*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 757538 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1106 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 09:01:16 πμ »
Νομίζω πως τα μπερδεψες λίγο.επειδή και εγω είμαι πολυ παλιά,μετα το νομο Αρσένη και τις αντιδράσεις του 1998 η ποσόστωση ήταν αρχικά 80απο επιτηρίδα και 20 απο ΑΣΕΠ.Τν επόμενη έγινε 70-30 και το ποσοστό επιτηριδας όλο έπεφτε και ανέβαινε το ΑΣΕΠ μέχρι που καταλήξαμε στο 60-40
Από το νόμο 2525/97, άρθρο 6:
...
2. Κατά τα έτη 1998 μέχρι και 2002, οι διορισμοί εκπαιδευτικών στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση γίνονται κατά ένα ποσοστό των πληρούμενων οργανικών θέσεων από τους εγγεγραμμένους στους πίνακες διοριστέων και κατά σειρά εγγραφής τους σε αυτούς και κατά το υπόλοιπο από τους μετέχοντες επιτυχώς σε διαγωνισμό, που διεξάγεται κατά τις επόμενες παραγράφους του παρόντος Άρθρου και κατά την αξιολογική κατάταξη αυτών στους πίνακες επιτυχίας. Τα ποσοστά διορισμού από κάθε κατηγορία ορίζονται, για το έτος 1998, σε 80% και 20%, για το έτος 1999 σε 60% και 40%, για το έτος 2000 σε 40% και 60%, για το έτος 2001 σε 20% και 80%, για το έτος 2002 σε 10% και 90% αντίστοιχα και από το έτος 2003 οι διορισμοί εκπαιδευτικών γίνονται αποκλειστικά από πίνακες που καταρτίζονται ύστερα από διαγωνισμό.

Έχεις δίκιο εν μέρει, στο γεγονός ότι η ποσόστωση ξεκίνησε από χαμηλά και ανέβαινε. Πάντως προέβλεπε από το 2003 και μετά όλοι οι διορισμοί θα είναι 100% από ΑΣΕΠ. (Α, και δεν είμαι τόσο παλιός στην εκπαίδευση ;D). Αυτό ήταν το αρχικό κείμενο του νόμου. Όμως κάποια στιγμή, και μετά από κινήσεις των ενώσεων αναπληρωτών, ψηφίστηκε ότι για το  2003 και εφεξής η ποσόστωση θα είναι σταθερή και μάλιστα 75 ΑΣΕΠ -25 Ενιαίος. Στη συνέχεια η πίεση οδήγησε (το 2004, εφαρμογή από το 2005) το ποσοστό στο 60-40, που ισχύει μέχρι σήμερα (το ξέρω ότι πρακτικά οι διορισμοί από άλλους πίνακες επηρεάζουν αυτό το ποσοστό, δε σχολιάζω αυτό τώρα...)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2013, 09:20:02 πμ από vasbio »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:31:50 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1107 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 09:46:40 πμ »
Συνεπως, καταλαβαίνω εγω, πως για το "μπαχαλο""  ΔΕΝ φταινε οι τότε νόμοι, αλλα οι "πιεσεις" συνδικαλιστικών οργάνων για "βολέματα". Αρα, κακως διαμαρτυτομαστε και τα βαζουμε μονίμως και διαρκως με υπουργους, μιας και οι ιδιοι βγαλαμε τα ματια μας....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2013, 09:55:38 πμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1108 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 10:19:06 πμ »
Συνεπως, καταλαβαίνω εγω, πως για το "μπαχαλο""  ΔΕΝ φταινε οι τότε νόμοι, αλλα οι "πιεσεις" συνδικαλιστικών οργάνων για "βολέματα". Αρα, κακως διαμαρτυτομαστε και τα βαζουμε μονίμως και διαρκως με υπουργους, μιας και οι ιδιοι βγαλαμε τα ματια μας....
Μεγαλη αληθεια αυτη!
Όπως επισης και η φραση που ειπωθηκε πιο πανω.... "Ολοι καλοι ειμαστε για να χουμε περασει απο ασεπ και σχολεια,αλλα το ζητημα ειναι τι λεει ο νομος,οχι ο Βασιλακης Καιλας που μπορει να υπαρχει στο μυαλο του καθενος μας"

Δυστυχως ποτε δεν προσπαθησαμε συντεταγμενα ως κοινωνια να προασπισουμε την αξιοκρατια για ενα καλυτερο παρον και μελλον.....

