*

Αποστολέας Θέμα: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06  (Αναγνώστηκε 346129 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geo_06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #574 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 10:04:59 πμ »

τι εννοεις, γιωτα μου,η κυρια φάση αναπληρωτών; δηλαδή θα πάρει πχ 600 αγγλικών και μετά μεσα στη χρονιά, 20 20 άτομα, όποτε κι αν χρειάζεται; να μην περιμένουμε δηλαδη καν οσοι δεν ειμαστε στην πρωτη φαση; :(

Ακόμα και έτσι να είναι, ας δούμε το "θετικό": Θα σταματήσουμε να είμαστε ώρες μπροστά από έναν υπολογιστή περιμένοντας φάσεις και φάσεις  :P Προσωπικά πιστεύω πως αποκλείεται να μην έχει τουλάχιστον και μια "καλή και μεγάλη" Β φάση για την ειδικότητά μας μέχρι τέλος Οκτώβρη, αλλά μ' αυτούς ποτέ δεν ξέρεις...  :-\ Ας ελπίσουμε τα καλύτερα για όλους μας  :D
I am nobody... nobody is perfect... therefore, I must be perfect :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:42:32 »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #575 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 10:37:49 πμ »
κι έτσι όπως λες να γίνει, νομίζεις θα βγει κανείς να πει ότι δεν θα γίνει άλλη μεγάλη φάση, μην περιμένετε;; δεν νομίζω σε αυτή τη χώρα.. πάλι μέσα στην αγωνία θα είμαστε, απλώς φέτος μπορεί να μην δουλέψουμε κιόλας, ενώ πέρσι δουλέψαμε.. :-\
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #576 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 10:50:34 πμ »
Καλημέρα παιδιά!Μα planety γιατί στενοχωριέσαι?Μα πάντα έτσι γίνεται..η Α φάση είναι μεγάλη, οι επόμενες είναι πολύ μικρότερες και επίσης έχουμε την Αβάθμια και την Ββάθμια!Ελπίζω όπως ήταν και των άλλων πολύ μεγαλύτερες οι φάσεις από τις άλλες χρονιές να είναι κ η δικιά μας φέτος. Δεν έχεις λόγο να απογοητεύεσαι κ να μην ελπίζεις ;)
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #577 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 11:18:49 πμ »
δεν ξέρω βρε παιδιά, μια μέρα είμαι αισιόδοξη και την άλλη τα βλέπω όλα μαύρα... μας έχουν διαλύσει την ψυχολογία, δεν μπορώ άλλο.. όπως έγραψα και σε ένα άλλο θέμα του φόρουμ, πραγματικά νιώθω αόρατη.. ψεκασμένη με άζαξ! τόσο αόρατη.. τόσα βιογραφικά παντού και τίποτα.. :(
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:42:32 »

Αποσυνδεδεμένος geo_06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #578 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 11:49:47 πμ »
δεν ξέρω βρε παιδιά, μια μέρα είμαι αισιόδοξη και την άλλη τα βλέπω όλα μαύρα... μας έχουν διαλύσει την ψυχολογία, δεν μπορώ άλλο.. όπως έγραψα και σε ένα άλλο θέμα του φόρουμ, πραγματικά νιώθω αόρατη.. ψεκασμένη με άζαξ! τόσο αόρατη.. τόσα βιογραφικά παντού και τίποτα.. :(

Πόσο δίκιο έχεις!!!
I am nobody... nobody is perfect... therefore, I must be perfect :P

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #579 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 11:58:21 πμ »
Όλα θα φτιάξουν, δε μπορεί... Ας περιμένουμε κι αυτή τη βδομάδα που είπαμε θα είναι η τυχερή! Δε γίνεται να μην πάρουν πολλούς αναπληρωτές, τουλάχιστον όσους πέρυσι πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #580 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 12:10:29 μμ »
Η Γιωτα δεν ειπε πουθενα για νουμερα. Άρα γιατι αυτη η απογοητευση;
Το 2011-2012 οι ΠΕ06 πρωτοτποθετηθηκαν Οκτωμβριο, άρα υπαρχει κατι θετικό, θα τοποθετηθουν πολυ γρηγοροτερα φετος.
Ας τα δουμε λιγο θετικα συναδελφοι. Θες σε 3, θες σε 5, θες σε 8 μερες η φαση αναπληρωσης πλεον ειναι κοντα.

