*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής  (Αναγνώστηκε 211747 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος loukritiα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #686 στις: Αύγουστος 27, 2011, 10:51:52 μμ »
Παράθεση
καλό θα ήταν το βασικό κριτήριο διορισμού να είναι πλέον άλλο από την προυπηρεσία, ο ΑΣΕΠ.
Εγώ θα έλεγα το βασικό κριτήριο να είναι η ηλικία και ιδίως εκείνων που έχασαν το μέλλον τους από την κατάργηση της επετηρίδας. Εκτός αν πιστεύει ο κάθε green ότι με δυο τετράωρες εξετάσεις μπορεί να θεωρηθεί ικανότερος άλλων.
Προσγειωθείτε!
Ο κάθε green (τυχαίο το όνομα) δεν πιστεύει ούτε ότι αυτός που έτυχε να αποφοιτήσει νωρίτερα είναι εξορισμούς πιο ικανός να διδάξει σε μία τάξη από κάποιον άλλο που έτυχε να αποφοιτήσει αργότερα.
Μα δεν μας ενδιαφέρει τι "πιστεύει" ο green αλλά τι λέει η λογική. Ο ΑΣΕΠ ως σύστημα απεδείχθη ότι ΑΠΕΤΥΧΕ παταγωδώς. Ο μόνος σκοπός  για τον οποίο σύρθηκαν στην εξαθλίωση χιλιάδες εκπαιδευτικοί και απαξιώνοντας τα πτυχία τους, ήταν η μείωση των διορισμών.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #687 στις: Αύγουστος 27, 2011, 11:01:19 μμ »
Βρε green πώς κατάφερες πάλι και έγινες κόκκινο πανί;Αφού συμφωνείς με την παράταση της μεταβατικής και με την κεντρική ιδέα....Τα υπόλοιπα είναι μικροδιαφορές που λύνονται με συζήτηση.Δεν νομίζω κανένας να είναι ευχαριστημένος με το νέο σύστημα.....Κάπου υπάρχει κοινή γραμμή.....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος ----

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 782
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #688 στις: Αύγουστος 27, 2011, 11:03:55 μμ »
Άσχετο αλλά όλη την μέρα την περνάς στο pde?
Έχεις οικογένεια;

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #689 στις: Αύγουστος 27, 2011, 11:05:39 μμ »
Βρε green πώς κατάφερες πάλι και έγινες κόκκινο πανί;Αφού συμφωνείς με την παράταση της μεταβατικής και με την κεντρική ιδέα....Τα υπόλοιπα είναι μικροδιαφορές που λύνονται με συζήτηση.Δεν νομίζω κανένας να είναι ευχαριστημένος με το νέο σύστημα.....Κάπου υπάρχει κοινή γραμμή.....
Μα δε συμφωνώ με την παράταση, αν και η κεντρική ιδέα που πιθανώς θα κατατεθεί ήταν δική μου. Εγώ θέλω το νέο σύστημα με κάποιες βελτιώσεις.
Αμάν βρε Λίλα, δύο μέρες γράφω, ακόμα δεν κατάλαβες τι θέλω και τι έχω πει; Μήπως να επαναλάβω τα 42 προηγούμενα μηνύματα μου;  ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #690 στις: Αύγουστος 27, 2011, 11:11:19 μμ »
Βρε green πώς κατάφερες πάλι και έγινες κόκκινο πανί;Αφού συμφωνείς με την παράταση της μεταβατικής και με την κεντρική ιδέα....Τα υπόλοιπα είναι μικροδιαφορές που λύνονται με συζήτηση.Δεν νομίζω κανένας να είναι ευχαριστημένος με το νέο σύστημα.....Κάπου υπάρχει κοινή γραμμή.....
Μα δε συμφωνώ με την παράταση, αν και η κεντρική ιδέα που πιθανώς θα κατατεθεί ήταν δική μου. Εγώ θέλω το νέο σύστημα με κάποιες βελτιώσεις.
Αμάν βρε Λίλα, δύο μέρες γράφω, ακόμα δεν κατάλαβες τι θέλω και τι έχω πει; Μήπως να επαναλάβω τα 42 προηγούμενα μηνύματα μου;  ::)
Mια χαρά έχω καταλάβει.Αλλά και διατήρηση του παλιού συστήματος παράλληλα με το νέο για κάποια χρόνια τι είναι;Παρατείνεται δηλαδή το υπάρχον σύστημα....Εντάξει,με τις λέξεις θα παίζουμε τώρα;Ενότητα χρειαζόμαστε,αν τα πολυαναλύουμε άκρη δεν θα βγάλουμε.....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #691 στις: Αύγουστος 27, 2011, 11:16:55 μμ »
Παιδακια ασχετο , διαβασατε τη δηλωση του Δημαρα.Η Νεα Δημοκρατια ανταλλαξε τη συναινεση στο νομοσχεδιο ΑΕΙ με την προυποθεση να κανει γαργαρα το πασοκ την παραπομπη του Αλογοσκουφη και του Μαρκογιαννακη για το σκανδαλο της Ζιμενς.Καλα εκανε μπαμ βεβαια.Αλλα μ αρεσει που βγηκε η αλλη και ελεγε οτι νιωθει deeply συγκινημενη και δικαιωμενη.Το παιχνιδι ειναι στημενο και καλη μας τυχη!!!!!!!!!!!!!!!!Να δουμε αν θα ξεμπερδεψουμε ποτε οσοι εγλωβιστηκαμε σε αυτους τους κω.......πινακες.

