*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 93945 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 04:16:54 μμ »
Λοιπόν με κάποιους προχειρους υπολογισμούς που έκανα διαπίστωσα τα εξής:
     αρχική σειρά                           εκκαθαρισμένος πίνακας (μετά από α' φάση)
        500                                                  90
        700                                                 180
       1000                                                390
       1200                                                590
Τα νούμερα είναι κατά προσέγγιση δεκάδας. Υπολογίζει λοιπόν ο καθένας αυτό που τον ενδιαφέρει.

οποτε εγω που ημουν 600+,τωρα περιπου θεωρουμαι στο 150+ ?
ξερεις ποσα περιπου ατομα μας προσπερασε το συστημα σ'αυτη τη φαση? με μαθηματικους υπολογισμους δεν τα παω τοσο καλα για να υπολογισω εγω..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:04:55 »

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 04:18:19 μμ »
Mήπως γνωρίζει κανένας/καμία ποιά ήταν τα κενά στο Ν. Κοζάνης στην δευτεροβάθμια; στο Internet μπόρεσα να βρώ μόνο κενά πρωτοβάθμιας.

κι εμενα Ν.Κοζανης με ενδιαφερει! που ειδες τα κενα πρωτοβαθμιας?

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 04:37:29 μμ »
Nα ρωτήσω , σε περίπτωση που είμαστε στην Β ή Γ φάση πρόσληψης αναπληρωτών ( η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία ) και πρέπει να παρουσιαστούμε σε κάποια Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης , πρέπει εκείνη την ημέρα να προσκομίσουμε και κάποια χαρτιά?
Αντίγραφο πτυχίου,αντίγραφο ταυτότητας, ΑΦΜ, ΑΜΚΑ και ΑΜ ΙΚΑ, προυπηρεσία, πιστοποιητικό υγείας και βιβλιάριο τράπεζας(τράπεζα ανάλογα με την περιοχή αλλά κυρίως εθνική)
Την συνολική προϋπηρεσία θα μας την δώσουν απο τα γραφεία της Π.Ε. ή θα τους δώσουμε τις ετήσιες που μας έδιναν κάθε τέλος του έτους μαζί με την απόλυσή μας?

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 04:42:41 μμ »
Mήπως γνωρίζει κανένας/καμία ποιά ήταν τα κενά στο Ν. Κοζάνης στην δευτεροβάθμια; στο Internet μπόρεσα να βρώ μόνο κενά πρωτοβάθμιας.

κι εμενα Ν.Κοζανης με ενδιαφερει! που ειδες τα κενα πρωτοβαθμιας?

τα βρήκα εδώ http://dakepekoz.blogspot.com/2011/10/07-06-16.html

Απ ότι τα υπολόγισα πρέπει να καλύφθηκαν όλες οι θέσεις στο κανονικό πρόγραμμα και ένας να πήρε και λίγες ώρες απο ολοήμερα. Τώρα δεν ξέρω τι μπορεί να σκοπεύουν να κάνουμε με τις ώρες του ολοημέρου. δηλ. ΑΜΩ ή ΑΚΩ. Πέρσι ήμουν ΑΚΩ με ολοήμερα κυρίως. Οπότε δεν με πειράζει αλλά φέτος έχω αρκετούς απο πάνω μου στον πίνακα και δεν μπορώ να ξέρω τι δήλωσε ο καθένας....

Πάντως για δευτεροβάθμια πήραν μόνο ένα άτομο για αυτό ρωτάω μήπως και κάτσει τπτ στην δευτεροβάθμια. Δήλωσα και Φλώρινα δευτεροβάθμια κάποιες περιοχές αλλά πήραν τόσους πολλούς που αμφιβάλλω αν θα βγεί άλλο κενό εκεί...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:04:55 »

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 04:50:38 μμ »
Mήπως γνωρίζει κανένας/καμία ποιά ήταν τα κενά στο Ν. Κοζάνης στην δευτεροβάθμια; στο Internet μπόρεσα να βρώ μόνο κενά πρωτοβάθμιας.

