*

Αποστολέας Θέμα: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις  (Αναγνώστηκε 76797 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #126 στις: Μάιος 20, 2013, 03:30:32 πμ »

Επίσης, αυτό που θέλουν είναι να μας κάνουν να αλληλοφαγωθούμε, διότι στρεφόμενοι ο ένας εναντίον του άλλου αποπροσανατολιζόμαστε από τους πραγματικούς υπαίτιους των προβλημάτων μας.
Δυστυχώς πολλοί "συνάδελφοι" πέφτουν εύκολα στην παγίδα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος crimson

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #127 στις: Μάιος 20, 2013, 10:02:44 πμ »
Δυστυχώς αυτοί που ξορκίζουν το αλληλοφάγωμα είτε αφελείς είναι είτε έχουν λερωμένη τη φωλιά τους. Τόσα χρόνια οι διορισμένοι μέσω ΑΣΕΠ ήτανε οι ριγμένοι της υπόθεσης. Που ήταν αλήθεια τότε οι συνάδελφοι, οι αιρετοί και τα Υπουργεία; Τα παραμυθάκια τελείωσαν. Ήρθε η ώρα οι διορισμένοι του ΑΣΕΠ να ζητήσουν πίσω τις οργανικές που τους πήρανε με το έτσι θέλω οι διάφορες επιτροπές διεκδίκησης   με μεταβατικές διατάξεις - σκάνδαλα, Όλοι αυτοί κάνανε κακό όχι μόνο στους συναδέλφους τους που επέλεξαν αξιοκρατικά να διεκδικήσουν μια θέση στην εκπαίδευση αλλά και στις χιλιάδες ανέργων εκπαιδευτικών  που είδανε  τις θέσεις να μειώνονται από τους παράνομους στις περισσότερες περιπτώσεις διορισμούς.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #128 στις: Μάιος 20, 2013, 10:10:20 πμ »
Δυστυχώς αυτοί που ξορκίζουν το αλληλοφάγωμα είτε αφελείς είναι είτε έχουν λερωμένη τη φωλιά τους. Τόσα χρόνια οι διορισμένοι μέσω ΑΣΕΠ ήτανε οι ριγμένοι της υπόθεσης. Που ήταν αλήθεια τότε οι συνάδελφοι, οι αιρετοί και τα Υπουργεία; Τα παραμυθάκια τελείωσαν. Ήρθε η ώρα οι διορισμένοι του ΑΣΕΠ να ζητήσουν πίσω τις οργανικές που τους πήρανε με το έτσι θέλω οι διάφορες επιτροπές διεκδίκησης   με μεταβατικές διατάξεις - σκάνδαλα, Όλοι αυτοί κάνανε κακό όχι μόνο στους συναδέλφους τους που επέλεξαν αξιοκρατικά να διεκδικήσουν μια θέση στην εκπαίδευση αλλά και στις χιλιάδες ανέργων εκπαιδευτικών  που είδανε  τις θέσεις να μειώνονται από τους παράνομους στις περισσότερες περιπτώσεις διορισμούς.
Συμφωνώ.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #129 στις: Μάιος 20, 2013, 10:51:06 πμ »
Δυστυχώς αυτοί που ξορκίζουν το αλληλοφάγωμα είτε αφελείς είναι είτε έχουν λερωμένη τη φωλιά τους.
Mάλιστα για σας υπάρχει μόνο άσπρο ή μαύρο. Όλα και όλοι σε ένα τσουβάλι. Πάγια τακτική.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2013, 04:14:21 μμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #130 στις: Μάιος 20, 2013, 11:14:28 πμ »
Δυστυχώς αυτοί που ξορκίζουν το αλληλοφάγωμα είτε αφελείς είναι είτε έχουν λερωμένη τη φωλιά τους.