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #692 στις: Αύγουστος 28, 2011, 01:44:18 πμ »
Μας θεωρούν γραφικούς ακριβώς για τον λόγο που είπα παραπάνω, για υπερβολικό βόλεμα και επομένως για έλλειψη επαφής με την σκληρή πραγματικότητα. Φαντάζομαι έχεις ακούσει και εσύ τα περί 20 ωρών δουλειάς την εβδομάδα, δεύτερο μαύρο μισθό από τα ιδιαίτερα και 3 μήνες διακοπές το χρόνο. Η' μόνο εγώ τα ακούω γύρω μου;

Οι αδιοριστοι δεν κανουν 3 μηνες διακοπες, ειναι 3 μηνες ΑΝΕΡΓΟΙ.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #693 στις: Αύγουστος 28, 2011, 01:47:30 πμ »
Παιδακια ασχετο , διαβασατε τη δηλωση του Δημαρα.Η Νεα Δημοκρατια ανταλλαξε τη συναινεση στο νομοσχεδιο ΑΕΙ με την προυποθεση να κανει γαργαρα το πασοκ την παραπομπη του Αλογοσκουφη και του Μαρκογιαννακη για το σκανδαλο της Ζιμενς.Καλα εκανε μπαμ βεβαια.Αλλα μ αρεσει που βγηκε η αλλη και ελεγε οτι νιωθει deeply συγκινημενη και δικαιωμενη.Το παιχνιδι ειναι στημενο και καλη μας τυχη!!!!!!!!!!!!!!!!Να δουμε αν θα ξεμπερδεψουμε ποτε οσοι εγλωβιστηκαμε σε αυτους τους κω.......πινακες.

Όταν έλεγα στο σχολείο ότι είναι κόζα νόστρα αυτοί που μας διοικούν (όλων των αποχρώσεων) κάποιοι με κοιτούσαν στραβά!!!
Together we stand!!! Divided we fall...

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #694 στις: Αύγουστος 28, 2011, 09:09:25 πμ »
GREEN........................


Δεν απαντας ομως σε αυτο που σε ρωτησα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
καλό θα ήταν το βασικό κριτήριο διορισμού να είναι πλέον άλλο από την προυπηρεσία, ο ΑΣΕΠ.

Υ.Γ. Για τη ΑΣΠΑΙΤΕ προσπαθώ να αποκτήσω τις τυπικές προυποθέσεις για να μπω. Αν χρησιμοποιούσα άλλες πρακτικές θα είχα ήδη μπει...

Αν η παράταση της μεταβατικης θεωρεις οτι είναι αδικη, τοτε από την αρχή ΑΣΕΠ  στον ιδιο διαγωνισμο όλοι.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2011, 09:11:50 πμ από nickitol »

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #695 στις: Αύγουστος 28, 2011, 10:14:40 πμ »
Μας θεωρούν γραφικούς ακριβώς για τον λόγο που είπα παραπάνω, για υπερβολικό βόλεμα και επομένως για έλλειψη επαφής με την σκληρή πραγματικότητα. Φαντάζομαι έχεις ακούσει και εσύ τα περί 20 ωρών δουλειάς την εβδομάδα, δεύτερο μαύρο μισθό από τα ιδιαίτερα και 3 μήνες διακοπές το χρόνο. Η' μόνο εγώ τα ακούω γύρω μου;

Οι αδιοριστοι δεν κανουν 3 μηνες διακοπες, ειναι 3 μηνες ΑΝΕΡΓΟΙ.