κι εμενα Ν.Κοζανης με ενδιαφερει! που ειδες τα κενα πρωτοβαθμιας?

τα βρήκα εδώ http://dakepekoz.blogspot.com/2011/10/07-06-16.html

Απ ότι τα υπολόγισα πρέπει να καλύφθηκαν όλες οι θέσεις στο κανονικό πρόγραμμα και ένας να πήρε και λίγες ώρες απο ολοήμερα. Τώρα δεν ξέρω τι μπορεί να σκοπεύουν να κάνουμε με τις ώρες του ολοημέρου. δηλ. ΑΜΩ ή ΑΚΩ. Πέρσι ήμουν ΑΚΩ με ολοήμερα κυρίως. Οπότε δεν με πειράζει αλλά φέτος έχω αρκετούς απο πάνω μου στον πίνακα και δεν μπορώ να ξέρω τι δήλωσε ο καθένας....

Πάντως για δευτεροβάθμια πήραν μόνο ένα άτομο για αυτό ρωτάω μήπως και κάτσει τπτ στην δευτεροβάθμια. Δήλωσα και Φλώρινα δευτεροβάθμια κάποιες περιοχές αλλά πήραν τόσους πολλούς που αμφιβάλλω αν θα βγεί άλλο κενό εκεί...

δηλαδη καλυφτηκαν ολες οι ωρες των πρω'ινων και απομενουν τα ολοημερα? αρα υπαρχουν λιγες θεσεις ακομα..θα ψαξω κι εγω για δευτεροβαθμια και θα σου πω.εγω περισυ β/θμια ημουν ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 04:59:31 μμ »
Λοιπόν με κάποιους προχειρους υπολογισμούς που έκανα διαπίστωσα τα εξής:
     αρχική σειρά                           εκκαθαρισμένος πίνακας (μετά από α' φάση)
        500                                                  90
        700                                                 180
       1000                                                390
       1200                                                590
Τα νούμερα είναι κατά προσέγγιση δεκάδας. Υπολογίζει λοιπόν ο καθένας αυτό που τον ενδιαφέρει.

οποτε εγω που ημουν 600+,τωρα περιπου θεωρουμαι στο 150+ ?
ξερεις ποσα περιπου ατομα μας προσπερασε το συστημα σ'αυτη τη φαση? με μαθηματικους υπολογισμους δεν τα παω τοσο καλα για να υπολογισω εγω..
Επειδή μέναν διασπαρτα νούμερα δεν μπορώ να σου απαντήσω ακριβώς. Βρήκα για παράδειγμα το νούμερο 613 στον αρχικό πίνακα που τώρα είναι στο 139! Η διαφορά είναι 474 νούμερα. Εγώ έχω ανέβει (ή κατέβει?) 530 νούμερα.
Επειδή κάθισα και έσβησα όλα τα ονόματα που πήραν τώρα δεν μπόρεσα να καταλάβω πώς τα έπαιρναν από τον πίνακα. 'Ηταν λες και έπαιρναν 2 για ββάθμια, 5 για ΕΑΕΠ, 5 για λοιπά δημοτικά και ξανα από την αρχή. Δεν υπήρχαν πολλά συνεχόμενα νούμερα όπως λογικά θα έπρεπε. Τί γίνεται βρε παιδιά?????
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 05:08:43 μμ »
Λοιπόν με κάποιους προχειρους υπολογισμούς που έκανα διαπίστωσα τα εξής:
     αρχική σειρά                           εκκαθαρισμένος πίνακας (μετά από α' φάση)
        500                                                  90
        700                                                 180
       1000                                                390
       1200                                                590
Τα νούμερα είναι κατά προσέγγιση δεκάδας. Υπολογίζει λοιπόν ο καθένας αυτό που τον ενδιαφέρει.

