*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1781753 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6986 στις: Φεβρουάριος 04, 2017, 11:06:24 μμ »
Πάρτα :  +++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++ Έφη

Επιβεβαιώνομαι για το κόπμλεξ σου
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:08 »

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6987 στις: Φεβρουάριος 05, 2017, 10:45:51 πμ »
 
εδώ θα σε παρακαλούσα πάρα πολύ να ανακαλέσεις!
Δεν απευθύνθηκα με αυτόν τον χαρακτηριστικό στους συναδέλφους μου που προσλήφθηκαν προχθες! Άλλωστε υπάρχουν άτομα που γνωρίζω προσωπικά από τις τελευταίες προσλήψεις και ήμουν η πρώτη που τους ειδοποίησα τηλεφωνικώς για την επιτυχία τους διότι έχουν οικογένεια και παιδιά και ίσως να μην έπαιρναν είδηση έτσι στο ξαφνικό που βγήκε η φάση.
Μωρε μια χαρα τις ειδαν και οι ενδιαφερομενοι!!!
Αλλα μουγκα στη στρουγκαααααααααα........ΠΡΟΒΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Τον Αυγουστο θα θυμηθειτε παλι να γινεται οι επαναστατες του κωλου!!!
Αϊ σιχτηρ πια
Anneta μάλλον εσύ πρέπει να ανακαλέσεις. Δεν θα κάνουμε μαθήματα ελληνικών, αλλά στο μήνυμα σου αυτό ξεκάθαρα φαίνεται σα να κράζεις τους συναδέρφους σου που προσλήφθηκαν.

 
είσαι καλά; εγώ έδιωξα τον κόσμο; Ίσα -ίσα που έγραψα ανοιχτά ότι απο δω και μπρος θα κράζω αφού κάνεις δεν ενδιαφέρεται, δεν μπαίνει, δεν σχολιάζει, δεν ενημερώνει....Που είναι εκείνη η παλιά ενεργητικότητα του pde??
Το έγραψες ανοιχτά και είμαστε οκ; Να δεχτούμε όλοι οι υπόλοιποι ότι κάθε απόπειρα συνομηλίας, ενημέρωσης, κάθε ποστ μας, θα ακολουθείται από κράξιμο; Το φόρουμ έχει κανόνες :
3. Σεβαστείτε τα υπόλοιπα μέλη της Κοινότητας χωρίς να προσβάλλετε τα "πιστεύω" τους, τη θρησκεία τους, την καταγωγή τους, τις απόψεις τους, το στυλ τους και ΜΗΝ βρίσετε οποιοδήποτε μέλος ακόμα και αν έσφαλε ή παραβίασε οποιοδήποτε κανόνα. Απλά αναφέρετέ το στον εκάστοτε υπεύθυνο moderator. Τέτοιες συμπεριφορές παρακολουθούνται από 4 administrators και τουλάχιστον 20 moderators και οι επίμαχες συζητήσεις θα σβηστούν ή τροποποιηθούν και οι συμμετέχοντες θα τιμωρηθούν ανάλογα. (αφαίρεση των "αστεριών", των αριθμών των posts, τίτλων, ή ακόμα και της χρήσης του φόρουμ). Όσοι επανειλημμένα παραβαίνουν τους κανόνες θα διωχθούν από το site εντελώς. Το ΒΑΝ μπορεί να βασιστεί σε IP διεύθυνση, email, nickname, κλπ... Γιαυτό να είστε προσεκτικοί.
Και οι κανόνες υπάρχουν για πολύ σοβαρούς λόγους, γι' αυτό θα σε παρακαλούσα να τους σεβαστείς.

 
είσαι καλά; εγώ έδιωξα τον κόσμο; Ίσα -ίσα που έγραψα ανοιχτά ότι απο δω και μπρος θα κράζω αφού κάνεις δεν ενδιαφέρεται, δεν μπαίνει, δεν σχολιάζει, δεν ενημερώνει....Που είναι εκείνη η παλιά ενεργητικότητα του pde??
Στους πίνακες υπάρχουν 1300 άτομα με προϋπηρεσία και τώρα πια δουλεύουν πόσοι; Περίπου 300 αν θυμάμαι καλά. Ας ελπίσουμε ότι οι περισσότεροι από τους υπόλοιπους γύρισαν σελίδα στη ζωή τους. Ακόμα και όσοι δουλεύουν ακόμα, ή έχουν ελπίδες να εργαστούν, μεγαλώνουν και συνεχώς αυξάνουν οι υποχρεώσεις τους κ.τ.λ.. Λογικό είναι να υπάρχει όλο και λιγότερη συμμετοχή.