αγαπητε μου "Πρασινε" μαλλον δεν εχεις δουλέψει σε σχολείο........... ή εξυπηρετεις κατι αλλο..... η 1 ωρα μαθημα σε ταξη με 30 εφηβους να θελουν να λουφαρουν αντιστοιχεί σε 3 με 4 ωρες διοικητικής εργασίας. θέλω 2 με 3 το λιγότερο ωρες να παω στο χωρίο ή στη  άλλη πόλη στην καλύτερη περιπτωση εαν δε μετακομίσω και διαλύσω την οικογένεια μου. από οταν ανοίξει το σχολείο δεν έχω ελευθερο ούτε ενα απόγευμα να πιω ένα καφέ διοτι θελω 4 ώρες προετοιμασια και διορθωσεις εκθέσεων και συχνων διαγωνισμάτων. το καλοκαιρι ειναι δυο και οχι τρεις μηνες. α! και εμας μας απολύουν δε πληρωνόμαστε μεχρι να και εαν μας ξαναπάρουν. ιδιαιτερα έχουν λίγοι καθηγηταδες των πόλεων και οχι εμεις που δε ξερουμε που θα ειμαστε καθε χρονια. πδς δε καναμε διοτι δεν ειχαμε μεσο και εαν ειχα τωρα θα ημουν διορισμένη. με τρεις επιτυχιες στον ασεπ (που εαν ηταν 100% θα ειχα διοριστεί) δουλευω ολα τα χρονια ωρομλισθια και αναπληρώτρια και τωρα με πεταει το συστημα, διοτι η κυρια Δ. θελει να το παίξει σιδηρα και δε θελει να κανει μεταβατικη....................   ( συγγνώμη δεν αντεξα τα ειπα.......)

Αποσυνδεδεμένος dimmag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #696 στις: Αύγουστος 28, 2011, 10:31:49 πμ »
Βρε green πώς κατάφερες πάλι και έγινες κόκκινο πανί;Αφού συμφωνείς με την παράταση της μεταβατικής και με την κεντρική ιδέα....Τα υπόλοιπα είναι μικροδιαφορές που λύνονται με συζήτηση.Δεν νομίζω κανένας να είναι ευχαριστημένος με το νέο σύστημα.....Κάπου υπάρχει κοινή γραμμή.....
Μα δε συμφωνώ με την παράταση, αν και η κεντρική ιδέα που πιθανώς θα κατατεθεί ήταν δική μου. Εγώ θέλω το νέο σύστημα με κάποιες βελτιώσεις.
Αμάν βρε Λίλα, δύο μέρες γράφω, ακόμα δεν κατάλαβες τι θέλω και τι έχω πει; Μήπως να επαναλάβω τα 42 προηγούμενα μηνύματα μου;  ::)
Mια χαρά έχω καταλάβει.Αλλά και διατήρηση του παλιού συστήματος παράλληλα με το νέο για κάποια χρόνια τι είναι;Παρατείνεται δηλαδή το υπάρχον σύστημα....Εντάξει,με τις λέξεις θα παίζουμε τώρα;Ενότητα χρειαζόμαστε,αν τα πολυαναλύουμε άκρη δεν θα βγάλουμε.....
Μα το παλιό σύστημα τι είναι; Παραλαγμένη (και εμπλουτισμένη) παράταση της μετάβασης απο την επετηρίδα στον ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος WOMAN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #697 στις: Αύγουστος 29, 2011, 06:19:23 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα, είμαι καινούρια στην παρέα σας ,αλλά θέλω να συμμετάσχω στον αγώνα σας για την παράταση της μεταβατικής , έστω και ταυτόχρονα με το καινούριο σύστημα. Οι περισσότεροι από εμάς είμαστε μαρτυρες αλλαγών και μάλιστα αιφνίδιων όσων αφορά το σύστημα προσλήψεων , και μάλιστα χωρίς να ευθυνόμαστε εμείς γι αυτό. Αιφνίδια καταργήθηκε η επιτηρίδα, αιφνίδια μπήκε ο Ασέπ, με ποσόστοση, αιφνίδια μπήκε η πδς και αιφνίδια ''βγήκε'', αιφνίδια κλείδωσαν οι πίνακες και άλλαξε το σύστημα με ένα μεταβατικό διετίας, που όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε, οι υπόλοιποι κόψτε το λαιμό σας. Και αν προσέξει κανείς την πτώση των βάσεων στις καθηγητικές σχολές θα καταλάβει την μέγιστη βαθμολογία που έπρεπε να συγκεντρώσουμε εμείς πριν κάποια χρόνια , σε σχέση με την μικρότερη δυνατή που χρειάζονται σήμερα. Και γιατί εγώ(ενδεικτικά το εγώ και όλοι όσοι  σαν κι εμένα) με 18,75 μέσο όρο εισαγωγής στον ΠΕΟ2 και υπηρετώντας την δημόσια εκπαίδευση για 18 μέχρι τώρα μήνες να κινδυνέυω να καθίσω σπίτι μου για μια ζωή αν δεν περάσω στον επόμενο Ασέπ για να προσμετρηθεί η προυπηρεσία μου? Και πώς είναι δυνατόν η Δ που η ίδια με κάλεσε αναπληρώτρια να με θεωρεί ικανή να διδάξω στη δημόσια εκπίδευση κατά τη διάρκεια του μεταβατικού αλλά ανίκανη μετ ά από αυτό αν δεν περάσω στον ασέπ? Τί παραλογισμός είναι αυτός?Και αν εμείς οι παλαιότεροι που έχουμε κάνει οικογένειες και είμαστε όμηροι όλων των αλλαγών χωρίς την δική μας ευθύνη και που υπηρετήσαμε σε δημόσια σχολεία (και μάλιστα στην άλλη άκρη της Ελλάδας) ,δεν κατορθώσουμε να περάσουμε στον ΑΣΕΠ γιατί δεν έχουμε πού να αφήσουμε τα παιδιά μας για να διαβάσουμε , δεν είμαστε ικανοί δια βίου να υπηρετήσουμε την εκπαίδευση , αυτή που πριν λίγο καιρό υπηρετούσαμε.ασύλληπτο...Ας αγωνιστούμε , λοιπόν, για τη διατήρηση του μεταβατικού , με ξεκλείδωμα των πινάκων κατά τη διάρκεια του μεταβατικού, για εμάς τους παλαιότερους που δεν γνωρίζαμε τί μας περιμένει, ταυτόχρονα με το νέο σύστημα για όλους αυτούς που το γνωρίζουν και εν γνώσει τους εισέρχοναι σε αυτό με κλειδωμένους πίνακες.Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά με πνίγει η αγανάκτηση .

