*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 229017 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2008
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #630 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 05:39:36 μμ »
Patreas όχι υπάρχουν και αποσπάσεις χωρίς αίτηση για τις ανάγκες της υπηρεσίας..

είσαι σίγουρος ότι το αρ. 14 του 1566 δεν έχει καταργηθεί με άλλες, νεότερες διατάξεις; Δεν έχω τον κώδικα μαζί μου για να σου απαντήσω έγκυρα...

Αποσπάσεις σε σχολική μονάδα (όχι σε φορέα) για τις ανάγκες της υπηρεσίας προβλέπει το Άρ.31 του 3848, ξέρεις να τις προβλέπει κάποιος προγενέστερος νόμος;

Έψαξα και είδα ότι όντως προβλέπονταν και παλιότερα, π.χ. σύμφωνα με Άρ.18, Παρ.5 του ΦΕΚ 1340Β/2002 (Καθήκοντα και αρμοδιότητες των Διευθυντών Εκπαίδευσης) λέει το αμίμητο:

"5. Διαθέτουν εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων από τη Δευτεροβάθμια στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση και αντίστροφα για τη διδασκαλία μαθημάτων Ξένων Γλωσσών, Μουσικής, Καλλιτεχνικών και Φυσικής Αγωγής είτε με ολική απόσπαση είτε για τη συμπλήρωση του υποχρεωτικού ωραρίου ή και με υπερωριακή απασχόληση."

Εκτός αν θεωρήσουμε ότι αυτό καταργήθηκε με την παρ.5 του άρθρου 21 του Ν.3475/2006 (ΦΕΚ 146Α):

"Εκπαιδευτικοί των κλάδων Αγγλικής Γλώσσας, Γαλλικής Γλώσσας, Γερμανικής Γλώσσας, Μουσικής, Καλλιτεχνικών Μαθημάτων, Φυσικής Αγωγής και Πληροφορικής, οι οποίοι υπηρετούν στην πρωτοβάθμια ή στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση και δεν συμπληρώνουν το υποχρεωτικό ωράριο διδασκαλίας, διατίθενται από την πρωτοβάθμια εκπαίδευση στη δευτεροβάθμια και αντιστρόφως για συμπλήρωση του υποχρεωτικού ωραρίου. Η διάθεση γίνεται με απόφαση του διευθυντή εκπαίδευσης στην αρμοδιότητα του οποίου ανήκει ο εκπαιδευτικός, ύστερα από πρόταση του οικείου περιφερειακού συμβουλίου. Ο χρόνος διάθεσης θεωρείται ότι έχει διανυθεί στην οργανική τους θέση για τη θεμελίωση δικαιώματος μετάθεσης."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:33:36 »

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2008
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #631 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 05:44:05 μμ »

το είδα κι εγώ αυτό το ενημερωτικό της ΕΛΜΕ αλλά αυτό δεν είναι παρά πρόταση της ελμε σε συννενόηση με τα αιρετά μέλη του κυσδε. Άρα δεν έχει κανένα νομικό βάρος....  ωστόσο αν με ρωτάς, το θεωρώ δικαιότερο να προηγούνται οι νεοδιόριστοι όσων ζητούν απόσπαση εντός και εκτός πυσδε...αλλά και πάλι αυτό είναι προσωπική άποψη όχι θέσφατο ούτε πολύ περισσότερο νομολογία....
αν δεν έρθει κάτι επισημο απο πλευράς υπουργείου η δδε είναι υποχρεωμένες να κινούνται με βάση τις κείμενες διατάξεις..

όσο για το σλόγκαν....  ;D ;D ;D ;D ;D  you gotta be a bitch!!!

http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44831

"διαπιστώσαμε ότι  όλοι μας  εξήγησαν  πως βάσει του ΠΔ 50/96, πρέπει να ακολουθείται η παρακάτω σειρά τοποθετήσεων στα λειτουργικά κενά:"

Το παρουσιάζουν ωσάν να είναι αυτό που ισχύει, όχι σαν πρόταση της ΕΛΜΕ σε συνεννόηση με τα αιρετά μέλη του ΚΥΣΔΕ.

