*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)  (Αναγνώστηκε 395045 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sunshine24

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Kindergärtnerin_ 90-60-90_ ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #686 στις: Ιούλιος 22, 2012, 12:12:05 πμ »
παιδιά εγώ έχω τελειώσει το εν λόγω μεταπτυχιακό και με πήρανε αναπληρωτή πέρσι κατευθείαν...είναι πολύ καλό αν θέλετε την γνώμη μου...αν κα ιδε διάβασα όλο το topic...αν θέλετε πληροφορίες σε κάτι μπορώ να σας τις απαντήσω...
που σε πηρανε εσενα με αυτο το μεταπτυχιακο  και δεν το ξερουμε εμεις??? κανενας 1814 δεν εμφανιζεται με μεταπτυχιακο...εσυ που εισαι ακριβως?? επομενως ή λες ψεματα ή δεν ξερεις τι ειδικοτητα εισαι/
για ξανασκεψου και πες μας

http://e-aitisi.sch.gr/eniaios_smea_anap_11_B/ENIAIOS_SMEA_ANAP_11_normal_B/PE18.12,_klados_PE18.14.50.html

kxrysa είσαι "αστέρι"! για ποιό λόγο είπε ψέματα ο κύριος δεν μπορώ να καταλάβω...
ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙΣ...
http://www.youtube.com/watch?v=cxIywbh6Cjk

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:01:00 »

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #687 στις: Ιούλιος 22, 2012, 12:14:48 πμ »
 δεν ξερω γιατι. αλλα επειδη δεν χρειαζεται να νομιζουν οτι τρωμε κουτοχορτο γιαυτο το εγραψα....
εμενα το κωλλυμα μου ειναι το εξης: για να κανεις το εν λογω μεταπτυχιακο πρεπει να γνωριζεις ή τη γλωσσα Βουλγαρικα δλδ ή αγγλικα.... και εννοειται αγγλικα πιστοποιημενα...οταν δεν κατεχεις κανεναν τιτλο σε τι διαολογλωσσα συννενοησε????? ξερω ατομα που δεν το κατεχουν το αγγλικο ουτε στο καλημερα..παρα μονο τα ελληνικα. Για απαντηστε μου και εγω δεν ξαναανακατευομαι.
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #688 στις: Ιούλιος 22, 2012, 12:20:23 πμ »
και απο τα λιγα που ξερω 1814 πηρανε μια κοπελια που τελικα δεν πηγε γιατι την πηρανε σε αλλη ειδικοτητα και οχι 1814....
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #689 στις: Ιούλιος 22, 2012, 12:20:43 πμ »
καληνυχτα
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:01:00 »

Αποσυνδεδεμένος sunshine24

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Kindergärtnerin_ 90-60-90_ ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #690 στις: Ιούλιος 22, 2012, 12:23:41 πμ »
δεν ξερω γιατι. αλλα επειδη δεν χρειαζεται να νομιζουν οτι τρωμε κουτοχορτο γιαυτο το εγραψα....
εμενα το κωλλυμα μου ειναι το εξης: για να κανεις το εν λογω μεταπτυχιακο πρεπει να γνωριζεις ή τη γλωσσα Βουλγαρικα δλδ ή αγγλικα.... και εννοειται αγγλικα πιστοποιημενα...οταν δεν κατεχεις κανεναν τιτλο σε τι διαολογλωσσα συννενοησε????? ξερω ατομα που δεν το κατεχουν το αγγλικο ουτε στο καλημερα..παρα μονο τα ελληνικα. Για απαντηστε μου και εγω δεν ξαναανακατευομαι.

