*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012  (Αναγνώστηκε 681400 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1946 στις: Αύγουστος 08, 2012, 03:44:04 μμ »
Χωρίς να θέλω να γίνω δυσάρεστος και με κάθε σεβασμό σε όλους τους συναδέλφους,θάθελα να ρωτήσω κάτι: ενώ η δαμόκλειος σπάθη της εφεδρείας κρέμεται πάνω από τα κεφάλια μας σύμφωνα και με τις τελευταίες εξελίξεις,πιστεύετε οτι πρέπει να συζητάμε αν θα γίνουν διορισμοί ή το πόσοι από εμάς θα βγουμε στη εφεδρεία αν εφαρμοστεί???
Τροφή για σκέψη...
Βεβαιως διοτι εκτος απο τους μονιμους υπαρχουν και οι αναπληρωτες και καποιος λεω καποιος μπορει να εχει την φαεινη ιδεα να καπουν εντελως οι αναπληρωτες για να μη υπαρχει εφεδρεια στους μονιμους.Βεβαιως οι αναπληρωτες δεν θα βγουν στην εφεδρεια αλλα στην ανεργεια και μαλιστα χωρις σαλιο... 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:45:06 »

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1947 στις: Αύγουστος 08, 2012, 03:59:41 μμ »
Στις ειδικές κατηγορίες επιτρέπεται αίτηση μόνιμου διορισμού σε φιλόλογους, μαθηματικούς, φυσικούς & βιολόγους.

Ε δε θα βγει και Σεπτέμβριο η γενική εγκύκλιος διορισμών SOFI1981. Μέσα στον Αύγουστο σίγουρα θα βγει.
Αφού είπαν οι συνάδελφοι ότι έχουν στόχο να την βγάλουν στις 13/8 Δευτέρα, ευελπιστώ ότι αν δε βγει Τρίτη
(Τετάρτη είναι Δεκαπενταύγουστος) πρέπει να έχει βγει Πέμπτη - Παρασκευή πριν τελειώσει εκείνη η βδομάδα.
Δεν έχω πληροφορίες. Αυτά είναι προσωπικά συμπεράσματα από όσα διαβάζω στο φόρουμ. Πέρυσι είχε βγει στις 17/8, δηλαδή δύο μέρες μετά το δεκαπενταύγουστο.

Ρώτησα και σε άλλο topic ,αν ξέρει κάποιος, ας μου απαντήσει:

Για να βγει η εγκύκλιος των μόνιμων πρέπει να λήξει η προθεσμία υποβολής αιτήσεων αναπληρωτών για την Ειδική Αγωγή?
Ποιοι συνάδελφοι είπαν για 13/8?


γιατι οι υπόλοιπες ειδικότητες δεν μπορύν να κάνουν αίτηση για τους πίνακες των ειδικών κατηγοριών? πρωτα δεν πρέπει να λήξει η προθεσμία στις 17/8 και μετα να βγει η εγκύκλιος για μόνιμο διορισμό? ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1948 στις: Αύγουστος 08, 2012, 04:11:49 μμ »
Χωρίς να θέλω να γίνω δυσάρεστος και με κάθε σεβασμό σε όλους τους συναδέλφους,θάθελα να ρωτήσω κάτι: ενώ η δαμόκλειος σπάθη της εφεδρείας κρέμεται πάνω από τα κεφάλια μας σύμφωνα και με τις τελευταίες εξελίξεις,πιστεύετε οτι πρέπει να συζητάμε αν θα γίνουν διορισμοί ή το πόσοι από εμάς θα βγουμε στη εφεδρεία αν εφαρμοστεί???
Τροφή για σκέψη...
Εμένα πάλι μου μοιάζει όλο αυτό που λες σαν εκείνους που όταν καταφέρνουν να μπούνε σε ένα γεμάτο λεωφορείο στριμώχνοντας τους άλλους, φωνάζουν σε επόμενες στάσεις ότι δε χωράνε να μπούνε άλλοι.

Τροφή για σκέψη...Όσοι έχουμε κόψει εισιτήριο από το 2009 για να μονιμοποιηθούμε πρέπει να μείνουμε αδιόριστοι και να βγάλουμε από το μυαλό μας το διορισμό, επειδή ακούγεται ότι μπορεί να εφαρμοστεί η εφεδρεία;

Ένας από τους 400 αδιόριστους ασεπίτες!
Πες τα,χρυσόστομε!!!

