*

Αποστολέας Θέμα: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 70104 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος liberty

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #182 στις: Οκτώβριος 19, 2021, 03:01:20 μμ »
Γειά σας,  επειδή τόσα χρόνια δεν έχω πάρει άδεια εκτός της λοχίας δεν ξέρω τι ισχύει, από ιδιώτη γιατρό δικαιολογείται η  μονοήμερη αναρρωτική; Επίσης ποιό είναι περίπου το ποσό που χάνουμε στο μισθό;  ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:44:31 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #183 στις: Οκτώβριος 19, 2021, 03:26:00 μμ »
Νομίζω ότι είναι δεκτή και η αναρρωτική άδεια από ιδιώτη γιατρό. Χάνεις το μισό ημερομίσθιο.

Αποσυνδεδεμένος liberty

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #184 στις: Οκτώβριος 19, 2021, 03:30:42 μμ »
Ευχαριστώ πολύ Lasid, απαντάς και βοηθάς πολύ κόσμο, να είσαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος proxima

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #185 στις: Οκτώβριος 22, 2021, 08:36:06 μμ »
Καλησπέρα, 
οι 15 μέρες αναρρωτικής άδειας για τους αναπληρωτές λογίζονται ημερολογιακά ή σε σχέση με τη σύμβαση της πρόσληψης;
Δηλαδή, δικαιούμαστε 15 μέρες αναρρωτική για το 2021 και άλλες 15 για το 2022; Επίσης είναι διαφορετικών ειδών οι άδειες εξετέσεων και οι άδειες για επιμορφωτικούς-επιστημονικούς λόγους; Κάνω διδακτορικό και χρειάζομαι το μέγιστο και παραπανω των αδειών που δικαιούμαστε!

Ευχαριστώ.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:44:31 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #186 στις: Οκτώβριος 22, 2021, 09:23:33 μμ »
Καλησπέρα, 
οι 15 μέρες αναρρωτικής άδειας για τους αναπληρωτές λογίζονται ημερολογιακά ή σε σχέση με τη σύμβαση της πρόσληψης;
Δηλαδή, δικαιούμαστε 15 μέρες αναρρωτική για το 2021 και άλλες 15 για το 2022; Επίσης είναι διαφορετικών ειδών οι άδειες εξετέσεων και οι άδειες για επιμορφωτικούς-επιστημονικούς λόγους; Κάνω διδακτορικό και χρειάζομαι το μέγιστο και παραπανω των αδειών που δικαιούμαστε!

Ευχαριστώ.

Όλες οι άδειες των αναπληρωτών είναι ανα σύμβαση.

Αποσυνδεδεμένος proxima

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #187 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 08:57:51 πμ »
Όλες οι άδειες των αναπληρωτών είναι ανα σύμβαση.

Και υπάρχει ξεχωριστά άδεια εξετάσεων και άδεια για επιστημονικούς - επιμορφωτικούς λόγους; Εννοώ πως είανι ξεχωριστές κατηγορίες αδειών;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #188 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 09:00:49 πμ »
Και υπάρχει ξεχωριστά άδεια εξετάσεων και άδεια για επιστημονικούς - επιμορφωτικούς λόγους; Εννοώ πως είανι ξεχωριστές κατηγορίες αδειών;

Ναί είναι διαφορετικές κατηγορίες. Διάβασε το παρακάτω link που αναφέρει τι ισχύει για τους αναπληρωτές:

http://dipe.gresch.gr/index.php/%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF/%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%B5%CF%82?view=topic&id=3

