*

Αποστολέας Θέμα: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α  (Αναγνώστηκε 488311 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #280 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 03:57:23 μμ »
Γιατί τόσος ντόρος ρε παιδιά? ποιοί θίγονται τελοσπάντων?
1. τα πανεπιστήμια που έκαναν προγράμματα ειδικά για τους Έλληνες ( έλεος δηλαδή)
2. απόφοιτοι που τσιμπάνε τα μεταπτυχιακά γιατί μόνο αυτή έχουν ως ελπίδα

Αυτοί που είναι στους πίνακες θα έχουν μικροαλλαγές έως μηδενικές αλλαγές.
άρα αφορά πολύ λίγους αυτή η διαμαρτυρία και κυρίως το κεφάλαιο είτε είναι πανεπιστήμιο είτε είναι απόφοιτος με χρήματα του μπαμπά. Σαφώς η μοριοδότηση είναι το πιο σωστό όπως έχω προαναφέρει γιατί υπάρχουν και άλλα μεταπτυχιακά στο αντικείμενο ή στα παιδαγωγικά που βοηθούν στη διδασκαλία και θα επρεπε να λαμβάνονται και αυτά υπόψιν. Η προυπηρεσία άσχετα πως αποκτήθηκε είναι τεράστιο προσόν και αντισταθμίζει οποιαδήποτε θεωρητική γνώση. Αν θέλουμε ένα δίκαιο σύστημα πρέπει να στραφούμε στην αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #281 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 04:03:45 μμ »
Συναδελφοι της δευτεροβαθμιας τσακωνομαστε για τα μεταπτυχιακα και τα σεμιναρια και εμαθα οτι σε ΕΕΕΕΚ που δουλευε ο αντρας μου την χρονια που περασε η διευθυντρια πιεζεται απο τον συμβουλο ειδικης αγωγης να προσλαβει στη θεση μαθηματικων, φιλολογων και κοινωνιολογων δασκαλους.............

Πάντα έπαιρναν στις θέσεις μας δασκάλους στα ΕΕΕΕΚ..απλά εμείς τόσα χρόνια το δεχόμαστε μιας και προβλέπεται νομικά..απλά πάντα η πρωτοβάθμια είναι ενωμένη επειδή δεν υπάρχουν 800 ειδικότητες όπως σε εμάς και καταφέρνουν να διεκδικήσουν πράγματα.
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος evievi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #282 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 04:23:01 μμ »
Συνάδελφοι πιστεύω πως το δικαιότερο είναι να υπάρχει μοριοδότηση των μεταπτυχιακών -διδακτορικών. Και επιτέλους πρέπει να ισχύσει αυτό και στη γενική εκπαίδευση. Μοριοδοτούν κάθε λογής προϋπηρεσία που όλοι ξέρουμε "πως" την απέκτησαν οι περισσότεροι και κλείνουν τα μάτια-πόρτα στα ουσιαστικά προσόντα! Φτάνει πια...

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #283 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 04:36:37 μμ »
Συναδελφοι της δευτεροβαθμιας τσακωνομαστε για τα μεταπτυχιακα και τα σεμιναρια και εμαθα οτι σε ΕΕΕΕΚ που δουλευε ο αντρας μου την χρονια που περασε η διευθυντρια πιεζεται απο τον συμβουλο ειδικης αγωγης να προσλαβει στη θεση μαθηματικων, φιλολογων και κοινωνιολογων δασκαλους.............

Η σύμβουλος ε.α. της διευθυνσης που εργάστηκα  ήταν ένθερμη υπέρμαχος της τοποθέτησης μόνο δασκάλων στα εεεεκ και δεν παρέλειπε να το αναφέρει σε κάποιες επιμορφώσεις. Όταν κάποιοι της δευτεροβάθμιας αντιδράσαμε και ζητήσαμε να επιχειρηματολογήσει επί του θέματος, όχι μόνο δεν το έκανε αλλά μας αντιμετώπισε με απαξίωση, όπως άλλωστε έκανε όλη τη χρονιά!


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #284 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 04:38:18 μμ »
Μαλλον θα ηταν και η ιδια δασκαλα....