Πάντως θα ήταν ουτοπικό να λέμε ότι η εκπαίδευση στο προσεχές μέλλον μπορεί να ξαναδώσει εργασία στους 1300. Είμαστε ακόμα νέος κλάδος, το καινούριο συνταξιοδοτικό απομακρύνει ακόμα περισσότερο τις συνταξιοδοτήσεις των μεγαλύτερων, ενώ τα στοιχεία για την υπογεννητικότητα δείχνουν ότι οι ανάγκες σε εκπαιδευτικούς θα μειωθούν για όλους τους κλάδους τα επόμενα χρόνια. Ακόμα λοιπόν και αν έρθει επιφοίτηση σε κάποιον υπουργό και μας αυξήσει ξανά τις ώρες Πληροφορικής, δεν νομίζω ότι μπορούν να απασχοληθούν ξανά τόσοι συνάδερφοι στην εκπαίδευση.

Μα είναι δυνατόν;;;; Τόση απαισιοδοξία βρε elia ; Γιατί οι άλλοι κλαδοι είναι καλύτεροι δηλαδη;
Δεν έχω κακές προθέσεις φυσικά! Είμαι όμως πολύ θυμωμένη ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΎΨΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ, ας ρίξουμε λίγο  νερό στο κρασί μας και να ενωθούμε ! Ας παραδειγματιστούμε π.χ. από τους εικαστικούς και θεατρολόγους ενωμένοι σαν γροθιά όλοι τους!
Νομίζω ξέρεις ότι συμφωνώ μαζί σου. Αλλά το κράξιμο δε βοηθάει στην ενότητα, ούτε δίνει την εντύπωση ότι μπορεί να ρίξει κάποιος "νερό στο κρασί του". Όπως έδιωξε κόσμο από εκείνο το γκρουπ στο fb (από ότι καταλαβαίνω δεν ήμουν μόνο εγώ που ενοχλήθηκα), έτσι διώχνει κόσμο από οποιονδήποτε χώρο, γι' αυτό ελπίζω να μην το δω ούτε στο γκρουπ του συλλόγου.

Σε κάθε περίπτωση, αφού δεν γίνεται από τη μεριά των συντονιστών του φόρουμ, θέλω εγώ, ως απλό μέλος, να ζητήσω από όλους να σεβόμαστε τους κανόνες του, ώστε να μπορέσει να διατηρηθεί ανοιχτός αυτός ο δίαυλος επικοινωνίας μεταξύ μας, που νομίζω ότι μας είναι απαραίτητος (αφού τα διάφορα γκρουπ και σύλλογοι νομίζω είναι φανερό ότι δεν μπορούν να μας ενώσουν όλους δυστυχώς).

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6988 στις: Φεβρουάριος 05, 2017, 10:56:12 πμ »
Από αυτό σου το μήνυμα φαίνεται καθαρά πώς γνωρίζεις πολύ καλά για τη σύσταση νέου συλλόγου ΕΝΩ στη σελίδα 498 άλλα έγραφες!!!!!!  :-X

Το ότι ρωτούσα για το σύλλογο δεν σημαίνει ότι δεν ήξερα για αυτόν του facebook, δεν θα μπορούσες να αναφέρεσαι σε άλλο σύλλογο που εγώ αγνοούσα δηλαδή; Για βάλε το μυαλό σου λίγο να δουλέψει, μόνο προσβολές και βρισιές ξέρεις να λες.