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1109 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 11:02:49 πμ »
Αυτό έχει απαντηθεί και πάλι. Διόριζε με ποσόστωση 60% από ΑΣΕΠ και 40% από τον ενιαίο πίνακα διορισμών, επειδή δεν κάποιοι πίεσαν να μην γίνουν οι διορισμοί μόνο με ΑΣΕΠ. Υπήρχε ο σχεδιασμός να ψηφιστεί ότι οι διορισμοί με βάση την προϋπηρεσία θα σταματούσαν καθώς το ποσοστό τους θα έφθινε ως εξής: 60-40, 70-30, 80-20, 90-10 και 100-0.
Εδώ και χρόνια, λοιπόν, οι διορισμοί έπρεπε να είναι 100% από ΑΣΕΠ.

Το υπουργείο συνεχίζει να διορίζει με βάση το 60-40, αν και σε όλο το δημόσιο διορίζονται μόνο άτομα μέσω του ΑΣΕΠ.
Αλλο το τι επρεπε και αλλο τι διαβαζαμε ολοι στο νομικο πλαισιο οταν ξεκινησαμε να δουλευουμε στο δημοσιο και να δινουμε ασεπ παραλληλα. Εγω δε ρωτω το τι πρεπει. Δε μ ενδιαφερει. Μ ενδιεφερε τι ελεγε ο νομος μεχρι το 2010. (60-40 και τα υπολοιπα) Κρυβοταν κατι πισω απο αυτο το νομικο πλαισιο? Δηλαδη για να καταλαβω τωρα, ειναι σα να λες ο νομος ελεγε μεχρι το 2010 ασεπ 100% αλλα επειδη καποιοι πιεζαν η δεν πιεζαν εγινε 60-40. !Τονιζω ΣΑ ΝΑ ΛΕΣ. Δε ξερω αν καταλαβαινεις τι θελω να πω. το νομικο πλαισιο τι ελεγε ειναι το θεμα οχι το τι επρεπε. και αλλο το τι σχεδιασμος υπηρχε και αλλο το τι εγινε. διοτι με βαση το νομικο πλαισιο κινηθηκαν ολοι και σχεδιασαν την επαγγελματικη τους πορεια...λεω αυτο που λεει η papagalia . Πιστεψε με πλεον διολου δε μ ενδιαφερει το τι επρεπε!! Πολλα επερεπε............! Και τωρα που ξεσπασε ολο αυτο το θεμα με το απιστευτο παγωμα των διορισμων τωρα θυμηθηκαμε οτι επρεπε ΑΣΕΠ 100% οποτε το 40% ακυρο το 24μηνο κι αυτο ακυρο...και ολα τα αλλα ακυρα? 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:31:50 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1110 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 11:10:18 πμ »
Αλλο το τι επρεπε και αλλο τι διαβαζαμε ολοι στο νομικο πλαισιο οταν ξεκινησαμε να δουλευουμε στο δημοσιο και να δινουμε ασεπ παραλληλα. Εγω δε ρωτω το τι πρεπει. Δε μ ενδιαφερει. Μ ενδιεφερε τι ελεγε ο νομος μεχρι το 2010. (60-40 και τα υπολοιπα) Κρυβοταν κατι πισω απο αυτο το νομικο πλαισιο? Δηλαδη για να καταλαβω τωρα, ειναι σα να λες ο νομος ελεγε μεχρι το 2010 ασεπ 100% αλλα επειδη καποιοι πιεζαν η δεν πιεζαν εγινε 60-40. !Τονιζω ΣΑ ΝΑ ΛΕΣ. Δε ξερω αν καταλαβαινεις τι θελω να πω. το νομικο πλαισιο τι ελεγε ειναι το θεμα οχι το τι επρεπε. και αλλο το τι σχεδιασμος υπηρχε και αλλο το τι εγινε. διοτι με βαση το νομικο πλαισιο κινηθηκαν ολοι και σχεδιασαν την επαγγελματικη τους πορεια...λεω αυτο που λεει η papagalia . Πιστεψε με πλεον διολου δε μ ενδιαφερει το τι επρεπε!! Πολλα επερεπε............! Και τωρα που ξεσπασε ολο αυτο το θεμα με το απιστευτο παγωμα των διορισμων τωρα θυμηθηκαμε οτι επρεπε ΑΣΕΠ 100% οποτε το 40% ακυρο το 24μηνο κι αυτο ακυρο...και ολα τα αλλα ακυρα?
ας αφησουμε τα επρεπε και πρεπει....θα συμφωνησω μαζι σου οτι πρεπει να εφαρμοστει ο νομος...δεν πρεπει τωρα να λεμε τι επρεπε....απο το 2009 και μετα να διοριστουν ολοι οι ασεπιτες....αυτο ειναι το πρεπει και επρεπε.....και μετα το 40% βασει του πρεπει του 2009 ...το βασικο ειναι οι ασεπιτες.....απο εκει και περα να κοψουν το κεφαλι τους .....τα ματια τα βγαλαμε μονοι μας παλιοτερακαι συνεχισαμε και περυσι οταν σε καποιες ειδικοτητες τους διορισε ολους και σε αλλες ακομα υπαρχουν φεκ αδιοριστα....αυτο ειναι η μεγαλη ΑΔΙΚΙΑ.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1111 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 11:14:11 πμ »
επισης εδω http://www.enikos.gr/data/photos/ab1cd080fea84658dce111806fb075a1.jpeg το οποιο προηλθε απο το http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%BF-%CF%87%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-10659-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CF%8C%CF%83%CE%B9%CE%BF