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #285 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 04:50:42 μμ »
Νομίζω μόνο η πρόταξη μια κατηγορίας έναντι μιας άλλης θα αλλάξει. Τα κριτήρια για να θεωρηθείς ότι ανήκεις σε κλάδο της ειδικής δεν νομίζω να αλλάξουν.
Δηλαδή ενιαίος πίνακας με κατάταξη σύμφωνα με τα μόρια που μετράνε και στην γενική αλλά δικαίωμα εισαγωγής σε αυτόν όπως είναι τώρα. Φυσικά η κάθε ομάδα όπως αυτή της πρωτοβάθμιας θα πιέσει να περάσει το δικό της μαξιμαλιστικό σχέδιο. Καλό είναι να υπάρχουν και άλλες προτάσεις αλλά να εκφραστούν όσο πιο μαζικά και επίσημα μπορούν (ενώσεις, σύλλογοι, συνδικαλιστικά όργανα) ακόμα και βουλευτές μπορούν να γίνουν σπόνσορες των απόψεων κλπ κλπ

Φυσικά αν υπήρχε σύλλογος αναπληρωτών ε.α.ε. β/θμιας θα ήταν το καλύτερο. Αρκεί να είχαν συμβιβαστεί όλοι προς μια κοινή λογική θέση.


@ ΛΩΡΑ αν δηλαδή σε προσλάμβαναν αναπληρώτρια την εποχή που ήσουν "σεμιναριούχα", θα είχες υποβάλει παραίτηση γιατί θεωρείς ότι ο Χ συνάδελφος που έχει το Υ μεταπτυχιακό είναι ανώτερος εκπαιδευτικός από εσένα;

με μπέρδεψες
Αρχικά kinegire να σου πω πως εγώ πλέον δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα στην Ειδική Αγωγή και είμαι και πολύ ικανιοποιημένη γιατί δουλεύω κυριολεκτικά δίπλα στο σπίτι μου και γλίτωσα από όλη αυτή την λαίλαπα τρέλας του Υπουργείου...καθαρά εγκυκλοπαιδικά εκφέρω άποψη στο θέμα. Αυτό που θέλω να πω είναι πως όταν είχα το σεμινάριο είδα και κατάλαβα,όχι μόνο λόγω πινάκων αλλά και απ΄την εμπειρία μου μέσα στο σχολείο πως δεν αρκούσε αυτό και διαβασα και πέρασα σε μεταπτυχιακό. Το γεγονός επίσης πως δίνω τόση αξία στο μεταπτυχιακό οφείλεται στο ότι μόνο αυτό με έκανε άξια να σταθώ απέναντι στον ιδιώτη και να μου δώσει δουλειά και όχι το σεμινάριο...με το σεμινάριο οι ιδιώτες γελούσαν!
Αυτό που ξέρω είναι πως μόνο το μεταπτυχιακό μου έδωσε δουλειά και από κει ορμώμενη παίρνω αυτή τη θέση στο θέμα...κσι φυσικά απ'το γεγονός ότι είδα τον εαυτό μου πώς δούλευε (στο ΕΕΕΕΚ) μόνο με το σεμινάριο (συνέχεια συμβουλευόμουν την ψυχολόγο) ικαι βλέπω τώρα τον εαυτό μου που δουλεύω μαζί με τον ψυχολόγο με ισάξιο αποτέλεσμα στη δουλειά. Το είδα στην πράξη πόσο με πήγε μπροστά το μεταπτυχιακό και μιλάω από ιδια πείρα και όχι απλά καταγγέλοντας τους σεμιναριούχους έτσι αυθαίρετα....ελπίζω να σε κάλυψα!
ΥΓ: Δεν θα παραιτούμουν φυσικά αν με παίρναν αναπληρώτρια με το σεμινάριο,αλλά δεν θα είχα και την ψευδαίσθηση πως αυτό αρκεί...και λόγω ανταγωνιστικής εποχής και λόγω έλλειψης ουσιαστικής γνώσης!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος dorothea7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #286 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:12:30 μμ »
Συναδελφοι της δευτεροβαθμιας τσακωνομαστε για τα μεταπτυχιακα και τα σεμιναρια και εμαθα οτι σε ΕΕΕΕΚ που δουλευε ο αντρας μου την χρονια που περασε η διευθυντρια πιεζεται απο τον συμβουλο ειδικης αγωγης να προσλαβει στη θεση μαθηματικων, φιλολογων και κοινωνιολογων δασκαλους.............

Ποια συμβουλος ηταν αυτη?ονοματα.Γιατι ολοι σιγα σιγα πρεπει να μπαινουν στη θεση τους

Αποσυνδεδεμένος vickyN

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #287 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:17:26 μμ »

Ποια συμβουλος ηταν αυτη?ονοματα.Γιατι ολοι σιγα σιγα πρεπει να μπαινουν στη θεση τους

Οι δάσκαλοι έχουν κατοχυρωμένες οργανικές σε ΕΕΕΕΚ. Πολλοί φέτος επέλεξαν να μετατεθούν σε αυτά.

