*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 296969 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #616 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 09:56:29 πμ »
Παιδιά,να ρωτήσω.Αν εργαστεί καποιος ως ωρομίσθιος 10 ωρες την εβδομάδα για 6 μήνες, πόσα μόρια μαζεύει;(σε νησί Β.Αιγαίου)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:26:23 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #617 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 10:03:21 πμ »
Περίπου 2,5 μόρια.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #618 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 10:04:41 πμ »
markos, μαζεύει γύρω στα 2.5 μόρια. Αν η περιοχή είναι δυσπρόσιτη , τότε τα μόρια διπλασιάζονται.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #619 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 10:08:11 πμ »
Αν κάποιος χρειαστεί - λέμε τώρα- να επιλέξει ανάμεσα σε 8 π.χ ώρες πρωινή ωρομισθία και 8 ώρες ΠΔΣ τι τον συμφέρει περισσότερο; Λογικά η ΠΔΣ, έτσι δεν είναι; Αφού η πρωινή μπορεί να είναι και για 2-3 μήνες.

Μάλλον ναι. Μπορεί όμως να κάνει και τα δύο, αλλά θα πάρει μόρια για τις 11 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:26:23 »

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #620 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 11:48:25 πμ »
δεσποινα εχεις απολυτο δικιο. ξερεις ποσα τετοια βλεπω συνεχεια και τραβαω τα μαλλια μου?
να ρωτησω ρε παιδια. γινεται καποιος μονο με πδσ 2-4 ωρες δεν ειμαι σγουρη να μαζεψει 3,47 μορια? το ειδα και φρικαρα. αυτο εγινε στη θασο. το λυκειο λιμεναριων ειναι δυσπροσιτο αλλα το γυμνασιο λιμενα απ οτι ξερω οχι.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #621 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 12:26:44 μμ »
χαμος γινεται..........αυτο εχω να πω

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #622 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 12:32:41 μμ »
ΔΕΝ χρειαζεται να απορειται για τους ωρομισθιους το θεμα ειναι απλο για να με καταλαβετε δειτε στον πινακα το ατομο που εχει σειρα 4,657 εχει παρει την τελευταια χρονια 4 μοναδες απο βυσματικη ωρομισθια 11 ωρων στην καρδιτσα και πδς παραλληλα.ενω εχει κοπει 2 φορες στον ασεπ και δεν δικαιουταν ουτε κατα διανοια να παει σε σχολειο να διδαξει, οποιος δεν με πιστευει να ελεχξει στον πινακα .ετσι το υπουργειο δε βγαζει τους πινακες ωρομισθιων στο ιντερνετ και εσεισ και εγω κοιμομαστε με τα τσαρουχια, αυτη η θεση που εφαγε μπορουσε να ταν δικια μου η και του καθενος εδω μεσα.τωρα με πιστευετε
Εσυ λες αυτο που να δειτε ατομο με πτυχιο 2001 να εχει 2004-2005 7,67μορια,2005-2006 8,67μορια 2006-2007 9,3 αναπληρωτρια,φετος διορισμενη και μαλιστα επειδη δεν προλαβε να ορκιστει με το 40%ορκιστηκε με μας χτες του ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος spo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #623 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 12:40:37 μμ »
Καλημέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση (καθότι διοριστέος ΑΣΕΠ της δεύτερης "φουρνιάς" και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα αυτές τις μέρες). Μετά και το διορισμό των πολυτέκνων θα ανακοινωθούν νέοι πίνακες κατάταξης αναπληρωτών;
Και μια δεύτερη ερώτηση: Με 35 και κάτι μόρια και σειρά γύρω στο 200 (πριν το διορισμό πολυτέκνων) εχω πιθανότητες να είμαι από Σεπτέμβρη κάπου στην Αττική;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος LIBERTAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #624 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 01:23:26 μμ »
Γνωρίζει κανείς πόσους ακριβώς αναπληρωτές και ωρομίσθιους πήραν πέρσι; Για τους τρίτεκνους τι ισχύει; Υπάρχει κάποια άλλη ελπίδα (εκτός από τους χθεσινούς διορισμούς) για βελτίωση της σειράς μας;

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #625 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 01:54:59 μμ »
Καλημέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση (καθότι διοριστέος ΑΣΕΠ της δεύτερης "φουρνιάς" και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα αυτές τις μέρες). Μετά και το διορισμό των πολυτέκνων θα ανακοινωθούν νέοι πίνακες κατάταξης αναπληρωτών;
Και μια δεύτερη ερώτηση: Με 35 και κάτι μόρια και σειρά γύρω στο 200 (πριν το διορισμό πολυτέκνων) εχω πιθανότητες να είμαι από Σεπτέμβρη κάπου στην Αττική;
Ευχαριστώ
Πρέπει σύντομα να ανακοινωθούν νέοι πίνακες. Πάντως  η σειρά σου στον πίνακα έχει βελτιωθεί κατά 33 θέσεις.Αν οι Δ/νσεις της Αττικής είναι στις πρώτες σου επιλογές, τότε το θεωρώ σίγουρο ότι θα είσαι στην Αττική με το  πρώτο κύμα.

