*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127441 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #420 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 10:01:33 μμ »
Δυστυχώς ακόμα χωρίς κωδικούς....  >:(
αχ ρε Άννα και έχω μία άννα στο τμήμα μου στο 511 και νόμιζα πως ήσουν εσύ και χάρηκα  :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος γλυκάνισο

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #421 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 10:14:20 μμ »

Το μέγιστο 3 μαθήματα + 1 σεμινάριο αν επιθυμείς το 12άμηνο πρόγραμμα. Αν θέλεις το 18άμηνο, τότε δηλώνεις 2 μαθήματα μόνο.
Σ ευχαριστώ πολύ!!
Το σεμινάριο που θα γίνει? είναι υποχρεωτικό?
ναι είναι υποχρεωτικό και απ'όσο ξέρω θα γίνει κατά κάποιο τρόπο όπως το web conference.Λεπτομέρειες δεν ξέρω... 8)

Α!!! Εντάξει! Για μια στιγμή νόμισα οτι θα πρέπει να πάμε καμια Αθήνα πάλι εμείς που είμαστε εκτός...
Σ ευχαριστώ και πάλι!!

Αποσυνδεδεμένος γλυκάνισο

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #422 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 10:17:47 μμ »
Άννα μόλις τα είδα πάγωσα λίγο, μετά αποφάσισα να μην πανικοβληθώ σήμερα ψύχραιμα διάβασα είδα το βιντεάκι κάτι γίνεται στο 621, στο 511 διάβασα τις σημειώσεις έχασα τη μπάλα...είναι απαιτητικά, η τελική εργασία με αγχώνει λίγο και ο χρόνος...ΑΛΛΑ ήρεμα θα μπούμε στο κλίμα και όλα μετά θα κυλάνε φυσιολογικά..εξαρτάται βέβαια και τι σπουδές έχεις κάνει πριν..αν για παράδειγμα έχεις τελειώσει φιλολογία ή παιδαγωγικό νομίζω ότι είναι πιο εύκολο..εγω που τελείωσα πληροφορική τον θέλω τον κώδικά μου και την μαθηματική πράξη ρε παιδί μου!!!ηρεμία και θα τα καταφέρουμε!!!
Αχχχχ KAR να ξερες πόσο σε νιώθω!!! Και γω είμαι φυσικός και είμαι σίγουρη οτι θα τα παίξω λιγάκι με το που θα δω όλα τα θεωρητικά μαθήματα μαζί αλλά επειδή μ αρέσει πολύ το αντικείμενο ας ελπίσουμε οτι θα πάνε όλα καλά στο τέλος!!

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #423 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 10:26:27 μμ »
Το μέγιστο 3 μαθήματα + 1 σεμινάριο αν επιθυμείς το 12άμηνο πρόγραμμα. Αν θέλεις το 18άμηνο, τότε δηλώνεις 2 μαθήματα μόνο.
Εγώ με 18μηνο δήλωσα 2 μαθήματα+1 σεμινάριο, το 2 είναι απλά προτεινόμενο, τρία μου είπαν ότι είναι το μέγιστο.
Βέβαια αν δω τα σκούρα μπορεί μέχρι τις 17 που έχουμε περιθώριο να αφήσω κάτι ...
Τώρα πάω να πρωτομπώ να τσεκάρω τα μαθήματα!
Α, το απόγευμα είχα πρόβλημα με τους κωδικούς και δεν μπορούσα να συνδεθώ, τους έστειλα mail και ανταποκρίθηκαν άμεσα! Δεν το πίστευα  ;D ..... υπομονή παιδιά, αυτές οι πρώτες μέρες είναι μάλλον δύσκολες, μετά θέλω να πιστεύω ότι όλα θα μπουν σε μια σειρά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #424 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 10:31:20 μμ »
Άννα μόλις τα είδα πάγωσα λίγο, μετά αποφάσισα να μην πανικοβληθώ σήμερα ψύχραιμα διάβασα είδα το βιντεάκι κάτι γίνεται στο 621, στο 511 διάβασα τις σημειώσεις έχασα τη μπάλα...είναι απαιτητικά, η τελική εργασία με αγχώνει λίγο και ο χρόνος...ΑΛΛΑ ήρεμα θα μπούμε στο κλίμα και όλα μετά θα κυλάνε φυσιολογικά..εξαρτάται βέβαια και τι σπουδές έχεις κάνει πριν..αν για παράδειγμα έχεις τελειώσει φιλολογία ή παιδαγωγικό νομίζω ότι είναι πιο εύκολο..εγω που τελείωσα πληροφορική τον θέλω τον κώδικά μου και την μαθηματική πράξη ρε παιδί μου!!!ηρεμία και θα τα καταφέρουμε!!!
Αχχχχ KAR να ξερες πόσο σε νιώθω!!! Και γω είμαι φυσικός και είμαι σίγουρη οτι θα τα παίξω λιγάκι με το που θα δω όλα τα θεωρητικά μαθήματα μαζί αλλά επειδή μ αρέσει πολύ το αντικείμενο ας ελπίσουμε οτι θα πάνε όλα καλά στο τέλος!!
όντως ας το ελπίσουμε!!

