*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 643595 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pap_eri

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1386 στις: Αύγουστος 04, 2012, 05:44:21 μμ »
paogate13
Όσοι αποσπάστηκαν συκρίνονται μεταξύ τους και με όσους αιτούνται απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ με βάση τα μόρια απόσπασης. Πέρσι είχε σταλεί έγγραφο από το Υπουργείο να συνεξεταστούν οι αποσπασμένοι με αυτούς που αιτούνται απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ...δε μπορώ να το βρω τώρα όμως... ελπίζω κάποιος άλλος να μας παραπέμψει

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2012, 06:13:28 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:50:38 »

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1387 στις: Αύγουστος 04, 2012, 05:53:00 μμ »
ειναι εγκυρη πηγη heren?
δηλαδη σου ειπε οτι δεν αλλαξαν οι λιστες οταν εφτασαν στο υπουργειο? απο την πολιτικη ηγεσια πριν υπογραφουν?
κι αν οντως υπεγραφησαν, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???
ευχαριστουμε παντως heren για την πληροφορια...

Έμαθα ότι οι λίστες φύγαν ετσι (αυτό ισχυρίστηκαν μεσα απο τη ΓΓ)...Τωρα εαν πρόσθεσαν ατομα στο Υπουργείο δεν το γνωρίζω... πάντως αυτό που κατάλαβα εγω ειναι οτι οι αιτήσεις και τα βιογραφικά που στάλθηκαν στη ΓΓ δεν διαβάστηκαν καν...


« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2012, 06:12:59 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος myrtomar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1388 στις: Αύγουστος 04, 2012, 07:10:08 μμ »
Για συμπληρωματικες αιτήσεις απόσπασης ΠΥΣΔΕ-ΠΥΣΔΕ ξέρει κανείς εάν υπάρχει προθεσμία και πού πρέπει να υποβληθούν; Θα βγαλουν νεα ανακοινωση;

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1389 στις: Αύγουστος 04, 2012, 07:43:05 μμ »
ειναι εγκυρη πηγη heren?
δηλαδη σου ειπε οτι δεν αλλαξαν οι λιστες οταν εφτασαν στο υπουργειο? απο την πολιτικη ηγεσια πριν υπογραφουν?
κι αν οντως υπεγραφησαν, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???
ευχαριστουμε παντως heren για την πληροφορια...

Έμαθα ότι οι λίστες φύγαν ετσι (αυτό ισχυρίστηκαν μεσα απο τη ΓΓ)...Τωρα εαν πρόσθεσαν ατομα στο Υπουργείο δεν το γνωρίζω... πάντως αυτό που κατάλαβα εγω ειναι οτι οι αιτήσεις και τα βιογραφικά που στάλθηκαν στη ΓΓ δεν διαβάστηκαν καν...
Heren σου έστειλα ένα PM, το είδες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:50:38 »

Αποσυνδεδεμένος tataruga

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1390 στις: Αύγουστος 04, 2012, 08:02:48 μμ »
όσοι αποσπάστηκαν στο πύσδε μπορούν να τοποθρτηθούν πρώτα στο πύσδε αφού ξέρω ότι υπάρχουν 2 κενά ίσως και 3 και μετά να διατεθούν ή να αποσπαστούν στην α/θμια επειδή είναι ειδικότητα πε 19 - 20 ή μπορεί η διεθυθνση να διαθέσει αυτούς που πήραν απόσπαση στην α/θμια; Τα φωτα σας θέλω; Πως γίνονται οι τοποθετήσεις ποιοι προηγούνται; επειδή είμαι λειτουργικά υπεράράριθμη και πέρσι είχα διατεθεί ολικά στην α/θμια του οικείου πύσπε και θέλω το ίδιο και φέτος και δεν με ενδιαφέρουν τα κενά που έχουν αποσπαστεί και έχουν φύγει οι συνάδερφοι που είχαν τις οργανικές τους θέσεις.Ξέρω ότι πρώτα πρεπει να τοποθετηθούν όλοι στο πύσδε και μετά στο πύσπε.Εννοείται και αυτοί που έχουν έρθεί από άλλα Πυσδε. Ετσι δεν είναι; Ας που απαντήσει κάποιος για τις τοποθετήσεις;

Αποσυνδεδεμένος Manic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1391 στις: Αύγουστος 04, 2012, 08:35:38 μμ »
ποιο το νόημα να γίνει η Β φάση πριν 1/9 ;
τότε πιστεύω εμφανίζονται τα πολλά κενά κυρίως από εγκύους.
μια από τα ίδια θα είναι.

Αποσυνδεδεμένος MALIANA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1392 στις: Αύγουστος 04, 2012, 08:42:51 μμ »
Να ρωτήσω εγώ κάτι;..Θα μου πείτε τέτοια ώρα,τέτοια λόγια..Ανάκληση απόσπασης γίνεται;Εγώ πήρα απόσπαση π.χ. για Δωδεκάνησα γιατί θέλω για χ,ψ λόγο να είμαι στη Ρόδο.Και μαθαίνω από το εκεί ΠΥΣΔΕ ότι δεν έχει κενά στην ειδικότητά μου στη Ρόδο και κενά υπάρχουν μόνο στο Καστελόριζο,στην Κάσο και στην Τήλο.Εγώ δε θέλω να πάω εκεί,από το να με στείλουν εκεί,προτιμώ να γυρίσω στην οργανική μου.Μπορώ να κάνω αίτηση ανάκλησης της απόσπασης;

Τι ειδικότητα είσαι; Αν είσαι στις βασικές δεν παίζει να μην υπάρχει κενό στη Ρόδο!

