*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3137712 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GPI 113

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9100 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 07:53:30 μμ »
Καλησπέρα σας, στο μάθημα 523: Ψυχομετρία και Ψυχομετρική αξιολόγηση ο διδάσκοντας ανέφερε ότι  μπορούμε να αξιολογήσουμε ένα ψυχομετρικό τεστ όπως για παράδειγμα τ wisc iii. μπορώ να το βρω κάπου χωρίς πληρωμή και Online? αν όχι, πως μπορω να το αξιολογήσω? γίνεται χωρίς να το έχω μπροστά μου?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος GPI 113

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9101 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 07:55:00 μμ »
καλησπερα σας, ειμαι καινουργιος στο μεταπτυχιακο και θα ηθελα να ρωτησω, εχω την κ. Χατζηχαραλαμπους στο 623, πως ειναι σας καθηγητρια στην βαθμολογια της? ειναι το πρωτο μου μαθημα και εχω αγχωθει πολυ σας ευχαριστω!

είναι δίκαιη, αλλα αρκετά αυστηρή κατα τη γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος Macam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9102 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 08:22:33 μμ »
Γεια σου liaaa! Από τις μορφές εργασιών που προτείνονταν στο 623 διάλεξα βιβλιογραφική ανασκόπηση. Είναι μεγάλη εργασία (4000 λέξεις) και απαιτεί αρκετό χρόνο, αλλά λιγότερο από το portfolio. Το βιβλίο το έχω αλλά είναι 600 σελίδες και δεν είναι δυνατό να το διαβάσεις. Το έχω σαν βιβλίο αναφοράς. Με βοήθησε λίγο στη βιβλιογραφική ανασκόπηση, αν και επέλεξα να βασιστώ κυρίως στα άρθρα από τη βιβλιοθήκη. Οι σημειώσεις του μαθήματος εκτυπωμένες σε σελίδες Α4 (2 διαφάνειες σημειώσεων σε 1 σελίδα Α4) βγήκαν 336 σελίδες. Αντιλαμβάνεσαι πως υπερκαλύπτουν την ύλη.
Δεν έχω πάρει το 624, όμως σε ερώτηση που είχα κάνει σε συμφοιτήτρια (που είχε πάρει και το 624 και το 623) για το ποιό μου προτείνει μεταξύ των 624 και 623 από πλευράς απαιτήσεων και ενδιαφέροντος, μου είχε πει να πάρω το 623.

Lina , δεν το πηρα το βιβλιο, οι σημειωσεις του pdf που βγαινουν 620 σελιδες σε ολες τις εβδομαδες !!οχι 336.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Σαραφίδης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9103 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 02:30:45 πμ »
Παιδιά για το μάθημα 510 με διδασκοντα τον Γιασεμή τι εικόνα έχετε; Είναι αυστηρός στην βαθμολογία της εξέτασης και ης εργασίας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος itsimou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9104 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 10:53:35 πμ »
Καλησπέρα σας, στο μάθημα 523: Ψυχομετρία και Ψυχομετρική αξιολόγηση ο διδάσκοντας ανέφερε ότι  μπορούμε να αξιολογήσουμε ένα ψυχομετρικό τεστ όπως για παράδειγμα τ wisc iii. μπορώ να το βρω κάπου χωρίς πληρωμή και Online? αν όχι, πως μπορω να το αξιολογήσω? γίνεται χωρίς να το έχω μπροστά μου?

Καλημέρα!Και εγώ ακριβώς την ίδια απορία έχω!Βασικά είμαι σε ακροατήριο που πήραμε αργότερα το μάθημα, οπότε μας έχει δοθεί παράταση για την υποβολή της εργασίας! Αλλά είχα σκοπό και εγώ το WISC να αναλύσω, οποτε ας ελπίσουμε ότι θα μας απαντήσει κάποιος!

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9105 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 11:12:25 πμ »
Lina , δεν το πηρα το βιβλιο, οι σημειωσεις του pdf που βγαινουν 620 σελιδες σε ολες τις εβδομαδες !!οχι 336.

Macam, μπορεί να έχουμε εκτυπώσει με διαφορετικό τρόπο τα pdf. Να προσθέσω επίσης, πως δεν συμπεριέλαβα στις σημειώσεις μου, γενικές πληροφορίες του μαθήματος, case studies και πρότυπα εργασιών.