Η πληροφορηση η δικη μου ειναι οτι οντως θα γινει με την Βφαση των 02, 03, 04 η τοποθετηση ολων των ειδ/των άρα και των 06. Το υπουργειο αυτη τη διαθεση εχει. Ηδη εχει ενημερωσει και προϊσταμενους Βθμιων οι οποιοι βρίσκονταν αυτες τις ημερες σε αυτο.
Θέλει να τελειωνει με τις τοποθετησεις δασκαλων - καθηγητων αυτη τη εβδομαδα.
Και θα συμφωνησω με τη Γιωτα οτι πρόθεση του υπουργειου ειναι η φαση αναπληρωσης να γινει πριν τη Γ φαση αποσπασεων.


Εάν καταφερουν ομως οι "αγαπητοι",  "κ...λοσφουγγαριοι", αιρετοι να κανουν τη Γ φαση πριν τοτε ειμαστε αξιοι της μοιρας μας ως κλαδος. Πλήθος θεσεων δεν θα αλλαξει αλλα θα αλλαξουν οι περιοχες (αυτο τους καιει, να πανε αστικα κεντρα, παραβλεποντας οτι την Α φαση αναπληρωτων την εστειλαν μαζι με τους συνοριοφυλακες ).

Το να βολεψουν 500 ήδη διορισμενα μόνιμα άτομα σε θεσουλες που θελουν και να αφησουν σε αγωνια χιλιαδες ΑΝΕΡΓΟΥΣ συναδελφους να περιμενουν τοτε αυτοι θελουν σταυρωμα με ολη τη σημασια της λεξης (στις εκλογες)
Δεν ειναι δυνατον σε ολα να προηγουνται οι μονιμοι. Στα ΠΥΣΔΕ τους βολευουν γρηγοροτερα και καλυτερα ( στις τοποθετησεις), ας αφησουν τουλαχιστον οι κ. αιρετοι να διορισθουν οι αναπληρωτες πρωτα τωρα και μετα πανε τα βυσματακια τους αν μπορουν εκει που θελουν. Ήμαρτον καθε χρονο τα ίδια και τα ιδια.

Ελπιζω το υπουργειο εστω και για μια φορα να ακολουθησει αυτο που ηδη εχει εξαγγείλει και οχι να πεσει στην παγιδα των παιχνιδιων των αιρετων.

Συγνωμη αν σας κουρασα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2012, 12:18:25 μμ από miltos74 »

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #581 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 12:20:38 μμ »
Τι??? Αν προσληφθούν οι αναπληρωτές πρώτα ρισκάρω να βρεθώ κι εγώ κοντά στο σπίτι μου και να χάσω τη δωρεάν σίτιση! Και τότε πως θα με ζηλεύουν ορισμένοι μόνιμοι? Jamais! Ούτε να το σκέφτομαι!

