*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012  (Αναγνώστηκε 683100 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maroylaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1750 στις: Αύγουστος 04, 2012, 09:30:48 μμ »
Νομίζω ότι πολλοί είμαστε αδικημένοι αλλά έχω αγανακτίσει πλέον! Το καταλαβαίνω πως δεν το είπες γι'αυτό. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:44:28 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1751 στις: Αύγουστος 05, 2012, 11:47:00 πμ »
Η γνώση να είναι σπουδή που σκοπεύει στην ανθρώπινη καλλιέργεια και όχι ανταλλάξιμο αγαθό που εξασφαλίζει διορισμό. Για να γίνει αυτό δεν αρκεί μια εκπαιδευτική μεταρρυθμιση...

Απο τη σημερινη συνεντευξη του Αρβανιτοπουλου στο βημα,'' το πηραμε το μηνυμα,το πηραμε......'' ::)

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1752 στις: Αύγουστος 05, 2012, 12:03:00 μμ »
Διαβάζοντας τα μηνύματα στη συγκεκριμένη ενότητα ένα είναι το σίγουρο. Ότι κάποιοι αρέσκονται στο να ταλαιπωρούν τους υπόλοιπους.

Τουλάχιστον όποιοι μεταφέρουν πληροφορίες θα έπρεπε να είναι παραμένουν συνδεδεμένοι προκειμένου να διευκρινίζουν κάποια σημεία των όσων ισχυρίζονται. Αναφέρομαι σε συγκεκριμένους χρήστες οι οποίοι μπαίνουν, πετάνε την πληροφορία και εξαφανίζονται βάζοντας όλους τους υπόλοιπους σε μία μάταιη ανάλυση των λεγομένων τους.

Λίγος σεβασμός σε όσους αγωνιούν αυτή την περίοδο δε βλάπτει...

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1753 στις: Αύγουστος 05, 2012, 12:48:50 μμ »
Διαβάζοντας τα μηνύματα στη συγκεκριμένη ενότητα ένα είναι το σίγουρο. Ότι κάποιοι αρέσκονται στο να ταλαιπωρούν τους υπόλοιπους.

Τουλάχιστον όποιοι μεταφέρουν πληροφορίες θα έπρεπε να είναι παραμένουν συνδεδεμένοι προκειμένου να διευκρινίζουν κάποια σημεία των όσων ισχυρίζονται. Αναφέρομαι σε συγκεκριμένους χρήστες οι οποίοι μπαίνουν, πετάνε την πληροφορία και εξαφανίζονται βάζοντας όλους τους υπόλοιπους σε μία μάταιη ανάλυση των λεγομένων τους.

Λίγος σεβασμός σε όσους αγωνιούν αυτή την περίοδο δε βλάπτει...
θα συμφωνούσα,με όσα λες,αν δεν υπήρχε η τάση απο πολλούς να λοιδορείται ότι τους είναι δυσάρεστο.Σίγουρα,θα πρέπει στο φόρουμ να υπάρχει καλή πίστη από όλους,ώστε όσοι γνωρίζουν κάτι να το αναλύουν,αλλά ταυτόχρονα να γίνεται σεβαστό απο τους υπόλοιπους,έστω κι αν διαφωνούν ή έχουν τις επιφυλάξεις τους.Προσωπικά,θα πω πως η αγωνία όλων σας θα τελείωσει σύντομα,πολύ πιθανό μέσα στην βδομάδα,καθώς θα βγεί γρήγορα η εγκύκλιος διορισμών.Οπότε,λίγη υπομονή και θα λυθούν οι απορίες μας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:44:28 »

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1754 στις: Αύγουστος 05, 2012, 01:00:49 μμ »
Θυμάμαι ότι τις προηγούμενες χρονιές μεσολαβούσε πάντοτε η δημοσίευση των πινάκων αναπληρωτών και μετά οι ενστάσεις επια αυτών. Ύστερα ακολουθούσε η εγκύκλιος.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1755 στις: Αύγουστος 05, 2012, 01:21:13 μμ »
Τωρα πια εχουμε αλλαγη εποχης..

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1756 στις: Αύγουστος 05, 2012, 01:22:16 μμ »
Λετε να βγει αυτη την εβδομαδα? Μακαρι γιατι δεν υποφερεται αλλο αυτη η αγωνια.... Παντως και γω αποσο ξερω πρωτα ανανεωνονται οι πινακες που αυτο λογικα πρεπει να γινει μεσα στην εβδομαδα....