Δηλ. οι αιρετοί του ΚΥΣΔΕ βάσει του ΠΔ50/96 (και του ΠΔ100/97) τους είπαν ότι πρέπει να ακολουθείται αυτή η σειρά;

Όχι άλλο κιτς, μόνο bitch!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #632 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 05:51:29 μμ »
να σου πω πού υπάρχει κενό εδώ πέρα:
τα πδ είναι προγενέστερα του 3848 επομένως ήταν αδύνατο να προβλέψουν την υποχρεωτική παραμονή των νεοδιόριστων επι τριετίας....οποτε με βάση το πδ ο νεοδιόριστος του τότε τίθεται στη διάθεση και έτσι ξεμπερδευεις με δαύτον...
ο 3848 φέρνει νέα δεδομένα....δεν καταργεί τα πδ αλλά ούτε και τα αποσαφηνίζει...
εξ ου και η κατάσταση είναι στον αέρα.....

αν μας δώσουν εντολή να κάνουμε αυτό που προτείνει η ελμε έχει καλώς...αλλά πρέπει να ειναι έγγραφο του υπουργείου αλλιώς αποτελεί απλά οδηγία του συνδικαλιστικού φορέα...

προς το παρόν ειναι πολύ διφορούμενο γιατί ο 3848 (μεταγενέστερος των πδ ) είναι σα να κάνει τους νεοδιόριστους "ξεχωριστή κατηγορία" .
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2011, 05:56:22 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #633 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 07:48:53 μμ »
stonethrower.... (σικ)

το πώς ακριβώς το κάθε πυσδε μοιράζει τα κενά δεν το ξέρω και δεν ξέρω και αν στηρίζεται σε κάπόιο συγκεκριμένο νόμο για το μοίρασμα των κενών θέσεων. Στο πυσδε έχω παραστεί μονο για να δώσω διευκρινίσεις επι των μορίων αλλά η διαδιακασία των κενών/πλεονασμάτων δεν είναι κατάδικό μου αντικείμενο για να έχω άμεση αντίληψη.
Υποθέτω ότι αν ας πούμε έχεις 10 κενά ΠΕ02 και έχεις 2 νεοδιόριστους, αν θες να το πας αναλογικά θα πρεπει να αφήσεις 2 θέσεις για αυτούς...

τώρα αν έχει λογική ο διαθεσίτης να πάει σε άλλη περιοχή του ίδιου πυσδε και ο νεοδιοριζόμενος να τοποθετηθεί στην περιοχή διοριμού...είναι αντικρουόμενες οι απόψεις...
γιατί απο τη μία σου λέει ο 3848 ότι ο νεοδιοριζόμενος δεν μπορεί να τοποθετηθεί σε άλλη περιοχή απο αυτήν που διορίστηκε
απο την άλλη η εγκύκλιος για την διαχείριση πλεονάζοντος προσωπικού σου λέει ότι γίνεται οι διαθεσίτες να πάνε σε άλλη περιοχή
και έχουμε και την τρίτη περιπτωση που νεοδιόριστοι κρίθηκαν υπεράριθμοι στην περιοχή διορισμού και αναγκαστικά τοποθετήθηκαν σε άλλη χωρίς αίτησή τους....

κοινώς, φέξε μου και γλίστρησα.... η μία διάταξη προσκρούει στην άλλη και άκρη δε βρίσκεις...

Όχι ρε συ! Stonethrower είναι ο Λιθοβόλος!

Αυτός ο 3848! Ένα σωρό μπερδέματα έχει φέρει.