οποτε εγω που ημουν 600+,τωρα περιπου θεωρουμαι στο 150+ ?
ξερεις ποσα περιπου ατομα μας προσπερασε το συστημα σ'αυτη τη φαση? με μαθηματικους υπολογισμους δεν τα παω τοσο καλα για να υπολογισω εγω..
Επειδή μέναν διασπαρτα νούμερα δεν μπορώ να σου απαντήσω ακριβώς. Βρήκα για παράδειγμα το νούμερο 613 στον αρχικό πίνακα που τώρα είναι στο 139! Η διαφορά είναι 474 νούμερα. Εγώ έχω ανέβει (ή κατέβει?) 530 νούμερα.
Επειδή κάθισα και έσβησα όλα τα ονόματα που πήραν τώρα δεν μπόρεσα να καταλάβω πώς τα έπαιρναν από τον πίνακα. 'Ηταν λες και έπαιρναν 2 για ββάθμια, 5 για ΕΑΕΠ, 5 για λοιπά δημοτικά και ξανα από την αρχή. Δεν υπήρχαν πολλά συνεχόμενα νούμερα όπως λογικά θα έπρεπε. Τί γίνεται βρε παιδιά?????



καλη ιδεα,θα το κανω κι εγω ετσι για να δω που κυμαινομαι. τα νουμερα βγαινουν διασπαρτα μαλλον λογω της αιτησης και των προτιμησεων ολων?

Αποσυνδεδεμένος maro06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 05:16:35 μμ »
καλησπέρα σε όλους παιδιά!!συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που προσλήφθηκαν!θα ηθελα να πω το εξής...διάβαζα μόλις τώρα μία ανακοίνωση των αδιοριστων φιλολόγων σχετικά με το μικρό αριθμό αναπληρωτών...αυτό που θέλω να πω σε όσους έχουμε απομείνει είναι ότι κατά τη γνωμη μου αυτό που πρέπει να πιέσουμε και να πάρουμε στο υπουργείο από αύριο είναι αν θα πάρουν άλλους να το κάνουν γρήγορα γιατί πρέπει και εμείς οι υπόλοιποι να κανονίσουμε τη ζωή και τις υποχρεώσεις μας...δεν είναι δυνατόν να καθήσουμε άλλον ενάμιση μήνα να περιμένουμε και να διώχνουμε όποιον μας λέει για μαθήματα  γιατί ελπίζουμε να μας πάρουν στην επόμενη φάση.είναι αδύνατον πιστεύω να μην ξέρουν τα κενά μέσα σε λίγες μέρες...

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 05:19:49 μμ »
εγώ πάλι έβαλα όλα τα ονόματα απο τα 3 excel σε ένα και μετά πάτησα ταξινόμηση στη στήλη 'σειρά πίνακα'. Έτσι μπήκαν όλες οι προσλήψεις στην σειρά. Με το φίλτρο μπόρεσα να δώ ακριβώς στις περιοχές που με ενδιαφέρουν πόσους έχουν πάρει, και βλέποντας τον τελευταίο ήξερα και πόσο απέχει απο εμένα. Γιατί έχοντας τα ονόματα στην σειρά έβλεπα και πόσοι είναι ενδιάμεσα. Άρα με μια αφαίρεση πόσοι δεν έχουν προσληφθεί. Για εμάς που δεν βάλαμε το κουτάκι δεν παίζει ρόλο τόσο το που βρισκόμαστε στον πίνακα αφού έχουμε συγκεκριμένες προτιμήσεις και αν δεν ανοίξουν κενά σε αυτές πάλι θα μας προσπεράσει το σύστημα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2011, 05:21:27 μμ από new_pe06 »

