*

Αποστολέας Θέμα: Το μέλλον της Πληροφορικής στα Δημόσια Σχολεία:Τι κάνουμε απο εδώ και στο εξής  (Αναγνώστηκε 207765 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@jtsop

Γειά σου συνάδερφε. Απο οτι κατάλαβα και είδα και απο τα μηνύματα σου στο forum είσαι μόνιμος. Τα παιδιά εδώ μέσα ξέρουν οτι είμαι υπέρμαχος της ενότητας και της κοινής διεκδίκησης στον κλάδο μας. Εχω μια απορία όμως...τόσο καιρό που χτυπιόμαστε εδώ γιατί βρίσκεις την ευκαιρία να γράψεις πρώτη φορά τώρα (προ των εκλογών);
Είναι πολύ λογική η απορία σου και ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που δεν έβαλα το όνομά μου στο προηγούμενο ποστ.  ΑΛΛΆ δεν είναι η πρώτη φορά που γράφω σε αυτό το νήμα:

http://www.pde.gr/index.php?topic=15038.msg458000#msg458000
http://www.pde.gr/index.php?topic=15038.msg318878#msg318878
συναφή (και τότε ήμουν μόνιμος):
http://www.pde.gr/index.php?topic=14992.msg219357#msg219357
http://www.pde.gr/index.php?topic=13028.msg201254#msg201254

Το ότι δεν γράφω σε ένα νήμα δε σημαίνει ότι δεν το διαβάζω. Όταν έχω να γράψω κάτι το γράφω.

Προσωπικά έχω στείλει mail στην Mailing list της ΠΕΚΑΠ για την αγωνία που τραβάμε τόσο καιρό και μόνο ένας συνάδερφος μου απάντησε. Μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση η αδιαφορία των υπολοίπων συναδέρφων για το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε χιλιάδες αναπληρωτές. Καμία πίεση για εμάς τους αδιόριστους και καμία υποστήριξη απο τους συναδέρφους μας δεν έχει φανεί έως τώρα.
Στην ΠΕΚΑΠ γράφτηκα πριν από μερικές ημέρες γιατί ήθελα να είμαι υποψήφιος για το ΔΣ, γιατί και για μένα δεν πήγαινε άλλο αυτή η κατάσταση όπως έχει διαμορφωθεί. Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι από το προηγούμενο ΔΣ 4 στους 7 ΔΕΝ έχουν βασικό πτυχίο πληροφορικής. Οι 2 στους 7 έχουν βασικό πτυχίο πληροφορικής, όσο για τον πρόεδρο, ποτέ δεν κατάλαβα τι βασικό πτυχίο έχει. Αυτό το ΔΣ δεν με εκπροσωπούσε. Όπως υπάρχουν αναπληρωτές που είναι εγκλωβισμένοι, υπάρχουν και μόνιμοι που είναι εγκλωβισμένοι (στην αργκό λέγεται "Διάθεση ΠΥΣΔΕ - κάπου μακριά από το σπίτι σου").  Για όσους έχουν αϋπνίες σας δίνω ένα λινκ να διαβάσετε ένα παραμυθάκι για να σας πάρει ο ύπνος:

http://alkisg.mysch.gr/steki/index.php?topic=4185.msg44986#msg44986


Δεν είναι λογικό να εναποθέτουμε τις ελπίδες μας λοιπόν σε ανθρώπους που είναι στην ίδια κατάσταση με εμάς;;Αν εκλέξουμε πχ έναν αναπληρωτή...θα κόβεται να μαθαίνει πληροφορίες και να μας τις μεταφέρει.

 Αν πρόσεξες πιο πριν είπα: «άρα το θέμα δεν είναι να υπάρχει μη μόνιμος υποψήφιος (σίγουρα αυτό είναι πολύ καλό). Πάντως αν το καλοσκεφτείς ένας είναι καλύτερα από πολλούς γιατί δεν θα διασπαστούν οι ψήφοι.»
Δηλαδή, καλό είναι να υπάρχει ένας στο ΔΣ, αλλά αν υπήρχαν παραπάνω δεν σημαίνει ότι θα υπήρχε ουσιαστική διαφορά.