Αποσυνδεδεμένος Ege

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ11
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #189 στις: Οκτώβριος 31, 2022, 10:30:02 πμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα,
Χρειάστηκε να πάρω αναρρωτική άδεια την προηγούμενη εβδομάδα από Τρίτη 25/10 και για 4 ημέρες έως και 28/10 από το ΕΦΚΑ. Σήμερα 31/10 δουλεύω κανονικά
Ενώ το τμήμα αδειών μου είπε ότι η 28η είναι αργία άρα θα είναι 3ημερη η άδεια, το τμήμα αναπληρωτών μου είπε ότι θα χρεωθώ 4 μέρες άδεια γιατί κι η αργία χρεώνεται ως άδεια από το ΕΣΠΑ...
Μήπως κάποιος εδώ γνωρίζει κάτι επί τούτου;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #190 στις: Οκτώβριος 31, 2022, 11:17:44 πμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα,
Χρειάστηκε να πάρω αναρρωτική άδεια την προηγούμενη εβδομάδα από Τρίτη 25/10 και για 4 ημέρες έως και 28/10 από το ΕΦΚΑ. Σήμερα 31/10 δουλεύω κανονικά
Ενώ το τμήμα αδειών μου είπε ότι η 28η είναι αργία άρα θα είναι 3ημερη η άδεια, το τμήμα αναπληρωτών μου είπε ότι θα χρεωθώ 4 μέρες άδεια γιατί κι η αργία χρεώνεται ως άδεια από το ΕΣΠΑ...
Μήπως κάποιος εδώ γνωρίζει κάτι επί τούτου;

Ναί χρεώνεσαι 4 ημέρες. Δεν έχει σημασία αν είσαι ΕΣΠΑ ή οτιδήποτε άλλο. Καταρχήν δεν είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς η 28η. Δές εδώ:

https://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item576

Γράφει:
.
.
Όταν οι εκδηλώσεις πραγματοποιούνται ημέρα επίσημης αργίας ( π.χ.
παρέλαση ανήμερα εθνικής εορτής ) οι εκπ/κοί ειδικοτήτων προσφέρουν
σε ένα σχολείο υπηρεσία, που είναι αυτό της οργανικής τους θέσης
.
.

Ακόμα και αργία να ήταν όμως πάλι τη χρεώνεσαι. Πολύ απλά σκέψου οτι ο γιατρός σου γράφει 7 μέρες άδεια απο Τρίτη. Το ΣΚ δηλαδή δεν θα μετρήσει (παρόλο που είναι αργία); Φυσικά θα μετρήσει. Το ίδιο ισχύει για την 28η.

Αποσυνδεδεμένος Ege

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ11
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #191 στις: Νοέμβριος 01, 2022, 06:35:53 πμ »
Τη Δευτέρα αμέσως μετά το σχολείο πήγα στα επείγοντα του πλησιέστερου κέντρου υγείας κι ο γιατρός μου απαγόρεψε να δουλέψω τουλάχιστον για την υπόλοιπη βδομάδα και μου είπε "ας δούμε πώς θα πάει κι από Δευτέρα βλέπουμε πάλι". Προφανώς ούτε ο ίδιος ούτε κι εγώ σκεφτήκαμε ότι η Παρασκευή θα ήταν 28η Οκτωβρίου και συνεπώς στην περίπτωσή μου δεν θα εργαζόμουν γι'αυτό έγραψε 4 μέρες και βλέπουμε.
Καταρχήν δεν είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς η 28η. Δές εδώ:

https://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item576

Γράφει:

