*

Αποστολέας Θέμα: Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης, Ανάπτυξης και Διασφάλισης ποιότητας στους Δήμους  (Αναγνώστηκε 200302 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
aplhrwtoi ap to genarh kai oi eisfores sto oaee na trexoun?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Ευτυχώς, δεν καθυστέρησαν να ανακοινωθούν τα αποτελέσματα, παρ' όλο που εκδήλωσαν ενδιαφέρον πολλοί περισσότεροι από ότι υπολόγιζα. Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες. Το αντικείμενο και οι υποχρεώσεις της θέσης στην οποία θα απασχοληθούν παρουσιάζει εξαιρετικό ενδιαφέρον και αν παραβλέψουν το γεγονός ότι θα καθυστερήσουν να πληρωθούν μερικούς μήνες, θα απολαύσουν την πρόκληση που θα κληθούν να αναλάβουν.
Σε όλους τους υπόλοιπους, εύχομαι κάθε επιτυχία στις επαγγελματικές τους επιδιώξεις και φιλοδοξίες.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
aplhrwtoi ap to genarh kai oi eisfores sto oaee na trexoun?
Και οι εισφορες και το ΦΠΑ . Ευτυχως αναρτηθηκαν στη Διαυγεια οι πληρωμες, οποτε σιγα σιγα θα αποπληρωθουμε

Αποσυνδεδεμένος AmElIe25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όσοι δουλεύετε ήδη, έχετε ακούσει τίποτα για το τι θα γίνει μετά την λήξη των συμβάσεων;Θα συνεχιστεί το πρόγραμμα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geran

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδή θέλω να κάνω ένσταση, υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο υπόδειγμα που δίνει το ινεδιβιμ ή γράφω στον υπολογιστή μια δικιά μου? χρειάζεται και γνήσιο υπογραφής στο τέλος?

(Αν θυμάμαι καλά η προκήρυξη έλεγε ότι μέσα σε 3 ημέρες μπορώ από την ανακοίνωση των πινάκων..άρα μέχρι και πέμπτη)

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Όσοι δουλεύετε ήδη, έχετε ακούσει τίποτα για το τι θα γίνει μετά την λήξη των συμβάσεων;Θα συνεχιστεί το πρόγραμμα;

φυσικά αλλά αμισθί

Αποσυνδεδεμένος cristty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Ευτυχώς, δεν καθυστέρησαν να ανακοινωθούν τα αποτελέσματα, παρ' όλο που εκδήλωσαν ενδιαφέρον πολλοί περισσότεροι από ότι υπολόγιζα. Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες. Το αντικείμενο και οι υποχρεώσεις της θέσης στην οποία θα απασχοληθούν παρουσιάζει εξαιρετικό ενδιαφέρον και αν παραβλέψουν το γεγονός ότι θα καθυστερήσουν να πληρωθούν μερικούς μήνες, θα απολαύσουν την πρόκληση που θα κληθούν να αναλάβουν.
Σε όλους τους υπόλοιπους, εύχομαι κάθε επιτυχία στις επαγγελματικές τους επιδιώξεις και φιλοδοξίες.


Το γεγονός το να καθυστερήσουν να πληρωθείς όταν είσαι στον τόπο σου ίσως να μπορείς να το παλέψεις. Αλλά το να είσαι σε κάποιο νησί με ενοίκια, δεη, διαβίωση, τεβε και φπα να τρέχει, δεν νομίζω ότι μπορεί εύκολα να παραβλεφθεί.. εκτός αν έχεις κάποιο ισχυρό κομπόδεμα που θα το διαθέσεις μέχρι να σε πληρώσουν..

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Το γεγονός το να καθυστερήσουν να πληρωθείς όταν είσαι στον τόπο σου ίσως να μπορείς να το παλέψεις. Αλλά το να είσαι σε κάποιο νησί με ενοίκια, δεη, διαβίωση, τεβε και φπα να τρέχει, δεν νομίζω ότι μπορεί εύκολα να παραβλεφθεί.. εκτός αν έχεις κάποιο ισχυρό κομπόδεμα που θα το διαθέσεις μέχρι να σε πληρώσουν.
Το να είσαι άνεργος με πτυχίο, μεταπτυχιακό, ξένες γλώσσες, διακρίσεις, δεκάδες πιστοποιητικά από παρακολούθηση επιμορφωτικών προγραμμάτων, να αναζητάς μία θέση εργασίας σε οποιαδήποτε περιοχή της χώρας σου, να στέλνεις καθημερινά βιογραφικά σημειώματα, να μη λαμβάνεις ούτε καν μία τυποποιημένη απάντηση και να συνεχίζεις να προσπαθείς/ελπίζεις αυτό είναι πολύ πιο δύσκολο.