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #582 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 12:24:43 μμ »
δεν μίλησα εγώ για πολυ συγκεκριμένα νούμερα, έκανα μια μαντεψιά στο πόσοι ειναι που μπορεί να πάρουν τώρα οταν η γιώτα αναφέρει ότι μπορεί να είναι η κύρια φάση αναπληρωτώ κι έπειτα θα παίρνουν ελάχιστους αναπληρωτές, όπου χρειάζεται από εδώ και απο κεί... κανείς δεν ειναι μάντης να ξέρει πόσοι θα είναι όντως στη δική μας πρώτη φάση, αλλα δεν γίνεται να μην απογοητεύομαι αν αυτο που είπε η γιώτα ειναι αληθεια, γιατί μπορεί πάντα η πρώτη φάση να είναι η μεγάλη, αλλά τουλάχιστον μέχρι χριστουγεννα γινόντουσαν φάσεις που έπαιρναν αρκετό κόσμο. Τεσπά, επειδή όντως σήμερα ξύπνησα στραβά και τα βλέπω όλα μαύρα, κι επειδή με ακολουθεί και πάλι αυτό το invisible feeling kind of thing δεν θα συνεχίσω. Συγγνώμη αν σας εριξα και εσάς, εύχομαι να μην έχω δίκιο και όλα να πάνε καλά! καλο σκ!
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #583 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 12:27:41 μμ »
Αγαπητη lillie

Ναι αλλα σου λενε:

Ο μονιμος εχει τοσα χρονια μακρια εχει τραβηξει τοσα πανδινα πρεπει να παει καποια στιγμη σπιτι του.

Η άποψη μου για την δικαιολογια αυτη ως προς το ποιος θα πρεπει να παει σπιτι του;
Δε με νοιαζει ρε φιλε αν δεν του αρεσει να παει μονιμα με παραιτηση σπιτι του.

Όσο για το σισιτιο πίστεψε με τα έξοδα διαβιωσης σε ξενο τόπο δεν κανουν διακρίσεις ειτε μονιμος ειτε αναπληρωτης τα ιδια πληρωνουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2012, 12:29:30 μμ από miltos74 »

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #584 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 12:29:08 μμ »
Τι??? Αν προσληφθούν οι αναπληρωτές πρώτα ρισκάρω να βρεθώ κι εγώ κοντά στο σπίτι μου και να χάσω τη δωρεάν σίτιση! Και τότε πως θα με ζηλεύουν ορισμένοι μόνιμοι? Jamais! Ούτε να το σκέφτομαι!
Χαχαχαχα!!!Τι καλά με έκανες και γέλασα!!! ;D ;D ;DΕλπίζω συνάδελφοι να μην είμαστε εδώ και το επόμενο Σαββατοκύριακο...Να ανοίξουμε ένα καινούριο θέμα βρε αδερφέ που να λέει Β φάση!!! ;) ;) ;) Και να τα λέμε από εκεί όσοι δεν είμαστε τόσο τυχεροί στην πρώτη φάση!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #585 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 12:30:13 μμ »
Δε μας έριξες planety, όλους μας πιάνει μια απογοήτευση ώρες ώρες. Μη σε παίρνει από κάτω όμως. Κάνε λίγη υπομονή ακόμα! Κοντός ψαλμός αλληλούια! ( ;D Πάντα αναρωτιόμουν πως βγήκε αυτή η έκφραση)

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #586 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 12:33:12 μμ »
Αγαπητη lillie

Ναι αλλα σου λενε:

Ο μονιμος εχει τοσα χρονια μακρια εχει τραβηξει τοσα πανδινα πρεπει να παει καποια στιγμη σπιτι του.

Η άποψη μου για την δικαιολογια αυτη ως προς το ποιος θα πρεπει να παει σπιτι του;
Δε με νοιαζει ρε φιλε αν δεν του αρεσει να παει μονιμα με παραιτηση σπιτι του.

Όσο για το σισιτιο πίστεψε με τα έξοδα διαβιωσης σε ξενο τόπο δεν κανουν διακρίσεις ειτε μονιμος ειτε αναπληρωτης τα ιδια πληρωνουμε.

Το γελοίο της υπόθεσης είναι που υπάρχουν μόνιμοι που επιχειρηματολογούν λέγοντας ότι οι αναπληρωτές έχουν λιγότερες κρατήσεις και άρα μεγαλύτερο μισθό. Τι να πεις απο κει και πέρα...

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #587 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 12:35:27 μμ »
το γελοίο και τραγικο ειναι που για παρα πολλούς μόνιμους (όχι όλοι στο ιδιο καζανι ομως ) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161401
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 482
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.