μηπως συνεννοουνται με τη γλωσσα του σωματος  ;D ;D με το χρήμα όλα γίνονται, ο νόμος της ΕΑ θα αλλάξει και θελω να δω ποσοι θα τρεχουν τοτε στη βουλγαρια για μεταπτυχιακα. διαβάστε αυτο και κυριως διαβαστε τα σχολια http://www.alfavita.gr/artro.php?id=68249
ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙΣ...
http://www.youtube.com/watch?v=cxIywbh6Cjk

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #691 στις: Ιούλιος 22, 2012, 08:12:09 πμ »
παιδιά εγώ έχω τελειώσει το εν λόγω μεταπτυχιακό και με πήρανε αναπληρωτή πέρσι κατευθείαν...είναι πολύ καλό αν θέλετε την γνώμη μου...αν κα ιδε διάβασα όλο το topic...αν θέλετε πληροφορίες σε κάτι μπορώ να σας τις απαντήσω...
που σε πηρανε εσενα με αυτο το μεταπτυχιακο  και δεν το ξερουμε εμεις??? κανενας 1814 δεν εμφανιζεται με μεταπτυχιακο...εσυ που εισαι ακριβως?? επομενως ή λες ψεματα ή δεν ξερεις τι ειδικοτητα εισαι/
για ξανασκεψου και πες μας

http://e-aitisi.sch.gr/eniaios_smea_anap_11_B/ENIAIOS_SMEA_ANAP_11_normal_B/PE18.12,_klados_PE18.14.50.html

E,καλά τώρα,ψιλά γράμματα..
Υπάρχουν και χειρότερα :P

Σε σημερινή μου συνομιλία με την ΑΣΠΑΙΤΕ μου είπαν ότι η προκήρυξη θα βγει από μέρα σε μέρα. Και ότι πιθανότατα θα υπάρξει και δεύτερη προκήρυξη μόνο για αυτούς που είναι στον πίνακα ανπληρωτών, όπως έγινε το 2008 και το '09. Σε αυτή την περίπτωση υποθέτω ότι οι θέσεις της γενικής προκήρυξης θα είναι μειωμένες σε σχέση με πέρσι.
λοιπόν μάγκες!έχω δει την προκήρυξη και οι θέσεις είναι μειωμένες σε σχέση με πέρυσι ...μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο GREEN σε προσωπικό μήνυμα που του έστειλα πριν πάρει τηλέφωνο...οι θέσεις πέφτουν σχεδόν στις μισές ...

Ξέρεις τι είναι να έχεις δει από τις 27 Ιουνίου μια προκήρυξη που τελικά βγήκε 18 Ιουλίου και μάλιστα να ισχυρίζεσαι ότι οι θέσεις πέφτουν στο μισό ενώ αυτές τελικά αυξήθηκαν;

Θέλει ταλέντο..




Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #692 στις: Ιούλιος 22, 2012, 03:33:39 μμ »
Στην ειδικότητα μου εμφανίστηκε το εξής παράδοξο: άτομο εμφανίστηκε στους περσινούς πίνακες(2010-2011) με μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής που το έκανε το 2005. Και τόσα χρόνια που το έκρυβε;Στους πίνακες 2009-2010 φαίνεται ότι δεν έχει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή.
Στους φετινούς πίνακες πάντως εξαφανίστηκε εντελώς από τους πίνακες το όνομα του.

Αποσυνδεδεμένος GregX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #693 στις: Ιούλιος 22, 2012, 07:39:47 μμ »
δεν ξερω γιατι. αλλα επειδη δεν χρειαζεται να νομιζουν οτι τρωμε κουτοχορτο γιαυτο το εγραψα....
εμενα το κωλλυμα μου ειναι το εξης: για να κανεις το εν λογω μεταπτυχιακο πρεπει να γνωριζεις ή τη γλωσσα Βουλγαρικα δλδ ή αγγλικα.... και εννοειται αγγλικα πιστοποιημενα...οταν δεν κατεχεις κανεναν τιτλο σε τι διαολογλωσσα συννενοησε????? ξερω ατομα που δεν το κατεχουν το αγγλικο ουτε στο καλημερα..παρα μονο τα ελληνικα. Για απαντηστε μου και εγω δεν ξαναανακατευομαι.

Αγγλικά και μόνο αγγλικά βουλγαρόφωνο ήταν το παλιό διετές πρόγραμμα.

Προφανώς αν δεν ξέρεις αγγλικά δεν προσπαθείς να κάνεις το μεταπτυχιακό αν και να σου πω την αλήθεια στις νεαρότερες ηλικίες δεν ξέρω ούτε ένα εκπαιδευτικό που να μην μπορεί να γράψει και να διαβάσει αγγλικά. Οι μεγαλύτεροι σε ηλικία ναι ίσως έχουν πρόβλημα οι νεότεροι άπαντες μιλούν αγγλικά. Γενικά στην Ελλάδα και η κουτσή Μαρία μιλά και μπορεί να γράφει Αγγλικά ουσιαστικά είναι σαν δεύτερη γλώσσα για εμάς.