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #288 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:27:39 μμ »
Νομίζω μόνο η πρόταξη μια κατηγορίας έναντι μιας άλλης θα αλλάξει. Τα κριτήρια για να θεωρηθείς ότι ανήκεις σε κλάδο της ειδικής δεν νομίζω να αλλάξουν.
Δηλαδή ενιαίος πίνακας με κατάταξη σύμφωνα με τα μόρια που μετράνε και στην γενική αλλά δικαίωμα εισαγωγής σε αυτόν όπως είναι τώρα. Φυσικά η κάθε ομάδα όπως αυτή της πρωτοβάθμιας θα πιέσει να περάσει το δικό της μαξιμαλιστικό σχέδιο. Καλό είναι να υπάρχουν και άλλες προτάσεις αλλά να εκφραστούν όσο πιο μαζικά και επίσημα μπορούν (ενώσεις, σύλλογοι, συνδικαλιστικά όργανα) ακόμα και βουλευτές μπορούν να γίνουν σπόνσορες των απόψεων κλπ κλπ

Φυσικά αν υπήρχε σύλλογος αναπληρωτών ε.α.ε. β/θμιας θα ήταν το καλύτερο. Αρκεί να είχαν συμβιβαστεί όλοι προς μια κοινή λογική θέση.


@ ΛΩΡΑ αν δηλαδή σε προσλάμβαναν αναπληρώτρια την εποχή που ήσουν "σεμιναριούχα", θα είχες υποβάλει παραίτηση γιατί θεωρείς ότι ο Χ συνάδελφος που έχει το Υ μεταπτυχιακό είναι ανώτερος εκπαιδευτικός από εσένα;

με μπέρδεψες
Αρχικά kinegire να σου πω πως εγώ πλέον δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα στην Ειδική Αγωγή και είμαι και πολύ ικανιοποιημένη γιατί δουλεύω κυριολεκτικά δίπλα στο σπίτι μου και γλίτωσα από όλη αυτή την λαίλαπα τρέλας του Υπουργείου...καθαρά εγκυκλοπαιδικά εκφέρω άποψη στο θέμα. Αυτό που θέλω να πω είναι πως όταν είχα το σεμινάριο είδα και κατάλαβα,όχι μόνο λόγω πινάκων αλλά και απ΄την εμπειρία μου μέσα στο σχολείο πως δεν αρκούσε αυτό και διαβασα και πέρασα σε μεταπτυχιακό. Το γεγονός επίσης πως δίνω τόση αξία στο μεταπτυχιακό οφείλεται στο ότι μόνο αυτό με έκανε άξια να σταθώ απέναντι στον ιδιώτη και να μου δώσει δουλειά και όχι το σεμινάριο...με το σεμινάριο οι ιδιώτες γελούσαν!
Αυτό που ξέρω είναι πως μόνο το μεταπτυχιακό μου έδωσε δουλειά και από κει ορμώμενη παίρνω αυτή τη θέση στο θέμα...κσι φυσικά απ'το γεγονός ότι είδα τον εαυτό μου πώς δούλευε (στο ΕΕΕΕΚ) μόνο με το σεμινάριο (συνέχεια συμβουλευόμουν την ψυχολόγο) ικαι βλέπω τώρα τον εαυτό μου που δουλεύω μαζί με τον ψυχολόγο με ισάξιο αποτέλεσμα στη δουλειά. Το είδα στην πράξη πόσο με πήγε μπροστά το μεταπτυχιακό και μιλάω από ιδια πείρα και όχι απλά καταγγέλοντας τους σεμιναριούχους έτσι αυθαίρετα....ελπίζω να σε κάλυψα!
ΥΓ: Δεν θα παραιτούμουν φυσικά αν με παίρναν αναπληρώτρια με το σεμινάριο,αλλά δεν θα είχα και την ψευδαίσθηση πως αυτό αρκεί...και λόγω ανταγωνιστικής εποχής και λόγω έλλειψης ουσιαστικής γνώσης!

Πες τα Λωρα. Μαζί σου. 

Pandora

  • Επισκέπτης
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #289 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:49:04 μμ »
Καλησπέρα. Από πλευράς μου έχω να πω πως οφείλουμε να μην τους κάνουμε τη χάρη να φαγωνόμαστε μεταξύ μας είτε είμαστε εκπαιδευτικοί είτε κάτι άλλο. Σε τόσο κρίσιμες στιγμές η σύμπνοια είναι η καλύτερη απάντηση όπως επίσης και η ψυχραιμία ο καλύτερος σύμβουλος για οποιαδήποτε συλλογική κίνηση αποφασίσουμε. Είναι σαν να μας ρίχνουν ψίχουλα και εμείς να τσιμπάμε. Το λέω και αναφαρικά με την όλη κουβέντα περί προσόντων. Τα σεμινάρια το ίδιο το κράτος δεν τα ξεκίνησε? Απόλυτα λογικό λοιπόν κάποιοι από εμάς να εκμεταλλευτούν την ευκαιρία έναντι πληρωμής πράγμα απαράδεκτο κατ΄εμέ. Το ίδιο συμβαίνει και με τα μεταπτυχιακά. Συνάδελφοι όλοι πια αντιμετωπίζουμε τα ίδια προβλήματα και ο εχθρός είναι ο ίδιος για όλους μας. Στη τελική δουλειά ζητάμε όχι κάτι παράλογο. Θεωρώ επίσης πως όποιος κάνει παραπάνω σπουδές γιατί θέλει να μάθει και να εξελιχθεί ωε άνθρωπος θα το κάνει έτσι κι αλλιώς. Η γνώση είναι μοναδική κατάκτηση του καθενός μας και δεν μπορεί να μας την πάρει κανείς ασχέτως τυπικών προσόντων αναγκαίων μεν.....