ωστόσο αν με ρωτάς, το θεωρώ δικαιότερο να προηγούνται οι νεοδιόριστοι όσων ζητούν απόσπαση εντός και εκτός πυσδε...
Συμφωνώ, αν οι διορισμοί γίνονταν σε πραγματικά οργανικά κενά, έτσι θα έπρεπε να είναι, και μακάρι να γίνει στο μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:33:36 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #634 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 07:56:53 μμ »
μάλλον κατά κει πάει πάντως....

rockslugger?
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #635 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 08:17:25 μμ »
Τελικά στη Χίο -λόγω βαβούρας που δημιουργήθηκε- το ΠΥΣΔΕ υπαναχώρησε: θα γίνει πρώτα τοποθέτηση των σε διάθεση (με βάση τα μόρια των μεταθέσεων) και κατόπιν οι εσωτερικές αποσπάσεις (με τα μόρια των αποπάσεων). Ένα είναι το συμπέρασμα: μην τους αφήνετε σε χλωρό κλαρί! Πιέστε τους να τηρήσουν τη νομιμότητα!
knkn ευχαριστώ για την απάντηση!

Αν είσαι η αιτία της βαβούρας που επέβαλε τη νομιμότητα τότε μπράβο σου !
Και φυσικά μπράβο στη bitch   ( γιατί εγώ απλά παραθέτω τις γνώσεις της … )
Στα υπόλοιπα ΠΥΣΔΕ τι γίνεται ?   Ελπίζω να πέφτουν οι ενστάσεις βροχή όπου υπάρχουν παρατυπίες ...  ;) 


και τον σεπτέμβρη να γινουν οι τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά και πάλι προηγούνται οι οντες στην διάθεση. Αυτό το έψαξα σήμερα - και με το υπουργείο για επαλήθευση -  και προκύπτουν τα εξής;
αυτοί που ανήκουν σε ένα συγκεκριμένο πυσδε αλλά δεν έχουν οργανική  βγαίνουν υπεράριθμοι στο πυσδε αυτό. Εφόσον λοιπόν θεωρουνται υπεράριθμοι τότε τους διαχειριζόμαστε και με τον αυτό τρόπο - δηλαδή τοποθετούνται πρώτα από όλους τους άλλους.
 αυτό προκυπει απο τα πδ50/96 και πδ100/97 και πιο συγκεκριμένα από αυτή την διάταξη του πδ50/96
12. Οι εκπαιδευτικοί που δεν τοποθετήθηκαν σε σχολεία της προτίμησής τους τοποθετούνται προς το συμφέρον της υπηρεσίας στις υπόλοιπες κενές θέσεις. Σε περίπτωση που οι εκπαιδευτικοί αυτοί είναι περισσότεροι από τις οργανικές θέσεις, παραμένουν ως υπεράριθμοι στη διάθεση των περιφερειακών υπηρεσιακών συμβουλίων και τοποθετούνται προσωρινά ή διατίθενται για τη συμπλήρωση ωραρίου σύμφωνα με τη διαδικασία του εδαφίου β' της παρ. 7 του άρθρου 14 σε σχολεία της συγκεκριμένης περιοχής.    

πράγμα που σημαίνει ότι εφόσον είναι υπεράριθμοι λογω μη τοποθέτησής τους σε οργανικό κενό εννοείται ότι προτάσσονται έναντι όλων των υπολοιπων.

παρα το γεγονος οτι καποια ΠΥΣΔΕ λειτουργουν με οποιο τροπο βολευονται, κανονικα οι καθε ειδους αποσπασμενοι στις προσωρινες τοποθετησεις του Σεπτεμβριου επονται οσων ειναι στη διαθεση ανεξαρτητως μοριων.
α) αριθμ. 58044/Δ2/22-06-2004 απόφαση του ΥΠΕΠΘ &
β) την αριθμ  Δ2/58044α/14-07-2004 διευκρινι-στική της,

Η σειρά των τοποθετήσεων  είναι ευρισκόμενοι στη διάθεση μαζί με όσους διορίστηκαν πέρισυ ( περισινούς νεοδιόριστους) - αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ  - αποσπάσεις απο άλλα ΠΥΣΔΕ και τέλος φετινοί νεοδιόριστοι.

