*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3136331 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7350 στις: Μάιος 10, 2016, 09:17:58 μμ »
Καλησπέρα! Μην αγχώνεσαι.
Μπορείς να το δεις το πρόγραμμα και στο student intranet στην καρτέλα πρόγραμμα εξετάσεων. Σου βγάζει μόνο τα μαθήματα που γράφεις ημέρα και ώρα.
Σου παραθέτω παρακάτω το πρόγραμμα των μαθημάτων σου. Αν θες μπορώ να σου στείλω το pdf που έχει σταλεί σε όλους τους φοιτητές σε προσωπικό email, καθώς και τις οδηγίες του κάθε μαθήματος.



 
Σ ευχαριστώ παααααρα πολυ! Αρχισα να προβληματιζομαι γιατι εγω δεν ελαβα κανενα mail
Κ παλί σε υπερευχαριστω!!!

/q]
Christma, δεν λαμβάνεις εμαιλ?? ειναι πολύ σημαντικά!! Ελέγξε στο προφίλ σου στο ιντρανετ αν έχεις δώσει το σωστό email σου. Κανονικά, όλα όσα αναρτά το Πανεπιστήμιο (ανακοινώσεις κλπ) και ο καθηγητής σου στη πλατφορμα του κάθε μαθηματος, (οδηγίες, σχόλια, κ,λ,π,) εμφανίζεται και στο μειλ σου.   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7351 στις: Μάιος 10, 2016, 09:46:41 μμ »
Καλησπέρα!

Για το 510 γνωρίζει κάποιος να μου πει αν είναι απαραίτητο το βασικό εγχειρίδιο ή αν αρκούν οι σημειώσεις;
Γνωρίζετε αν επιτρέπεται να έχουμε το βιβλίο φωτοτυπημένο στις εξετάσεις;
Καλησπέρα!
μπορώ να σου πω ότι το βιβλίο μου φαίνεται πιο πλούσιο από τις σημειώσεις και με βοήθησε περισσότερο συγκριτικά με την διδασκαλία του καθηγητή....
σίγουρα η εξέταση του μαθηματος διεξάγεται με ανοιχτές σημειώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2016, 01:17:44 πμ από pavlitsa »

Αποσυνδεδεμένος Ρ.Π

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7352 στις: Μάιος 10, 2016, 10:34:58 μμ »
Πήρε κανείς βαθμολογία στην εργασία του 621 "Παιδαγωγική της Συμπερίληψης" με τον Αγγελίδη;
Πώς σας φάνηκε;
Πλήρης απογοήτευση...είναι το τελευταίο μου μάθημα (και η Συγκριτική Παιδαγωγική) και ο Αγγελίδης με βαθμολόγησε με 15/30. Συγκεκριμένα τα σχόλια του ήταν : Το θέμα ήταν αυτό. Φαίνεται ότι δεν το κατάλαβες και έκανες κάτι άλλο. Ουσιαστικά θα έπρεπε να συζητήσετε την άποψη των συγγραφέων για αλλαγή στη χρήση του όρου ‘ειδικές ανάγκες’ με τον όρο ‘εμπόδια στη μάθηση και τη συμμετοχή’. Οι βιβλιογραφική ανασκόπηση είναι πολύ φτωχή 15/30. Eπίσης ότι δεν κατάλαβα τις οδηγίες και το κείμενο (τις ποιες οδηγίες θα προσθέσω;;;;; και από ποιον;;;). Έχω θορυβηθεί πολύ....Στον κ Μάγο πήρα 30/30 με άριστα  σχόλια...Δεν μπορώ να καταλάβω την τόση αυστηρότητα!! Δεν μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κοπώ...


Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7353 στις: Μάιος 10, 2016, 10:47:26 μμ »
/q]
Christma, δεν λαμβάνεις εμαιλ?? ειναι πολύ σημαντικά!! Ελέγξε στο προφίλ σου στο ιντρανετ αν έχεις δώσει το σωστό email σου. Κανονικά, όλα όσα αναρτά το Πανεπιστήμιο (ανακοινώσεις κλπ) και ο καθηγητής σου στη πλατφορμα του κάθε μαθηματος, (οδηγίες, σχόλια, κ,λ,π,) εμφανίζεται και στο μειλ σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7354 στις: Μάιος 10, 2016, 11:08:31 μμ »


Λαμβανω mails απλά δεν εχω λάβει κανένα με το προγραμμα της εξεταστικης...

