*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 414316 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1512 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:50:10 μμ »
ο καψ ειπε οτι ουτε αυτος ουτε το ιδιο το υπουργειο ξερει πως λειτουργει ολο αυτο το συστημα ζεπ και τι ακριβως ειναι κτλ.. ο μπρατης παιδια σε ημερομηνιεσ και αριθμους ειναι πολυ εγκυρος! τουλαχιστον στους αριθμους των προσληψεων πεφτει παντα μεσα καθως και στις προηγουμενες φασεις. για τα ζεπ μ αρεσει π τους παραθεσα σελ 8 της εγκυκλιου σαν να μην το εβαλα..
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:30:37 »

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1513 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:54:24 μμ »
ο καψ ειπε οτι ουτε αυτος ουτε το ιδιο το υπουργειο ξερει πως λειτουργει ολο αυτο το συστημα ζεπ και τι ακριβως ειναι κτλ.. ο μπρατης παιδια σε ημερομηνιεσ και αριθμους ειναι πολυ εγκυρος! τουλαχιστον στους αριθμους των προσληψεων πεφτει παντα μεσα καθως και στις προηγουμενες φασεις. για τα ζεπ μ αρεσει π τους παραθεσα σελ 8 της εγκυκλιου σαν να μην το εβαλα..

Δεν ξέρω βρε Εύη πια!Δεν θέλω πραγματικά να ακούω τίποτα.Μόνο έτσι κρατάω μέσα μου μια ελπίδα ότι θα δουλέψω και φέτος.Αγαπάω την οικογένειά μου και τα παιδάκια μου,αλλά η δουλειά είναι άλλο πράγμα, με ολοκληρώνει!Και θέλω να δουλέψω και με όλα αυτά που ακούγονται νοιώθω ότι πάνε να μου στερήσουν την ελπίδα μου!Πραγματικά δεν ξέρω!Μακάρι πάντως έστω μέχρι το τέλος της εβδομάδας να έχει τελειώσει το μαρτύριο και να έχει βγει η γ φάση και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1514 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 05:58:13 μμ »
ο καψ ειπε οτι ουτε αυτος ουτε το ιδιο το υπουργειο ξερει πως λειτουργει ολο αυτο το συστημα ζεπ και τι ακριβως ειναι κτλ.. ο μπρατης παιδια σε ημερομηνιεσ και αριθμους ειναι πολυ εγκυρος! τουλαχιστον στους αριθμους των προσληψεων πεφτει παντα μεσα καθως και στις προηγουμενες φασεις. για τα ζεπ μ αρεσει π τους παραθεσα σελ 8 της εγκυκλιου σαν να μην το εβαλα..

Δεν ξέρω βρε Εύη πια!Δεν θέλω πραγματικά να ακούω τίποτα.Μόνο έτσι κρατάω μέσα μου μια ελπίδα ότι θα δουλέψω και φέτος.Αγαπάω την οικογένειά μου και τα παιδάκια μου,αλλά η δουλειά είναι άλλο πράγμα, με ολοκληρώνει!Και θέλω να δουλέψω και με όλα αυτά που ακούγονται νοιώθω ότι πάνε να μου στερήσουν την ελπίδα μου!Πραγματικά δεν ξέρω!Μακάρι πάντως έστω μέχρι το τέλος της εβδομάδας να έχει τελειώσει το μαρτύριο και να έχει βγει η γ φάση και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει!
αυτο το οτι βρεξει ας κατεβασει φοβαμαι..
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1515 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 06:01:52 μμ »
εγώ δεν το φοβάμαι!Αν είναι να είμαι μέσα θα είμαι, αλλιώς...Πάμε για δ φάση, για ε κλπ.Κάπου θα βρεθεί μια θεσούλα αυτό το πιστεύω, απλά το πότε θα με καλέσουν να την αναπληρώσω είναι που με καίει...
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:30:37 »

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1516 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 06:03:49 μμ »
εγώ δεν το φοβάμαι!Αν είναι να είμαι μέσα θα είμαι, αλλιώς...Πάμε για δ φάση, για ε κλπ.Κάπου θα βρεθεί μια θεσούλα αυτό το πιστεύω, απλά το πότε θα με καλέσουν να την αναπληρώσω είναι που με καίει...