Γνωρίζει κανείς πόσους ακριβώς αναπληρωτές και ωρομίσθιους πήραν πέρσι; Για τους τρίτεκνους τι ισχύει; Υπάρχει κάποια άλλη ελπίδα (εκτός από τους χθεσινούς διορισμούς) για βελτίωση της σειράς μας;
Πέρσι πήραν 1000 αναπληρωτές. Ισχύει ότι ο 1 αναπληρωτής στους 5 πρέπει να είναι 3τεκνος. Άρα αν φέτος προσληφθούν 1000 αναπληρωτές, οι 200 θα είναι 3τεκνοι. Άκουσα ότι πέρσι προσλήφθηκαν 1000 ωρομίσθιοι.Η σειρά μας δεν ξανααλλάζει γιατί δεν θα γίνουν άλλοι διορισμοί.

Αποσυνδεδεμένος spo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #626 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 02:19:20 μμ »
syrrahm ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Οι πρώτες 9 επιλογές μου είναι οι διευθύνσεις της Αθήνας, Ανατολική και Δυτική Αττική. Αυτό που με αγχώνει λίγο είναι το γεγονός ότι είχα κάνει την αίτηση (όπως όλοι) πριν βγουν τα αποτελέσματα και μάθω πώς τα πήγα (λόγω των γνωστών απαράδεκτων καθυστερήσεων) και συμπλήρωσα το γνωστό "μαγικό κουτάκι" ότι αποδέχομαι διορισμό οπουδήποτε. Ελπίζω να φύγω επαρχία μια και καλή του χρόνου που διορίζομαι. Ευχαριστώ πάντως και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #627 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 02:40:35 μμ »
δεσποινα εχεις απολυτο δικιο. ξερεις ποσα τετοια βλεπω συνεχεια και τραβαω τα μαλλια μου?
να ρωτησω ρε παιδια. γινεται καποιος μονο με πδσ 2-4 ωρες δεν ειμαι σγουρη να μαζεψει 3,47 μορια? το ειδα και φρικαρα. αυτο εγινε στη θασο. το λυκειο λιμεναριων ειναι δυσπροσιτο αλλα το γυμνασιο λιμενα απ οτι ξερω οχι.

μηπως ξερει κανεις να μου απαντησει γιατι σκεφτομαι να το καταγγειλω. αν ισχυει οντως να το ψαξω να παω και γω

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #628 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 02:55:30 μμ »
Αλήθεια συνάδελφοι πώς μπορούμε να αντδράσουμε σε όλα αυτά; Πού τελικά μπορούμε να καταγγείλουμε τέτοιες περιπτώσεις, οι νόμοι μας πραστατεύουν ή όλοι αυτοί λειτουργούν ανεξέλεγκτα και δεν μπορεί κανείς να τους βλάψει; Μας ενδιαφέρουν όλα αυτά εν όψει και της συνάντησης του συλλόγου αδιορίστων στα τέλη ΣΕΠΤΕΜΒΡΊΟΥ. θα είναι από τα πρώτα ζητήματα της συζήτησης. Απλώς πρέπει να γνωρίζουμε τη νομοθεσία και πώς μπορούμε εμείς να είμαστε καλυμμένοι. Όποιος γνωρίζει ας καταθέσει την άποψή του και το καλύτερο θα ήταν να έρθει στη συνάντησή μας να μας τα πει από κοντά.
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #629 στις: Σεπτέμβριος 06, 2007, 03:18:55 μμ »
δεσποινα εχεις απολυτο δικιο. ξερεις ποσα τετοια βλεπω συνεχεια και τραβαω τα μαλλια μου?
να ρωτησω ρε παιδια. γινεται καποιος μονο με πδσ 2-4 ωρες δεν ειμαι σγουρη να μαζεψει 3,47 μορια? το ειδα και φρικαρα. αυτο εγινε στη θασο. το λυκειο λιμεναριων ειναι δυσπροσιτο αλλα το γυμνασιο λιμενα απ οτι ξερω οχι.

μηπως ξερει κανεις να μου απαντησει γιατι σκεφτομαι να το καταγγειλω. αν ισχυει οντως να το ψαξω να παω και γω

Στη Θάσο δυσπρόσιτα είναι μόνο το Γυμνάσιο και το Λύκειο Λιμεναρίων. Τα σχολεία Λιμένα και Πρίνου δεν είναι.
http://www.alfavita.gr/OdigosEkpaideytikou/odigos20061211b.php

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 551
Σύνολο: 572

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.