*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2975409 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Ξέρει κάποιος στην αίτηση στο πεδίο ΤΥΠΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ τι συμπεριλαμβάνεται; Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, ΤΕΙ, Επαγγελματικές σχολές..; όλα;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος poihtria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Γεια σας!!!

Και εγώ συστημένα τα έστειλα πέρυσι και είδα το όνομά μου στους πίνακες με τα μόρια.
Δε ξέρω βέβαια μήπως έτυχα σε καλό υπάλληλο και δε μου τα πέταξε,,, :) :) :) :)!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
πήγα χθες στο ταχυδρομείο και ζήτησα να στείλω το φάκελο με τις ταχυμεταφορές τους (πόρτα-πόρτα) και η κοπέλα μου είπε καλύτερα να το στείλω συστημένο για να έχω την απόδειξη. Άλλωστε όπως μου είπε το ίδιο πράγμα είναι και ότι πρώτη φορά άκουσε να στέλνουν σε δημόσια υπηρεσία οι υποψήφιοι το φάκελό τους με ταχυμεταφορές.
Με τα πολλά προτίμησα το συστημένο που κοστίζει 3,5 ευρώ παρά το άλλο μια που όπως βλέπω θα χρειαστεί τελικά να κόβουμε απυ πράγμα που δε σκοπεύω να κάνω

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Ξέρει κάποιος στην αίτηση στο πεδίο ΤΥΠΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ τι συμπεριλαμβάνεται; Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, ΤΕΙ, Επαγγελματικές σχολές..; όλα;;;;
ΟΛΑ......ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΡΟΥπΗΡΕΣΙΕΣ που θα παθουμε την πλακα μας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
πήγα χθες στο ταχυδρομείο και ζήτησα να στείλω το φάκελο με τις ταχυμεταφορές τους (πόρτα-πόρτα) και η κοπέλα μου είπε καλύτερα να το στείλω συστημένο για να έχω την απόδειξη. Άλλωστε όπως μου είπε το ίδιο πράγμα είναι και ότι πρώτη φορά άκουσε να στέλνουν σε δημόσια υπηρεσία οι υποψήφιοι το φάκελό τους με ταχυμεταφορές.
Με τα πολλά προτίμησα το συστημένο που κοστίζει 3,5 ευρώ παρά το άλλο μια που όπως βλέπω θα χρειαστεί τελικά να κόβουμε απυ πράγμα που δε σκοπεύω να κάνω
μήπως δεν παρείχε την υπηρεσία?, διάβασε τι έχω γραψει πριν μερικά ποστς. εννοείται πως με τις ταχυμεταφορές παίρνεις απόδειξη

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Ξέρει κάποιος στην αίτηση στο πεδίο ΤΥΠΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ τι συμπεριλαμβάνεται; Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, ΤΕΙ, Επαγγελματικές σχολές..; όλα;;;;
ΟΛΑ......ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΡΟΥπΗΡΕΣΙΕΣ που θα παθουμε την πλακα μας

Δηλ. ΚΑΙ προυπηρεσια σε φροντιστηριο;;; Δε νομίζω;  Πως μπορούμε αλήθεια να το ξέρουμε στα σίγουρα;

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ξέρει κάποιος στην αίτηση στο πεδίο ΤΥΠΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ τι συμπεριλαμβάνεται; Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, ΤΕΙ, Επαγγελματικές σχολές..; όλα;;;;
ΟΛΑ......ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΡΟΥπΗΡΕΣΙΕΣ που θα παθουμε την πλακα μας

Δηλ. ΚΑΙ προυπηρεσια σε φροντιστηριο;;; Δε νομίζω;  Πως μπορούμε αλήθεια να το ξέρουμε στα σίγουρα;

Όχι! Η προϋπηρεσία σε φροντιστήριο δεν είναι τυπική εκπαίδευση και δεν μετράει. Το ξέρω σίγουρα γιατί πέρσι κι εγώ αυτό νόμιζα και έβαλα την προϋπηρεσία μου από φροντιστήριο και τελικά δεν μου την έπιασαν.

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Ok! thanks! Να ρωτήσω τότε κ κάτι άλλο; Την προυπηρεσία σε ώρες δεν την γράφουμε; (έναν αριθμό μόνο) Εννοώ όχι σε μήνες κ μέρες,έτσι; Κ φέτος που δε γράψανε ώρες τι κάνουμε; Το μετρατέπουμε εμείς; Κ το θέμα είναι πως..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2011, 08:03:24 μμ από Minnie »

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ok! thanks! Να ρωτήσω τότε κ κάτι άλλο; Την προυπηρεσία σε ώρες δεν την γράφουμε; (έναν αριθμό μόνο) Εννοώ όχι σε μήνες κ μέρες,έτσι; Κ φέτος που δε γράψανε ώρες τι κάνουμε; Το μετρατέπουμε εμείς; Κ το θέμα είναι πως..

Δεν το ξέρω αυτό...εγώ που δούλεψα σε ΣΔΕ, μας την γράψανε σε ώρες όπως πάντα την προϋπηρεσία μας...

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ok! thanks! Να ρωτήσω τότε κ κάτι άλλο; Την προυπηρεσία σε ώρες δεν την γράφουμε; (έναν αριθμό μόνο) Εννοώ όχι σε μήνες κ μέρες,έτσι; Κ φέτος που δε γράψανε ώρες τι κάνουμε; Το μετρατέπουμε εμείς; Κ το θέμα είναι πως..

