*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 859513 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος carvounis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Λοιπόν, έστειλα ένα mail στον ΕΟΠΠΕΠ και επικοινώνησαν πριν λίγο μαζί μου τηλεφωνικά. Όντως, όσοι δεν έχουμε μπει στο εισαγωγικό μητρώο πριν το 2008 (αν δεν κάνω λάθος), δε δικαιούμαστε να κάνουμε τώρα αίτηση για πιστοποίηση. Περιμένουμε να ολοκληρωθούν οι πιστοποιήσεις των παλιών και κάποια στιγμή προς το τέλος της χρονιάς ενδεχομένως θα οριστεί η διαδικασία, που θα ακολουθήσουμε οι υπόλοιποι.

Δεδομένου ότι είμαστε τόσα χρόνια αποκλεισμένοι από τον ΕΟΠΠΕΠ, ελπίζω ότι μέχρι να μας δοθεί η δυνατότητα να ενταχθούμε δεν θα αποκλειστούμε από δομές, ή δε θα μοριοδοτηθούν (εις βάρος μας) οι παλιότεροι.

Νομίζω ότι το ΦΕΚ http://www.eoppep.gr/images/EKPAIDEYTES/FEK2844.pdf σελίδα 7 και 8 είναι ξεκάθαρο.  Κατηγορίες Υποψηφίων για Πιστοποίηση Εκπαιδευτικής Επάρκειας. Εγώ (και νομίζω πολλοι από εμάς ανήκουμε στην κατηγορία 7). Άρα γιατί να μη μπορούμε να κάνουμε και εμείς την αίτηση για συμμετοχή στις εξετάσεις? Στην ανακοίνωση νομίζω ότι έχουν κάνει ένα συνδυασμό του ΦΕΚ στις κατηγορίες 6 και 7. Περιμένω σχόλια και συμπεράσματα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
βρε παιδια εβαλα το ΑΦΜ στο συστημα και γραφει οτι δεν δικαιουμε να λαβω μερος στην πιστοποιηση ενω εχω πανω απο 150 ωρες στην εκπαιδευση ενηλικων και εχω παρακολουθησει τα απαιτουμενα σεμιναρια. τι γινεται?
και πραγματι στην http://www.eoppep.gr/images/EKPAIDEYTES/FEK2844.pdf γραφει οτι οσοι εχουμε πανω 150 ωρες μπαινουμε απευθειας στην διαδικασια αξιολογησης/
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2013, 10:17:42 πμ από catwoman »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Εγώ πάντως σας είπα τι μου είπαν από τον ΕΟΠΠΕΠ. Αποφάσισαν ότι προς το παρόν μπορούν να μπουν μόνο όσοι είναι ήδη ενταγμένοι στο εισαγωγικό μητρώο. Ο λόγος είναι ότι δεν υπάρχουν αρκετοί αξιολογητές.

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχω και εγώ πάνω από 150 ώρες και δε με αφήνει να κάνω αίτηση..
Στα τηλέφωνα 2 μέρες δεν μπορώ να τους βρω δε το σηκώνουν..
Τι πρέπει να κάνουμε για να συμμετάσχουμε στην επόμενη πιστοποίηση;

Μπορούμε να γραφτούμε και τώρα στο εισαγωγικό μητρώο;

Όπως ξέρει ας απαντήσει..
Σας ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος εμπειρος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Καλα μερικοι δεν εχετε καταλαβει οτι προεχει για τον ΕΟΠΠΕΠ να ενταξει τους ηδη υπαρχοντες απο ΕΚΕΠΙΣ; Ο ΤΕΩΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ; αν δειτε οι νεοι μητρωο ΕΟΠΠΕΠ - να γραφτειτε εννοω , ΣΦΥΡΙΧΤΕ ΜΟΥ ΚΛΕΦΤΙΚΑ,,,,,,
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2013, 11:43:21 πμ από εμπειρος »

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
ΕΑΝ καποιος είναι ηδη πιστοποιημενος απο το εκεπις πριν το 2008, πρεπει να κανει τιποτε τωρα; ;

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Αν διαβάσετε τα post 2-3 σελίδες πίσω θα βρείτε απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις που έχετε κάνει. Αν θέλετε να επικοινωνήσετε με τον ΕΟΠΠΕΠ στείλτε τους κάτι από την "Ανοιχτή γραμμή επικοινωνίας με τον πολίτη" στη σελίδα του ΕΟΠΠΕΠ. Αφήστε και τηλέφωνο και θα επικοινωνήσουν οι ίδιοι μαζί σας μέσα σε λίγες ώρες.

heyy δεν μπορούμε να γραφτούμε τώρα σύμφωνα με αυτά που μου είπαν. Θα πρέπει να περιμένουμε κάποια ανακοίνωση από Σεπτέμβρη Οκτώβρη...

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Στο site του εοππεπ αναφερονται οι 2 κατηγοριες που θα συμμετασχουν στην πιλοτικη εφαρμογη συστηματος πιστοποιησης εκπαιδευτικης επαρκειας εκπαιδευτων ενηλικων. Την πρωτη μερα που εβγαλαν την ανακοινωση
στην πρωτη περιπτωση ελεγε οτι δικαιωμα συμμετοχης εχουν οσοι ειναι εντανμενοι στο εισαγωγικο μητρωο εκπαιδε
υτων ενηλικων και οσοι διαθετουν 150 ωρες διδακτικης εμπειριας!Την επομενη ημερα αφαιρεσαν τη λεξη
οσοι  και αρα εμεις που ειμαστε στο εισαγωγικο μητρωο αλλα χωρις διδακτικη εμπειρια 150 ωρων στην εκπαυδευση ενηλικων δε μπορουμε να συμμετασχουμε...ειναι απιστευτοι οι ανθρωποι ελλας το μεγαλειο σου!

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Κανονικά έπρεπε να κάνουν και άλλη μια διόρθωση. "και διέθεταν κατά την εγγραφή τους στο Εισαγωγικό Μητρώο 150 ώρες στην εκπαίδευση ενηλίκων" γιατί όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμά μου ακόμα κι αν έχεις αποκτήσει εντωμεταξύ αυτές τις ώρες διδασκαλίας σε ενήλικες πάλι δεν σε αφήνει το σύστημα να κάνεις αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος Garcia4

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή όσοι είναι απλά ενταγμένοι στο εισαγωγικό Μητρώο αποκλείονται? Πόσο σίγουρο είναι αυτό?

Αποσυνδεδεμένος yellaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγω που εντάχτηκα στο μητρώο από τους τελευταίους με πάνω από 300 ώρες θα δώσω τον οκτώβρη αφού το σύστημα με άφησε να κάνω αίτηση. όπως μου είπαν από το τηλ για τους υπόλοιπους θα βγει καινούρια προκυρηξη μέχρι Δεκέμβρη.Να φανταστείτε ότι η διαδικασία για την ένταξη στο εισαγωγικό τους πήρε πάνω από ενα χρόνο για μενα.....

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
τους εχω στειλει ερωτηση στο site τους απο την προηγουμενη εβδομαδα αλλα καμμια απαντηση... :-\

Αποσυνδεδεμένος Gianis90

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
η επόμενη "φάση" ξέρει κάποιος αν θα αφορά τους απλά ενταγμένους στο εισαγωγικό μητρώο ή θα είναι πιο γενικό; (πχ. με ώρες σε εκπαίδευση ενηλίκων χωρίς ένταξη στο εισαγωγικό μητρώο)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158565
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 472
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.