Πολύ σοβαρό το επιχείρημα σου. Προφανώς εξ` ιδίων κρίνεις τα αλλότρια (και όσοι συμφωνούν μαζί σου).
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος crimson

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #131 στις: Μάιος 20, 2013, 11:32:45 πμ »
Το επιχείρημα μου είναι σοβαρό είτε σου αρέσει είτε όχι και φυσικά κρίνω ΄΄εξ΄ ιδίων΄΄, φίλε μου. Αφελής υπήρξα από τη στιγμή που επέλεξα να κινηθώ με το σταυρό στο χέρι και όχι να ξημεροβραδιάζομαι στα υπουργικά και στα δικηγορικά γραφεία. Και για τη λερωμένη φωλιά, επίσης, σε πληροφορώ ότι ανήκω σε εκπαιδευτικό κλάδο που το 80% των διορισμών τα τελευταία χρόνια έχουν γίνει από τη πίσω πόρτα. Δεν έχω καμιά διάθεση να πληρώσω για τις αμαρτίες άλλων. Τώρα αν νομίζεις ότι θίγεσαι με αυτά που γράφω εδώ είμαστε να τα συζητήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #132 στις: Μάιος 20, 2013, 12:57:08 μμ »
Το επιχείρημα μου είναι σοβαρό είτε σου αρέσει είτε όχι και φυσικά κρίνω ΄΄εξ΄ ιδίων΄΄, φίλε μου. Αφελής υπήρξα από τη στιγμή που επέλεξα να κινηθώ με το σταυρό στο χέρι και όχι να ξημεροβραδιάζομαι στα υπουργικά και στα δικηγορικά γραφεία. Και για τη λερωμένη φωλιά, επίσης, σε πληροφορώ ότι ανήκω σε εκπαιδευτικό κλάδο που το 80% των διορισμών τα τελευταία χρόνια έχουν γίνει από τη πίσω πόρτα. Δεν έχω καμιά διάθεση να πληρώσω για τις αμαρτίες άλλων. Τώρα αν νομίζεις ότι θίγεσαι με αυτά που γράφω εδώ είμαστε να τα συζητήσουμε.

Δεν πρόκειται να συζητήσω τίποτα γιατί αυτή η συζήτηση είναι ενοχλητική. Είναι ευτελές το να κατηγορεί κάποιος τους υπόλοιπους συναδέλφους του εξυψώνοντας τον εαυτό του και δεν θα το κάνω.
Φυσικά εσύ ανήκεις στο 20%, δεν έχει νόημα. Καταλαβαίνω και την ανάγκη εκτόνωσης μέσω του πληκτρολογίου αλλά δικαιολογείται τέτοια μεταστροφή;

Εκ των υστέρων όμως πρέπει να σου πω ότι αυτή η στάση αντιπαλότητας είναι λάθος. Οι εκάστοτε υπουργοί, σύμβουλοι υπουργών και διάφοροι γραμματείς γνωρίζουν πολύ καλά ότι ο πιο εύκολος τρόπος για να διαλύσεις το κλάδο είναι να τον διασπάσεις σε διάφορες μικρές ομάδες τεχνητά αντικρουόμενων συμφερόντων.
Δυστυχώς αυτοί που ξορκίζουν το αλληλοφάγωμα είτε αφελείς είναι είτε έχουν λερωμένη τη φωλιά τους.

 ::) ::) ::)
Το θέμα μου δεν είναι, αν είναι δίκαιο να διορίζεται κάποιος  μέσω διαγωνισμού, προυπηρεσίας ή δικαστικών αποφάσεων. Το πρόβλημα είναι η ρίξη της συναδελφικής αλληλεγύης και η διάσπαση, στην οποία  μας οδηγούν πολύ πριν μπούμε στα σχολεία να δουλέψουμε.

Αυτά στην ουσία έγραψα κι εγώ. Εσύ φυσικά δεν είχες λερωμένη τη φωλιά σου όταν τα έγραφες.

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος nikchem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #133 στις: Μάιος 20, 2013, 01:22:26 μμ »
Ας κάνουμε λοιπον μια ανακεφαλαίωση ξεπερνώντας τις οποιεσδήποτε αντιπαραθέσεις !

Καταθέτω τις απόψεις μου και κρίνετε αν κάνω λάθος !