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6989 στις: Φεβρουάριος 05, 2017, 11:05:08 πμ »
Επιβεβαιώνομαι για το κόπμλεξ σου

Όχι, επιβεβαιώνεις την αγανάκτησή μου για το δικό σου κόμπλεξ και κακία που βγάζεις εδώ μέσα. Σου απάντησα στο ύφος που ποστάρεις τόσο καιρό εδώ μέσα μπας και καταλάβεις. Τόσα άτομα στο έχουν πει άλλωστε. Για να το κλείσουμε, ζητάω συγνώμη από όλα τα μέλη της συζήτησης (και από σένα) που ξεφτιλίσαμε έτσι τη συζήτηση. Μπορούμε να το σταματήσουμε εδώ κυρία anetta και να δείξουμε στοιχειώδη αλληλοσεβασμό ακόμα και αν δεν το νοιώθουμε; Δεν μας φταίνε σε τίποτα οι άλλοι. Γιατί είμαστε και εκπαιδευτικοί τρομάρα μας...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2017, 11:08:37 πμ από lzdg »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:08 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6990 στις: Φεβρουάριος 05, 2017, 11:09:15 πμ »
Το ότι ρωτούσα για το σύλλογο δεν σημαίνει ότι δεν ήξερα για αυτόν του facebook, δεν θα μπορούσες να αναφέρεσαι σε άλλο σύλλογο που εγώ αγνοούσα δηλαδή; Για βάλε το μυαλό σου λίγο να δουλέψει, μόνο προσβολές και βρισιές ξέρεις να λες.

Ναι εντάξει......................

Και ναι lzdg απο τη μεριά μου το λήγω ΚΙ εγώ εδώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2017, 11:42:30 πμ από anneta »
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6991 στις: Φεβρουάριος 05, 2017, 11:19:25 πμ »
Anneta μάλλον εσύ πρέπει να ανακαλέσεις. Δεν θα κάνουμε μαθήματα ελληνικών, αλλά στο μήνυμα σου αυτό ξεκάθαρα φαίνεται σα να κράζεις τους συναδέρφους σου που προσλήφθηκαν.

elia όχι , έχει γίνει παρανόηση και το δηλώνω ξανά: ΔΕΝ ΑΠΟΚΑΛΩ ΠΡΟΒΑΤΑ ΤΟΥΣ συναδέλφους που προσλήφθηκαν προχθές, βρίσκονται φίλοι μου ανάμεσα τους όπως προείπα άλλωστε......ΑΛΛΑ αυτούς τους 100 πρώτους του πίνακα μας ....που μέχρι να τοποθετηθούν και να βγει η 1η φάση έταζαν λαγούς με πετραχίλια, θα κάνουμε το ένα, θα κάνουμε το άλλο ...Και μόλις τοποθετήθηκαν ξεχάστηκαν όλα! Πρόβατα γιατί κάθε χρόνο βολεύονται στο μαντρί αλλά μέχρι να μπουν σε αυτό ξεσηκώνουν τα πλήθη, παίρνουν τηλ στα υπουργεία (κ καλά κάνουν), δυσαρεστούνται με τις καταστάσεις αλλά μετά;;;;;;;;;;....μούγκα!


 Στους πίνακες υπάρχουν 1300 άτομα με προϋπηρεσία και τώρα πια δουλεύουν πόσοι; Περίπου 300 αν θυμάμαι καλά. Ας ελπίσουμε ότι οι περισσότεροι από τους υπόλοιπους γύρισαν σελίδα στη ζωή τους. Ακόμα και όσοι δουλεύουν ακόμα, ή έχουν ελπίδες να εργαστούν, μεγαλώνουν και συνεχώς αυξάνουν οι υποχρεώσεις τους κ.τ.λ.. Λογικό είναι να υπάρχει όλο και λιγότερη συμμετοχή.

Δουλεύουν : 321 στη Α/Βάθμια
                     94 στη Β/Βάθμια
                     91 ΣΜΕΑ
                     12 ΔΥΕΠ
                     + κατι ψηλά Αυλώνα, εκκλησιαστικά κ.λπ.

Πάντως θα ήταν ουτοπικό να λέμε ότι η εκπαίδευση στο προσεχές μέλλον μπορεί να ξαναδώσει εργασία στους 1300. Είμαστε ακόμα νέος κλάδος, το καινούριο συνταξιοδοτικό απομακρύνει ακόμα περισσότερο τις συνταξιοδοτήσεις των μεγαλύτερων, ενώ τα στοιχεία για την υπογεννητικότητα δείχνουν ότι οι ανάγκες σε εκπαιδευτικούς θα μειωθούν για όλους τους κλάδους τα επόμενα χρόνια. Ακόμα λοιπόν και αν έρθει επιφοίτηση σε κάποιον υπουργό και μας αυξήσει ξανά τις ώρες Πληροφορικής, δεν νομίζω ότι μπορούν να απασχοληθούν ξανά τόσοι συνάδερφοι στην εκπαίδευση.

