*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 643402 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2562 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 03:06:04 μμ »
Δεν μου λέτε... Όσο περιμένουμε  ::) στο ΚΥΣΔΕ, πέρα από τους αιρετούς μας, ποιος είναι; Ποιο είναι αυτό το συμβούλιο;;
Και τρεις διευθυντές ΔΔΕ

Τι έγινε λέει;; Με δουλεύεις, έτσι; Οι ίδιοι μας οι διευθυντές ΔΔΕ είναι που μας βασανίζουν;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:30:15 »

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2563 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 03:06:37 μμ »
η  συνεδριαση  συνεχιζεται  κ  το  κλιμα  ειναι ακρως  αρνητικο.

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2564 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 03:09:03 μμ »
Συνάδελφοι μίλησα με τον αιρετό (καρλαύτη) μου είπε πως δεν τελείωσε το συμβούλιο και οτι απ΄οτι φαίνεται θα πάρουν απόσπαση οι τρίτεκνοι και συνάδελφοι με προβλήματα υγείας και απο αυτούς όχι όλοι μόνο εκεί που υπάρχουν κένα!!!έλεοοοοςςςς

Εντάξει, οκ, το καταλάβαμε. Θα μας το πουν επιτέλους;

Αρνητικό δεν λες τίποτα ραταπλαν.. Στα σπίτια μας να δεις τι γίνεται..

Αποσυνδεδεμένος afrodite78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • cherchez la femme...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2565 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 03:37:39 μμ »
γεια σας συναδελφοι !!
ειμαι καθηγητρια γαλλικων, διορισμενη εδω και τρια χρονια στην αρτα, εκ των οποιων υπηρετησα τον πρωτο χρονο, γιατι μετα εμεινα εγκυος και πηρα την αδεια ανατροφης  ;) φετος εκανα πρωτη φορα αιτηση για αποσπαση και ειχα 26 μορια για β'αθηνας (παντρεμενη με παιδι), και πηρα μια μεγαααααλη κρυολουσια, για να μην πω τιποτε χειροτερο :( :( οι περσινες αποσπασεις μου ειχαν δωσει πολλες ελπιδες, ημουν σχεδον σιγουρη οτι θα επαιρνα για πρωτοβαθμια, αδικο ειχα;;;
τεσπα, ενα μηνα μετα, ειμαι στην αρτα με την μικρη μου, 16 μηνων, και ο αντρας μου ειναι στην αθηνα....εκανα αιτηση επαναξετασης και ψαχνω και μεσον, αλλα απο ο,τι γραφετε ειναι σκουρα τα πραγματα.....να μην ελπιζω δηλ.;;;
επισης, να πω οτι στεναχωρηθηκα που ειδα μια διενεξη μεταξυ μονιμων και αναπληρωτων, λες και δεν βραζουμε ολοι στο ιδιο καζανι  :( κι εγω που ειμαι μονιμη, καποτε ημουν αναπληρωτρια (δηλ. ωρομισθια, ακομα χειροτερα) κι εσυ καποτε θα εισαι μονιμος....

θελω να ρωτησω και την εμπειρια σας, αν καποιος/α εμεινε μακρια απο το σπιτι του και τον/την συζυγο και το παιδι του, γιατι με απασχολει πολυ πώς θα κυλησει αυτη η χρονια για την οικογενεια μας, μιας και δεν βλεπω φως στο τουνελ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:30:15 »

Αποσυνδεδεμένος blum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2566 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 04:11:09 μμ »
Γνωρίζω πάντως, ότι η πρόεδρος του apf είναι σήμερα στο Υπουργείο, έξω από το ΚΥΣΔΕ με την πρόθεση να εκθέσει το πρόβλημά μας και να διεκδικήσει ουσιαστική λύση και όχι άλλα ψέματα. Δεν ξέρω αν θα την δεχτούν και τι αποτέλεσμα θα φέρει αλλά ξέρω ότι θα προσπαθήσει ως θεσμικό όργανο.