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1757 στις: Αύγουστος 05, 2012, 01:28:56 μμ »
Η γνώση να είναι σπουδή που σκοπεύει στην ανθρώπινη καλλιέργεια και όχι ανταλλάξιμο αγαθό που εξασφαλίζει διορισμό. Για να γίνει αυτό δεν αρκεί μια εκπαιδευτική μεταρρυθμιση...

Απο τη σημερινη συνεντευξη του Αρβανιτοπουλου στο βημα,'' το πηραμε το μηνυμα,το πηραμε......'' ::)

Ποιο ειναι το μηνυμα του??? Εγω περα απο μπλα- μπλα- μπλα.... αποστειρωμενα λογια υπουργου και "αλλα λογια να αγαπιομαστε" τιποτα αλλο δεν αντιλλαμβανομαι... υπαρχει καποιο βαθυτερο νοημα και δεν το επιασα....?

Αποσυνδεδεμένος evdmen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1758 στις: Αύγουστος 05, 2012, 01:29:04 μμ »
Αν βγει αυτή την εβδομάδα πάντως, θα σημαίνει ότι έχουν δίκιο όσοι λένε για διορισμό μόνο των ασεπιτών!!!

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1759 στις: Αύγουστος 05, 2012, 01:30:05 μμ »
Εγω σοφια μου δεν εχω καμια αγωνια αν θα  διορθστεις η ποσοι θα διοριστουν,  με αυτους τους μηδενικυς διορισμους ειναι κοροιδια σκετη.
Η αγωνια μου ειναι που δεν υπαρχει  ουτε πολιτικη αξιοπρεπεια, ουτε παιδεια ουτε σωστη αντιμετωπιση αυτης της καταστασης απο τον εκπαιδευτικο κοσμο.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1760 στις: Αύγουστος 05, 2012, 01:54:23 μμ »
Η γνώση να είναι σπουδή που σκοπεύει στην ανθρώπινη καλλιέργεια και όχι ανταλλάξιμο αγαθό που εξασφαλίζει διορισμό. Για να γίνει αυτό δεν αρκεί μια εκπαιδευτική μεταρρυθμιση...

Απο τη σημερινη συνεντευξη του Αρβανιτοπουλου στο βημα,'' το πηραμε το μηνυμα,το πηραμε......'' ::)

Ποιο ειναι το μηνυμα του??? Εγω περα απο μπλα- μπλα- μπλα.... αποστειρωμενα λογια υπουργου και "αλλα λογια να αγαπιομαστε" τιποτα αλλο δεν αντιλλαμβανομαι... υπαρχει καποιο βαθυτερο νοημα και δεν το επιασα....?
Eκει που αναφερεται στο διορισμο.... ;)

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1761 στις: Αύγουστος 05, 2012, 02:01:20 μμ »
που καλε? εγω γιατι δεν βλεπω τιποτα? τι ειπε?  :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2012, 09:22:01 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1762 στις: Αύγουστος 05, 2012, 02:05:38 μμ »
Εγω σοφια μου δεν εχω καμια αγωνια αν θα  διορθστεις η ποσοι θα διοριστουν,  με αυτους τους μηδενικυς διορισμους ειναι κοροιδια σκετη.
Η αγωνια μου ειναι που δεν υπαρχει  ουτε πολιτικη αξιοπρεπεια, ουτε παιδεια ουτε σωστη αντιμετωπιση αυτης της καταστασης απο τον εκπαιδευτικο κοσμο.

Μα ολων μας η αγωνια αυτη ειναι πλεον... Δεν ειναι το θεμα να διοριστω εγω ή εσυ... αυτο μπορει να λυσει το προσωπικο προβλημα του καθενος (που αναθεμα με και αν ο διορισμος λυνει το προβλημα καποιου πλεον) αλλα να ξεκαθαριζει το τοπιο για το τι προκειται να γινει για να μπορουμε να παρουμε ο καθενας τις αποφασεις μας για το πως θα πορευθουμε και σαν συνολο και σαν ατομα...

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1763 στις: Αύγουστος 05, 2012, 02:12:32 μμ »
''και όχι ανταλλάξιμο αγαθό που εξασφαλίζει διορισμό....''

Αυτη η φραση Σοφια ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32326
  • Τελευταία: Maria Eirini
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161663
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 347
Σύνολο: 347

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.