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10832
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1949 στις: Αύγουστος 08, 2012, 04:25:40 μμ »
Ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης k.d.pe03.  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:45:06 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1950 στις: Αύγουστος 08, 2012, 04:38:56 μμ »
παιδια πραγματικα οποιος διαβασει το μηνυμα και καταλαβει οτι θα βγει στις 13 παω πασο ;D ;D
επειδη το internet που εχω ειναι μια ευγενικη προσφορα του δημου του νησιου ;D ;D, ειναι αργο και κολλαει, οποτε δεν μπορω παντα να απανταω αμεσα
και σε αυτο το topic ειχα αναφερει οτι δευτερα πρωι μου ειπαν για αυτη την παρασκευη!!
και ειπα και ποιος μου το ανεφερε, ειπα την πηγη, οπως και οτι ειναι κουφο να βγουν πινακες και εγκυκλιος την ιδια μερα
τωρα καταλαβατε γιατι δεν προκειται να μπω στη διαδικασια να δωσω καποια νουμερα των διορισμων ;)
απιστευτο, αλλα το 13 που μπορει να με εκφραζει οπαδικα,οχι μονο δεν το ειπα, ακομα και εκει που παραπεμπετε, αλλα λεει ;D ;D ;D ;D
ημαρτον που θα λεγε και ο γεωργιου ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1951 στις: Αύγουστος 08, 2012, 04:41:30 μμ »
Συμφωνα με την εγκυκλιο ειδικες κατηγοριες θα παρει μονο Φιλολογους, Μαθηματικους Φυσικους και Βιολογους Γιατι αραγε; Δεν ειναι αδικια;

1ον) για τις αλλες ειδικοτητες
2ον) ακομα και για αυτες τις ειδικοτητες που εχουν ατομα με επιτυχιες ΑΣΕΠ και 40 και 50 μηνες προυπηρεσια μεχρι    σημερα;

Και βεβαια να προσληφθουν οι συναδελφοι ειδικων κατηγοριων αλλα αυτοι που αναλογουν. Πολλοι φοβαμαι πως σε ειδικοτητες που δεν εχει να διορισει π.χ Μαθηματικους Φυσικους θα παρει μονο απο ειδικες κατηγοριες
και στους δυο αυτους κλαδους εχει ακομα να διορισει, στους φυσικους σιγουρα 24 24μηνιτες, και 9 ακομα επιλαχοντες και αλλους 14 στους μαθηματικους, νομιζω

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10832
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1952 στις: Αύγουστος 08, 2012, 04:46:54 μμ »
Α δεν ξέρω...εγώ από αυτά που γράφεις αυτό συμπέρανα...ότι θα ήθελαν να βγάλουν την εγκύκλιο στις 13/8.
Αυτός είναι ο στόχος, αλλά κανείς δεν ξέρει αν θα προλάβουν για να επιτευχθεί...

Πάντως το τελικό συμπέρασμα ότι θα βγει την εβδομάδα του δεκαπενταύγουστου δεν είναι άστοχο,
εφόσον τότε περίπου βγαίνει συνήθως. Αν βγει από την επόμενη εβδομάδα δηλαδή 20-21 Αυγούστου Δευτέρα Τρίτη, βάλε και τρεις εργάσιμες για αιτήσεις και την επόμενη εργάσιμη να ανακοινωθούν οι διορισμοί...θα έχουμε φτάσει τη Δευτέρα 27 Αυγούστου ακόμα να ψαχνόμαστε. Κάνω λάθος;

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1953 στις: Αύγουστος 08, 2012, 04:51:40 μμ »
α για εμπειρος πολυ επιμενεις, διαβαζεις πολυ βιαστικα!!! σε παραπεμπω να διαβασεις ολο το μηνυμα και να προσεξεις οτι λεει....για παραδειγμα 13 αυγουστου
θα σε μαλωσω ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1954 στις: Αύγουστος 08, 2012, 04:56:26 μμ »
αν παντως θελεις τη δικη μου εκτιμηση και οχι αυτο που μου ειπαν απο το υπουργειο σαν ημερομηνια στοχο, θα ελεγα 17 αυγουστου η 20 αυγουστου για εγκυκλιο, με το ρυθμο που βαδιζουν τωρα τα πραγματα

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10832
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1955 στις: Αύγουστος 08, 2012, 05:06:12 μμ »
Συνήθως βγαίνει στο τέλος της εβδομάδας ώστε μέσα στις 3 εργάσιμες να περιλαμβάνεται και ένα Σαββατοκύριακο.
Αν είναι και κάποιος διακοπές εκείνη την εβδομάδα μέχρι Κυριακή, να προλάβει τη Δευτέρα βρε παιδί...
Βλέπετε το υπουργείο μας σκέφτεται, εμείς δεν το ξέρουμε!!!  ;D ;D ;D
Δεν απέχει πολύ ο τρόπος που σκεφτόμαστε Φυσικέ.

