*

Αποστολέας Θέμα: Απολογούμενος εκπαιδευτικός  (Αναγνώστηκε 19847 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος steven_seagal

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 978
    • Προφίλ
Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« στις: Μάρτιος 02, 2013, 01:12:11 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:27:36 »

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 02, 2013, 01:18:39 μμ »
Dura lex,sed lex!!!

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 02, 2013, 03:07:22 μμ »
Εξηγήστε μου ποιο το "έγκλημα" του συναδέρφου. Θεωρώ ότι η διευθύντρια έκανε λάθος που το έφτασε ως εκεί το πράγμα. Μήπως την πίεσαν γονείς;

Αποσυνδεδεμένος Χόμπιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 02, 2013, 03:15:18 μμ »
δεν μπορώ να καταλάβω πώς το έμαθε η δ/ντρια. πιθανότα το σφύριξε κάποιο από τα παιδιά. Ελπίζω ο κος Υπουργός να στείλει την ευαίσθητη κυρία να περάσει την κλιμακτήριο στο σπιτάκι της μπας και ξεβρωμίσει η εκπαίδευση μας από τέτοια φρουτοειδή

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:27:36 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 02, 2013, 03:20:24 μμ »
Απλά ήταν σαν να μην έγραψε. Σιγά το "έγκλημα"!
Και πήραν θάρρος τώρα τα φασισταριά (που κάποιοι τους ψήφισαν, ε; ) να πιπιλάνε το θέμα, λες και πρόκειται για το μείζον ζήτημα της εκπαίδευσης στην Ελλάδα!
Όσο για τη διευθύντρια, μάλλον έχει αγαμίες και από εκεί τα νευράκια της και οι καταγγελίες της  ::)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 02, 2013, 03:41:36 μμ »
Αν αυτό είναι το "σφάλμα" του εκπαιδευτικού, να παρέμβει τώρα η ΟΛΜΕ να τον υπερασπιστεί. Δεν μπορεί να ανεχόμαστε τέτοια πράγματα!!!

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 02, 2013, 04:25:36 μμ »
Διευθύντρια να σου πετύχει! Δόθηκαν πολλές αρμοδιότητες στους διευθυντές και σε συνδιασμό με την απειλή της απόλυσης μερικοί το εκμετελεύονται δεόντος...Ανεπάρκεια στο τρόπο επιλογής των στελεχών...Τα τυπικά προσόντα δεν αρκούν για διοίκηση!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 02, 2013, 06:00:58 μμ »
Διευθύντρια να σου πετύχει! Δόθηκαν πολλές αρμοδιότητες στους διευθυντές και σε συνδιασμό με την απειλή της απόλυσης μερικοί το εκμετελεύονται δεόντος...Ανεπάρκεια στο τρόπο επιλογής των στελεχών...Τα τυπικά προσόντα δεν αρκούν για διοίκηση!

αυτό ειναι και όλο το ζουμί. Ο γιός της φίλης μου φοιτά στο συγκεκριμένο σχολειο.Η εν λόγω λοιπον εκτός των λοιπών προσόντων και του γεμάτου βιογραφικου  της έχει διδακτορικό στην ψυχιατρική!!!!!!!!! ( όχι στην ψυχολογια, στην ψυχιατρική, είναι δηλ. γιατρός!!! ) . Επομένως, αν μη τι άλλο, στα αντικειμενικά προσόντα είναι πολύ πιθανόν να ήταν και πρώτη στην κατάταξη και καλώς.

Από την άλλη, ( Landau)  δεν χρειάζεται να είσαι φασίστας - όπως πολύ εύκολα μπορεί να ταμπελοποιηθεί ο καθένας μας- για να κάνεις και την απλη διαπίστωση ότι η εν λόγω μαθήτρια ωστόσο, έφτασε στην Α γυμνασίου, με απολυτήριο Δημοτικού ενώ ουσιαστικά δεν ξέρει να διαβάζει και να γράφει στα Ελληνικά. Να τα λέμε κι αυτά, διότι καλό ειναι να βοηθάμε όσο μπορούμε τους μαθητές αλλά κάτι τέτοια ειναι κραυγαλέα.

Επίσης, θέτω και το άλλο ερώτημα : δεδομένου ότι το Γυμνάσιο έχει τρίμηνα και όχι τετράμηνα, στο Α' τρίμηνο πώς αυτή η μαθήτρια έγραψε διαγωνίσματα ( που είναι μάλιστα υποχρεωτικα ) και μάλιστα, σε αντικείμενα πολύ δυσκολότερα απο την...Γεωγραφία ( βλ. Λογοτεχνία/Γλώσσα, αρχαία ελληνικά κτλ).