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #290 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 06:17:02 μμ »
Λώρα,χαίρομαι πολύ με αυτά που γράφεις όχι τόσο επειδη συμφωνώ μαζί σου όσο γιατι βλέπω μια διαφορά σε σένα!και τωρα εξηγείται!είσαι πιο ήρεμη γιατί είσαι πια εκεί που σου αρέσει και περνάς καλά και δεν έχεις και ανασφάλεια!μακάρι όλοι να είχαμε το σθένος να τα παρατήσουμε και να οδεύσουμε στο καλύτερο!μπράβο σου!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #291 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 06:26:44 μμ »
Λώρα,χαίρομαι πολύ με αυτά που γράφεις όχι τόσο επειδη συμφωνώ μαζί σου όσο γιατι βλέπω μια διαφορά σε σένα!και τωρα εξηγείται!είσαι πιο ήρεμη γιατί είσαι πια εκεί που σου αρέσει και περνάς καλά και δεν έχεις και ανασφάλεια!μακάρι όλοι να είχαμε το σθένος να τα παρατήσουμε και να οδεύσουμε στο καλύτερο!μπράβο σου!

Συμφωνώ, διακρίνω και εγώ διαφορά στην ΛΩΡΑ προς το καλύτερο  :P

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #292 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 06:56:40 μμ »
Λώρα,χαίρομαι πολύ με αυτά που γράφεις όχι τόσο επειδη συμφωνώ μαζί σου όσο γιατι βλέπω μια διαφορά σε σένα!και τωρα εξηγείται!είσαι πιο ήρεμη γιατί είσαι πια εκεί που σου αρέσει και περνάς καλά και δεν έχεις και ανασφάλεια!μακάρι όλοι να είχαμε το σθένος να τα παρατήσουμε και να οδεύσουμε στο καλύτερο!μπράβο σου!

Πραγματικά παιδιά είμαι πολύ πιο ήρεμη...και διαβάζοντας όλα αυτά εδω μέσα περί πινάκων...δοξάζω κάθε στιγμή το Θεό που έκανα αυτή την στροφή και δεν κρέμομαι από παράλογους ανθρώπους (βλ. αποφάσεις Υπουργείου)! Παράλληλα εξελίσσομαι στη δουλειά και αποκτώ εμπειρία πολύτιμη στην αγορά εργασίας, γιατί τα εξειδικευμένα χέρια που δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα στην Ειδική, είναι λίγα ακόμη και στην Αθήνα.
Σας ευχαριστώ πάντως για τα καλά λόγια και εύχομαι ηρεμία σε όλους!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α
« Απάντηση #293 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 09:55:52 μμ »
Λώρα,χαίρομαι πολύ με αυτά που γράφεις όχι τόσο επειδη συμφωνώ μαζί σου όσο γιατι βλέπω μια διαφορά σε σένα!και τωρα εξηγείται!είσαι πιο ήρεμη γιατί είσαι πια εκεί που σου αρέσει και περνάς καλά και δεν έχεις και ανασφάλεια!μακάρι όλοι να είχαμε το σθένος να τα παρατήσουμε και να οδεύσουμε στο καλύτερο!μπράβο σου!

Πραγματικά παιδιά είμαι πολύ πιο ήρεμη...και διαβάζοντας όλα αυτά εδω μέσα περί πινάκων...δοξάζω κάθε στιγμή το Θεό που έκανα αυτή την στροφή και δεν κρέμομαι από παράλογους ανθρώπους (βλ. αποφάσεις Υπουργείου)! Παράλληλα εξελίσσομαι στη δουλειά και αποκτώ εμπειρία πολύτιμη στην αγορά εργασίας, γιατί τα εξειδικευμένα χέρια που δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα στην Ειδική, είναι λίγα ακόμη και στην Αθήνα.
Σας ευχαριστώ πάντως για τα καλά λόγια και εύχομαι ηρεμία σε όλους!

να'σαι καλά κορίτσι μου!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 647
Σύνολο: 648

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.