*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 862854 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κανε την τροποποιητική όσο πιο γρήγορα μπορείς πάντως, γιατι αν νομίζεις ότι αργούν να ελέγξουν τις αιτήσεις για πιστοποίηση που να δεις τις τροποποιητικές... Αιώνες...
Φυσικά το παράβολο 30 ευρώ το τσιμπάνε.
Δεν είναι μόνο τραγικοί, είναι απαράδεκτοι και μας κοροϊδεύουν χωρίς ντροπή

Την δικιά μου την τροποποιητική από τον Οκτώβριο του 2014 τον Ιούνιο του 2016 μου πέρασαν τα νέα στοιχεία.
Προηγούνται οι αρχικές αιτήσεις και μετά οι τροποποιητικές όπως μου είπαν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πως εβγαλες άκρη ;και εγω προσπαθω να την αλλαξω αλλα δεν μου επιτρεπει. ειχα συμπληρωσει παλια αιτηση αλλα δεν ειχα στειλει δικαιολογητικά και τώρα θελω να την τροποποιήσω. ουτε διαγραφη δε μου βγαζει.

Νέα αίτηση κάνεις και πληρώνεις και 30 ευρώ. Όταν λέμε τροποποιητική αυτό εννοούμε.

Φαίη

  • Επισκέπτης
πως εβγαλες άκρη ;και εγω προσπαθω να την αλλαξω αλλα δεν μου επιτρεπει. ειχα συμπληρωσει παλια αιτηση αλλα δεν ειχα στειλει δικαιολογητικά και τώρα θελω να την τροποποιήσω. ουτε διαγραφη δε μου βγαζει.
Αν δεν έστειλες δικαιολογητικά σημαίνει ότι δεν κοίταξαν καν την αίτησή σου. Η αίτηση αλλαγής γίνεται
από αυτούς που τους έχει εγκριθεί ήδη η παλιά αίτηση.
Εσύ πρέπει να κάνεις απλώς αίτηση και να στείλεις δικαιολογητικά.

Αποσυνδεδεμένος chrilar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • με Αρέσει πολύ η εκπση ενηλίκων!!!
    • Προφίλ
Έψαξα στην ιστοσελίδα του ΕΟΠΠΕΠ  και πουθενα δεν αναφερει ποια σεμιναρια ειναι πιστοποιημενα, πολλα κεκ ψευδως ισχυριζονται ότι ειναι πιστοποιημενα απο τον ΕΟΠΠΕΠ. Πάντως 470 ευρω για αμφισβητουμενο σεμιναριο (κατα πόσο ειναι πιστοποιημενο απο τον ΕΟΠΠΕΠ) είναι μια πολύ ριψοκίνδυνη κίνηση






είναι πιστοποιημένα ως Δομές...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος chrilar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • με Αρέσει πολύ η εκπση ενηλίκων!!!
    • Προφίλ
Εκπαιδευτές Ενηλίκων: ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 1ης Περιόδου 2016...


τέλη Νοέμβρη έως 18-12-2016



« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 06, 2016, 11:01:54 πμ από chrilar »

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
βγηκαν επιτέλους σήμερα ημερομηνίες για εξετάσεις, αυτή η χρονιά χάνεται βεβαια

Εξετάσεις Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της μη Τυπικής Εκπαίδευσης, 1ης περιόδου 2016

Ο Εθνικός Οργανισμός Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.) ανακοινώνει την έναρξη της διαδικασίας διεξαγωγής των Εξετάσεων Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής Εκπαίδευσης, 1ης περιόδου 2016.


http://www.eoppep.gr/index.php/el/announcements/857-%CE%B5%CE%BE%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BB%CE%AF%CE%BA%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B7-%CF%84%CF%85%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%AF%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7%CF%82,-1%CE%B7%CF%82-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%8C%CE%B4%CE%BF%CF%85-2016
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2016, 07:22:05 μμ από alfa_vita »