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7355 στις: Μάιος 10, 2016, 11:38:58 μμ »
Πλήρης απογοήτευση...είναι το τελευταίο μου μάθημα (και η Συγκριτική Παιδαγωγική) και ο Αγγελίδης με βαθμολόγησε με 15/30. Συγκεκριμένα τα σχόλια του ήταν : Το θέμα ήταν αυτό. Φαίνεται ότι δεν το κατάλαβες και έκανες κάτι άλλο. Ουσιαστικά θα έπρεπε να συζητήσετε την άποψη των συγγραφέων για αλλαγή στη χρήση του όρου ‘ειδικές ανάγκες’ με τον όρο ‘εμπόδια στη μάθηση και τη συμμετοχή’. Οι βιβλιογραφική ανασκόπηση είναι πολύ φτωχή 15/30. Eπίσης ότι δεν κατάλαβα τις οδηγίες και το κείμενο (τις ποιες οδηγίες θα προσθέσω;;;;; και από ποιον;;;). Έχω θορυβηθεί πολύ....Στον κ Μάγο πήρα 30/30 με άριστα  σχόλια...Δεν μπορώ να καταλάβω την τόση αυστηρότητα!! Δεν μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κοπώ...

Βγήκαν οι βαθμολογίες για την εργασία; Πότε;
 Σε μας η κ. Γεροσίμου δεν έχει βγάλει κάτι.

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7356 στις: Μάιος 10, 2016, 11:49:18 μμ »
Λαμβανω mails απλά δεν εχω λάβει κανένα με το προγραμμα της εξεταστικης...
Εξεταστικό κέντρο δήλωσες;

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7357 στις: Μάιος 10, 2016, 11:53:06 μμ »
Καλησπέρα!
μπορώ να σου πω ότι το βιβλίο μου φαίνεται πιο πλούσιο από τις σημειώσεις και με βοήθησε περισσότερο συγκριτικά με την διδασκαλία του καθηγητή....
σίγουρα το μάθημα διεξάγεται με ανοιχτές σημειώσεις.
Στο εαρινό τετράμηνο είχα το 510. Παρόλο που είχα αγοράσει το βιβλίο επικεντρώθηκα περισσότερο στις σημειώσεις της πλατφόρμας και με κάλυψαν.

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7358 στις: Μάιος 10, 2016, 11:54:15 μμ »
Βγήκαν οι βαθμολογίες για την εργασία; Πότε;
 Σε μας η κ. Γεροσίμου δεν έχει βγάλει κάτι.
Σήμερα βγήκαν.

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7359 στις: Μάιος 11, 2016, 12:07:19 πμ »
Πλήρης απογοήτευση...είναι το τελευταίο μου μάθημα (και η Συγκριτική Παιδαγωγική) και ο Αγγελίδης με βαθμολόγησε με 15/30. Συγκεκριμένα τα σχόλια του ήταν : Το θέμα ήταν αυτό. Φαίνεται ότι δεν το κατάλαβες και έκανες κάτι άλλο. Ουσιαστικά θα έπρεπε να συζητήσετε την άποψη των συγγραφέων για αλλαγή στη χρήση του όρου ‘ειδικές ανάγκες’ με τον όρο ‘εμπόδια στη μάθηση και τη συμμετοχή’. Οι βιβλιογραφική ανασκόπηση είναι πολύ φτωχή 15/30. Eπίσης ότι δεν κατάλαβα τις οδηγίες και το κείμενο (τις ποιες οδηγίες θα προσθέσω;;;;; και από ποιον;;;). Έχω θορυβηθεί πολύ....Στον κ Μάγο πήρα 30/30 με άριστα  σχόλια...Δεν μπορώ να καταλάβω την τόση αυστηρότητα!! Δεν μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κοπώ...
Μία από τα ίδια. 15/30. Μου έγραψε ακριβώς τα ίδια που έγραψε και σε σένα για τη μη κατανόηση του θέματος. Για τη βιβλιογραφία μου την είπε γιατί έβαλα κάποιες παλιές βιβλιογραφίες.
Στις τηλεδιασκέψεις αυτό που είπε είναι να εστιάσουμε στους όρους της πρώτης πρότασης του κειμένου που μας έδωσε. Δεν ανέλυσε καθόλου την εργασία όπως άλλοι καθηγητές. Ειλικρινά είμαι περίεργη να μάθω αν υπήρξε άτομο που να έκανε την εργασία έτσι όπως μας είπε ότι έπρεπε να είχαμε κάνει.
Πολύ αυστηρός πάντως. Αν είναι έτσι αυστηρός στις εργασίες φαντάζομαι στις εξετάσεις.
Είναι και εμένα το τελευταίο μου τετράμηνο και ανησυχώ πολύ γι' αυτό το μάθημα.
Εκτός από το 15 που πήραμε στην εργασία θα μας βάλει βαθμό συμμετοχής στις συζητήσεις της πλατφόρμας; Στο διάγραμμα γράφει ότι η θετική συμμετοχή μετρά 10/100. Αποκλείεται να μου βάλει 10 παρόλο που συμμετείχα πάντα, αλλά τουλάχιστον κάπως να ανέβει λίγο ο βαθμός μήπως και περάσουμε. Γιατί το 45/60 δύσκολο το βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος Ρ.Π