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #698 στις: Αύγουστος 29, 2011, 06:25:15 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα, είμαι καινούρια στην παρέα σας ,αλλά θέλω να συμμετάσχω στον αγώνα σας για την παράταση της μεταβατικής , έστω και ταυτόχρονα με το καινούριο σύστημα. Οι περισσότεροι από εμάς είμαστε μαρτυρες αλλαγών και μάλιστα αιφνίδιων όσων αφορά το σύστημα προσλήψεων , και μάλιστα χωρίς να ευθυνόμαστε εμείς γι αυτό. Αιφνίδια καταργήθηκε η επιτηρίδα, αιφνίδια μπήκε ο Ασέπ, με ποσόστοση, αιφνίδια μπήκε η πδς και αιφνίδια ''βγήκε'', αιφνίδια κλείδωσαν οι πίνακες και άλλαξε το σύστημα με ένα μεταβατικό διετίας, που όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε, οι υπόλοιποι κόψτε το λαιμό σας. Και αν προσέξει κανείς την πτώση των βάσεων στις καθηγητικές σχολές θα καταλάβει την μέγιστη βαθμολογία που έπρεπε να συγκεντρώσουμε εμείς πριν κάποια χρόνια , σε σχέση με την μικρότερη δυνατή που χρειάζονται σήμερα. Και γιατί εγώ(ενδεικτικά το εγώ και όλοι όσοι  σαν κι εμένα) με 18,75 μέσο όρο εισαγωγής στον ΠΕΟ2 και υπηρετώντας την δημόσια εκπαίδευση για 18 μέχρι τώρα μήνες να κινδυνέυω να καθίσω σπίτι μου για μια ζωή αν δεν περάσω στον επόμενο Ασέπ για να προσμετρηθεί η προυπηρεσία μου? Και πώς είναι δυνατόν η Δ που η ίδια με κάλεσε αναπληρώτρια να με θεωρεί ικανή να διδάξω στη δημόσια εκπίδευση κατά τη διάρκεια του μεταβατικού αλλά ανίκανη μετ ά από αυτό αν δεν περάσω στον ασέπ? Τί παραλογισμός είναι αυτός?Και αν εμείς οι παλαιότεροι που έχουμε κάνει οικογένειες και είμαστε όμηροι όλων των αλλαγών χωρίς την δική μας ευθύνη και που υπηρετήσαμε σε δημόσια σχολεία (και μάλιστα στην άλλη άκρη της Ελλάδας) ,δεν κατορθώσουμε να περάσουμε στον ΑΣΕΠ γιατί δεν έχουμε πού να αφήσουμε τα παιδιά μας για να διαβάσουμε , δεν είμαστε ικανοί δια βίου να υπηρετήσουμε την εκπαίδευση , αυτή που πριν λίγο καιρό υπηρετούσαμε.ασύλληπτο...Ας αγωνιστούμε , λοιπόν, για τη διατήρηση του μεταβατικού , με ξεκλείδωμα των πινάκων κατά τη διάρκεια του μεταβατικού, για εμάς τους παλαιότερους που δεν γνωρίζαμε τί μας περιμένει, ταυτόχρονα με το νέο σύστημα για όλους αυτούς που το γνωρίζουν και εν γνώσει τους εισέρχοναι σε αυτό με κλειδωμένους πίνακες.Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά με πνίγει η αγανάκτηση .