Σου μιλάω εντελώς φιλικά και σου εύχομαι καλή επιτυχία. Θα ήθελα να δω την άποψη σου σε αυτά πάντως.
Σε ευχαριστώ, ελπίζω να σε κάλυψα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Εφόσον δεν ήσουν μέλος της ΠΕΚΑΠ απο πριν θα με ενδιέφερε να μάθω τις θέσεις που θα υποστηρίξεις αν εκλεγείς, με πμ. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το παρών θέμα δεν είχε τύχει να το διαβάσω νωρίτερα, αλλά με αφορμή τα ερωτήματα που μου θέσατε του έριξα μια ματιά και βρήκα το παρακάτω!!! ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ. Στην τελευταία ΓΣ διασαφηνίστηκε  ότι μπορούν να γραφούν στην ΕΠΕ απόφοιτοι των ΑΤΕΙ καθώς σύμφωνα με το νόμο για την τριτοβάθμια είναι πανεπιστήμια τεχνολογικού τομές. Αν θυμάμαι καλά για το τυπικό της υπόθεσης έγινε και ψηφοφορία όπου υπήρξε ομόφωνη απόφαση.

Θα δεις ότι στη λίστα με τα ιδρύματα υπάρχουν και ΑΤΕΙ.
πχ: http://www.epe.org.gr/showarticle.jsp?articleid=493   

Πολύ ωραία όλα αυτά και σίγουρα είναι λόγια που φαντάζομαι ότι εκφράζουν τη συντριπτική πλειοψηφία μας, ΑΛΛΑ... και δυστυχώς το "ΑΛΛΑ" είναι με κεφαλαία γράμματα.
Η ΕΠΕ είναι η μοναδική ένωση που , ενώ διατείνεται (ή τουλάχιστο αυτό θέλει να λέει) ότι "εκπροσωπεί το σύνολο των Πληροφορικών αποφοίτων Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στη χώρα μας" , ταυτόχρονα είναι  και η μοναδική ένωση που στερεί το δικαίωμα  συμμετοχής στις αρχαιρεσίες της στους αποφοίτους δεκάδων σχολών πληροφορικής μη παρέχοντάς τους το δικαίωμα ψήφου. Το ότι αρκετοί απόφοιτοι σχολών πληροφορικής δεν έχουν καν το δικαίωμα να γίνουν μέλη της ΕΠΕ ,προτιμώ να μη το σχολιάσω.
Αυτό που θέλω να σχολιάσω είναι το γεγονός ότι δικαίωμα εγγραφής στην ΕΠΕ ως τακτικά μέλη, δηλαδή μέλη με πλήρη  το δικαίωμα του εκλέγειν και του εκλέγεσθαι, μπορούν να γίνουν οι απόφοιτοι ισοτίμων τμημάτων της αλλοδαπής που έχουν λάβει αναγνώριση από το ΔΟΑΤΑΠ (παλαιό ΔΙΚΑΤΣΑ). Για τους αποφοίτους των ΤΕΙ (ή ΑΤΕΙ αν θέλετε) τίποτα; Εμείς δεν υπάρχουμε; Ακόμα κι εδώ πρέπει να είμαστε χωρισμένοι σε κατηγορίες;

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
ΥΓ: αν ενδιαφέρεστε για τις απόψεις μου (και επειδή δεν θέλω να κάνω γκρίζα διαφήμιση), στείλτε μου πμ για να σας στείλω το link με τις προτάσεις μου.
γιατί pm? Ντρέπεσαι για τις θέσεις σου, ή είναι κρατικό μυστικό σαν αυτό αν θα πάρουν και πόσους αναπληρωτές.

Σε όλα όσα είπες απάντησε η Χριστίνα. Δε το έθεσα σαν να μην είμαστε ενωμένοι. Απλά από τη στιγμή που δεν ενδιαφέρθηκε κανένας στην ΠΕΚΑΠ για εμάς και είμαστε ο τελευταίος κλάδος που θα πάρουν αναπληρωτές είναι λογικό να ελπίζω σε ένα μη μόνιμο. Άλλο η πίεση για πρόσληψη μονίμων και άλλο για πρόσληψη αναπληρωτών. Τι ενδιαφέρει ένα μόνιμο να προσληφθούν αναπληρωτές εγκαίρως?
Το ίδιο και για την ντροπολογία Λυκουρέντζου.