1) Η αυξηση του ωραρίου κατά 2 ώρες ΙΣΧΥΕΙ από 1/9/2013 και ΟΧΙ νωρίτερα με βάση το ψηφισμένο πολυνομοσχέδιο !

Άρα ο προσδιορισμός της συμπλήρωσης ή ΟΧΙ του 60% των ωρών θα πρέπει να συμβαίνει με βάση τα υπηρεσιακά δεδομένα από 1/9/2013 και ΟΧΙ νωρίτερα !

Εϊναι γνωστό ότι τόσο οι συνταξιοδοτήσεις όσο και οι αποσπάσεις σε φορείς δεν τελεσιδικούν προ τέλους Αυγούστου !

Άρα η προθεσμία για το 15 Ιουνίου (τουλάχιστον φέτος) δεν μπορεί να ισχύει !

2) Τι είδους οργανικά κενά θα δοθούν σε αυτούς οι οποίοι θα υποστούν την βάσανο της υποχρεωτικής μετάθεσης;
 i) Αυτά που περίσσεψαν μετά τις τοποθετήσεις - βελτιώσεις; To Π.Δ. δεν μεταβάλλει την διαδικασία τοποθέτησης σε οργανικά κενά που γίνεται ΜΟΝΟΝ αμέσως μετά την ανακοίνωση των μεταθέσεων και ΜΟΝΟΝ τότε.
 ii) Λειτουργικά κενά λόγω υπηρέτησης σε θεσεις ευθύνης (παράνομο) !
 iii) Λειτουργικά κενά λόγω απόσπασης σε υπηρεσίες κ.α. (παράνομο) !

3) Απο που προκύπτουν τα περίφημα μόρια ΜΗ μετάθεσης που διαρρέουν από εδώ και από εκεί (2 παιδιά, γάμος κλπ);  Αυτά είναι μόρια ΜΗ μακρινής μετάθεσης !

4) Η υποχρεωτική μετάθεση σε θέση πανελλαδικής εμβέλειας ΠΑΡΕΜΠΟΔΙΖΕΙ την ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ μετακίνηση του μετατεθέντος για 5 χρόνια και ΟΧΙ την ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΗ του ακόμη και
αν εμφανιστεί να είναι υπεράριθμος !

Τελικά και πέρα από όλα αυτά σας παραπέμπω στο δημοσίευμα του Ελεύθερου Τύπου http://thriskeftika.blogspot.gr/2013/05/blog-post_8414.html όπου ήδη ακούγονται φωνές εξαπάτησης του Υπουργού από "κακούς συμβούλους" και εξηγείται αναλυτικά γιατί αυτό που θα έπρεπε να χρησιμοποηθεί είναι οι υποχρεωτικές αποσπάσεις με κριτήρια και γενικότερη μοριοδότηση (το μη χείρον )!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2013, 01:59:37 μμ από nikchem »

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #134 στις: Μάιος 20, 2013, 01:29:46 μμ »
Η πουλημένη συνδικαλιστική μας ηγεσία αντί να θυσιάσει τις ζωές των νέων (λέμε τώρα) εκπαιδευτικών θα μπορούσε να επιμείνει στην απόσυρση του αισχρού ΠΔ και στην κάλυψη των όποιων κενών κριθεί απαραίτητο να καλυφθούν από μόνιμους με υποχρεωτικές αποσπάσεις που έτσι κι αλλιώς προβλέπονταν από τη νομοθεσία.
 Είναι ηλίου φαεινότερον πως οι υποχρεωτικές μεταθέσεις θα χρησιμοποιηθούν εκβιαστικά.Όποιος μετατεθεί υποχρεωτικά δε θα μπορεί να ελπίσει σε επάνοδο καθώς και πολύς κόσμος θα καταλήξει σε παραίτηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2013, 01:34:12 μμ από gio66 »
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος crimson