εννοειται ας ειναι και γ και δ και ω φαση ;D
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1517 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 06:18:43 μμ »
Τώρα περιμένουμε λογικά Παρασκευή να βγει η γ φάση έτσι; και μέσα στην εβδομάδα β ειδικής και β παράλληλης, αν έχω διαβάσει σωστά από συναδέλφους.
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1518 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 06:21:48 μμ »
Τώρα περιμένουμε λογικά Παρασκευή να βγει η γ φάση έτσι; και μέσα στην εβδομάδα β ειδικής και β παράλληλης, αν έχω διαβάσει σωστά από συναδέλφους.
ναι βασω μου να δω πως θα καταφερει να τα βγαλει ολα αυτα.. εκει να δεις ποσο θα μπλοκαρει το συστημα με τοσες φασεις χααχ
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1519 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 06:23:43 μμ »
Τώρα περιμένουμε λογικά Παρασκευή να βγει η γ φάση έτσι; και μέσα στην εβδομάδα β ειδικής και β παράλληλης, αν έχω διαβάσει σωστά από συναδέλφους.
ναι βασω μου να δω πως θα καταφερει να τα βγαλει ολα αυτα.. εκει να δεις ποσο θα μπλοκαρει το συστημα με τοσες φασεις χααχ

απαπαπα,όχι, βρε, μην τα λες αυτά!!!Την προηγούμενη Παρασκευή πάντως δεν μπλόκαρε!!!Αν μπλοκάρει, θα θεωρήσω εσένα υπεύθυνη...  :P  πλάκα κάνω! ;D ;D ;D
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1520 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 06:41:26 μμ »
Γεια σας κορίτσια είμαι νέα στην παρέα...Σχετικά με το ΖΕΠ δεν υπήρχε ανάλογο πεδίο να συμπληρώσουμε.Μν ακούτε τι λέει ο καθένας.Κ για την παράλληλη λέγανε ότι θα έχουν προτεραιότητα αυτοί που δούλεψαν πέρσι παράλληλη και δεν έγινε έτσι όπως είδατε.Τράβηξε κανονικα από τον πίνακα. Η εγκύκλιος το λέει καθαρά:πίνακεσ αναπλθρωτϊν γενικισ εκπαίδευςθσ. Ειδικά για τισ περιπτϊςεισ πρόςλθψθσ ςε ςχολικζσ μονάδεσ ειδικισ αγωγισ και εκπ/ςθσ *(ελλείψει εκπ/κϊν ςτουσ πίνακεσ ειδικισ αγωγισ) παρ. 1. του άρκρου 22 του ν. 3699/2008+ και για το πρόγραμμα εξειδικευμζνθσ εκπ/κισ υποςτιριξθσ (τθσ περ. αϋ τθσ παρ. 2 του άρκρου 56 του ν.3966/2011) ςτθν αίτθςθ αναπλθρωτϊν κα υπάρχουν ςχετικά πεδία προσ ςυμπλιρωςθ/αποδοχι. Αντίκετα, πρόςλθψθ ςτο πλαίςιο εφαρμογισ ςυγχρθματοδοτοφμενων προγραμμάτων του Εκνικοφ Στρατθγικοφ Ρλαιςίου Αναφοράσ (περ. ιηϋ τθσ παρ.34 του άρκρου 6 του ν. 3027/2002), πλθν του προγράμματοσ τθσ εξειδικευμζνθσ εκπ/κισ υποςτιριξθσ, κακϊσ και για τισ Ηϊνεσ Εκπαιδευτικισ Ρροτεραιότθτασ (παρ. 1 του άρκρου 26 του ν.3879/2010) κα πραγματοποιείται χωρίσ τθ ςυμπλιρωςθ/αποδοχι αντίςτοιχου πεδίου ςτθν αίτθςθ αναπλθρωτι. Σε κάκε περίπτωςθ, επιςθμαίνεται ότι όλοι οι εκπ/κοί που προςλαμβάνονται με πλιρεσ ι μειωμζνο ωράριο από τουσ ενιαίουσ πίνακεσ αναπλθρωτϊν απολαμβάνουν