Σειρές, ταινίες, τηλεόραση, είμαστε μια από τις λίγες χώρες στην Ευρώπη που δεν μεταγλωττίζουμε τα πάντα και τα αγγλικά μας είναι εξαιρετικά σε σύγκριση με ιταλούς ισπανούς κλπ αν τυχών eχεις πάει εξωτερικό.

Φαντάσου σε νέους ανθρώπους και δη εκπαιδευτικούς...

Δεν τα μιλάμε και δεν τα γράφουμε άψογα? Ναι ίσως αλλά εκεί έρχεται το διορθωτής του word να καλύψει το κενό ή στη χειρότερη περίπτωση για εργασίες με σύνθετη ορολογία, διπλωματική κλπ την κάνεις στα ελληνικά και την δίνεις έξω να στην μεταφράσουν πάμφθηνα είναι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2012, 07:45:22 μμ από GregX »

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #694 στις: Ιούλιος 23, 2012, 10:32:03 πμ »
Στην ειδικότητα μου εμφανίστηκε το εξής παράδοξο: άτομο εμφανίστηκε στους περσινούς πίνακες(2010-2011) με μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής που το έκανε το 2005. Και τόσα χρόνια που το έκρυβε;Στους πίνακες 2009-2010 φαίνεται ότι δεν έχει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή.
Στους φετινούς πίνακες πάντως εξαφανίστηκε εντελώς από τους πίνακες το όνομα του.

Ποια είναι η ειδικότητά σου?

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #695 στις: Ιούλιος 23, 2012, 11:35:51 πμ »
ΠΕ14.04 Γεωπόνων

Αποσυνδεδεμένος xolitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #696 στις: Αύγουστος 03, 2012, 03:32:37 μμ »
γεια σας.εγω ενδιαφερομαι πολυ γι αυτο το μεταπτυχιακο κ το ψαχνω.δ θεωρω οτι οποιος τελ το μεταπτυχιακο στη βουλγαρια το κανει επειδη δ μπορει να το κανει στην ελλδα.για μενα βασικος λογος ειναι οτι ειναι μονοετες και τιποτα περισσοοτερο..νομιζω οτι οι πληροφοριες ειναι αρκετα αξιοπιστες εδω μεσα απο καποιους.οποιος ξερει κατι παραπανω ας ενημερωσει.

Αποσυνδεδεμένος LAaleXXX

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #697 στις: Αύγουστος 06, 2012, 09:31:03 μμ »
και εγω εχω παρει τηλ στο universal να ρωτησω και μου ειπαν πως εδω και πολυ καιρο γινεται αυτο το προγραμμα,πως δινει παιδαγωγικη επαρκεια και πως πολλοι απο ελλαδα πηγαινουν να το παρακολουθησουν(γυμναστες,φιλολογοι κλπ..) Ας μας πει καποιος αν ξερει κατι παραπανω.Φοβαμαι πως απο το ΔΟΑΤΑΠ δεν θα βγαλω ακρη..

Παιδια και εγώ επικοινώνησα με την Global Education (www.globaledu.gr) και μου είπαν το ίδιο.

