*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 509894 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1288 στις: Ιούλιος 18, 2012, 10:37:32 μμ »
Καμιά ενημέρωση από Διευθύνσεις Θεσσαλονίκης; Ανατολική και Δυτική; Έχει κόσμο ή είναι χαλαρά τα πράγματα;
  Τ α πράγματα στην Ανατολικη Θεσσαλονική είναι μέτρια . Έχει αρκετο κόσμο άλλα η σειρά πάει καλά.Οι αιτησεις είναι 8-12 π.μ Την αιτηση μηχανογραφημενη την πέρνεις μετα απο τρεις μέρες 12-2μ.μ.


έχω μία απορία, σε όλες τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας παίρνεις την αίτηση μηχανογραφημένη μετά από τρεις μέρες ή μόνο στις Διευθύνσεις Ανατολικής και Δυτικής Θεσσαλονίκης?

Όσες φορές έκανα την κατέθεσα την αίτηση μου στη Δυτική Θεσσαλονίκη, πήρα την ίδια μέρα την αίτηση μηχανογραφημένη. Το ίδιο συνέβη και σήμερα.

Boldini ......Bold like στην επιλογή σου  8)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:19:57 »

Αποσυνδεδεμένος Maroylaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1289 στις: Ιούλιος 18, 2012, 10:55:11 μμ »
Καλησπέρα σας! Θέλω να ρωτήσω κάτι κι όποιος ξέρει ας μου απαντήσει. Αν κάποιος που δεν έχει ελπίδες να τον πάρουν φέτος ενώ ανήκει στον πίνακα με προϋπηρεσία λόγω ΑΣΕΠ και δεν κάνει αίτηση βγαίνει από τον πίνακα; Σωστά; Του χρόνου που θα ξαναβγεί η εγκύκλιος, αν κάνει τα χαρτιά του, θα μπει στον ίδιο πίνακα και θα έχει τα λιγοστά μόρια που είχε πριν;
Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1290 στις: Ιούλιος 18, 2012, 10:57:39 μμ »
Καμιά ενημέρωση από Διευθύνσεις Θεσσαλονίκης; Ανατολική και Δυτική; Έχει κόσμο ή είναι χαλαρά τα πράγματα;
  Τ α πράγματα στην Ανατολικη Θεσσαλονική είναι μέτρια . Έχει αρκετο κόσμο άλλα η σειρά πάει καλά.Οι αιτησεις είναι 8-12 π.μ Την αιτηση μηχανογραφημενη την πέρνεις μετα απο τρεις μέρες 12-2μ.μ.
έχω μία απορία, σε όλες τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας παίρνεις την αίτηση μηχανογραφημένη μετά από τρεις μέρες ή μόνο στις Διευθύνσεις Ανατολικής και Δυτικής Θεσσαλονίκης?
Όσες φορές έκανα την κατέθεσα την αίτηση μου στη Δυτική Θεσσαλονίκη, πήρα την ίδια μέρα την αίτηση μηχανογραφημένη. Το ίδιο συνέβη και σήμερα.
Boldini ......Bold like στην επιλογή σου  8)
κι εγώ βγήκα με πολύ καμάρι από τη διεύθυνση!! ;D ;D
αφού έγιναν όλα τόσο γρήγορα που φοβήθηκα μην έκανα τίποτα λάθος!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2012, 11:21:35 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1291 στις: Ιούλιος 18, 2012, 10:57:57 μμ »
Καλησπέρα σας! Θέλω να ρωτήσω κάτι κι όποιος ξέρει ας μου απαντήσει. Αν κάποιος που δεν έχει ελπίδες να τον πάρουν φέτος ενώ ανήκει στον πίνακα με προϋπηρεσία λόγω ΑΣΕΠ και δεν κάνει αίτηση βγαίνει από τον πίνακα; Σωστά; Του χρόνου που θα ξαναβγεί η εγκύκλιος, αν κάνει τα χαρτιά του, θα μπει στον ίδιο πίνακα και θα έχει τα λιγοστά μόρια που είχε πριν;
Ευχαριστώ!!!
Φυσικά και μπορείς να μη κάνεις αίτηση και να κρατήσεις τα μόριά σου! Επίσης έχεις τη δυνατότητα να κάνεις αίτηση τώρα, να δεις αν όντως έχεις ελπίδες όταν βγει ο πίνακας και να αποσύρεις την αίτησή σου μετά χωρίς κυρώσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:19:57 »

Αποσυνδεδεμένος Maroylaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1292 στις: Ιούλιος 18, 2012, 11:05:01 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την τόσο γρήγορη απάντησή σου. Απλά αφορά ένα κοντινό μου πρόσωπο, που δεν είναι σε θέση να πάει ούτε να μου κάνει εξουσιοδότηση, ειδικά αυτόν τον καιρό. Και δε θέλω να φταίω εγώ και να χάσει τα μόριά. Βασικά θέλω να υπάρχει στον πίνακα γιατί ίσως κάποια στιγμή (στο μακρινό μέλλον) αλλάξουν τα πράγματα. Ευχαριστώ και πάλι!