Αποσυνδεδεμένος agapimeni

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1393 στις: Αύγουστος 04, 2012, 08:50:17 μμ »
Είμαι νεοδιόριστη του ΄11 και φυσικά στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Από Δευτέρα μπορούμε να κάνουμε αίτηση για τοποθέτηση σε λειτουργικά κένα; Εμείς προηγούμαστε σε επιλογή αυτών που πήραν απόσπαση; Πότε περίπου θα γνωρίζουμε που θα τοποθετηθούμε τελικά;

Συνδεδεμένος fanh05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1394 στις: Αύγουστος 04, 2012, 09:07:28 μμ »
Στην αποφαση ανεφερε οτι οσοι ανηκουν στην Δευτεροβαθμια κ αποσπαστηκαν στην Πρωτοβαθμια θα πρεπει να παρουσιαστουν στα γραφεια της Δευτροβαθμιας για αναληψη υπηρεσιας, αυτο θα γινει 1η Σεπτεμβη? Και δηλωση τοποθετησης ποτε θα κανουμε?

Αποσυνδεδεμένος ninja

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1395 στις: Αύγουστος 04, 2012, 09:26:35 μμ »
βλεπω στο τελος να γινεται το εξης κουφο...

πρωτα να μαθουμε αν πηραμε σε ΠΥΣΔΕ και μετα να ανακοινωθουν τα ΤΕΙ - ΙΕΚ - άλλοι φορείς...!

Μα δεν αναρτήθηκαν πουθενά????

Ετσι και εγινε!
Ελλας το μεγαλειο σου...

Λετε να ανεβουν στο site του Υπουργειου τη Δευτερα ή "παίζεται" τίποτα...?

Αποσυνδεδεμένος ninja

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1396 στις: Αύγουστος 04, 2012, 09:37:43 μμ »
από ότι κατάλαβα οι περισσότεροι που περίμεναν απόσπαση ήταν της Αθμιας...γι αυτό τόση ησυχία πια μέσα στο forum...  θα ρωτήσω τους λίγους εναπομείναντες αν γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με τις αποσπάσεις στα ιεκ. Ευχαριστώ και καλά αποτελέσματα σε όλους!
Είχα μία επικοινωνία με Γ.Γ.Δ.Β.Μ. και ένα υπάλληλος μου είπε ότι έχουν βγεί αλλά δεν ξέρει πού και πότε θα ανακοινωθούν. Επίσης βρήκα στο τηλέφωνο και μία υπάλληλο από το Υπουργείο (τέτοια ώρα..μπράβο της) που είπε να κάνω υπομονή θα βγούν αλλά δεν ήξερε (ήθελε) να πει κάτι παραπάνω...(άσε που ψέλλισε και κάτι απο.... εβδομάδα). Στο τέλος την ρώτησα και το αυτονόητο: Εχουν γίνει αποσπάσεις στα ΙΕΚ;  φοβούμενος ότι αφού βγήκε και Δελτίο Τύπου απο ΥΠΑΙΘΠΑ μήπως γίνει κανά κουφό φέτος και δεν.....ΑΛΛΑ με διαβεβαίωσε ότι ΥΠΑΡΧΟΥΝ αποσπάσει σε ΙΕΚ...Αρα αναμονή ...μάλλος απο Δευτέρα , άποψη μου (από ένστικτο)

συναδελφε malioni,
θα ρωτησω το αυτονόητο, συγγνωμη, αλλα τετοιες ωρες...
Η ΓΓΔΒΜ και το Υπουργειο οταν μιλησατε σε διαβεβαιωσε οτι εχουν βγει, δηλαδη ειναι ετοιμες, υπογεγραμμένες κτλ.? Αυτο σου εδωσαν να καταλαβεις?  (το λογικο ειναι ναι, αφου ανακοινωθηκαν οι αποσπασεις ΠΥΣΔΕ, αλλα...)

Και ηταν δηλαδη κατηγορηματικη οτι θα γινουν αποσπασεις,ετσι?
Μην γινει κανενα κουφο και αργουν...
 


Αποσυνδεδεμένος sugar1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1397 στις: Αύγουστος 04, 2012, 10:04:14 μμ »
Καλά είναι δυνατόν να έχω παιδί με σοβαρότατο πρόβλημα υγείας και επιπρόσθετα να είμαι πρόεδρος σε κοινότητα και να μην μπορώ να πάρω απόσπαση στο κυσδε διαβάζουν τις αιτήσεις;

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1398 στις: Αύγουστος 04, 2012, 10:28:41 μμ »
Καλησπέρα!
Είμαι νηπιαγωγός σύζυγος ενστόλου και έκανα αίτηση για απόσπαση κατά προτεραιότητα, αλλά δεν είμαι στους πίνακες. Έχω ξεχρεώσει την οργανική μου, διορίστηκα τον Αύγουστο του 2009 και ζήτησα απόσπαση για Α΄ Θεσσαλονίκης, όπου υπηρετεί οργανικά και ο σύζυγος μου και η αίτηση είναι οκ. Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω τώρα και γιατι δεν την πήρα?
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PAPEN_13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • ΠΕ 04.02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1399 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:40:44 μμ »
Καλησπέρα. Έχω 25 μόρια και δεν έκανα αίτηση για απόσπαση. Είμαι ΠΕ 04.02 και ενδιαφερόμουν για αθήνα (Α,Β,Γ,Δ). Αν έκανα θα έπαιρνα και πού; Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32291
  • Τελευταία: papamak
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159730
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 361
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 327
Σύνολο: 335

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.