Σε πρόσφατο άρθρο διάβασα πώς οι συνταξιοδοτήσεις φέτος στον κλάδο κυμαίνονται στον αριθμό 50 περίπου! ;-)

Νομίζω ξέρεις ότι συμφωνώ μαζί σου. Αλλά το κράξιμο δε βοηθάει στην ενότητα, ούτε δίνει την εντύπωση ότι μπορεί να ρίξει κάποιος "νερό στο κρασί του". Όπως έδιωξε κόσμο από εκείνο το γκρουπ στο fb (από ότι καταλαβαίνω δεν ήμουν μόνο εγώ που ενοχλήθηκα), έτσι διώχνει κόσμο από οποιονδήποτε χώρο, γι' αυτό ελπίζω να μην το δω ούτε στο γκρουπ του συλλόγου.
Όπως είπα και στον lzdg λήγω εδώ την άσχημη συμπεριφορά μου και θα προσπαθήσω να είμαι η καθώς πρέπει Αννέτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2017, 11:37:55 πμ από anneta »
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6992 στις: Φεβρουάριος 17, 2017, 11:11:44 μμ »
Νέες προσλήψεις Α/θμια Β/θμια:
http://www.minedu.gov.gr/ekpaideutikoi-m/anaplirotes-new/proslipseis-anapl/poreia-mon/26958-17-02-17-proslipseis-216-anapliroton-ekpaideftikon-stin-a-thmia-ekp-si-3

http://www.minedu.gov.gr/ekpaideutikoi-m/anaplirotes-new/proslipseis-anapl/poreia-mon/26952-17-02-17-proslipseis-76-anapliroton-ekpaideftikon-plirous-kai-meiomenou-orariou-kladon-eidikotiton-pe01-pe02-pe03-pe04-pe05-pe06-pe07-pe08-pe09-pe12-pe14-pe16-pe17-pe18-kai-pe19-20-sti-v-thmia-ekpaidefsi-3

Στο τέλος αναφέρει:
"Επίσης διατέθηκε για πρόσληψη στη Σιβιτανίδειο Δημόσια Σχολή Τεχνών και Επαγγελμάτων, με απόφαση του οικείου Διοικητικού Συμβουλίου, ένας (1) αναπληρωτής κλάδου ΠΕ19, με χρηματοδότηση από τον Τακτικό Προϋπολογισμό."
όνομα όμως πουθενά! Οι προσλήψεις στη Σιβιτανίδιεο δεν γίνονται πλέον από τους πίνακες και ανακοινώνονται κανονικά; Γιατί δε λέει τίποτα;

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6993 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 10:54:49 πμ »
http://www.minedu.gov.gr/ekpaideutikoi-m/anaplirotes-new/proslipseis-anapl/poreia-mon/26952-17-02-17-proslipseis-76-anapliroton-ekpaideftikon-plirous-kai-meiomenou-orariou-kladon-eidikotiton-pe01-pe02-pe03-pe04-pe05-pe06-pe07-pe08-pe09-pe12-pe14-pe16-pe17-pe18-kai-pe19-20-sti-v-thmia-ekpaidefsi-3

Στο τέλος αναφέρει:
"Επίσης διατέθηκε για πρόσληψη στη Σιβιτανίδειο Δημόσια Σχολή Τεχνών και Επαγγελμάτων, με απόφαση του οικείου Διοικητικού Συμβουλίου, ένας (1) αναπληρωτής κλάδου ΠΕ19, με χρηματοδότηση από τον Τακτικό Προϋπολογισμό."
όνομα όμως πουθενά! Οι προσλήψεις στη Σιβιτανίδιεο δεν γίνονται πλέον από τους πίνακες και ανακοινώνονται κανονικά; Γιατί δε λέει τίποτα;
up! Κανείς που να ξέρει για τις προσλήψεις στη Σιβιτανίδειο;

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6994 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 12:46:31 μμ »
elia έψαξα δεν βρήκα κάτι!

Αλλά είναι θέμα ημερών πιστεύω για να μαθευτεί!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6995 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 01:08:04 μμ »
elia έψαξα δεν βρήκα κάτι!

