*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 509875 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1134 στις: Ιούλιος 17, 2012, 01:42:35 μμ »
Εγω αλλαξα διευθυνση αλλα δεν μου ζητησαν υπευθυνη δηλωση.ΤΙ ΚΑΝΩ??? Το αλλο λαθος που μου εκαναν διορθωθηκε σημερα. Με κουρασαν..Θα βρω μπελα χωρις υπευθυνη δηλωση για αλλαγη κατοικιας??? Συγγνωμη για το ατονο συστημα αλλα δεν λειτουργει το πληκτρο... :'(
Eγώ έδωσα πέρυσι διαφορετικά τηλέφωνα, αλλά το δήλωσα από μόνη μου με την υπεύθυνη δήλωση. Αν περιμένω αυτούς να μου το πουν, σώθηκα! Φέτος δε και μάλιστα σήμερα, με μεγάλη μου έκπληξη άκουσα τον καταχωριστή να με ρωτά αν άλλαξα αριθμό ταυτότητας! (Τον είχα αλλάξει κι αυτόν πέρσι, πάλι με υπεύθυνη δήλωση, χωρίς να μου πει κανένας τίποτα, εγώ το ήξερα κι απλά το έκανα.) Δεν ξέρω αν είδε προγενέστερη δήλωση με τον παλιό αριθμό ταυτότητας και γι'αυτό ρώτησε...
Δεν θα βρεις κανέναν μπελά αν δεν το δηλώσεις, απλά δεν θα περαστεί στο σύστημα.
Αλλά επειδή τα πάντα είναι ρευστά, παίρνε και τηλέφωνα να ρωτάς και να τα διασταυρώνεις όλα!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:16:10 »

Αποσυνδεδεμένος Fiodora

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1135 στις: Ιούλιος 17, 2012, 02:50:22 μμ »
Γεια σας! ήθελα να ρωτησω κάτι και εγώ. Με βάση τα περσινά δεδομένα όσοι πε70 δούλευαν ως 10 μήνες παράλληλη στήριξη μπορούσαν να κάνουν αίτηση για ένταξη και στους πίνακες της ειδικής αγωγής. Τώρα, στην αίτησή μας έχει μια επιλογή που αναφέρει πως: Είμαι υποψήφιος και στον / στους κλάδους (της ίδιας βαθμίδας). Απο τη  στιγμή που δεν έχει βγει η εγκύκλιος ειδικής αγωγής ώστε να ξέρουμε αν θα ισχύει, πως θα το συμπληρώσουμε;
Καλημέρα! Είσαι σίγουρη γι' αυτό που αναφέρεις? Νομίζω πως είναι συγκεκριμένα τα κριτήρια για να ενταχθείς στους πίνακες της ειδικής αγωγής για τους δασκάλους. Αν κάνω λάθος με ενδιαφέρει να μου στείλεις την απόφαση. Και πάλι καλημέρα.
Moυ το είχε πει ένας σύμβουλος ειδικής αγωγής. Τον Ιανουάριο είχα τηλ στο υπουργείο και μου είχαν πει πως ισχύει μεχρι στιγμής. Τώρα που τηλ αυτές τις 2 μέρες για να ρωτήσω αυτά που αναφέρω παραπάνω και αν εξακολουθεί να ισχύει δεν το σηκώνει κανείς. Αν έχω νέα θα σε ενημερώσω. Πες μου και συ αν πάρεις και το σηκώσουν.


ακόμα κ να πληροίς τα τυπικά προσοντα για ειδική αγωγή, σύμφωνα με την ηλεκτρονική φόρμα που μπορεις να συμπληρώσεις κ σε καθοδηγεί, για πε60 κ πε70 εμφανίζεται μονο η άλλος αντίστοιχος κλάδος (δηλ. για τους ΠΕ60 το ΠΕ70 και το αντίστροφο). εγώ ως ΠΕ60 και με μεταπτυχιακό στην ειδική κ καταχωρημένη στο σύστημα  ως ΕΑΕ είδα οτι στην ηλεκτρονική φόρμα δεν υπήρχε η επιλογή ΠΕ60.50 παρά μόνο το ΠΕ70. τώρα για άλλους κλάδους δεν γνωρίζω αλλά μπορείς να το διαπιστώσεις όταν θα καταχωρούν τη νέα σου αίτηση και να τους ρωτήσεις σχετικά με την παράλληλη.

