 01:10:52 πμ »
Καρχαρία θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου! Εγώ είμαι αδιόριστος (μόλις βγήκα από τη σχολή :'( :'( :'(), μένω σε επαρχιακή πόλη και συμβαίνει ακριβώς αυτό! Διορισμένοι καθηγητές έχουν πάρει εργολαβικά τα ιδιαίτερα και είναι μιλημένοι μεταξύ τους για τα μαθήματα που θα κάνουν. Ο ένας κάνει μόνο αρχαία και λατινικά, η άλλη λογοτεχνία και έκθεση και η τρίτη ιστορία!!!! Αυτοί είναι ένα δείγμα ή δήγμα...

Καταρχάς, σου εύχομαι καλή σταδιοδρομία, η οποία, βέβαια, για να υπάρξει, προϋποθέτει... και την καλή αρχή που λες.
Κατά δεύτερον, οπλίσου με υπομονή, επιμονή και... τσαμπουκά, τολμώ να πω, γιατί αυτά θα τα συναντάς συνέχεια.
Τέλος, ενώ ορισμένοι θα έπρεπε να αποτελούν υπόΔΕΙΓΜΑ, έχεις δίκιο, καταντούν υπόΔΗΓΜΑ, γιατί δρουν και στα μουλωχτά, που λένε και στα μέρη μου. >:(

Αποσυνδεδεμένος nikgre

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 01:16:05 πμ »
Καρχαρία θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου! Εγώ είμαι αδιόριστος (μόλις βγήκα από τη σχολή :'( :'( :'(), μένω σε επαρχιακή πόλη και συμβαίνει ακριβώς αυτό! Διορισμένοι καθηγητές έχουν πάρει εργολαβικά τα ιδιαίτερα και είναι μιλημένοι μεταξύ τους για τα μαθήματα που θα κάνουν. Ο ένας κάνει μόνο αρχαία και λατινικά, η άλλη λογοτεχνία και έκθεση και η τρίτη ιστορία!!!! Αυτοί είναι ένα δείγμα ή δήγμα...

Καταρχάς, σου εύχομαι καλή σταδιοδρομία, η οποία, βέβαια, για να υπάρξει, προϋποθέτει... και την καλή αρχή που λες.
Κατά δεύτερον, οπλίσου με υπομονή, επιμονή και... τσαμπουκά, τολμώ να πω, γιατί αυτά θα τα συναντάς συνέχεια.
Τέλος, ενώ ορισμένοι θα έπρεπε να αποτελούν υπόΔΕΙΓΜΑ, έχεις δίκιο, καταντούν υπόΔΗΓΜΑ, γιατί δρουν και στα μουλωχτά, που λένε και στα μέρη μου. >:(
Ευχαριστώ πολύ καρχαρία! Να 'σαι καλά! Θέλει αρετή και τόλμη το ΑΣΕΠ...
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουάριος 06, 2010, 01:54:18 πμ »
... Και κουράγια :( Ευχή και κατάρα σου δίνω... δώσε τώρα που είσαι πιτσιρικάς, έχεις χρόνο για διάβασμα και αντέχεις. Γιατί, αν περιμένεις και συ, όπως εμείς, να κάνεις καριέρα... θα μείνεις με την καριέρα στο χέρι, όταν θα κάνεις οικογένεια και θα έχεις φτάσει 30+! :(

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουάριος 19, 2010, 12:48:27 πμ »
Μιας και ηταν αρκετοι οι ενδιαφερομενοι για τις κατατακτηριες στο παιδαγωγικου τμημα της Αλεξανδρουπολης, να σας ενημερωσω πως βγηκαν επιτελους τα αποτελεσματα!! Στον παρακατω συνδεσμο μπορειτε να δειτε στους επιτυχοντες:
http://www.eled.duth.gr/index.php?rm=20&nid=67&nc=0
Τα θερμα μου συγχαρητηρια στους 28 τολμηρους και τυχερους συμμετεχοντες, οπως επισης και σε οσους ειχαν το κουραγιο να κανουν την προσπαθεια τους!!

Y.Γ: Ζητω συγνωμη για το double post, αλλα θεωρησα σημαντικη τη συγκεκριμενη ανακοινωση...

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 07:36:59 μμ »
Γειά σου δάσκαλε!!!!Τολμηρός και εσύ από την αρχή και πολύ καλοπροαίρετος!!!!Καλώς όρισες και καλή σταδιοδρομία..Και αν χρειαστείς κάτι,εδώ είμαστε... ;)

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 03:30:50 πμ »
Γειά σου δάσκαλε!!!!Τολμηρός και εσύ από την αρχή και πολύ καλοπροαίρετος!!!!Καλώς όρισες και καλή σταδιοδρομία..Και αν χρειαστείς κάτι,εδώ είμαστε... ;)
Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια :-[... Καποια βοηθεια θα την χρειαστω σιγουρα, γιατι ειμαι ακομα στο πρωτο ετος και εχω πολλα να ακουσω και να μαθω!! Εισαι κι εσυ φοιτητρια ακομα, ε?? Σε ποιο ετος??

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουάριος 23, 2010, 08:25:20 μμ »
Τριτοετής είμαι δάσκαλε!Από Δευτέρα είμαι και επίσημα στο 6ο εξάμηνο!!!Αν και στο Παιδαγωγικό της Αθήνας,θα βοηθήσω σε ό,τι χρειαστεί!Προέχει βέβαια η Νανα από Θεσσαλονίκη που θέλει σημειώσεις,αλλά καλή μου Νανά τις περιμένω να έρθουν από Χρυσούπολη...Αναστασία25,στείλε μου τις επιτέλους...Περιμένουν και άλλοι...

Όσοι ενδιαφερόμενοι για βοήθεια,απευθυνθείτε σε εμένα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161862
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 503
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 263
Σύνολο: 267

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.