Το λάθος προκύπτει μόνο όταν συνεξετάζονται οι ευρισκόμενοι στη διάθεση με όσους ζητούν απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ. Αν αυτό συμβεί  γίνεται παράβαση της κείμενης νομοθεσίας. Στην περίπτωση αυτή υποβάλλεις ένσταση με κοινοποίηση στο Υπουργείο και φυσικά, η ένσταση δικαιώνεται ( χωρίς την κοινοποίηση, "παίζει" και να πάει άκλαυτη...).

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #636 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 03:11:42 μμ »
1. έστω ότι καποιοι αποσπασμένοι /αναπληρωτες (οι έχοντες οργανικοί του σχολείου έχουν ήδη πάρειαυτά που ήθελαν) δεν συμφωνουν με τις μοιρασιες των μαθηματων , τι γίνεται ? και αποκλείουμε το να ανακατευτει ο διευθυντης γιατί δεν παίρνει θέση (και καλά κάνει)...
νομίζω ότι αποφασίζει ο πρώτος που τοποθετήθηκε στο σχολείο? ισχύει ? ή δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ? αν ξέρει κάποιος την απάντηση κι ακόμα καλύτερα αν γνωρίζει που υπάρχει γραμμένο αυτό , θα θελα πολύ να ξέρω  :)

2. δεν έχω καταλάβει τι διαφορά έχει το απόσπαση εντός πυσδε με τη βελτίωση θέσης ... μήπως στο δεύτερο περιορίζεις τις προτιμήσεις σου σε μια περιοχή πχ Α ή Β του πυσδε ?

ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2011, 03:13:17 μμ από blethalassa »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #637 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 04:08:59 μμ »
1. έστω ότι καποιοι αποσπασμένοι /αναπληρωτες (οι έχοντες οργανικοί του σχολείου έχουν ήδη πάρειαυτά που ήθελαν) δεν συμφωνουν με τις μοιρασιες των μαθηματων , τι γίνεται ? και αποκλείουμε το να ανακατευτει ο διευθυντης γιατί δεν παίρνει θέση (και καλά κάνει)...
νομίζω ότι αποφασίζει ο πρώτος που τοποθετήθηκε στο σχολείο? ισχύει ? ή δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ? αν ξέρει κάποιος την απάντηση κι ακόμα καλύτερα αν γνωρίζει που υπάρχει γραμμένο αυτό , θα θελα πολύ να ξέρω  :)

2. δεν έχω καταλάβει τι διαφορά έχει το απόσπαση εντός πυσδε με τη βελτίωση θέσης ... μήπως στο δεύτερο περιορίζεις τις προτιμήσεις σου σε μια περιοχή πχ Α ή Β του πυσδε ?

ευχαριστώ

απάντηση στο 1. έγκειται στην καλή θέληση και συνεργασία των καθηγητών. Δεν υπάρχει νόμος που να ορίζει πώς γίνεται η μοιρασιά - προφανώς γιατί ο νομοθέτης δεν φαντάστηκε ότι θα επακολουθούσε μαλλιοτράβηγμα.... :P :P

απάντηση στο 2. Απόσπαση εντός πύσδε σημαίνει να πας για μια χρονιά απο το ένα σχολείο στο άλλο της ίδιας  ή άλλης περιοχής του ίδιου πυσδε έχεις δεν έχεις οργανική. Βελτίωση θέσης είναι η αλλαγή - με την ίδια διαδικασία όπως αυτής των μεταθέσεων - απο τη μία οργανική σε άλλη μέσα στην ίδια περιοχή του ίδιου πυσδε. Πχ αν έχεις οργανική στο 1ο γ/σιο πάτρας βελτίωση παίρνεις αν τα μόριά σου είναι τέτοια που μετά απο αίτησή σου πιάνεις νέα οργανική στο 2ο γυμνάσιο πάτρας.  Αλλά για να πάρεις βελτίωση α. πρέπει να έχεις οργανική και να πας σε άλλη κενή οργανική θέση και β. πρέπει να υποβάλλεις αίτηση μετάθεσης απο σχολειο σε σχολείο στην ίδια περιοχή μετάθεσης ( όπως επίσημα ονομάζεται η βελτίωση θέσης ) το Νοέμβριο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2011, 04:11:42 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #638 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 04:56:39 μμ »
Προς bitch και όποιον άλλο γνωρίζει ...