Αποσυνδεδεμένος miss butterfly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Ακολούθησε δρόμο χωρίς μονοπάτι κι άσε τα χνάρια..
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1136 στις: Ιούλιος 17, 2012, 02:50:58 μμ »
Όποιος  από  τους  παλιούς  δηλώνει  στη  διεύθυνση  του  Πειραιά, ζητούν  αντίγραφο  πτυχίου  και  βεβαίωση  με  το  βαθμό επικυρωμένα (όχι  αναλυτική  βαθμολογία), μαζί  με  αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1137 στις: Ιούλιος 17, 2012, 02:58:12 μμ »
απο χανια σήμερα πρωι υπάλληλοι με πολυ καλή ροή. ολα καλα
το μονο που ζήτησαν πιστοποιητικό πτυχιούχου επικυρωμένο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:16:10 »

Αποσυνδεδεμένος noname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 460
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1138 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:19:21 μμ »
τελικά έγινε αίτημα τροποποίησης της εγκυκλίου σχετικά με τη μετατροπή του ΑΜΩ σε ΑΚΩ

Αποσυνδεδεμένος noname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 460
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1139 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:27:50 μμ »
Σημαντικό θέμα ακόμα είναι και οι ώρες του ΑΜΩ. Δηλαδή το να παίρνει κάποιος 5 ώρες και ο 100 θέσεις παρακάτω 15.

Αποσυνδεδεμένος leofi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1140 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:37:55 μμ »
Παιδιά να κάνω μία ερώτηση?Εγώ έκανα πρώτη φορά τα χαρτιά μου πέρυσι και μπήκα στη λίστα με μηδενικά μόρια(χωρίς προυπυρεσία,χωρίς ασεπ).Φέτος που δεν έχει αλλάξει τίποτα στα μόρια μου πρέπει να ξανακάνω αίτηση για να μπω στις νέες λίστες ή μπαίνω αυτόματα με βάση την περυσινή αίτηση?

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1141 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:40:31 μμ »
leofi, πρέπει να ξανακάνεις αίτηση για να μπορείς να προσληφθείς φέτος ως αναπληρωτής ή ωρομίσθιος!

Έγινε παρέμβαση από την Π.Ε.Α.Ε.:

http://adioristoi.blogspot.gr/

Είναι μεγάλο το ρίσκο να δηλώνεις Α.Μ.Ω.. Όχι μόνο για τις ώρες αλλά και για τα χρήματα. Τώρα ο Α.Κ.Ω. έχει μισθό ότι ο Α.Μ.Ω. με 15 ώρες πριν τις περικοπές!

Α.Μ.Ω. ίσως συμφέρει να δηλώσει κάποιος κοντά στο σπίτι του και που είναι πολύ πίσω στην σειρά κατάταξης...Και πάλι κινδυνεύει να υποστεί κυρώσεις αν εργάζεται και αλλού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2012, 04:38:06 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1142 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:44:06 μμ »
TO KOYTAKI 14α στην αιτηση των αναπληρωτών το σημειώνουν όλοι όσοι εχουν προυπηρεσία για την ένταξη στους πίνακες για διορισμό?

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1143 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:46:20 μμ »
Και να το σημειώσεις δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1144 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:50:27 μμ »
Οι Πε2 συμπληρώνουν την αίτηση για κοινούς κλάδους ή όχι? (δε μπόρεσα να βρω σχετική οδηγία).
Συμπληρώνουμε τις ασπρόμαυρες αιτήσεις που έχουν 2 σελίδες ή αυτές με τα πράσινα κουτάκια? Και μια τελευταια ερώτηση: κατάλαβα καλά ότι για αναπληρωτής δηλώνεις όπου θες (ως 30 επιλογές), αλλά για ωρομίσθιος πρέπει να δηλώσεις μόνο έναν νομό (περιφέρεια) και εκεί δηλώνεις τα σχολεία που προτιμάς?

Δεν έχω ξανακάνει τα χαρτιά μου..

Η αίτηση για τους φιλολόγους είναι η απλή, όχι για τους κοινούς κλάδους.
Τα χρώματα στις αιτήσεις δεν παίζουν κανένα ρόλο.
Για ωρομίσθιος δηλώνεις μια περιφέρεια και τις περιοχές που σε ενδιαφέρουν.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1145 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:51:03 μμ »
ειμαι ΠΕ 70 με 4 χρονια προυπηρεσια αμα δεν το σημειώσω δεν θα ειναι στον ενιαίο πινακα διορισμών?

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1146 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:53:05 μμ »
Να το σημειώσεις τότε για να μην έχεις μπλεξίματα! Για να διοριστείς πρέπει να κάνεις και αίτηση διορισμού αφού βγει πρώτα η σχετική εγκύκλιος...

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1147 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:58:23 μμ »
Διεύθυνση άλλαξα κι εγώ χωρίς να μου ζητήσουν υπεύθυνη δήλωση. Για την ακρίβεια η κυρία που έκανε τον έλεγχο πριν περάσουμε στη μηχανογράφηση για την αίτηση ρώτησε και της είπαν ότι η διεύθυνση είναι από τα στοιχεία που είναι ανοιχτά στο σύστημα και γίνονται χωρίς υπεύθυνη δήλωση. Στην αίτηση που μου εκτύπωσαν η αλλαγή είχε περαστεί. Τώρα αν πάω του χρόνου και φαίνεται πάλι η παλιά θα κάνω τότε υπεύθυνη δήλωση. 'Αλλωστε εγώ τουλάχιστον δεν απομακρύνθηκα πολύ. Ούτε Τ.Κ. δεν άλλαξα.
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159564
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 366
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 343
Σύνολο: 365

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.