Aκριβώς αυτό είναι η παραβατικότητα του ΙΔΕΚΕ. Μια παρανομία που το Υπουργείο ούτε καν πήρε χαμπάρι. Είναι σε όλους γνωστό όιτ οι αναπληρωτές πλήρους ωραρίου που δουλεύουν στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, όλες οι βεβαιώσεις πορυπηρεσίας τους είναι σε μήνες και ημέρες και όχι σε ώρες φυσικά. Σε ώρες άλλωστε δεν θα μπορούσαν να είναι. Υπάρχει τρόπος υπολογισμού των ωρών σε μήνες, αλλά το αντίθετο είναι κάπως περίεργο, άλλωστε σε καμιά νονοθεσία δεν απαντάται πουθεν'α τρόπος υπολογισμού μηνών σε ώρες, διότι υπάρχουν αργίες μέσα, διακοπές κ.τ.λ. Επομένως όλες οι Δευτεροβάθμιες δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. άλλωτσε η βεβαίωση της Δευτεροβάθμιας γράφει συνολική προυπηρεσία με τος αργίες μέσα, όπως ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΠΡΟΥΡΕΣΙΑΣ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ και όχι με ώρες

Από την άλλη η προκήρυξη του ΙΔΕΚΕ απειλεί ότι αν η προυπηρεσία δεν αναγράφεται σε ώρες απορρίπτεται, λες και γνωρίζει ότι θα αππορίψει όλους τους αναπληρωτές. Τα σχολεία επίσης δεν αναλαμβάνουν να το κάνουν αυτό μιας και δεν είναι καλυμένα αν είναι σωστό αυτό που κάνουν.


Το Υπουργείο και το ΙΔΕΚΕ οφείλουν να δώσουν μια εξήγηση!!

Θα πρέπει να δει αυτή τη παράμετρο σοβαρά η Υπουργός διότι αλλιώς η προκήρυξη είναι φωτογραφική

Γιατί το ΙΔΕΚΕ δεν απαντά επίσημα σε έγγραφο που του έστειλα για το εν λόγω θέμα;; Φοβάται ότι παρανομεί ;; Mάλιστα οι τηλεφωνικές απαντήσεις υπαλλήλων  στο εν λόγω θέμα ήταν ΔΕΝ ΞΕΡΩ οι περισσότερες

Εγώ θα αναγκαστώ να βάλω ένα αριθμό ωρών στην ηλεκτρονική αίτηση χωρίς να ξέρω αν είναι σωστός και αν αυτοί μου βρουν άλλο θα μου αππορίψουν την αίτηση;; Eίναι σοβαρά και αξιοκρατικά πράγματα αυτά;;

ΑΙΣΧΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. Να ανακληθεί άμεσα η προκήρυξη, αλλιώς το ΠΑΣΟΚ δεν μπορεί να ισχυρίζεται αξιοκρατία, όταν το ψάρι βρωμάει στη παράμετρο της προυπηρεσίας.

Εχω εκνευριστεί αρκετά γιατί παλεύω εδώ και 2 εβδομάδες και όλες οι Δευτεροβάθμιες και τα σχολεία μου λένε ότι οι άνθρωποι στο ΙΔΕΚΕ είναι ..... και δεν γίνεται αυτή η μετατροπή σε ώρες


Ένα μόνο λέω: Είναι παράνομο να αππορίψει χιλιάδες προυπηρεσίες αναπληρωτών πλήρους ωραρίου που θα σταλούν σε μήνες ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΚΡΑΤΟΣ

Αν πάρει κάποιος το Υπουργείο Παιδείας ας το ενημερώσει για αυτό το σοβαρό θέμα, μιας και δεν αντέχω άλλο να ψάχνω διευθυντές σε σχολεία και δευετροβάθμιες και να τους λέω να μου μετατρέψουν τη προυπηρεσία σε ώρες και αυτοί να μου λένε ότι δεν γίνεται.  Έφτασε ο κόμποες στο χτένι

Αυτοί οι άνθρωποι δεν σκέφτονται ότι κοροιδεύουν όλους τους αναπληρωτές και το ίδιο το κράτος;;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2011, 01:41:14 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
μπορει να το κανει επιτηδες για να καλυψει την θεση με ωρομισθιους ,φανταστειτε να δουλευει καποιος αναπληρωτης το πρωι και σδε και ιεκ το απογευμα..........

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
ΣΔΕ και ΙΕΚ δεν γίνεται γιατί πλεον ανήκουν κ τα 2 στο ΙΔΕΚΕ. Αλλά δεν είμαι σίγουρη για Αναπληρωτές (ειδικά μειωμένου που είναι λιγότερες ώρες) και ΣΔΕ. Υπάρχει κάτι επίσημο που να αναφέρεται σε αυτό άραγε;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
σιγουρα το υπουργειο εχει προβλεψει για ολα............δηλαδη ολοι απο τερις ωρες σε καθε δομη...κομμενο το επιδομα ανεργιας  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(και...............

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
μπορει να το κανει επιτηδες για να καλυψει την θεση με ωρομισθιους ,φανταστειτε να δουλευει καποιος αναπληρωτης το πρωι και σδε και ιεκ το απογευμα..........
Παράθεση

MA AYTO YΥΠΗΡΧΕ ΠΑΙΔΙΑ..ΠΕΡΥΣΙ!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159616
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 459
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 428
Σύνολο: 440

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.