Αποσυνδεδεμένος mar_nik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα! εαν κανω τωρα αιτηση θα μπορεσω να δώσω; θα προλάβουν να ελεγξουν τα χαρτια μου;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2016, 12:37:12 πμ από mar_nik »

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
καλησπέρα! εαν κανω τωρα αιτηση θα μπορεσω να δώσω; θα μπολάβουν να ελεγξουν τα χαρτια μου;

μέχρι τώρα τι έκανες; κια γιατί δε διαβάζεις;

"Οι υποψήφιοι, οι οποίοι έχουν υποβάλει Αίτηση Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας έως και 10/10/2016 και το αποτέλεσμα της αξιολόγησης της αίτησης τους είναι «Συμμετοχή σε διαδικασία (εξετάσεις) πιστοποίησης εκπαιδευτικής επάρκειας».... "

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εχω μια απορια, στην καρτελα Α4 στοιχεια μητρωου, ποιον κωδικο επαγγελματος κατα στεπ-92 επιλεγουμε??

Αποσυνδεδεμένος mar_nik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μέχρι τώρα τι έκανες; κια γιατί δε διαβάζεις;

"Οι υποψήφιοι, οι οποίοι έχουν υποβάλει Αίτηση Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας έως και 10/10/2016 και το αποτέλεσμα της αξιολόγησης της αίτησης τους είναι «Συμμετοχή σε διαδικασία (εξετάσεις) πιστοποίησης εκπαιδευτικής επάρκειας».... "

 Το διάβασα. . Σε ευχαριστώ πάντως. . Μάλλον από τι πολύ διάβασμα εσύ έχεις φορτώσει. . Χαλάρωσε λίγο.  Ασχολούμαι με το δεύτερο πτυχιο μου κ μεταπτυχιακό. . Καλή συνέχεια στο διάβασμα σου

Αποσυνδεδεμένος mar_nik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κ μια ακόμα ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος.  Τη διδακτική εμπειρία σε σδε μου έβγαλε ότι τη βάζω στο γ1; κάνω λαθος; δηλ στην επαγγελματική και όχι στη διδακτικη;

Αποσυνδεδεμένος mar_nik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το διάβασα. . Σε ευχαριστώ πάντως. . Μάλλον από τι πολύ διάβασμα εσύ έχεις φορτώσει. . Χαλάρωσε λίγο.  Ασχολούμαι με το δεύτερο πτυχιο μου κ μεταπτυχιακό. . Καλή συνέχεια στο διάβασμα σου

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είχαν υποσχεθεί ότι θα κάνουν πιστοποιημένα σεμινάρια για όσους είχαν παραπεμφθεί σε αυτά και από ότι βλέπω έβγαλαν απευθείας εξετάσεις για όσους έχουν ήδη 150 ώρες, τι να πει κανείς...από αύριο θα τρέξω να μαζέψω τη χαρτούρα να στείλω τροποποιητική μιας και έχω πια πάνω από 150 ώρες στην εκπαίδευση ενηλίκων, αν και το βρίσκω δύσκολο να μου την ελέγξουν, από εκεί και πέρα μικροδιδασκαλία χωρίς σεμινάριο ο θεός βοηθός ή θα αναγκαστώ εφόσον κοιτάξουν την αίτηση πριν τις εξετάσεις (απίστευτα δύσκολο) να σκάσω 400 ευρώ που δεν έχω για σεμινάριο μπας και περάσω... Όσοι δεν έκαναν ακόμα 150 ώρες τι να πω ας ελπίσουμε να μην τους εξαπάτησε ο ΕΟΠΠΕΠ και να βγουν τα σεμινάρια!       

Αποσυνδεδεμένος K.X.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλήμερα σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω εαν χρειάζεται 3ετή εργασιακή εμπειρία στην ειδικότητα σου,για να συμετέχεις στις εξετάσεις εκπαίδευσης ενηλίκων;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 564
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.