Αλλά είναι θέμα ημερών πιστεύω για να μαθευτεί!
Ευχαριστώ anneta. Το θέμα είναι γιατί δεν το ανακοίνωσαν αμέσως με τις υπόλοιπες προσλήψεις; Έτσι δεν γινόταν τα τελευταία χρόνια; Πιστεύω δηλαδή ότι την έχουν δώσει βυσματικά τη θέση!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3981
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6996 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 02:43:52 μμ »
Ευχαριστώ anneta. Το θέμα είναι γιατί δεν το ανακοίνωσαν αμέσως με τις υπόλοιπες προσλήψεις; Έτσι δεν γινόταν τα τελευταία χρόνια; Πιστεύω δηλαδή ότι την έχουν δώσει βυσματικά τη θέση!

Όχι. Το όνομα αυτού/αυτών που διορίζεται/ονται στη Σιβιτανίδειο ΔΕΝ ανακοινώνεται/ονται από το υπουργείο. Ανακοινώνεται/ονται στο σάιτ της Σιβιτανιδείου. Παράλογο; Εννοείται...

Υ.Γ. : Υποθέτω ότι το σχέδιο του υπουργείου για συγχωνεύσεις ειδικοτήτων έχει και πολλά κουλά μέσα του. Σε μας τουλάχιστον καιρός ήταν να συνενωθούμε ΠΕ19 και ΠΕ20, ώστε να πάψει να ισχύει αυτή η παράλογη και ηλίθια ποσόστωση.

Υ.Γ.2: Όταν ανακοινωθεί στο σάιτ της Σιβιτανιδείου το όνομα αυτού/αυτής που προσελήφθην, θα ενημερώσω και τους πίνακες. Όσο για τις παραιτήσεις που αναφέρθηκαν πιο πριν, αν με παραπέμψετε σε συγκεκριμένα λινκς θα τις προσθέσω, γιατί μου έχουν ξεφύγει.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6997 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 02:51:15 μμ »
Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. και αυτός που θα προσληφθεί θα είναι από τον πίνακα; Τηρώντας τη σειρά εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3981
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6998 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 03:13:44 μμ »
Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. και αυτός που θα προσληφθεί θα είναι από τον πίνακα; Τηρώντας τη σειρά εννοώ.

Σίγουρα πρέπει να έχει κάνει αίτηση αναπληρωτή, σίγουρα πρέπει να την έχει δηλώσει ξεχωριστά (όπως τα εκκλησιαστικά). Απ'ό,τι θυμάμαι δεν καταθέτουμε κάτι άλλο (όπως τις συστατικές επιστολές π.χ. στα εκκλησιαστικά). Τώρα ακριβώς δε ξέρω να σου πω, γιατί δεν τη δήλωνα ποτέ. Και στα εκκλησιαστικά τυπικά παίρνουν από τους πίνακες αναπληρωτών, αλλά δεν τηρείται η σειρά. Και η Σιβιτανίδειος συνήθως αναφέρεται ως παραθυράκι για την απόκτηση προϋπηρεσίας. Δικαίως ή αδίκως, δε ξέρω. Νομίζω πριν το 2010 δεν έπαιρναν καν από τους πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #6999 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 03:19:51 μμ »
Σίγουρα πρέπει να έχει κάνει αίτηση αναπληρωτή, σίγουρα πρέπει να την έχει δηλώσει ξεχωριστά (όπως τα εκκλησιαστικά). Απ'ό,τι θυμάμαι δεν καταθέτουμε κάτι άλλο (όπως τις συστατικές επιστολές π.χ. στα εκκλησιαστικά). Τώρα ακριβώς δε ξέρω να σου πω, γιατί δεν τη δήλωνα ποτέ. Και στα εκκλησιαστικά τυπικά παίρνουν από τους πίνακες αναπληρωτών, αλλά δεν τηρείται η σειρά. Και η Σιβιτανίδειος συνήθως αναφέρεται ως παραθυράκι για την απόκτηση προϋπηρεσίας. Δικαίως ή αδίκως, δε ξέρω. Νομίζω πριν το 2010 δεν έπαιρναν καν από τους πίνακες.
Ουφ, και εγώ που νόμιζα ότι μετά το 2010 ήταν τελείως αξιοκρατικά.  :( Ευχαριστώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159460
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 250
Σύνολο: 252

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.