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 05:29:39 μμ »
εγώ πάλι έβαλα όλα τα ονόματα απο τα 3 excel σε ένα και μετά πάτησα ταξινόμηση στη στήλη 'σειρά πίνακα'. Έτσι μπήκαν όλες οι προσλήψεις στην σειρά. Με το φίλτρο μπόρεσα να δώ ακριβώς στις περιοχές που με ενδιαφέρουν πόσους έχουν πάρει, και βλέποντας τον τελευταίο ήξερα και πόσο απέχει απο εμένα. Γιατί έχοντας τα ονόματα στην σειρά έβλεπα και πόσοι είναι ενδιάμεσα. Άρα με μια αφαίρεση πόσοι δεν έχουν προσληφθεί. Για εμάς που δεν βάλαμε το κουτάκι δεν παίζει ρόλο τόσο το που βρισκόμαστε στον πίνακα αφού έχουμε συγκεκριμένες προτιμήσεις και αν δεν ανοίξουν κενά σε αυτές πάλι θα μας προσπεράσει το σύστημα...

θα το προσπαθησω κι αυτο για να δω.αυτο το τελευταιο που εγραψες παντως,αυτο με τρομαζει κι εμενα..του χρονου κουτακι δαγκωτο!!!
χαχαχαχαχ!

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 05:31:20 μμ »
Λοιπόν με κάποιους προχειρους υπολογισμούς που έκανα διαπίστωσα τα εξής:
     αρχική σειρά                           εκκαθαρισμένος πίνακας (μετά από α' φάση)
        500                                                  90
        700                                                 180
       1000                                                390
       1200                                                590
Τα νούμερα είναι κατά προσέγγιση δεκάδας. Υπολογίζει λοιπόν ο καθένας αυτό που τον ενδιαφέρει.

οποτε εγω που ημουν 600+,τωρα περιπου θεωρουμαι στο 150+ ?
ξερεις ποσα περιπου ατομα μας προσπερασε το συστημα σ'αυτη τη φαση? με μαθηματικους υπολογισμους δεν τα παω τοσο καλα για να υπολογισω εγω..
Επειδή μέναν διασπαρτα νούμερα δεν μπορώ να σου απαντήσω ακριβώς. Βρήκα για παράδειγμα το νούμερο 613 στον αρχικό πίνακα που τώρα είναι στο 139! Η διαφορά είναι 474 νούμερα. Εγώ έχω ανέβει (ή κατέβει?) 530 νούμερα.
Επειδή κάθισα και έσβησα όλα τα ονόματα που πήραν τώρα δεν μπόρεσα να καταλάβω πώς τα έπαιρναν από τον πίνακα. 'Ηταν λες και έπαιρναν 2 για ββάθμια, 5 για ΕΑΕΠ, 5 για λοιπά δημοτικά και ξανα από την αρχή. Δεν υπήρχαν πολλά συνεχόμενα νούμερα όπως λογικά θα έπρεπε. Τί γίνεται βρε παιδιά?????