Πριν υποβάλλεις αίτηση για υπεύθυνος εκπαίδευσης γνωρίζεις ότι σε περίπτωση επιτυχίας θα πρέπει να επιβαρυνθείς με έξοδα, τα οποία θα χρειαστεί να περάσουν αρκετοί μήνες για να καταφέρεις να καλύψεις. Δε λέω ότι είναι σωστό, αλλά αν δεν έχεις εναλλακτική λύση, αποδέχεσαι τη θέση. Προσωπικά, ακόμα και σε ΚΔΒΜ στο Καστελόριζο (αν υπήρχε) θα πήγαινα.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Για να μπορείς να κάνεις αυτό που λες, να αντέξεις δηλαδή 6 μήνες απλήρωτη με νοίκια κλπ πρέπει να έχεις γονείς να στα στάζουν.Αυτοί που δεν έχουν ή δεν μπορούν οι γονείς να στέλνουν 700άρι το μήνα απλά δε μπορούν να πάνε.

Αποσυνδεδεμένος cristty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Το να είσαι άνεργος με πτυχίο, μεταπτυχιακό, ξένες γλώσσες, διακρίσεις, δεκάδες πιστοποιητικά από παρακολούθηση επιμορφωτικών προγραμμάτων, να αναζητάς μία θέση εργασίας σε οποιαδήποτε περιοχή της χώρας σου, να στέλνεις καθημερινά βιογραφικά σημειώματα, να μη λαμβάνεις ούτε καν μία τυποποιημένη απάντηση και να συνεχίζεις να προσπαθείς/ελπίζεις αυτό είναι πολύ πιο δύσκολο.

Πριν υποβάλλεις αίτηση για υπεύθυνος εκπαίδευσης γνωρίζεις ότι σε περίπτωση επιτυχίας θα πρέπει να επιβαρυνθείς με έξοδα, τα οποία θα χρειαστεί να περάσουν αρκετοί μήνες για να καταφέρεις να καλύψεις. Δε λέω ότι είναι σωστό, αλλά αν δεν έχεις εναλλακτική λύση, αποδέχεσαι τη θέση. Προσωπικά, ακόμα και σε ΚΔΒΜ στο Καστελόριζο (αν υπήρχε) θα πήγαινα.


Μάλλον δεν έχεις ζήσει σε νήσί και δη ακρητικό φαντάζομαι και μάλιστα χειμώνα. (γιατί καλοκαίρι είναι καλά, αλλά δεν ξέρω αν βρεις σπίτι με νορμάλ ενοίκια..
Και εάν δεν έχεις κομποδεμα, δεν ξέρω αν την βγάζεις μετά απο μήνα, και μάλιστα να τρέχουν τόσα έξοδα..
αν είσαι άνεργος όμως χωρίς budget, δεν βγαίνει με τίποτα... 

Αποσυνδεδεμένος georgios09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,

μόλις ξεκίνησα τα καθήκοντά ως υπεύθυνος εκπαίδευσης στο ΚΔΒΜ Σίφνου. Ωστόσο, έχω μπερδευτεί αναφορικά με τα καθαρά χρήματα που θα παίρνω το μήνα μιας και άλλοι λένε 500, άλλοι 600 και άλλοι 1000 ενώ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ μου είχαν πει 700, πόσο όμως που δεν μου βγαίνει ύστερα από το ΦΠΑ, παρακράτηση και ΤΕΒΕ...Θα ήθελα κάποιος συνάδελφος που εργάζεται ήδη και έχει πληρωθεί να μου πει το ποσό που λαμβάνει καθαρά κάθε μήνα. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,

μόλις ξεκίνησα τα καθήκοντά ως υπεύθυνος εκπαίδευσης στο ΚΔΒΜ Σίφνου. Ωστόσο, έχω μπερδευτεί αναφορικά με τα καθαρά χρήματα που θα παίρνω το μήνα μιας και άλλοι λένε 500, άλλοι 600 και άλλοι 1000 ενώ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ μου είχαν πει 700, πόσο όμως που δεν μου βγαίνει ύστερα από το ΦΠΑ, παρακράτηση και ΤΕΒΕ...Θα ήθελα κάποιος συνάδελφος που εργάζεται ήδη και έχει πληρωθεί να μου πει το ποσό που λαμβάνει καθαρά κάθε μήνα. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...
1400 Μεικτα - 20% παρακράτηση ( που αναλόγως με τα υπόλοιπα εισοδηματα σου μπορει να σου επιστραφεί οταν κάνεις την δήλωση εισοδηματος )  - ΦΠΑ ( σε αλλες περιοχές ειναι μειωμενο, δεν γνωριζω τι ΦΠΑ εχει η Σιφνος. ειναι περίπου 1000. Σε αυτα να αφαιρέσεις και τα 225 ευρω τον μηνα για ΟΑΕΕ αν δεν εχεις ηδη ασφαλιστει.

Αποσυνδεδεμένος georgios09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 515
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.