παλι καλα
γιατι και οι πληροφορικοι ειναι στο ιδιο καζανι με των γαλλικων αλλα ο κλαδος μας κοιμαται

ΟΥΤΕ μια ανακοινωση

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2567 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 04:15:07 μμ »
στις  ουτω  καλουμενες  βασικες  ειδοτητες  υπαρχει  η  γραμμη  απο  την  πολιτικη  ηγεσια  να  μη  δοθουν  αποσπασεις  κ  τροποποιησεις  αυτων  γιατι  το  πληγμα  στη  λειτουργια  του  σχολειου  θα  ειναι  καιριο. Εαν  μαλιστα  κατ' αυτους  εχουν  παρει  οι  συναδελφοι  των  ειδικοτητων  αυτων  κατευθυνση, ή  εχουν  αναλαβει  προτζεκτ  η  λειτουργια  του  σχολειου  ερχεται  τουμπα-   για  να  πουμε  την  μαυρη  αληθεια  δεν  εχουν  κ  τελειως   αδικο....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2012, 04:20:00 μμ από rataplan »

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2568 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 04:20:14 μμ »
στις  ουτω  καλουμενες  βασικες  ειδοτητες  υπαρχει  η  γραμμη  απο  την  πολιτικη  ηγεσια  να  μη  δοθουν  αποσπασεις  κ  τροποποιησεις  αυτων  γιατι  το  πληγμα  στη  λειτουργια  του  σχολειου  θα  ειναι  καιριο. Εαν  μαλιστα  κατ' αυτους  εχουν  παρει  οι  συναδελφοι  των  ειδικοτητων  αυτων  κατευθυνση, ή  εχουν  αναλαβει  προτζεκτ  η  λειτουργια  του  σχολειου  ερχεται  τουμοα-   για  να  πουμε  την  μαυρη  αληθεια  δεν  εχουν  κ  τελειως   αδικο....

Σ'ευχαριστούμε ραταπλαν. Για τις "δευτερεύουσες ειδικότητες", κανένα νέο; Πως τα βλέπεις τα πράγματα, θα τελειώσουν απόψε;

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2569 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 04:22:11 μμ »
στις  ουτω  καλουμενες  βασικες  ειδοτητες  υπαρχει  η  γραμμη  απο  την  πολιτικη  ηγεσια  να  μη  δοθουν  αποσπασεις  κ  τροποποιησεις  αυτων  γιατι  το  πληγμα  στη  λειτουργια  του  σχολειου  θα  ειναι  καιριο. Εαν  μαλιστα  κατ' αυτους  εχουν  παρει  οι  συναδελφοι  των  ειδικοτητων  αυτων  κατευθυνση, ή  εχουν  αναλαβει  προτζεκτ  η  λειτουργια  του  σχολειου  ερχεται  τουμοα-   για  να  πουμε  την  μαυρη  αληθεια  δεν  εχουν  κ  τελειως   αδικο....

Σ'ευχαριστούμε ραταπλαν. Για τις "δευτερεύουσες ειδικότητες", κανένα νέο; Πως τα βλέπεις τα πράγματα, θα τελειώσουν απόψε;
κανενα- ειστε  οντως  η  πιο  αδικημενη  ειδικοτητα  στη  β/βαθμια- μακαρι  ολα  να  εξελιχθουν  κατ'ευχην  για  εσας....

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2570 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 04:32:59 μμ »
Προς τις ομοιοπαθεις συναδελφους γαλλικων Δελτιο τυπου της APF
http://www.apf.gr/default.asp?static=34&ID=1393

κι αλλο κακο να μη μας βρει...

Αποσυνδεδεμένος afrodite78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • cherchez la femme...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2571 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 04:38:35 μμ »
Προς τις ομοιοπαθεις συναδελφους γαλλικων Δελτιο τυπου της APF
http://www.apf.gr/default.asp?static=34&ID=1393

κι αλλο κακο να μη μας βρει...

ωχ ωχ αρχισαν τα οργανα....  :( :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2572 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 04:40:57 μμ »
Προς τις ομοιοπαθεις συναδελφους γαλλικων Δελτιο τυπου της APF
http://www.apf.gr/default.asp?static=34&ID=1393

κι αλλο κακο να μη μας βρει...