Όταν οι εκδηλώσεις πραγματοποιούνται ημέρα επίσημης αργίας ( π.χ.
παρέλαση ανήμερα εθνικής εορτής ) οι εκπ/κοί ειδικοτήτων προσφέρουν
σε ένα σχολείο υπηρεσία, που είναι αυτό της οργανικής τους θέσης
Μα το ίδιο κείμενο που παρέθεσες αναφέρει ότι είναι επίσημη αργία! Άλλο το αν ΚΑΠΟΙΟΙ εκπαιδευτικοί υποχρεούνται να προσφέρουν υπηρεσία.
Ακόμα και αργία να ήταν όμως πάλι τη χρεώνεσαι. Πολύ απλά σκέψου οτι ο γιατρός σου γράφει 7 μέρες άδεια απο Τρίτη. Το ΣΚ δηλαδή δεν θα μετρήσει (παρόλο που είναι αργία); Φυσικά θα μετρήσει. Το ίδιο ισχύει για την 28η.
Πολύ απλά σκέφτομαι κι αναρωτιέμαι αν είχα πάει στα επείγοντα το πρωί του Σαββάτου κι ο γιατρός με υποχρέωνε σε 4 μέρες αναρρωτική, θα χρεωνόμουν δηλαδή και το Σάββατο και την Κυριακή πριν την έναρξη της εργασίας μου;;;
Στο παράδειγμα που αναφέρεις η αναρρωτική είναι 7 μέρες και το ΣΚ ενδιάμεσα συνεπώς σκέφτομαι ότι δεν θα μπορούσε να διακοπεί η άδεια.
Στη δικιά μου περίπτωση όμως, όπως και στο παράδειγμα που ανέφερα η αργία έπεται ή προηγείται των ημερών εργασίας. Πραγματικά αναρωτιέμαι τώρα με αφορμή την περίπτωσή μου, εμένα μου φαίνεται παράλογο αλλά δεν έχει σημασία πώς μου φαίνεται αλλά τι ισχύει. Και καλό είναι να γνωρίζουμε συνεπώς τι ισχύει νομικά, κάτι που εγώ αγνοώ στην προκειμένη περίπτωση.
Επίσης αναρωτιέμαι, για να μη χρεωθεί κάποιος αναρρωτική που σημαίνει μείωση μισθού, μπορεί να ζητήσει κάποια/ες από αυτές τις μέρες άδεια αιμοδοσίας που δικαιούται από προηγούμενη αιμοληψία; Σημασία έχει τι ζητάς στην αίτηση άδειας ή τι γράφει το χαρτί που προσκομίζεις; Για παράδειγμα γράφει ο γιατρός 3 μέρες άδεια αναρρωτική. Μπορούμε να ζητήσουμε 1 μέρα αναρρωτική (επισυνάπτοντας το χαρτί που αναφέρει 3) και τις υπόλοιπες 2 να ζητήσουμε αιμοδοσίας (επισυνάπτοντας τη βεβαίωση αιμοδοσίας); Κρίμα δεν είναι που και άρρωστοι είμαστε και χάνουμε χρήματα τη στιγμή που δικαιούμαστε άλλες μέρες απουσίας από την εργασία με πληρωμή; (Απαντώντας στον εαυτό μου: κρίμα σίγουρα είναι αλλά δεν ξέρω νομικά τι ισχύει.)

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #192 στις: Νοέμβριος 01, 2022, 08:30:54 πμ »
Τη Δευτέρα αμέσως μετά το σχολείο πήγα στα επείγοντα του πλησιέστερου κέντρου υγείας κι ο γιατρός μου απαγόρεψε να δουλέψω τουλάχιστον για την υπόλοιπη βδομάδα και μου είπε "ας δούμε πώς θα πάει κι από Δευτέρα βλέπουμε πάλι". Προφανώς ούτε ο ίδιος ούτε κι εγώ σκεφτήκαμε ότι η Παρασκευή θα ήταν 28η Οκτωβρίου και συνεπώς στην περίπτωσή μου δεν θα εργαζόμουν γι'αυτό έγραψε 4 μέρες και βλέπουμε.Μα το ίδιο κείμενο που παρέθεσες αναφέρει ότι είναι επίσημη αργία! Άλλο το αν ΚΑΠΟΙΟΙ εκπαιδευτικοί υποχρεούνται να προσφέρουν υπηρεσία.Πολύ απλά σκέφτομαι κι αναρωτιέμαι αν είχα πάει στα επείγοντα το πρωί του Σαββάτου κι ο γιατρός με υποχρέωνε σε 4 μέρες αναρρωτική, θα χρεωνόμουν δηλαδή και το Σάββατο και την Κυριακή πριν την έναρξη της εργασίας μου;;;
Στο παράδειγμα που αναφέρεις η αναρρωτική είναι 7 μέρες και το ΣΚ ενδιάμεσα συνεπώς σκέφτομαι ότι δεν θα μπορούσε να διακοπεί η άδεια.
Στη δικιά μου περίπτωση όμως, όπως και στο παράδειγμα που ανέφερα η αργία έπεται ή προηγείται των ημερών εργασίας. Πραγματικά αναρωτιέμαι τώρα με αφορμή την περίπτωσή μου, εμένα μου φαίνεται παράλογο αλλά δεν έχει σημασία πώς μου φαίνεται αλλά τι ισχύει. Και καλό είναι να γνωρίζουμε συνεπώς τι ισχύει νομικά, κάτι που εγώ αγνοώ στην προκειμένη περίπτωση.
Επίσης αναρωτιέμαι, για να μη χρεωθεί κάποιος αναρρωτική που σημαίνει μείωση μισθού, μπορεί να ζητήσει κάποια/ες από αυτές τις μέρες άδεια αιμοδοσίας που δικαιούται από προηγούμενη αιμοληψία; Σημασία έχει τι ζητάς στην αίτηση άδειας ή τι γράφει το χαρτί που προσκομίζεις; Για παράδειγμα γράφει ο γιατρός 3 μέρες άδεια αναρρωτική. Μπορούμε να ζητήσουμε 1 μέρα αναρρωτική (επισυνάπτοντας το χαρτί που αναφέρει 3) και τις υπόλοιπες 2 να ζητήσουμε αιμοδοσίας (επισυνάπτοντας τη βεβαίωση αιμοδοσίας); Κρίμα δεν είναι που και άρρωστοι είμαστε και χάνουμε χρήματα τη στιγμή που δικαιούμαστε άλλες μέρες απουσίας από την εργασία με πληρωμή; (Απαντώντας στον εαυτό μου: κρίμα σίγουρα είναι αλλά δεν ξέρω νομικά τι ισχύει.)