Βγήκαν τα κενά β φάσης και θα γίνουν συμπληρώσεις ωρών από αυτούς που τοποθετήθηκαν.
Ερώτηση 1
Γιατί μας βάζουν να κάνουμε αιτήσεις στα κατά τόπους γραφεία και όχι στη Β θμια ;
Ερώτηση 2
Εγώ θέλω εσωτερική απόσπαση μπορώ να κάνω νέα αίτηση;
Ερώτηση 3
Ποια θα είναι η σειρά τοποθέτησης;
Ερώτηση 4
ΕΠΑΛ έβγαλε υπεράριθμο μαθηματικό και τώρα δίνει κενό 35 ωρών. Τι θέλει να πει
ο ποιητής;
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #639 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 04:59:50 μμ »
απάντηση 1
γιατί στα γραφεία  υπάρχουν τα προσωπικά σας μητρώα  (φάκελοι) και απο κει μπορούν με ασφάλεια να προκύψουν τα μόριά σας.
απάντηση 2
είναι θέμα του πυσδε αν θα την κάνει αποδεκτή
απάντηση 3
διάθεση πυσδε - αποσπάσεις εντός/εκτός - νεοδιόριστοι - αναπληρωτές....όποια κατηγορία λείπει (πχ αν έχουν ήδη τοποθετηθεί οι νεοδιόριστοι) περνάμε στην επομενη κατηγορία
απάντηση 4
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν έχω ιδέα !! Δεν είμαι ο ποιητής!!  ;D ;D ;D ;D  εκτός και αν αυτοί που έχουν οργανική την έκαναν με ανατροφής, επαπειλούμενης κτλ...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #640 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 05:02:49 μμ »
1. Θα κρίνει το πύσδε ;
2. Σε πειραματικό ποιος θα προηγηθεί ;
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #641 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 05:11:10 μμ »
1. Θα κρίνει το πύσδε ;
2. Σε πειραματικό ποιος θα προηγηθεί ;

αν θες λίγο πιο ελληνικά; είμαι και φυσικη ξανθιά λέμεεεε :P :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #642 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 05:15:53 μμ »
Όσοι ήταν στη διάθεση έχουν εξαντληθεί και τους μένουν κάτι ωρίτσες (μέχρι 7).
Εβγαλε και 1 κενό 14 ωρών σε πειραματικό οπότε σκέφτομαι να το δηλώσω
με απόσπαση !
Εκεί πως γίνεται η επιλογή;

Ένα ένα να μη σε κουράσω ... (λόγω χρώματος μαλλιού...) ;)
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #643 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 05:20:39 μμ »
εννοείς μένουν 7 ώρες που είναι ακάλυπτες και πρέπει το πυσδε να τις διαθεσει σε κάποιον; μάλλον θα ζητήσουν ωρομίσθιους ή ΑΜΩ αν έχουν συμπληρώσει όλοι οι διαθεσίτες το ωράριό τους. Μπορεί βέβαια να δώσει και υπερωρίες στους μόνιμους.


αποσπάσεις στα πειραματικά μόνο με Υ.Α. και τα κριτήρια που θέτει η εγκύκλιος ( μεταπτυχιακά/διδακτορικά, ελάχιστη εκπ/κή υπηρεσία -νομίζω 8 έτη αλλά σίγουρη επ΄αυτού δεν ειμαι..αν κοιτάξεις την εγκύκλιο θα δεις ακριβώς )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161837
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 545
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.