Δλδ έχουν τελειώσει; Ραταπλαν; Τι περιμένουν;

Αποσυνδεδεμένος lelac

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2573 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 05:27:21 μμ »
γεια σας συναδελφοι !!
ειμαι καθηγητρια γαλλικων, διορισμενη εδω και τρια χρονια στην αρτα, εκ των οποιων υπηρετησα τον πρωτο χρονο, γιατι μετα εμεινα εγκυος και πηρα την αδεια ανατροφης  ;) φετος εκανα πρωτη φορα αιτηση για αποσπαση και ειχα 26 μορια για β'αθηνας (παντρεμενη με παιδι), και πηρα μια μεγαααααλη κρυολουσια, για να μην πω τιποτε χειροτερο :( :( οι περσινες αποσπασεις μου ειχαν δωσει πολλες ελπιδες, ημουν σχεδον σιγουρη οτι θα επαιρνα για πρωτοβαθμια, αδικο ειχα;;;
τεσπα, ενα μηνα μετα, ειμαι στην αρτα με την μικρη μου, 16 μηνων, και ο αντρας μου ειναι στην αθηνα....εκανα αιτηση επαναξετασης και ψαχνω και μεσον, αλλα απο ο,τι γραφετε ειναι σκουρα τα πραγματα.....να μην ελπιζω δηλ.;;;
επισης, να πω οτι στεναχωρηθηκα που ειδα μια διενεξη μεταξυ μονιμων και αναπληρωτων, λες και δεν βραζουμε ολοι στο ιδιο καζανι  :( κι εγω που ειμαι μονιμη, καποτε ημουν αναπληρωτρια (δηλ. ωρομισθια, ακομα χειροτερα) κι εσυ καποτε θα εισαι μονιμος....

θελω να ρωτησω και την εμπειρια σας, αν καποιος/α εμεινε μακρια απο το σπιτι του και τον/την συζυγο και το παιδι του, γιατι με απασχολει πολυ πώς θα κυλησει αυτη η χρονια για την οικογενεια μας, μιας και δεν βλεπω φως στο τουνελ...
Ομοιοπαθούσα!!! Εμείς των γαλλικών πώς μπορούμε μέσω φόρουμ να επικοινωνήσουμε? Είμαι και λίγο άσχετη με τις απαντήσεις και τις παραθέσεις, οπότε όποια μπορεί ας κάνει την αρχή!!!!à bientôt!!!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2574 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 05:38:24 μμ »
Προς τις ομοιοπαθεις συναδελφους γαλλικων Δελτιο τυπου της APF
http://www.apf.gr/default.asp?static=34&ID=1393

κι αλλο κακο να μη μας βρει...

Δλδ έχουν τελειώσει; Ραταπλαν; Τι περιμένουν;
εχουν  τελειωσει  απο  την  τριτη  το  απογευμα. χθες  απεργια, αρα  γιοκ  συνεδριαση, σημερα  τελευταιες  προσπαθειες  να  διευρυνθει  ο  αριθμος,   η  οριστικοποιηση, κ  υπογραφες.....

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2575 στις: Σεπτέμβριος 27, 2012, 05:46:35 μμ »
Κορίτσια, δεν έχω δει καμιά κατηγορία στο Φόρουμ για απλή κουβεντούλα αλλά πιστεύω πως θα μπορούσαμε ν'ανοίξουμε συζήτηση εδώ στις αποσπάσεις, αφού αυτό είναι το θέμα μας..

Προς τις ομοιοπαθεις συναδελφους γαλλικων Δελτιο τυπου της APF
http://www.apf.gr/default.asp?static=34&ID=1393

κι αλλο κακο να μη μας βρει...

Δλδ έχουν τελειώσει; Ραταπλαν; Τι περιμένουν;
εχουν  τελειωσει  απο  την  τριτη  το  απογευμα. χθες  απεργια, αρα  γιοκ  συνεδριαση, σημερα  τελευταιες  προσπαθειες  να  διευρυνθει  ο  αριθμος,   η  οριστικοποιηση, κ  υπογραφες.....

Οκ... Και ξέρουμε πού έχουν φτάσει; Συγγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά η σιωπή που βασιλεύει πάντα εδώ πριν το μπαμ με τρελαίνει..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 333
Σύνολο: 348

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.