1. Ο γιατρός το πιο πιθανό είναι να μην ξέρει τι ισχύει για το καθεστώς των αδειών.
2 και 3. Είναι 100% σίγουρο. Ναι θα χρεωνόσουν και τις ημέρες των αργιών. Όταν σου γράφουν άδεια πχ 5 μέρες σου γράφουν ακριβώς αυτό. 5 μέρες. Όχι 5 εργάσιμες μέρες. Οπότε χρεώνεσαι το 5ήμερο άσχετα αν υπάρχει πχ ΣΚ. Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι αντι για να πάρεις 5 μέρες απο Σάββατο εως Τετάρτη να πάρεις 3 μέρες (Δευτέρα - Τετάρτη). Σε κάθε περίπτωση όμως η άδεια σου θα τελειώσει Τετάρτη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2022, 08:35:56 πμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2830
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #193 στις: Νοέμβριος 01, 2022, 04:10:29 μμ »
Τη Δευτέρα αμέσως μετά το σχολείο πήγα στα επείγοντα του πλησιέστερου κέντρου υγείας κι ο γιατρός μου απαγόρεψε να δουλέψω τουλάχιστον για την υπόλοιπη βδομάδα και μου είπε "ας δούμε πώς θα πάει κι από Δευτέρα βλέπουμε πάλι". Προφανώς ούτε ο ίδιος ούτε κι εγώ σκεφτήκαμε ότι η Παρασκευή θα ήταν 28η Οκτωβρίου και συνεπώς στην περίπτωσή μου δεν θα εργαζόμουν γι'αυτό έγραψε 4 μέρες και βλέπουμε.Μα το ίδιο κείμενο που παρέθεσες αναφέρει ότι είναι επίσημη αργία! Άλλο το αν ΚΑΠΟΙΟΙ εκπαιδευτικοί υποχρεούνται να προσφέρουν υπηρεσία.Πολύ απλά σκέφτομαι κι αναρωτιέμαι αν είχα πάει στα επείγοντα το πρωί του Σαββάτου κι ο γιατρός με υποχρέωνε σε 4 μέρες αναρρωτική, θα χρεωνόμουν δηλαδή και το Σάββατο και την Κυριακή πριν την έναρξη της εργασίας μου;;;
Στο παράδειγμα που αναφέρεις η αναρρωτική είναι 7 μέρες και το ΣΚ ενδιάμεσα συνεπώς σκέφτομαι ότι δεν θα μπορούσε να διακοπεί η άδεια.
Στη δικιά μου περίπτωση όμως, όπως και στο παράδειγμα που ανέφερα η αργία έπεται ή προηγείται των ημερών εργασίας. Πραγματικά αναρωτιέμαι τώρα με αφορμή την περίπτωσή μου, εμένα μου φαίνεται παράλογο αλλά δεν έχει σημασία πώς μου φαίνεται αλλά τι ισχύει. Και καλό είναι να γνωρίζουμε συνεπώς τι ισχύει νομικά, κάτι που εγώ αγνοώ στην προκειμένη περίπτωση.
Επίσης αναρωτιέμαι, για να μη χρεωθεί κάποιος αναρρωτική που σημαίνει μείωση μισθού, μπορεί να ζητήσει κάποια/ες από αυτές τις μέρες άδεια αιμοδοσίας που δικαιούται από προηγούμενη αιμοληψία; Σημασία έχει τι ζητάς στην αίτηση άδειας ή τι γράφει το χαρτί που προσκομίζεις; Για παράδειγμα γράφει ο γιατρός 3 μέρες άδεια αναρρωτική. Μπορούμε να ζητήσουμε 1 μέρα αναρρωτική (επισυνάπτοντας το χαρτί που αναφέρει 3) και τις υπόλοιπες 2 να ζητήσουμε αιμοδοσίας (επισυνάπτοντας τη βεβαίωση αιμοδοσίας); Κρίμα δεν είναι που και άρρωστοι είμαστε και χάνουμε χρήματα τη στιγμή που δικαιούμαστε άλλες μέρες απουσίας από την εργασία με πληρωμή; (Απαντώντας στον εαυτό μου: κρίμα σίγουρα είναι αλλά δεν ξέρω νομικά τι ισχύει.)