καλη ιδεα,θα το κανω κι εγω ετσι για να δω που κυμαινομαι. τα νουμερα βγαινουν διασπαρτα μαλλον λογω της αιτησης και των προτιμησεων ολων?
'Ετσι θα έπρεπε αλλά αν έπαιρναν πρώτα π.χ τα ΕΑΕΠ θα έπρεπε να υπάρχουν συνεχόμενα νούμερα εκεί. Αφού φεύγαν αυτοί θα έπρεπε να υπάρχουν συνεχόμενα νούμερα για το λοιπά δημοτικά....κλπ. Δοκίμασα διάφορους συνδυασμούς, αλλά τίποτε δε μου φάνηκε λογικό. Μόνο αν έπαιρναν ανακατεμένα και ταυτόχρονα βγάζει νόημα. Εκτός κι αν ήταν τόσα πολλά τα άτομα που δήλωσαν μόνο α'βάθμια ή μόνο ββάθμια. Τί να πω? 'Εχω την αίσθηση ότι κάποιος σε αυτό το υπουργείο μας δουλεύει ψιλό γαζί.
Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν εννοώ ότι κάτι τρέχει με τους συναδέλφους, αλλά με τον τρόπο σκέψης κάποιων άλλων ??? ??? ??? :-\ :-\
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 05:41:14 μμ »
εγώ πάλι έβαλα όλα τα ονόματα απο τα 3 excel σε ένα και μετά πάτησα ταξινόμηση στη στήλη 'σειρά πίνακα'. Έτσι μπήκαν όλες οι προσλήψεις στην σειρά. Με το φίλτρο μπόρεσα να δώ ακριβώς στις περιοχές που με ενδιαφέρουν πόσους έχουν πάρει, και βλέποντας τον τελευταίο ήξερα και πόσο απέχει απο εμένα. Γιατί έχοντας τα ονόματα στην σειρά έβλεπα και πόσοι είναι ενδιάμεσα. Άρα με μια αφαίρεση πόσοι δεν έχουν προσληφθεί. Για εμάς που δεν βάλαμε το κουτάκι δεν παίζει ρόλο τόσο το που βρισκόμαστε στον πίνακα αφού έχουμε συγκεκριμένες προτιμήσεις και αν δεν ανοίξουν κενά σε αυτές πάλι θα μας προσπεράσει το σύστημα...

θα το προσπαθησω κι αυτο για να δω.αυτο το τελευταιο που εγραψες παντως,αυτο με τρομαζει κι εμενα..του χρονου κουτακι δαγκωτο!!!
χαχαχαχαχ!

Βρήκα αυτό για δευτεροβάθμια κοζάνη: http://dide.koz.sch.gr/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=260:-05092011&catid=34:2009-03-16-09-40-05&Itemid=54

Λέει για 5/9/2011. Απο τότε έγιναν αλλαγές;

Εγώ αν το έβαζα το τικ στο κουτάκι θα με παίρνανε Β-Δ Δωδεκανήσου.Δεν είμαι διατεθειμένη να πάω με 900 ευρώ εκεί και να χάσω ουσιαστικά την προσωπική μου ζωή. Άλλο να μπορώ να γυρίζω στο μέρος μου κάθε σαββατοκύριακο και άλλο μόνο Χριστούγενα Πάσχα και άμα. Γιατί μιλάμε για αναπληρώση και όχι για διορισμό, και η μοριοδότηση έχει αλλάξει.

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 05:46:10 μμ »
Εγώ αν το έβαζα το τικ στο κουτάκι θα με παίρνανε Β-Δ Δωδεκανήσου.Δεν είμαι διατεθειμένη να πάω με 900 ευρώ εκεί και να χάσω ουσιαστικά την προσωπική μου ζωή. Άλλο να μπορώ να γυρίζω στο μέρος μου κάθε σαββατοκύριακο και άλλο μόνο Χριστούγενα Πάσχα και άμα. Γιατί μιλάμε για αναπληρώση και όχι για διορισμό, και η μοριοδότηση έχει αλλάξει.
[/quote]
Νομίζω ότι έτσι σκέφτηκαν πάρα πολλοί φέτος. 'Ισως να είναι και η κρίση, ίσως το ότι βγαίνεις από τους πίνακες για 2 χρόνια, ίσως το ότι φέτος μπορούσες να ακυρώσεις την αίτησή σου πριν σε καλέσουν και ίσως κάποιοι το έκαναν επειδή άργησε να καλέσει αναπληρωτές... Ποιός να ξέρει άραγε?
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 05:51:48 μμ »
αρκετα κενα στη β/θμια ομως λογικα καποια απο αυτα καλυφτηκαν με μονιμους.
ουτε κι εγω ηθελα να βαλω το κουτακι για τους ιδιους ακριβως λογους,τωρα ομως που καλεσαν κι εγω ακομα καθομαι σπιτι μου με πειραζει!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 467
Σύνολο: 468

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.