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #135 στις: Μάιος 20, 2013, 02:20:10 μμ »
Το επιχείρημα μου είναι σοβαρό είτε σου αρέσει είτε όχι και φυσικά κρίνω ΄΄εξ΄ ιδίων΄΄, φίλε μου. Αφελής υπήρξα από τη στιγμή που επέλεξα να κινηθώ με το σταυρό στο χέρι και όχι να ξημεροβραδιάζομαι στα υπουργικά και στα δικηγορικά γραφεία. Και για τη λερωμένη φωλιά, επίσης, σε πληροφορώ ότι ανήκω σε εκπαιδευτικό κλάδο που το 80% των διορισμών τα τελευταία χρόνια έχουν γίνει από τη πίσω πόρτα. Δεν έχω καμιά διάθεση να πληρώσω για τις αμαρτίες άλλων. Τώρα αν νομίζεις ότι θίγεσαι με αυτά που γράφω εδώ είμαστε να τα συζητήσουμε.

Δεν πρόκειται να συζητήσω τίποτα γιατί αυτή η συζήτηση είναι ενοχλητική. Είναι ευτελές το να κατηγορεί κάποιος τους υπόλοιπους συναδέλφους του εξυψώνοντας τον εαυτό του και δεν θα το κάνω.
Φυσικά εσύ ανήκεις στο 20%, δεν έχει νόημα. Καταλαβαίνω και την ανάγκη εκτόνωσης μέσω του πληκτρολογίου αλλά δικαιολογείται τέτοια μεταστροφή;

Εκ των υστέρων όμως πρέπει να σου πω ότι αυτή η στάση αντιπαλότητας είναι λάθος. Οι εκάστοτε υπουργοί, σύμβουλοι υπουργών και διάφοροι γραμματείς γνωρίζουν πολύ καλά ότι ο πιο εύκολος τρόπος για να διαλύσεις το κλάδο είναι να τον διασπάσεις σε διάφορες μικρές ομάδες τεχνητά αντικρουόμενων συμφερόντων.
Δυστυχώς αυτοί που ξορκίζουν το αλληλοφάγωμα είτε αφελείς είναι είτε έχουν λερωμένη τη φωλιά τους.

 ::) ::) ::)
Το θέμα μου δεν είναι, αν είναι δίκαιο να διορίζεται κάποιος  μέσω διαγωνισμού, προυπηρεσίας ή δικαστικών αποφάσεων. Το πρόβλημα είναι η ρίξη της συναδελφικής αλληλεγύης και η διάσπαση, στην οποία  μας οδηγούν πολύ πριν μπούμε στα σχολεία να δουλέψουμε.

Αυτά στην ουσία έγραψα κι εγώ. Εσύ φυσικά δεν είχες λερωμένη τη φωλιά σου όταν τα έγραφες.
Άκου ΄΄ συνάδελφε΄΄. Λερωμένη τη φωλιά του κάποιος που διορίστηκε μέσω ΑΣΕΠ με αναλογία επιτυχίας 1:50 δε μπορεί να την έχει. Από τον Αύγουστο έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι της ΄΄συναδελφικότητας΄΄.Η  ΟΛΜΕ γράφει στα παλιά της τα παπούτσια τους νέους συναδέλφους . Στη συνεδρίαση της Ζ΄ΕΛΜΕ ακούστηκε η άποψη ότι το Πολυνομοσχέδιο για τις Υ.Μ. δεν είναι και τόσο καταστροφικό αφού αφορά 1-2 ειδικότητες ( γυμναστές, πληροφορικάριοι ). Το πιο κρίνω να βάλω απέναντι μου άσε το καλύτερα. Αλήθεια εσύ πως διορίστηκες και ποια είναι η υπηρεσιακή σου πορεία;

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #136 στις: Μάιος 20, 2013, 02:52:09 μμ »