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1293 στις: Ιούλιος 18, 2012, 11:15:35 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Μία ερώτηση, γιατί αγχώθηκα,αν το πτυχίο μας  δεν αναγράφει ημερομηνία κτήσης αλλά μόνο ημερομηνία ορκωμοσίας η αίτησή μας δε θα γίνεται δεκτή; (το πτυχίο μου ειναι της Φιλοσοφικής ΑΠΘ).Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

μια χαρά γίνεται δεκτή η αίτηση, έτσι είναι και το δικό μου πτυχίο :)
Nα προτιμήσεις όμως να γραφτεί η ημερομηνία κατά την οποία έγινες πτυχιούχος, αν δεν τη γράφει το πτυχίο σου, το γράφει στην αναλυτική ή κάπου αλλού.
Η ημερομηνία ορκωμοσίας είναι συνήθως μεταγενέστερη. Αυτήν είχα δώσει εγώ, καθότι είχα παραπληροφορηθεί από τη Διεύθυνση και χτες έτρεχα με διαβιβαστικά προς το Υπουργείο να τη διορθώσω...
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1294 στις: Ιούλιος 18, 2012, 11:35:40 μμ »
Καλησπέρα!Δεν έχω ασεπ...δεν έχω προυπηρσία.....δεν έχω καν ορκιστεί....Έχω μόλις αποφοιτήσει από το τμήμα νοσηλευτικής(έχω αντίγραφο πτυχίου βέβαια)και ο κλάδος μου είναι πε18.10.Μένω στην Ανατολική Θεσσαλονίκη.

Θέλω να κάνω αίτηση για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων.Έχω διαβάσει την εγκύκλιο και αρκετές σελίδες της ενότητας αυτής και γνωρίζω τι δικαιολογητικά χρειάζεται.Ξέρω ότι οι πιθανότητες είναι λιγοστές...
Όμως θα ήθελα τα φώτα σας!Γενικές συμβουλές...

Επίσης τι είναι το άμω και το άκω?
Πρέπει να κάνω την αίτηση στην δευτεροβάθμια Ανατολικής Θεσσαλονίκης?
Θέλω να δηλώσω μόνο και για όλη τη Θεσ/νικη.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1295 στις: Ιούλιος 18, 2012, 11:44:09 μμ »
Την αίτηση την κάνεις όπου θέλεις.
ΑΜΩ = Αναπληρωτής Μειωμένου Ωραρίου
ΑΚΩ = Αναπληρωτής Κανονικού Ωραρίου

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1296 στις: Ιούλιος 18, 2012, 11:48:13 μμ »
Ιωσηφίνα, στον κλάδο σου για να έχεις πιθανότητα πρέπει να έχεις φοιτήσει προηγουμένως στην ΑΣΠΑΙΤΕ για παιδαγωγική επάρκεια.Έχει βγει η αντίστοιχη προκήρυξη για να κάνεις αίτηση, ψάξε το λιγάκι...

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1297 στις: Ιούλιος 19, 2012, 12:21:19 πμ »
Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!
Θα κάνω αίτηση για το εππαικ,ετοιμάζω ήδη τα δικαιολογητικά.!
Δεν το γνώριζα ότι δεν υπάρχει καμία πιθανότητα :-\
Μήπως ξέρεις αν μπορώ να δω κάπου κάποιον πίνακα με τους επιλεγμένους της ειδικότητας μου να χω ένα μέτρο σύγκρισης?
Γιατί μου έχουν πει ότι και χωρίς την επάρκεια υπάρχει δυνατότητα κ ότι υπάρχει και κάποια μικρή ζήτηση...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2012, 12:24:02 πμ από iosifina »

Αποσυνδεδεμένος KikiG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1298 στις: Ιούλιος 19, 2012, 12:33:56 πμ »
Ποιο Γυμνασιο ειναι αυτο στην Σταυρουπολη γιατι εχει και αρκετα.. ;
[/quote]