Από τη στιγμή πάντως που εδώ και 5 χρόνια υπάρχει ποσοστό καθηγητών πληροφορικής που εξυπηρετεί ανάγκες στην εκπαίδευση ενώ έχουν γίνει λίγοι διορισμοί πρόπερσι, θεωρώ λογικό να υπάρχει τουλαχιστον ένας εκπρόσωπος των αδιόριστων. Αναλογικά αν το πάμε αφού δεν είναι το 100% των καθηγητών πληροφορικής που εργάζονται διορισμένοι. (Αυτή τη στιγμή που γράφω το post είναι το 99% (ειδική αγωγή) των καθηγητών πληροφορικής που εργάζονται είναι διορισμένοι). Εμείς ένας θεός ξέρει πως τα βγάζουμε πέρα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΥΓ: αν ενδιαφέρεστε για τις απόψεις μου (και επειδή δεν θέλω να κάνω γκρίζα διαφήμιση), στείλτε μου πμ για να σας στείλω το link με τις προτάσεις μου.
γιατί pm? Ντρέπεσαι για τις θέσεις σου, ή είναι κρατικό μυστικό σαν αυτό αν θα πάρουν και πόσους αναπληρωτές.
Καλά, θα στείλω τον σύνδεσμο όταν θα είναι έτοιμο το κείμενο. Περισσότερο ήθελα να μην θεωρηθεί ότι ήρθα και έγραψα εδώ για να "ψαρέψω" κόσμο.

Σε όλα όσα είπες απάντησε η Χριστίνα. Δε το έθεσα σαν να μην είμαστε ενωμένοι. Απλά από τη στιγμή που δεν ενδιαφέρθηκε κανένας στην ΠΕΚΑΠ για εμάς και είμαστε ο τελευταίος κλάδος που θα πάρουν αναπληρωτές είναι λογικό να ελπίζω σε ένα μη μόνιμο.
Αυτό που λες είναι λογικό και είναι σαφές ότι είναι πολύ καλό να υπάρχει μη μόνιμος στο ΔΣ, γιατί σαφώς θα είναι ο καταλληλότερος για να ασχοληθεί με αυτά τα θέματα. Εγώ όμως λέω ότι τα προβλήματα του κλάδου είναι ευρύτερα και μας επηρεάζουν όλους, έστω και με διαφορετικούς τρόπους.

Άλλο η πίεση για πρόσληψη μονίμων και άλλο για πρόσληψη αναπληρωτών.
Καταλαβαίνεις ότι είναι από το ίδιο pool και οι δύο.

Τι ενδιαφέρει ένα μόνιμο να προσληφθούν αναπληρωτές εγκαίρως?
Το ίδιο και για την ντροπολογία Λυκουρέντζου.
Μπορεί να μην τον επηρεάζει, αλλά να τον ενδιαφέρει. Όταν η ΕΠΕ έκανε ανοικτή συνέλευση για αυτό το θέμα οι περισσότεροι παρευρισκόμενοι ήταν μόνιμο  (σχεδόν όλοι) !!!!
 

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Giak, Χριστίνα, δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά από τους 5.000 συναδέλφους στους πίνακες αναπληρωτών, συμμετέχουμε μόνο εμείς οι τρεις σε αυτό το θέμα.
Πριν ζητήσουμε συμπαράσταση από τους μόνιμους, δεν θα ήταν καλό να γινόμασταν δέκα; Είκοσι; Προσοχή, δεν λέω εκατό. Δεν πιστεύω στα θαύματα πλέον. Να γίνουμε διψήφιος αριθμός πρώτα. Και μετά ας φωνάξουμε και για τους μόνιμους. Γιατί αν δεν ενδιαφερθούμε εμείς που καιγόμαστε, τότε ποιοι;
Πάντως έχουν πολύ θράσος μερικοί που εν έτη 2011, βάζουν υποψηφιότητα για ΔΣ εκπαιδευτικών πληροφορικής με πτυχίο μαθηματικού. ΠΟΛΥ ΘΡΑΣΟΣ. Αλητεία κανονική.
Ο 25 στην λίστα πρέπει να είναι αναπληρωτής. Αν τον γνωρίζει κάποιος, ας του πει να συμμετέχει και αυτός στην συζήτηση. Προφανώς ανάμεσα στους τέσσερις σταυρούς, ο ένας πρέπει να πάει στον συνάδελφο. Ήδη έχει τρεις ψήφους σίγουρους. Μακάρι να αυξηθούν.
Η άλλη λύση είναι να κάνουμε like στον Μπρατη και να τον παρακαλάμε για "ενημέρωση". Να... Να... Γιατί δέκα ευρώ είναι τεράστιο πόσο για να έχουμε μια υπεύθυνη απάντηση από συνάδελφο του κλάδου μας. Να έχουμε αξιοπρέπεια. Να μην φτάσουμε και του χρόνου τέτοιο καιρό να φιλάμε κατουρημένες ποδιές, για να μάθουμε αποσπάσεις, κενά. Να εκλιπαρούμε το δάσκαλο – συνδικαλιστή που ήθελε να υφαρπάξει τις θέσεις μας, για να μας λέει μετά από ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ: -19 αναπληρωτές... -Πέμπτη ανακοινώνονται... -Γράψτε λάθος τελικά... -Από Δευτέρα και καλό τριήμερο...
Αλλά είναι πολλά τα δέκα ευρώ. Γι'αυτό πες μας Δημήτρη μας... Δευτέρα σίγουρα ε; Μακάρι.