Συνάδελφε, δεν κατάλαβες. Εγώ δεν σε κατηγόρησα όπως και δεν έκανα ποτέ το ατόπημα να κατηγορώ συλλήβδην συναδέλφους επιλέγοντας ποιον θα βάλω απέναντι μου ανάλογα με την εκάστοτε κατάσταση. Εσύ έκανες και δεύτερο ατόπημα να με κατηγορήσεις χωρίς να με ξέρεις, μόνο και μόνο γιατί έγραψα κάτι που είχες γράψει παλαιότερα. Αυτό βέβαια μόνο αντικειμενικότητα δεν είναι.
Αν ενδιαφέρεσαι πραγματικά για μένα μπορώ να σου στείλω και το βιογραφικό μου αν θέλεις, σε πμ, να σου λυθεί κάθε απορία. Εδώ μέσα εξ`άλλου με γνωρίζουν πάρα πολλοί!
Ξέρεις, είναι το πιο εύκολο πράγμα να το παίζει κανείς άσπιλος και αμόλυντος, πίσω από ένα πληκτρολόγιο και να κατηγορεί τους πάντες.

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος vigor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86-ΠΛΗΡ ΠΑ.ΠΕΙ
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος laertis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #138 στις: Μάιος 20, 2013, 09:17:28 μμ »
Οι επιβάτες της Α΄θέσης ( βλέπε 12+ χρόνια προϋπηρεσία ) έχουν ήδη επιβιβαστεί στις βάρκες φορώντας τα σωσίβιά τους...
Οι υπόλοιποι τρέχουμε στο κατάστρωμα του Τιτανικού να βρούμε διέξοδο...
Οι επιφορτισμένοι για την ασφάλεια / προστασία μας - μέλη του πληρώματος  ( βλέπε συνδικαλιστές, όργανα ) στην καλύτερη περίπτωση στέκουν αμίλητοι και άπραγοι... κάποιοι απ' αυτούς πήδηξαν πρώτοι...

Ερωτήσεις στο σκοτάδι:

1. 
Μπορεί να μου πει κάποιος αν θα γίνει ΠΥΣΔΕ στις Διευθύνσεις για την κατανομή των ( όποιων ) οργανικών, γι αυτούς που είναι στη διάθεση, πριν την παράδοσή τους στις υποχρεωτικές μεταθέσεις;

2.
- Συνάδελφος με 11 χρόνια προϋπηρεσία...
- Με πολλά μόρια π.χ. 130...
- Στη Διάθεση του ΠΥΣΔΕ μετά απο μετάθεση...
- Εντάσσεται στους πίνακες της περιφέρειας...
- Δεν δηλώνει κανένα απο τα κενά που βγάζει η περιφέρεια, τα κενά καλύπτονται απο αυτούς που τα δήλωσαν ή απο αυτούς που έχουν λιγότερα απο αυτόν μόρια αναγκαστικά  ( λογικά ),
Επιστρέφει στην προτέρα κατάσταση; ( Διάθεση )

Αν δεν συναινέσει σε επίπεδο περιφέρειας και τοποθετηθεί στους πίνακες πανελλαδικά,
με την παραπάνω στάση, ( δε δηλώνει τα υπάρχοντα κενά ή τα αζήτητα κενά καλύπτονται είτε απο τους "εγγύτερα γεωγραφικά ή συγκοινωνιακά" υπεραριθμους έιτε απο συναδέλφους με λιγότερα μόρια  )
παραμένει στο ΠΥΣΔΕ απο το οποίο αποπέμφθηκε;

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2013, 09:20:24 μμ από laertis »

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Το Προεδρικό Διάταγμα για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις
« Απάντηση #139 στις: Μάιος 20, 2013, 09:35:41 μμ »
Οι επιβάτες της Α΄θέσης ( βλέπε 12+ χρόνια προϋπηρεσία ) έχουν ήδη επιβιβαστεί στις βάρκες φορώντας τα σωσίβιά τους...
Οι υπόλοιποι τρέχουμε στο κατάστρωμα του Τιτανικού να βρούμε διέξοδο...
Οι επιφορτισμένοι για την ασφάλεια / προστασία μας - μέλη του πληρώματος  ( βλέπε συνδικαλιστές, όργανα ) στην καλύτερη περίπτωση στέκουν αμίλητοι και άπραγοι... κάποιοι απ' αυτούς πήδηξαν πρώτοι...


Η τελειότερη περιγραφή της κατάστασης που ζούμε...
Έχει ο Θεός.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 633
Σύνολο: 633

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.