Λογικά πρέπει να είναι το 1ο (όταν πήγαινα εγώ συστεγάζονταν το 1ο και το 2ο Γυμνάσιο και Λύκειο εκεί, τις παλιές εποχές με τις διπλοβάρδιες) πάντως έτσι κι αλλιώς είναι στο ίδιο μέρος με το Λύκειο. Η διευθυνση είναι Πεσόντων Ηρώων 2. Υπάρχει και σχετική ανακοίνωση στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Δυτικής Θεσ/νικης, όπου αναφέρονται και οι ειδικότητες που μπορούν να κάνουν εκεί αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1299 στις: Ιούλιος 19, 2012, 01:10:18 πμ »
Ποιο Γυμνασιο ειναι αυτο στην Σταυρουπολη γιατι εχει και αρκετα.. ;


Λογικά πρέπει να είναι το 1ο (όταν πήγαινα εγώ συστεγάζονταν το 1ο και το 2ο Γυμνάσιο και Λύκειο εκεί, τις παλιές εποχές με τις διπλοβάρδιες) πάντως έτσι κι αλλιώς είναι στο ίδιο μέρος με το Λύκειο. Η διευθυνση είναι Πεσόντων Ηρώων 2. Υπάρχει και σχετική ανακοίνωση στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Δυτικής Θεσ/νικης, όπου αναφέρονται και οι ειδικότητες που μπορούν να κάνουν εκεί αίτηση.

Καταλαβα ποιο ειναι διοτι αποφοιτησα απο εκει το μακρυνο 1993...Αααααχχχχχ  ;D

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1300 στις: Ιούλιος 19, 2012, 01:18:33 πμ »
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω όσους εξυπηρετήθηκαν από τη ΔΔΕ στη Δήμητρος στο Μαρούσι ή από Β ΔΔΕ στη Μεσογείων στην Αγία Παρασκευή, εάν είχαν πολύωρη καθυστέρηση στην εξυπηρέτηση και περίπου ποια ώρα το πρωί ήταν εκεί; Το ρωτάω, διότι πέρυσι στη Δήμητρος είχε πάρα πολύ μεγάλη αναμονή και για να εξυπηρετηθεί κανείς, έπρεπε να έχει πάει στο γραφείο από πολύ πρωί για να πάρει σειρά.
Καλησπέρα! Κατέθεσα την αίτηση μου στη ΔΔΕ στη Μεσογείων σήμερα το πρωί και ήταν αρκετά καλά! Βρισκόμουν βέβαια εκεί από πολυ νωρίς για να πάρω σειρά. Στη ΔΔΕ εξυπηρετούν 7 - 8 άτομα, οπότε κινείται λίγο πιο γρήγορα η διαδικασία! Για χθές λόγου χάρη άκουσα πως ως τις 11 είχαν εξυπηρετηθεί 67 άτομα. Οι καταχωρητές κάνουν όμως συνεχώς εκκλήσεις να έχουμε έτοιμες τις αιτήσεις μας, και κυρίως το κομμάτι που αφορά στις προτιμήσεις των περιοχών. Από δικαιολογητικά, για τους παλιούς, ζητάνε μόνο επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου (κι εκεί μπορούμε να επικυρώσουμε το πτυχίο, σε άλλο όροφο) και κάποιο χαρτί όπου αναγράφεται ο βαθμός πτυχίου! Δέχονται μόνο έκπαιδευτικούς που ανήκουν ή δούλεψαν πέρυσι στη Β' Αθήνας (Η Α' Αθήνας ανακοίνωσε πρώτα κάτι αντίστοιχο την Πέμπτη οπότε κι η ΔΔΕ Β' Αθήνας κάνει αναγκαστικά το ίδιο).

Μα η Δευτεροβάθμια Β Αθήνας δεν έχει βγάλει σχετική ανακοίνωση που λέει ότι δέχεται μόνο όσους ανήκουν ή δούλεψαν σ' αυτήν φέτος...δηλαδη αν πάω εγώ που δεν ανήκω εκεί, πως θα με διώξουν αφού δεν έχουν ανακοινώσει επίσημα κάτι τέτοιο?!

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1301 στις: Ιούλιος 19, 2012, 01:19:15 πμ »
Εμένα, για 1η φορά σήμερα μετά από τόσα χρόνια, μου ζήτησαν να δουν και το πτυχίο, εκτός από το πιστοποιητικό που αναγράφει το βαθμό (το οποίο πτυχίο φυσικά δεν το είχα μαζί). Αφού, λοιπόν, εξήγησα στην κοπελίτσα ότι ποτέ δεν το είχαν ζητήσει στο παρελθόν και ότι σε λίγο ο Η/Υ της ΔΔΕ θα μου ρίξει φάσκελο και θα μου πει τελείωνε πια και διορίσου ::) και επειδή φυσικά έχω ωραίο... πτερύγιο  8) :P, με εξυπηρέτησε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159601
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 476
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.