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Giak, Χριστίνα, δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά από τους 5.000 συναδέλφους στους πίνακες αναπληρωτών, συμμετέχουμε μόνο εμείς οι τρεις σε αυτό το θέμα.
Πριν ζητήσουμε συμπαράσταση από τους μόνιμους, δεν θα ήταν καλό να γινόμασταν δέκα; Είκοσι; Προσοχή, δεν λέω εκατό. Δεν πιστεύω στα θαύματα πλέον. Να γίνουμε διψήφιος αριθμός πρώτα. Και μετά ας φωνάξουμε και για τους μόνιμους. Γιατί αν δεν ενδιαφερθούμε εμείς που καιγόμαστε, τότε ποιοι;
Πάντως έχουν πολύ θράσος μερικοί που εν έτη 2011, βάζουν υποψηφιότητα για ΔΣ εκπαιδευτικών πληροφορικής με πτυχίο μαθηματικού. ΠΟΛΥ ΘΡΑΣΟΣ. Αλητεία κανονική.
Ο 25 στην λίστα πρέπει να είναι αναπληρωτής. Αν τον γνωρίζει κάποιος, ας του πει να συμμετέχει και αυτός στην συζήτηση. Προφανώς ανάμεσα στους τέσσερις σταυρούς, ο ένας πρέπει να πάει στον συνάδελφο. Ήδη έχει τρεις ψήφους σίγουρους. Μακάρι να αυξηθούν.
Η άλλη λύση είναι να κάνουμε like στον Μπρατη και να τον παρακαλάμε για "ενημέρωση". Να... Να... Γιατί δέκα ευρώ είναι τεράστιο πόσο για να έχουμε μια υπεύθυνη απάντηση από συνάδελφο του κλάδου μας. Να έχουμε αξιοπρέπεια. Να μην φτάσουμε και του χρόνου τέτοιο καιρό να φιλάμε κατουρημένες ποδιές, για να μάθουμε αποσπάσεις, κενά. Να εκλιπαρούμε το δάσκαλο – συνδικαλιστή που ήθελε να υφαρπάξει τις θέσεις μας, για να μας λέει μετά από ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ: -19 αναπληρωτές... -Πέμπτη ανακοινώνονται... -Γράψτε λάθος τελικά... -Από Δευτέρα και καλό τριήμερο...
Αλλά είναι πολλά τα δέκα ευρώ. Γι'αυτό πες μας Δημήτρη μας... Δευτέρα σίγουρα ε; Μακάρι.

Φιλε απο 10 Σεπτεμριου τα λεω  αλλα καποιοι πιστευανε οτι γυρω στις 15 Σεπτεμβρη θα ειχανε προσληφθει οποτε λεγανε γιατι να ασχοληθουμε με τον τυπο που γκρινιαζει και λεει οτι κατι δεν παει καλα και πρεπει να οργανωθουμε.
Τωρα κατοπιν εορτης ....

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Καλά, θα στείλω τον σύνδεσμο όταν θα είναι έτοιμο το κείμενο. Περισσότερο ήθελα να μην θεωρηθεί ότι ήρθα και έγραψα εδώ για να "ψαρέψω" κόσμο.
Η κατάσταση είναι τέτοια που ψάχνουμε μία έλπίδα. Εγώ δεν έχω και φίλο το Μπράτη στο fb και ούτε πρόκειται να τον κάνω. Να "ψαρέψεις" κόσμο εφόσον οι απόψεις σου μας κάνουν να ψηφίσουμε και εσένα. Από το να βγου άτομα που δεν κάνουν τίποτα. Πρέπει επιτέλους να αλλάξει κάτι στην ΠΕΚΑΠ. Αυτές οι εκλογές είναι η τελευταία ευκαιρία μας.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Καλημέρα. Έστειλα στον κο Τζιώρα που είναι ο υποψήφιος αναπληρωτής για το ΔΣ της ΠΕΚΑΠ, ειδοποίηση για το αν επιθυμεί να λάβει μέρος στη συζήτηση μας και να μας εκθέσει τις απόψεις του. Αναμένουμε λοιπόν....