αναφερει 513 προσληψεις στην εκπαιδευση μεχρι καλοκαιρι....πραγμα τραγικο...ας χαιρομαστε αυτους που τοσα χρονια μας εκπροσωπουσανε.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1112 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 11:18:11 πμ »
 H k_g εχει δικιο νομίζω. Αλλιώς να αρχίσουμε από την σύσταση του ελληνικού κράτους .
Σε κάθε περίπτωση οι διορισμοί κατά χιλιάδες αποτελούν παρελθόν πλέον και έτσι θα έπρεπε να είναι προ πολλού σε όλο το Δημόσιο.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1113 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 11:27:21 πμ »
H k_g εχει δικιο νομίζω. Αλλιώς να αρχίσουμε από την σύσταση του ελληνικού κράτους .
Σε κάθε περίπτωση οι διορισμοί κατά χιλιάδες αποτελούν παρελθόν πλέον και έτσι θα έπρεπε να είναι προ πολλού σε όλο το Δημόσιο.
οχι συναδελφε δεν θα επρεπε να ειναι ετσι...απλα επρεπε και πρεπει να δουλευανε ολοι και οχι καποιοι απλα να υπαρχουν και να μην παραγουν....ειναι ασχημη και λαθος η καραμελα οτι εχουμε πολλους δημοσιους υπαλληλους και μας την περασανε πολυ καλα ....απλα θα επρεπε πολλοι απο αυτους οντως να δουλευανε