Νομίζω η ιστορία έχει πολλές ..τρύπες !!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 02, 2013, 06:36:33 μμ »
bitch τα περί φασιστών, αναφέρονταν στο πως άρπαξε το θέμα ο άλλος ο νεοναζί βουλευτής σε τηλεοπτική εκπομπή (το γράφει στο ίδιο άρθρο κάπου) για να κάνει την εμετική προπαγάνδα του.
Όσο για το όλο θέμα, φυσικά η ιστορία έχει πολλές τρύπες. Επίσης, ξέρουμε πότε ακριβώς έγινε; Μήπως είχε γίνει πριν καιρό (1ο τρίμηνο) και απλά τώρα μαθεύτηκε; Όχι πως έχει κάποια σημασία. Γιατί δεν ξέρω αν η ίδια διευθύντρια φρόντισε να βοηθήσει την εν λόγω μαθήτρια με τη γλώσσα, ή απλά έκανε τα PR της με τους δημάρχους και στα φρύδια της για τα.. ενοχλητικά παιδάκια που έχει στο σχολείο.. Υπόθεση εργασίας κάνω  8)

(σοβαρά είναι ψυχίατρος; πότε πρόλαβε να σπουδάσει και σε "εκπαιδευτική" σχολή, και στην ιατρική 6 χρόνια και άλλα 5+ για ειδικότητα ψυχιάτρου κλπ; και γιατί και πώς την έβαλαν σε τέτοια θέση; κομματική προϋπηρεσία;   ::) )
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 02, 2013, 06:47:50 μμ »
αααα δεν το κατάλαβα αυτό με τον βουλευτή, πάω πάσο.

γενικά, από ό,τι μου λέει η φίλη μου και επειδή την ξέρω δε νομιζω ότι υπερβάλει , η συγκεκριμενη διευθύντρια έχει πολλά και εντυπωσιακά τυπικά προσόντα ωστόσο υπάρχει μια κόντρα με τον σύλλογο και το κλίμα ειναι κάπως.
Δεν ξέρω αν φταίει εκεινη ή ο σύλλογος γι αυτό ή απλά ειναι απο εκείνους που αποφασίζουν να σπάσουν αυγά για να κάνουν ομελέτα οπότε και ειναι δυσάρεστη για κάποιους. Ως προς αυτό δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη καμία.

Πάντως, καταγγελία μόνο για αυτο το θέμα δεν υφίσταται διοικητικά. Ας κρατάμε μικρό καλάθι.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 02, 2013, 06:55:31 μμ »
Μετά από σύντομη αναζήτηση στο διαδίκτυο διαπίστωσα ότι η ειδικότητα της διευθύντριας είναι ΠΕ14.04 ή ΠΕ17.04!!!!!
http://dide-a-ath.att.sch.gr/perival/doc12/Anakoinopoihsh_egkrisevn.pdf
Τώρα αν το διδακτορικό έχει κάποια σχέση με ψυχιατρική, αυτό δεν μου λέει κάτι. Ξέρω φιλόλογο που έκανε διδακτορικό στο Πολυτεχνείο!!!!!!! Ελπίζω να μην λέω κάτι λάθος!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 02, 2013, 06:59:41 μμ »
ΠΕ17.04 είναι  !! Εξ ου και το εντυπωσιακό του διδακτορικού.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 02, 2013, 07:10:55 μμ »
ΠΕ 17.04 : ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΙ ΑΣΕΤΕΜ-ΤΕΙ-ΚΑΤΕΕ-ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΙ ΑΤΡΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ (φαντάζομαι το ΑΤΡΙΚΩΝ είναι.. ΙΑΤΡΙΚΩΝ... αλλά έτσι το είχε στο e-aitisi.sch.gr !)

Άρα, από ιατρικά όργανα, κατακτήριες σε ιατρική και με φαστ τρακ μετά διδακτορικό. Αν, φυσικά, όλα έγιναν κανονικά  8)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Απολογούμενος εκπαιδευτικός
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 02, 2013, 08:27:41 μμ »
Παράθεση
πότε πρόλαβε να σπουδάσει και σε "εκπαιδευτική" σχολή, και στην ιατρική 6 χρόνια και άλλα 5+ για ειδικότητα ψυχιάτρου κλπ;

Για να κάνεις διδακτορικό στην Ιατρική είναι απαραίτητο το πτυχίο ιατρικής; Νομίζω πως όχι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159602
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 454
Σύνολο: 471

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.