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #425 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 10:33:20 μμ »
Το μέγιστο 3 μαθήματα + 1 σεμινάριο αν επιθυμείς το 12άμηνο πρόγραμμα. Αν θέλεις το 18άμηνο, τότε δηλώνεις 2 μαθήματα μόνο.
Εγώ με 18μηνο δήλωσα 2 μαθήματα+1 σεμινάριο, το 2 είναι απλά προτεινόμενο, τρία μου είπαν ότι είναι το μέγιστο.
Βέβαια αν δω τα σκούρα μπορεί μέχρι τις 17 που έχουμε περιθώριο να αφήσω κάτι ...
Τώρα πάω να πρωτομπώ να τσεκάρω τα μαθήματα!
Α, το απόγευμα είχα πρόβλημα με τους κωδικούς και δεν μπορούσα να συνδεθώ, τους έστειλα mail και ανταποκρίθηκαν άμεσα! Δεν το πίστευα  ;D ..... υπομονή παιδιά, αυτές οι πρώτες μέρες είναι μάλλον δύσκολες, μετά θέλω να πιστεύω ότι όλα θα μπουν σε μια σειρά!
ααα πήρες επιτέλους κωδικούς!!!ωραία!!!

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #426 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 10:35:08 μμ »
Το μέγιστο 3 μαθήματα + 1 σεμινάριο αν επιθυμείς το 12άμηνο πρόγραμμα. Αν θέλεις το 18άμηνο, τότε δηλώνεις 2 μαθήματα μόνο.
Εγώ με 18μηνο δήλωσα 2 μαθήματα+1 σεμινάριο, το 2 είναι απλά προτεινόμενο, τρία μου είπαν ότι είναι το μέγιστο.
Βέβαια αν δω τα σκούρα μπορεί μέχρι τις 17 που έχουμε περιθώριο να αφήσω κάτι ...
Τώρα πάω να πρωτομπώ να τσεκάρω τα μαθήματα!
Α, το απόγευμα είχα πρόβλημα με τους κωδικούς και δεν μπορούσα να συνδεθώ, τους έστειλα mail και ανταποκρίθηκαν άμεσα! Δεν το πίστευα  ;D ..... υπομονή παιδιά, αυτές οι πρώτες μέρες είναι μάλλον δύσκολες, μετά θέλω να πιστεύω ότι όλα θα μπουν σε μια σειρά!
ααα πήρες επιτέλους κωδικούς!!!ωραία!!!
μπααααα.....δεν πήρα ακόμη κωδικούς. Απλά από το τηλέφωνο μου επιβεβαιώσανε τα μαθήματα που επέλεξα και αύριο αναμένω για κωδικούς.Κι εγώ της πληροφορικής είμαι πάντως!Σκούρα δηλαδή τα πράγματα και για μένα....κρίμα που δε θα είμαστε στην ίδια ομάδα πάντως  :'(

Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #427 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 10:37:03 μμ »
πληρωμη: 13 Δεκέμβρη,
εγγραφή και αίτηση για μαθήματα: 5 Φεβρουαρίου
κωδικοί: .....Οέο!!! που ειναι οι κωδικοί;

Εσείς τα μαθήματα τα δηλώσατε μόνοι στην πλατφόρμα,. ή στειλατε μειλ και τα ζητούσατε, και μετά ηρθαν οι κωδικοί;
Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #428 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 11:02:17 μμ »
πληρωμη: 13 Δεκέμβρη,
εγγραφή και αίτηση για μαθήματα: 5 Φεβρουαρίου
κωδικοί: .....Οέο!!! που ειναι οι κωδικοί;

Εσείς τα μαθήματα τα δηλώσατε μόνοι στην πλατφόρμα,. ή στειλατε μειλ και τα ζητούσατε, και μετά ηρθαν οι κωδικοί;

Έχεις επικοινωνήσει καθόλου μαζί τους; Κάποιο λάθος πρέπει να έχει γίνει όπως και με μένα. Πλήρωσα 14 Δεκέμβρη και δε μου στείλανε ακόμη κωδικούς γιατί έγινε λάθος στο admissions office. Αν δεν τους είχα πάρει 15 τηλέφωνα, ακόμα θα περίμενα. Εντέλει μου στείλανε με email τη δευτέρα τη λίστα με τα μαθήματα (στην οποία υπήρχανε μόνο 5 διαθέσιμα μαθήματα, καθώς τα υπόλοιπα είχανε εξαντληθεί) και τους απάντησα επίσης με email την ίδια μέρα ποια θέλω να παρακολουθήσω. Σήμερα τους πήρα και μου επιβεβαιώσανε τις επιλογές μου και αύριο ίσως μου στείλουνε κωδικούς. Πάρτους τηλέφωνο οπωσδήποτε.Η προτεραιότητα πάει σύμφωνα με το ποιος πλήρωσε πρώτος...και οι περισσότεροι που έχουνε ήδη πάρει κωωδικούς πληρώσανε πολύ πιο μετά από εμας τις 2!

Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #429 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 11:13:13 μμ »
Annap, τα τηλεφωνα πρέπει να μου έχουν στοιχίσει πάνω από το κόστος της εγγραφής....
Η μια μου έλεγε: δεν υπάρχεικανένα πρόβλημα με την εγγραφή, η άλλη θα το δούμε και θα σας πάρουμε τηλ.εφωνο, που ακόμα περιμένω. Στο τελος,  στις 4 Φεβρ, βγήκαν οτι δεν είχα πληρώσει, λεει, και αφού τοης έστειλα προώθηση του εμειλ με τα καταθετήρια μου έστειλε την επόμενη το καλοσώρισμα κλπ.
Ζήτησα τα αμαθήματα ανάμεσα στα 4 που υπήρχαν διαθέσιμα, δηλαδή δικαίωμα επιλογής 1 στα 2 και ακόμα περιμένω από εχτές.
Σίγουρα το πρώί θα πάρω πάλι τηλέφωνο, Κύπρο και όχι Ελλαδα. Εδώ είναι πιο ευγενικές αλλά πρέεπι να πάρουν πληροφορλιες από κυπρο και την επόμεη σε παίρνουν πίσω...
Αυρια βλέπουμε, ελπίζω να αρχίσω τελικά... ???
Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #430 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 11:26:40 μμ »
Annap, τα τηλεφωνα πρέπει να μου έχουν στοιχίσει πάνω από το κόστος της εγγραφής....
Η μια μου έλεγε: δεν υπάρχεικανένα πρόβλημα με την εγγραφή, η άλλη θα το δούμε και θα σας πάρουμε τηλ.εφωνο, που ακόμα περιμένω. Στο τελος,  στις 4 Φεβρ, βγήκαν οτι δεν είχα πληρώσει, λεει, και αφού τοης έστειλα προώθηση του εμειλ με τα καταθετήρια μου έστειλε την επόμενη το καλοσώρισμα κλπ.
Ζήτησα τα αμαθήματα ανάμεσα στα 4 που υπήρχαν διαθέσιμα, δηλαδή δικαίωμα επιλογής 1 στα 2 και ακόμα περιμένω από εχτές.
Σίγουρα το πρώί θα πάρω πάλι τηλέφωνο, Κύπρο και όχι Ελλαδα. Εδώ είναι πιο ευγενικές αλλά πρέεπι να πάρουν πληροφορλιες από κυπρο και την επόμεη σε παίρνουν πίσω...
Αυρια βλέπουμε, ελπίζω να αρχίσω τελικά... ???