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1114 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 11:44:23 πμ »
Πιστεψε με πλεον διολου δε μ ενδιαφερει το τι επρεπε!! Πολλα επρεπε............! Και τωρα που ξεσπασε ολο αυτο το θεμα με το απιστευτο παγωμα των διορισμων τωρα θυμηθηκαμε οτι επρεπε ΑΣΕΠ 100% οποτε το 40% ακυρο το 24μηνο κι αυτο ακυρο...και ολα τα αλλα ακυρα?
nickitol δε θα πάμε πίσω από τη σύσταση του ελληνικού κράτους. Όπως είπε ο vasbio ο σχεδιασμός ήταν να γίνονται όλοι οι διορισμοί με ΦΕΚ του ΑΣΕΠ από το 2003. Από τότε θεσπίστηκε το 60-40 και λειτουργεί σαν 30-70.
Αυτό δεν έπρεπε να γίνει και έπρεπε να μας ενοχλεί όλους κι όχι μόνο εκείνους που παίρνουν ΦΕΚ διορισμού από ΑΣΕΠ.
Φαίνεται, όμως, ότι δεν μας ενοχλεί όλους. Αυτό που μας έκανε να το θυμηθούμε στη μεταβατική περίοδο, k_g, είναι ότι οι ασεπίτες μείναμε αδιόριστοι. Τέτοιο πράγμα δεν είχε συμβεί ποτέ από τη θέσπιση του ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών. Για αυτό από το 2010 που άρχισαν οι στρεβλώσεις στους διορισμούς ακόμα και του 60-40, εγέρθηκαν νομικά θέματα.
Άρα δεν το θυμηθήκαμε τώρα το τι έπρεπε... Το σύστημα ήταν σάπιο, αλλά τώρα άνοιξε το κουτί της πανδώρας!
Επομένως, από δω και πέρα θα ισχύσει ό,τι πει η δικαιοσύνη, για να διορθωθούν οι στρεβλώσεις του παρελθόντος!

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1115 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 11:56:00 πμ »
H K_g εχει δικιο γιατι ετσι βρηκε μια κατασταση να ισχυει, ανεξαρτητα αν ειχαν γινει αλλαγες επι αλλαγων.
Δεν φταιει ο καθε K_g, ουτε θα μπει στη διαδικασια να βρει τι εγινε και αλλαξε ενας νομος που εγινε 5,10,100 χρονια πριν.
 Τωρα αν ειχαν γινει 100 τροποποιησεις και 1000 αλλαγες τη στιγμη που διοριστηκε δεν φταιει αυτη ουτε οποιοσδηποτε αλλος που ¨ευνοηθηκε¨απο την τοτε ισχυουσα κατασταση.
Οσον αφορα τους διοριστεους που δεν διοριστηκαν , ναι αυτοι με την πρωτη ευκαιρια νομιζω οτι προηγουνται σε διορισμους του κλαδου τους.

nikolopol, ουσιαστικα συμφωνεις σε αυτα που λεω γιατι αν ολοι δουλευαν οπως επρεπε να δουλευουν, σωστα και αποτελεσματικα , τοτε δεν θα ειχαμε αναγκη τοσες χιλιαδες δημοσιους υπαλληλους.
Θα μου πεις και τι θα εκαναν οι επιπλέον των αναγκαιούντων, που θα εύρισκαν δουλειά για να ζήσουν? Μα αυτο ειναι το θεμα, οτι θα τους δινοταν η ευκαιρια να ασχοληθουν με αλλα πραγματα , οπως κανουν και στον υπολοιπο κοσμο και δεν περιμενουν το δημοσιο να προσληφθουν over and above απο αυτους που χρειαζονται.


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2013, 12:00:11 μμ από nickitol »

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1116 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 12:02:34 μμ »
Μπορούσαν να προσλάμβαναν αναπληρωτές αν ήθελαν να καλύψουν πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.Αυτό δεν είναι λογικό επιχείρημα, ώστε να καλύψουν τις επιλογές τους να διορίζουν ανομοιόμορφα τις ειδικότητες...
Μπορεί να διόριζαν ανομοιόμορφα τις ειδικότητες αλλά ανομοιόμορφα είχαν δώσει και τις θέσεις σε κάθε ειδικότητα.
Αυτό είναι το πρόβλημα! Προσλαμβάνουν αναπληρωτές ενώ θα έπρεπε να κάνουν διορισμούς στις ειδικότητες που πήραν αναπληρωτές. Τα κενά πρέπει να καλύπτονται από μόνιμους, δεν γίνεται να υπάρχουν μόνιμοι αναπληρωτές με μόρια από το ασεπ 2006 – 2008, προϋπηρεσίας πριν το 2010. Ας εφαρμόσουν επιτέλους κάποιο νόμο για διορισμούς, με τον 3848 οι αναπληρωτές θα δουν άτομα με 0 μόρια (προϋπηρεσίας και  από προηγούμενο ασεπ) να διορίζονται με μόρια (από κοινωνικά κριτήρια και μεταπτυχιακά, ξένες γλώσσες). 
Είναι εξωφρενικό κάποιοι να έχουν γράψει πολύ καλά σε ασεπ, να μην διορίστηκαν, να εργάζονται ως αναπληρωτές πάνω από 30μηνες και να έρθει η μέρα που δεν θα τους πάρουν ούτε ως ωρομίσθιους…
Τώρα μπορεί να χαίρονται όσοι εργάζονται αλλά θα έρθει η ώρα που θα κλαίνε με μαύρο δάκρυ αν δεν γράψουν καλά στον επόμενο ασεπ.
Η μεταβατική περίοδος πόσο ακόμη να διαρκέσει… >:(. Για την επόμενη χρονιά είναι σίγουρο  πως δεν θα γίνει διαγωνισμός πριν το καλοκαίρι.