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9106 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 11:18:17 πμ »
Καλημέρα!Και εγώ ακριβώς την ίδια απορία έχω!Βασικά είμαι σε ακροατήριο που πήραμε αργότερα το μάθημα, οπότε μας έχει δοθεί παράταση για την υποβολή της εργασίας! Αλλά είχα σκοπό και εγώ το WISC να αναλύσω, οποτε ας ελπίσουμε ότι θα μας απαντήσει κάποιος!

Παιδιά στο 523 δεν χρειάζεται να έχετε μπροστά σας το ψυχομετρικό τεστ. Πρέπει απλά να απαντήσετε στις ερωτήσεις που αφορούν την εργασία, παραθέτοντας άρθρα από επιστημονικά περιοδικά. Στη βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου μπορείτε να βρείτε τα πάντα.

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9107 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 01:59:47 μμ »
Καλησπέρα. Κι εγώ ενδιαφέρομαι για πτυχιακή αλλά από οτι φαίνεται δεν συνηθίζεται. Εχω κάνει τη ίδια ερώτηση και μάλλον κανείς- που μπαίνει στο φορουμ τουλαχιστον- δεν έχει κάνει πτυχιακή. Αν έχω κάποια πληροφορία θα σε ενημερώσω..
Καλημέρα, αυτό που έμαθα από τηλέφωνο που έκανα, μου είπαν ότι δεν διαλέγεις εσύ καθηγητή, απλώς όταν είναι η ώρα δηλώνεις το σχήμα "εργασία" και επικοινωνουν αυτοί μαζί σου για τα περαιτέρω.

Αποσυνδεδεμένος justunme

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9108 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 02:07:06 μμ »
Παιδιά καλησπέρα, είμαι καινούρια στο forum και ελπίζω να το χρησιμοποιώ σωστά!  ;)
Έχω δηλώσει το 511, 521 και 529. Θα ήθελα να ρωτήσω για τις εβδομαδιαίες δραστηριότητες οι οποίες δεν απαιτούν ανάρτηση, παρά μόνο φύλαξη στον προσωπικό μας φάκελο. Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να ζητηθούν όλες μαζί στο τέλος του 4μήνου?

Αποσυνδεδεμένος GPI 113

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9109 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 02:30:29 μμ »
Παιδιά στο 523 δεν χρειάζεται να έχετε μπροστά σας το ψυχομετρικό τεστ. Πρέπει απλά να απαντήσετε στις ερωτήσεις που αφορούν την εργασία, παραθέτοντας άρθρα από επιστημονικά περιοδικά. Στη βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου μπορείτε να βρείτε τα πάντα.

Lina92, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Να σαι καλα!

Αποσυνδεδεμένος GPI 113

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9110 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 02:31:58 μμ »
Παιδιά καλησπέρα, είμαι καινούρια στο forum και ελπίζω να το χρησιμοποιώ σωστά!  ;)
Έχω δηλώσει το 511, 521 και 529. Θα ήθελα να ρωτήσω για τις εβδομαδιαίες δραστηριότητες οι οποίες δεν απαιτούν ανάρτηση, παρά μόνο φύλαξη στον προσωπικό μας φάκελο. Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να ζητηθούν όλες μαζί στο τέλος του 4μήνου?

Όχι, μην ανησυχείς. Κανείς δε ζητάει τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος GPI 113

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9111 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 02:34:15 μμ »
Καλημέρα!Και εγώ ακριβώς την ίδια απορία έχω!Βασικά είμαι σε ακροατήριο που πήραμε αργότερα το μάθημα, οπότε μας έχει δοθεί παράταση για την υποβολή της εργασίας! Αλλά είχα σκοπό και εγώ το WISC να αναλύσω, οποτε ας ελπίσουμε ότι θα μας απαντήσει κάποιος!

Κι εγώ ελπίζω ότι επειδή πρόκειται για ένα πολύ γνωστό ψυχομετρικό τεστ, θα έχει και αρκετό υλικο και θα βγει σχετικά πιο εύκολα η εργασία! Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος justunme

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9112 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 03:09:55 μμ »
Όχι, μην ανησυχείς. Κανείς δε ζητάει τίποτα!

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος stepar10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9113 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 09:05:29 μμ »
Παιδιά για το μάθημα 510 με διδασκοντα τον Γιασεμή τι εικόνα έχετε; Είναι αυστηρός στην βαθμολογία της εξέτασης και ης εργασίας;

Πολύ καλός καθηγητής κατ εμε. Αμεσος, ευγενικός και δικαιος στη βαθμολογηση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 346
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 347
Σύνολο: 347

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.