Εγώ πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω για το μεταπτυχιακό της Ιταλίας αρχικά και όταν τους ρώτησα αν έχει αναγνωριστεί, μου είπαν πως τώρα τελειώνει η πρώτη φουρνιά του συγκεκριμένου μεταπτυχιακού και μετά θα πάνε στο ΔΟΑΤΑΠ για τη διαδικασία αναγνώρισης. Στην ερώτησή μου για το αν είναι σίγουρο πως θα αναγνωριστεί γιατί δεδομένου και του κόστους και της όλης διαδικασίας δεν αξίζει να ρισκάρεις, η απάντηση ήταν η εξής γραφική "στην Ελλάδα ζούμε ποτέ δεν ξέρεις". Μετά έμαθα και για της Βουλγαρίας όπου στο ίντερνετ έχουν αναρτήσει και μια πιστοποίηση του ΔΟΑΤΑΠ ότι πληρεί όλα τα κριτήρια για αναγνώριση, αλλά και εκεί μου είπαν ότι φέτος τελειώνουν οι πρώτοι και δεν γνωρίζουν αν θα αναγνωριστεί σίγουρα.. Πάντως η εταιρία έπαιρνε πολλά χρήματα για αναλάβει τη γραφειοκρατία του πράγματος και για να σε πάει την πρώτη φορά στη Σόφια με λεωφορείο και να σου καλύψει την πρώτη διανυκτέρευση αν θυμάμαι καλά γιατί πάει και καιρός.

Ακούγωντας όλα αυτά αποφάσισα να μην πετάξω μάταια τα χρήματά μου για ένα αμφίβολο μεταπτυχιακό και έκτοτε παρακολουθώ τις εξελίξεις, αλλά αν κρίνουμε από άλλα μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως που έχουν αναγνωριστεί κανονικά, όχι στην Ε.Α.(αυτό είναι η νέα μόδα) αλλά επιπλέον για μοριοδότηση, μάλλον θα αναγνωριστούν και αυτά αργά ή γρήγορα.. Και κάααποια στιγμή στο μέλλον το να έχεις μεταπτυχιακό δεν θα σημαίνει τίποτα γιατί θα έχουν όλοι..
Φτάσε εκεί που δεν μπορείς να φτάσεις..

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #698 στις: Αύγουστος 06, 2012, 11:03:16 μμ »
Στην ειδικότητα μου εμφανίστηκε το εξής παράδοξο: άτομο εμφανίστηκε στους περσινούς πίνακες(2010-2011) με μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής που το έκανε το 2005. Και τόσα χρόνια που το έκρυβε;Στους πίνακες 2009-2010 φαίνεται ότι δεν έχει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή.
Στους φετινούς πίνακες πάντως εξαφανίστηκε εντελώς από τους πίνακες το όνομα του.

Ναι μόνο ΄που στους πίνακες 2011-2012, εμφανίζεται ένας άλλος με μαστερ ειδικής αγωγής. Και μάλιστα σε αυτόν δεν αναγράφουν ΚΑΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΑΣΤΕΡ. Πολλά περίεργα όπως και αυτό με τον γεωπόνο που πήρε το μαστερ από το 2005 και το εμφάνισε μόνο τοο 2011. Τέλοσπάντων αν έχουν λίγο ηθική πάντως στο Υπουργείο Παιδείας πρέπει να εξετάσουν καλά αυτά τα ζητήματα

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #699 στις: Αύγουστος 08, 2012, 05:01:55 μμ »
Στην ειδικότητα μου εμφανίστηκε το εξής παράδοξο: άτομο εμφανίστηκε στους περσινούς πίνακες(2010-2011) με μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής που το έκανε το 2005. Και τόσα χρόνια που το έκρυβε;Στους πίνακες 2009-2010 φαίνεται ότι δεν έχει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή.
Στους φετινούς πίνακες πάντως εξαφανίστηκε εντελώς από τους πίνακες το όνομα του.

Ναι μόνο ΄που στους πίνακες 2011-2012, εμφανίζεται ένας άλλος με μαστερ ειδικής αγωγής. Και μάλιστα σε αυτόν δεν αναγράφουν ΚΑΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΑΣΤΕΡ. Πολλά περίεργα όπως και αυτό με τον γεωπόνο που πήρε το μαστερ από το 2005 και το εμφάνισε μόνο τοο 2011. Τέλοσπάντων αν έχουν λίγο ηθική πάντως στο Υπουργείο Παιδείας πρέπει να εξετάσουν καλά αυτά τα ζητήματα


Δεν παίζει ως πιθανότητα απλά να μην ήθελε να εργαστεί στην εκπαίδευση τόσα χρόνια;

Και εγώ το δεύτερο μάστερ μου το αναγνώρισα 5 χρόνια μετά την ολοκλήρωση του.....
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 566
Σύνολο: 576

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.