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1521 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 06:48:43 μμ »
Γεια σας κορίτσια είμαι νέα στην παρέα...Σχετικά με το ΖΕΠ δεν υπήρχε ανάλογο πεδίο να συμπληρώσουμε.Μν ακούτε τι λέει ο καθένας.Κ για την παράλληλη λέγανε ότι θα έχουν προτεραιότητα αυτοί που δούλεψαν πέρσι παράλληλη και δεν έγινε έτσι όπως είδατε.Τράβηξε κανονικα από τον πίνακα. Η εγκύκλιος το λέει καθαρά:πίνακεσ αναπλθρωτϊν γενικισ εκπαίδευςθσ. Ειδικά για τισ περιπτϊςεισ πρόςλθψθσ ςε ςχολικζσ μονάδεσ ειδικισ αγωγισ και εκπ/ςθσ *(ελλείψει εκπ/κϊν ςτουσ πίνακεσ ειδικισ αγωγισ) παρ. 1. του άρκρου 22 του ν. 3699/2008+ και για το πρόγραμμα εξειδικευμζνθσ εκπ/κισ υποςτιριξθσ (τθσ περ. αϋ τθσ παρ. 2 του άρκρου 56 του ν.3966/2011) ςτθν αίτθςθ αναπλθρωτϊν κα υπάρχουν ςχετικά πεδία προσ ςυμπλιρωςθ/αποδοχι. Αντίκετα, πρόςλθψθ ςτο πλαίςιο εφαρμογισ ςυγχρθματοδοτοφμενων προγραμμάτων του Εκνικοφ Στρατθγικοφ Ρλαιςίου Αναφοράσ (περ. ιηϋ τθσ παρ.34 του άρκρου 6 του ν. 3027/2002), πλθν του προγράμματοσ τθσ εξειδικευμζνθσ εκπ/κισ υποςτιριξθσ, κακϊσ και για τισ Ηϊνεσ Εκπαιδευτικισ Ρροτεραιότθτασ (παρ. 1 του άρκρου 26 του ν.3879/2010) κα πραγματοποιείται χωρίσ τθ ςυμπλιρωςθ/αποδοχι αντίςτοιχου πεδίου ςτθν αίτθςθ αναπλθρωτι. Σε κάκε περίπτωςθ, επιςθμαίνεται ότι όλοι οι εκπ/κοί που προςλαμβάνονται με πλιρεσ ι μειωμζνο ωράριο από τουσ ενιαίουσ πίνακεσ αναπλθρωτϊν απολαμβάνουν

Καλώς όρισες!!!Το έχουμε ξεκαθαρίσει αυτό, ΖΕΠ μπορούμε να πάμε ΟΛΟΙ!Την στιγμή που αναφέρεται στην εγκύκλιο...Εύχομαι και σε σένα μια καλή τοποθέτηση!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1522 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 06:55:23 μμ »
Πάντως επειδή πολλά ακούγονται από διάφορους να σας πω κάτι μπας και ανεβούμε λίγο μέχρι την άλλη βδομάδα:Στο νομό που ήμουν πέρσι που είναι από τους πιο μικρούς στην Ελλάδα η ΔΟΕ εμφάνισε στην αρχή που έβγαλε τα κενά 3 μόνο.Χθες που πήρα τηλ στη διεύθυνση για κάποιες υπερωρίες που μου χρωστάνε και ρώτησα για τα κενά στο νομό μου είπαν ότι είναι 8 καθώς 5 δασκάλες έχουν μείνει έγκυες...Κ όπως έψαξα στις αποσπάσεις κανείς δεν πήγε στο νομό αυτό.Από δω καταλαβαίνουμε ότι αυτό πιθανόν να συμβαίνει κ σε άλλους νομούς. Βέβαια δεν ξέρω τις προθέσεις του υπουργείου ώστε να καλύψει αυτά τα κενά.......

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1523 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 07:04:35 μμ »
Τα κενά είναι πολύ περισσότερα από όσα λέει το υπουργείο.Είναι κοινό μυστικό.Και εγώ για έναν από τους νομούς που ενδιαφέρομαι μου είπαν άτομα στην διεύθυνση ότι είναι πάρα πολλά και αυξηθούν όταν συνταξιοδοτηθούν επίσημα όσοι έχουν βάλει παραίτηση.Τώρα γιατί το υπουργείο δίνει λιγότερα κενά, δεν το γνωρίζω και το πόσους θα πάρουν τελικά πολύ θα ήθελα να το μάθω...Ανυπομονώ να βγει η γ φάση και από εκεί και πέρα βλέποντας και κάνοντας
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1524 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 07:09:23 μμ »
Εγώ πιστεύω ότι τα κενά είναι πολύ περισσότερα από αυτά που βγάζει και η ΔΟΕ. Δυστυχώς βέβαια για μας δεν ξέρω αν θα τα καλύψουν!Κ αν πάρει μόνο γύρω στους 500 στη γ φάση και καμιά 300 στην καλύτερη περίπτωση για ΖΕΠ εγώ πάλι δεν θα είμαι μέσα...

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1525 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 07:26:14 μμ »
Ούτε και εγώ ξέρω, αν θα είμαι μέσα στην γ φάση, κυρίως γιατί δεν ξέρω τι έχουν δηλώσει οι συνάδελφοι πάνω από μένα και τι κενά θα βγάλουν οι περιοχές.Παρόλ' αυτά αισιοδοξώ και ελπίζω!Αν πάλι δεν είμαι, το μάθημα γίνεται πάθημα και του χρόνου θα δηλώσω και παράλληλη, μήπως και έχω του χρόνου καλύτερες πιθανότητες.
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159661
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 331
Σύνολο: 343

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.