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7360 στις: Μάιος 11, 2016, 12:15:27 πμ »
Τι να πω τα ίδια γράφει σε όλους; Αν περάσω έστω με D θα κάνω πάρτυ!! Δεν το έχω ξαναζήσει με κανένα μάθημα αυτό!!! Μακάρι να γράψουμε καλά στις εξετάσεις....τι να πω πια....;;;; Ας μας εξηγούσε τι ήθελε να γράψουμε και προς τα που να κινηθούμε...όπως κάνουν ΟΛΟΙ οι καθηγητές!!!Ε μα πια...

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7361 στις: Μάιος 11, 2016, 12:36:18 πμ »
Τι να πω τα ίδια γράφει σε όλους; Αν περάσω έστω με D θα κάνω πάρτυ!! Δεν το έχω ξαναζήσει με κανένα μάθημα αυτό!!! Μακάρι να γράψουμε καλά στις εξετάσεις....τι να πω πια....;;;; Ας μας εξηγούσε τι ήθελε να γράψουμε και προς τα που να κινηθούμε...όπως κάνουν ΟΛΟΙ οι καθηγητές!!!Ε μα πια...
Και D- να γράψω ευχαριστημένη θα είμαι. Δεν είμαι πολύ αισιόδοξη μετά τη βαθμολογία της εργασίας. Μάλλον κάναμε αρκετοί το ίδιο λάθος και το έκανε αντιγραφή επικόλληση.

Αποσυνδεδεμένος skeptomenos_kafros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7362 στις: Μάιος 11, 2016, 01:44:58 πμ »
Παιδιά είναι η καινούρια πολιτική να μας κόβουν για να πληρώσουμε εμεις τα σπασμένα από την έλλειψη νέας πελατείας λόγω των νέων κριτηρίων για τη συνάφεια. Μέχρι να βγεί νέα κυβέρνηση και να πάρει πίσω τα νέα κριτήρια (όπως πιστεύουν) θα αναγκάζουν εμάς να ξαναπαίρνουμε κάποια μαθήματα για να πληρώνουμε ξανά και ξανά και να μειωθεί κάπως η χασούρα τους. Είναι απλό. Ο Αγγελίδης αν είχατε παρακολουθήσει μια τηλεδιάσκεψη φρόντισε να μας προετοιμάσει γι αυτό δείχνοντας μας μια γραφική παράσταση που έδειχνε οτι οι περισσότεροι φοιτητές παίρνουν F!! Πράγμα που φυσικά δεν ίσχυε μέχρι πρότινος. Απαράδεκτοι.

Αποσυνδεδεμένος taniademe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7363 στις: Μάιος 11, 2016, 11:41:50 πμ »
Πλήρης απογοήτευση...είναι το τελευταίο μου μάθημα (και η Συγκριτική Παιδαγωγική) και ο Αγγελίδης με βαθμολόγησε με 15/30. Συγκεκριμένα τα σχόλια του ήταν : Το θέμα ήταν αυτό. Φαίνεται ότι δεν το κατάλαβες και έκανες κάτι άλλο. Ουσιαστικά θα έπρεπε να συζητήσετε την άποψη των συγγραφέων για αλλαγή στη χρήση του όρου ‘ειδικές ανάγκες’ με τον όρο ‘εμπόδια στη μάθηση και τη συμμετοχή’. Οι βιβλιογραφική ανασκόπηση είναι πολύ φτωχή 15/30. Eπίσης ότι δεν κατάλαβα τις οδηγίες και το κείμενο (τις ποιες οδηγίες θα προσθέσω;;;;; και από ποιον;;;). Έχω θορυβηθεί πολύ....Στον κ Μάγο πήρα 30/30 με άριστα  σχόλια...Δεν μπορώ να καταλάβω την τόση αυστηρότητα!! Δεν μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κοπώ...

Μην ανησυχείς..και εγω το ιδιο σοκ είχα βιώσει το προηγούμενο εξάμηνο με 25/30 στην εργασία κ με το σχόλιο "λές πολλά"! Στην εξέταση με έβαλε κάπου στο 75 με αποτέλεσμα να πάρω το πρώτο μου c! Δεν νομίζω να κόβει όμως!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.