Και συμφωνώ στο να εκφράζουν όλοι τις θέσεις τους δημόσια για να μπορούμε να επιλέξουμε ποιους θα ψηφίσουμε.

Κι εγώ πιστεύω ότι οι αναπληρωτές θα πρέπει να στηρίξουμε ένα άτομο που βιώνει τα ίδια προβλήματα-αγωνίες-ανησυχίες με όλους εμάς. Στην προκειμένη περίπτωση τον Τζιώρα. Μακάρι να υπάρχει μία αλλαγή προς το καλύτερο όσον αφορά τους αναπληρωτές
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Με 5 ψήφους από εμάς και μία τη δική του όμως δεν εκλέγεται ο κύριος Τζιώρας. Μάλλον πάλι adibas μεταλαγμένοι Πληροφορικοί θα είναι στο ΔΣ της ΠΕΚΑΠ.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2377
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Αναφορικά με τις εκλογές της ΠΕΚΑΠ, η μεγάλη συμμετοχή καθώς και η ανάδειξη πληροφορικών και κυρίως μη μόνιμων θα δώσει  άλλη δυναμική. Από μόνο του αυτό βέβαια δεν είναι επιτυχία. Θα πρέπει αυτός/αυτή να γνωρίζει όλα τα προβλήματα του κλάδου και να έχει δημοσιοποιήσει τις επιδιώξεις του/της ώστε να πιάσει τόπο η ψήφος.
Πέρα από αυτό θα ήθελα να επισημάνω και αυτό. Αν μετά τις προσλήψεις ή τις εκλογές επαναπαυτούμε ατομικά και ομαδικά, τότε θα βρεθούμε σίγουρα στη δεινή θέση που υποπτευόμαστε. Θα πρέπει ο καθένας να αναδείξει τα ζητήματα και τις προσδοκίες μας σε όλους. Εκπαιδευτικούς συλλόγους, συνδικαλιστικούς φορείς, γονείς.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος adioristos_pe19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, αλλά αυτή με πληγώνει!
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι.
Παρακολουθώ τις συζητήσεις σας για το θέμα της ΠΕΚΑΠ.
Θέλω να θέσω το εξής ερώτημα: γνωρίζετε προσωπικά το άτομο (αναπληρωτή) που θέλετε να ψηφίσετε? Πιο συγκεκριμένα, μπορείτε να μάθετε, σύμφωνα με το βιογραφικό του, ΠΟΥ έχει δουλέψει συγκεκριμένα ως αναπληρωτής τα διαστήματα 09/09-06/10 και 10/07-10/08??
Να διευκρινίσω για τους καχύποπτους ότι δεν έχω καμία σχέση με ΠΕΚΑΠ, ΕΠΕ κλπ κλπ. και δεν κάνω ούτε προβοκάτσια, ούτε διαφήμιση σε κάποιον άλλον. Θέτω απλά ένα εύλογο ερώτημα και περιμένω τις απαντήσεις σας αν μάθετε κάτι.
Ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Από τους πίνακες προϋπηρεσίας, φαίνεται αναπληρωτής και όχι σε δυσπρόσιτο γιατί δεν είναι γκρι το κουτάκι. Λέτε επειδή είναι ψηλά στις λίστες να διοριστεί, αν ποτέ γίνουν διορισμοί, οπότε να μην έχουμε κανένα εκπρόσωπο?

Αυτό που με ανησυχεί εμένα είναι το εξής:
Παράθεση
Δικαίωμα συμμετοχής στη Γενική Συνέλευση και στις Εκλογές έχουν όλοι οι καθηγη-
τές Πληροφορικής ΠΕ19 - ΠΕ20 που υπηρετούν με οποιαδήποτε σχέση εργασίας στην
Πρωτοβάθμια ή/και στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση και είναι εγγεγραμμένοι και οικο-
νομικά τακτοποιημένοι ή θα εγγραφούν στην Π.Ε.ΚΑ.Π. έως και στις 11/11/11 (ημέρα Γ.Σ.
και Εκλογών).
Άρα εμείς δε μπορούμε να ψηφίσουμε?


Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Τώρα μάλλον όχι. Μέχρι τις 11/11 μάλλον ναι θα μπορούνε ορισμένοι, όσοι κληθούνε. Και εγώ δεν το είχα δει αυτό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159740
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 371

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.