Αν είχες πάει Παρασκευή κ σου έγραφε 4 μέρες αναρρωτική θα έπιανε και το Σαβ/ κο μέσα . Ακριβώς το ίδιο μου έχει τύχει στο παρελθόν κ η ανάρρωτικη έπιανε κ το ΣΚ. Ο γιατρός βέβαια δεν το γνωρίζε αυτό οπότε αναγκάστηκε να μου συμπληρώσει 2 μέρες στην πορεία.

Αποσυνδεδεμένος loukia93

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #194 στις: Νοέμβριος 03, 2022, 10:04:25 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Με προσέλαβαν στη γ φάση αναπληρώτρια. Είμαι έγκυος και στις 15 Νοέμβρη βγαίνω σε άδεια κύησης. Το θέμα είναι ότι παρουσιάζομαι 7 Νοέμβρη στο σχολείο και μου είναι πολύ δύσκολο να πάω έστω και αυτή τη μια εβδομάδα λόγω εγκυμοσύνης. Θα ήθελα να ρωτησω αν δικαιούμαι αναρρωτική άδεια για αυτές τις 6 μέρες μέχρι να βγω στην κανονική μου άδεια. Δε με νοιάζει αν θα πληρώνομαι, με νοιάζει απλά αν θα μπορώ να πάρω αναρρωτική δεδομένου ότι δε θα έχω δουλέψει καθόλου. Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια αναπληρωτών
« Απάντηση #195 στις: Νοέμβριος 03, 2022, 03:52:35 μμ »
Καλημέρα σε όλους! Με προσέλαβαν στη γ φάση αναπληρώτρια. Είμαι έγκυος και στις 15 Νοέμβρη βγαίνω σε άδεια κύησης. Το θέμα είναι ότι παρουσιάζομαι 7 Νοέμβρη στο σχολείο και μου είναι πολύ δύσκολο να πάω έστω και αυτή τη μια εβδομάδα λόγω εγκυμοσύνης. Θα ήθελα να ρωτησω αν δικαιούμαι αναρρωτική άδεια για αυτές τις 6 μέρες μέχρι να βγω στην κανονική μου άδεια. Δε με νοιάζει αν θα πληρώνομαι, με νοιάζει απλά αν θα μπορώ να πάρω αναρρωτική δεδομένου ότι δε θα έχω δουλέψει καθόλου. Ευχαριστώ πολύ!
Καλησπέρα και με το καλό το μωρό! Αναρρωτική δικαιούνται οι αναπληρωτές αφού έχουν εργαστεί 10 μέρες. Μίλα με τη Διεύθυνση και σίγουρα θα βρεθεί κάποια λύση, π.χ. κάποια άλλη άδεια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158519
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 450

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.