+++++++++++++++++++++++....ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #699 στις: Αύγουστος 29, 2011, 06:28:24 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα, είμαι καινούρια στην παρέα σας ,αλλά θέλω να συμμετάσχω στον αγώνα σας για την παράταση της μεταβατικής , έστω και ταυτόχρονα με το καινούριο σύστημα. Οι περισσότεροι από εμάς είμαστε μαρτυρες αλλαγών και μάλιστα αιφνίδιων όσων αφορά το σύστημα προσλήψεων , και μάλιστα χωρίς να ευθυνόμαστε εμείς γι αυτό. Αιφνίδια καταργήθηκε η επιτηρίδα, αιφνίδια μπήκε ο Ασέπ, με ποσόστοση, αιφνίδια μπήκε η πδς και αιφνίδια ''βγήκε'', αιφνίδια κλείδωσαν οι πίνακες και άλλαξε το σύστημα με ένα μεταβατικό διετίας, που όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε, οι υπόλοιποι κόψτε το λαιμό σας. Και αν προσέξει κανείς την πτώση των βάσεων στις καθηγητικές σχολές θα καταλάβει την μέγιστη βαθμολογία που έπρεπε να συγκεντρώσουμε εμείς πριν κάποια χρόνια , σε σχέση με την μικρότερη δυνατή που χρειάζονται σήμερα. Και γιατί εγώ(ενδεικτικά το εγώ και όλοι όσοι  σαν κι εμένα) με 18,75 μέσο όρο εισαγωγής στον ΠΕΟ2 και υπηρετώντας την δημόσια εκπαίδευση για 18 μέχρι τώρα μήνες να κινδυνέυω να καθίσω σπίτι μου για μια ζωή αν δεν περάσω στον επόμενο Ασέπ για να προσμετρηθεί η προυπηρεσία μου? Και πώς είναι δυνατόν η Δ που η ίδια με κάλεσε αναπληρώτρια να με θεωρεί ικανή να διδάξω στη δημόσια εκπίδευση κατά τη διάρκεια του μεταβατικού αλλά ανίκανη μετ ά από αυτό αν δεν περάσω στον ασέπ? Τί παραλογισμός είναι αυτός?Και αν εμείς οι παλαιότεροι που έχουμε κάνει οικογένειες και είμαστε όμηροι όλων των αλλαγών χωρίς την δική μας ευθύνη και που υπηρετήσαμε σε δημόσια σχολεία (και μάλιστα στην άλλη άκρη της Ελλάδας) ,δεν κατορθώσουμε να περάσουμε στον ΑΣΕΠ γιατί δεν έχουμε πού να αφήσουμε τα παιδιά μας για να διαβάσουμε , δεν είμαστε ικανοί δια βίου να υπηρετήσουμε την εκπαίδευση , αυτή που πριν λίγο καιρό υπηρετούσαμε.ασύλληπτο...Ας αγωνιστούμε , λοιπόν, για τη διατήρηση του μεταβατικού , με ξεκλείδωμα των πινάκων κατά τη διάρκεια του μεταβατικού, για εμάς τους παλαιότερους που δεν γνωρίζαμε τί μας περιμένει, ταυτόχρονα με το νέο σύστημα για όλους αυτούς που το γνωρίζουν και εν γνώσει τους εισέρχοναι σε αυτό με κλειδωμένους πίνακες.Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά με πνίγει η αγανάκτηση .
σωστη η τοποθετηση σου. ελα στην παρεα μας ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 493
Σύνολο: 505

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.