Mη νομιζεις παντως οτι τα χρονοδιαγραμματα που βαζουν τηρουνται παντα, μπορει η εγκυκλιος να βγει 13 για παραδειγμα, αλλο τι εχουν σαν στοχο και αλλο τι θα γινει.
Aυτη ειναι η ημερομηνια που θελουν , τωρα...
Το βλέπω το "για παράδειγμα" που γράφεις, αλλά μετά λες: "άλλο τι έχουν σαν στόχο και άλλο τι θα γίνει".
Μέχρι εδώ κι εγώ θα μπορούσα να θεωρήσω ότι πρόκειται για ένα παράδειγμα...
Έλα, όμως, που μετά λες: "Αυτή είναι η ημερομηνία που θέλουν, τώρα..." τι θα γίνει κανείς δεν ξέρει, μπορεί να μην τηρηθούν τα χρονοδιαγράμματα εννοείς.
Όταν λέμε αυτή είναι η ημερομηνία που θέλουν, παύει να είναι παράδειγμα Φυσικεεεεεέ!  ;D ;D ;D
Μάλλον έγινες πολύ συγκεκριμένος. Καλύτερα χωρίς παραδείγματα. Σε εκπαιδευτικούς μιλάς...καταλαβαίνουμε!

Καλά μπάνια. Κάνε μια βουτιά και για μας!  8) 8) 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2012, 05:09:08 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1387
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1956 στις: Αύγουστος 08, 2012, 05:06:50 μμ »
Δεν ανοίγουν κανονικά τα σχολεία. 24ωρη απεργία της ΔΟΕ στις 12 του Σεπτέμβρη
http://oneiropagida2012.blogspot.gr/2012/08/24-12.html?spref=fb
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1957 στις: Αύγουστος 08, 2012, 05:11:16 μμ »
Τι σχέση έχει η 24ωρη της ΔΟΕ με τους μόνιμους διορισμούς;  ???

physike και πάρε ένα δείγμα μπετονίτη... ξέρεις εσύ  ;)   :P
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1958 στις: Αύγουστος 08, 2012, 05:13:16 μμ »
Lasid διαβασες το μηνυμα που ειναι συνεχεια προηγουμενου, οπου ελεγα για 10 αυγουστου,και ψαχναμε να βρουμε πως μπορει να βγουν εγκυκλιος και πινακες μαζι!!!! (το κουφο που λεγαμε),ειναι στην ιδια σελιδα,αν τα διαβασεις με τη σωστη σειρα θα βγαλεις και το σωστο συμπερασμα

μιας και λεμε για τους διορισμους που θα ναι 200 μονο γιατι λεφτα δεν υπαρχουν, δειτε και εδω:
http://www.zougla.gr/politiki/article/epistoli-kolafos-nikolopoulou-gia

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1959 στις: Αύγουστος 08, 2012, 05:15:59 μμ »
Συνήθως βγαίνει στο τέλος της εβδομάδας ώστε μέσα στις 3 εργάσιμες να περιλαμβάνεται και ένα Σαββατοκύριακο.
Αν είναι και κάποιος διακοπές εκείνη την εβδομάδα μέχρι Κυριακή, να προλάβει τη Δευτέρα βρε παιδί...
Βλέπετε το υπουργείο μας σκέφτεται, εμείς δεν το ξέρουμε!!!  ;D ;D ;D
Δεν απέχει πολύ ο τρόπος που σκεφτόμαστε Φυσικέ.

Mη νομιζεις παντως οτι τα χρονοδιαγραμματα που βαζουν τηρουνται παντα, μπορει η εγκυκλιος να βγει 13 για παραδειγμα, αλλο τι εχουν σαν στοχο και αλλο τι θα γινει.
Aυτη ειναι η ημερομηνια που θελουν , τωρα...
Το βλέπω το "για παράδειγμα" που γράφεις, αλλά μετά λες: "άλλο τι έχουν σαν στόχο και άλλο τι θα γίνει".


Μέχρι εδώ κι εγώ θα μπορούσα να θεωρήσω ότι πρόκειται για ένα παράδειγμα...
Έλα, όμως, που μετά λες: "Αυτή είναι η ημερομηνία που θέλουν, τώρα..." τι θα γίνει κανείς δεν ξέρει, μπορεί να μην τηρηθούν τα χρονοδιαγράμματα εννοείς.
Όταν λέμε αυτή είναι η ημερομηνία που θέλουν, παύει να είναι παράδειγμα Φυσικεεεεεέ!  ;D ;D ;D
Μάλλον έγινες πολύ συγκεκριμένος. Καλύτερα χωρίς παραδείγματα. Σε εκπαιδευτικούς μιλάς...καταλαβαίνουμε!

Καλά μπάνια. Κάνε μια βουτιά και για μας!  8) 8) 8)

Επειδή θυμάμαι το συγκεκριμένο διάλογο, όταν ο physikos13 έλεγε "τι έχουν σα στόχο" εννοούσε την Παρασκευή 10 Αυγούστου που του μεταφέρθηκε από το Υπουργείο. Το "13 Αυγούστου" ήταν όντως παράδειγμα ενδεικτικό ότι τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως τα θέλουν ή όπως τα δηλώνουν οι του Υπουργείου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 533
Σύνολο: 561

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.