Να ευχηθώ καλό διορισμό σε όσους νιώθετε πως κάποιοι άλλοι έχουν φάει τα χρήματα που προοριζόταν για τον διορισμό σας αλλά όλοι εμείς που ανήκουμε σε άλλη ειδικότητα δεν διεκδικούμε να πάρουν εμάς και να μην καλύψουν τα δικά σας κενά. Οι ελλείψεις υπάρχουν παντού αλλά η αδικία του ασεπ 60-40 είναι μεγαλύτερη σε κάποιες βασικές ειδικότητες και η μεταβατική περίοδος δημιουργεί μεγαλύτερο πρόβλημα σε όσους ανήκουμε σε αυτές τις ειδικότητες.


Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1117 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 01:01:03 μμ »
Αν ήταν 100% Ασεπ, το 2005, το 2007, το 2008, θα είχα διοριστεί. Τότε πήραν άτομα  με προυπηρεσία αντί για μένα. Τώρα που έχω συγκεντρώσει προυπηρεσία, αν γίνει διαγωνισμός θα πάρουν άτομα με 100% ΑΣΕΠ, αντί για μένα.

Μόνο εγώ το βλέπω άδικο;
Και μην πει κανείς να ξαναδώσω! Γιατί ακόμα κι αν ξαναδώσω και περάσω, έχω την αίσθηση ότι ο νόμος θα ξανα αλλάξει, ούτως ώστε να διοριστούν πάλι άλλοι, αντί για μένα.( Όπως  ξέρει κανείς ότι όταν αν πλύνει το αυτοκίνητο του, θα βρέξει...)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2013, 01:07:51 μμ από papagalia »

Αποσυνδεδεμένος natasa rapti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1118 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 01:10:05 μμ »
πόσο δίκιο έχεις βρε papagalia αλλά που να το βρεις σ' αυτή τη χώρα. Και εγώ μια από τα ίδια είμαι. Και να μου το θυμηθείτε αν και όποτε γίνει νέος ΑΣΕΠ θα βρουν πάλι οι γνωστοί άγνωστοι τις μπαλκονόπορτες για να μπουν ως ήρωες.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1119 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 01:23:11 μμ »
papagalia έχεις δίκιο. Εσύ έπρεπε να διοριστείς το 2005. Αν ο νόμος αλλάξει και γίνει 100% διορισμοί από ΑΣΕΠ, ίσως είναι καιρός να διεκδικήσεις νομικά μαζί με άλλους συναδέλφους το διορισμό σας.

kostasMath από όσα γράφεις αντιλαμβάνομαι ότι τα κίνητρά σου είναι αγνά. Μόνο όταν λήξει η μεταβατική περίοδος με το διορισμό όλων των ασεπιτών θα μπούνε τα πράγματα σε μια σειρά...και έχω την εντύπωση ότι αυτή η μέρα δε θα αργήσει.

Ευχαριστούμε για τις ευχές για διορισμό, αλλά να ξέρεις ότι δε νιώθουμε απλά ότι μας έφαγαν τις πιστώσεις. Έγινε!
Ευτυχώς, όμως, ο καιρός της αποκατάστασης της δικαιοσύνης δεν αργεί...

Εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου, να φτάσουμε στο σημείο να καλύπτονται τα κενά με διορισμούς και όχι με αναπληρωτές.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159860
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.