καλα κ μενα τα τηλεφωνα μου εχουν στοιχισει.... πραγματικα φοβαμαι οταν θα μου ερθει ο λογαριασμος...
ποια 4 μαθηματα εχουν μεινει? μπορεις να μου πεις?

Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #431 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 11:51:04 μμ »
ως την τρίτη που με ενημέρωσαν υπήρχαν
510 (κορμού)
511 (κορμού)

500 (ειδικής)
621 (ειδικής)

591 (σεμινάριο)
Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #432 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:26:10 πμ »
Annap, τα τηλεφωνα πρέπει να μου έχουν στοιχίσει πάνω από το κόστος της εγγραφής....
Η μια μου έλεγε: δεν υπάρχεικανένα πρόβλημα με την εγγραφή, η άλλη θα το δούμε και θα σας πάρουμε τηλ.εφωνο, που ακόμα περιμένω. Στο τελος,  στις 4 Φεβρ, βγήκαν οτι δεν είχα πληρώσει, λεει, και αφού τοης έστειλα προώθηση του εμειλ με τα καταθετήρια μου έστειλε την επόμενη το καλοσώρισμα κλπ.
Ζήτησα τα αμαθήματα ανάμεσα στα 4 που υπήρχαν διαθέσιμα, δηλαδή δικαίωμα επιλογής 1 στα 2 και ακόμα περιμένω από εχτές.
Σίγουρα το πρώί θα πάρω πάλι τηλέφωνο, Κύπρο και όχι Ελλαδα. Εδώ είναι πιο ευγενικές αλλά πρέεπι να πάρουν πληροφορλιες από κυπρο και την επόμεη σε παίρνουν πίσω...
Αυρια βλέπουμε, ελπίζω να αρχίσω τελικά... ???
τηλεφωνο δεν παιρνεις στην Ελλαδα δεν γνωριζουν τιποτα και απλα υποθετουν ουτε εχουν στοιχεια... τηλ παιρνεις στην Κυπρο και ζητας διευκρινησεις σχετικα με την πληρωμη διδακτρων και επιμενεις ωστε να μπουν στην καρτελα σου και να σε κατατοπισουν!!!!

Αποσυνδεδεμένος ell1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #433 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 01:06:44 πμ »
Παράθεση
Για καλή μας  τύχη η καθηγήτρια αφαίρεσαι απο το διάγραμμα του μαθήματος μία εργασία η οποία όχι μου φάνηκε απλά δύσκολη αλλα όσες φορές κ να την διάβαζα το πως πρπει να την φτιάξουμε μου ερχόταν να κλάψω. είχε κάνει λάθος κ την αφαίρεσε...... τώρα οκ μου φαίνεται πιο βατό το θέμα. 2 εργασίες έχουμε για το συγκεκριμένο μάθημα συν την τελική εξέταση.

Ευχαριστώ, Μέλπω! Οι εργασίες είναι θεωρητικές; Λέει πόσες λέξεις πρέπει να είναι και πότε παραδίδουμε; Ελπίζω να μην είναι σύντομα, αφού εγώ ακόμα κωδικούς δεν πήρα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158551
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.