*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013  (Αναγνώστηκε 370813 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος requiem_for_a_dream

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1190 στις: Αύγουστος 22, 2013, 06:51:52 μμ »
Καλώς σας βρήκα κατ'αρχάς! Πάμε στο ψητό! :P

Έχω τελειώσει ηλεκτρολόγος μηχανικός....Μπορώ να κάνω αίτηση για αναπληρωτής/ωρομίσθιος...παρότι δεν έχω φοιτήσει ΑΣΠΑΙΤΕ;

Δεν έχω βγάλει άκρη όπως καταλαβαίνετε... :P

Ευχαριστώ πολύ...!!!

217 -Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών αν εννοείς αυτό μπαίνεις στον κλάδο ΠΕ19-20. μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου αλλά για πιθανότητες κοίτα εδώ

ΠΕ 12 Ηλεκτρολόγων μηχανικών και τεχνολογίας υπολογιστών είμαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:45:53 »

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1191 στις: Αύγουστος 22, 2013, 06:52:59 μμ »
Ευχαριστώ πολύ! Φοβόμαστε πια και τη σκιά μας....

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1192 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:00:56 μμ »
Δλδ δήλωσες ΑΜΩ κουτάκι;Δέχεσαι να πας για 5 ώρες π.χ. στο Καρπενήσι ή την Κάρπαθο; :o

adigoni θα σου περιγράψω σύντομα:Φαντάσου να είσαι παντρεμένος, να είστε και οι δυο άνεργοι και να σας συντηρούν οι γονείς σας. Οι οποίοι δεν μπορούν για κάποιους λόγους να σας φιλοξενήσουν και νοικιάζετε και σπίτι.Σε αυτή την περίπτωση, από το να κάθεσαι, προτιμάς να πας έστω και για 5 ώρες Κάρπαθο, εφόσον σπίτι νοικιάζεις ούτως ή άλλως. Αν τώρα, ο ένας από το ζευγάρι τύχει να βρει δουλειά κάπου ξεχνάνε την Κάρπαθο.Αλλά μέχρι τότε από το να κάθεσαι σε νοικιασμένο σπίτι και να τρως τα λεφτά των μπαμπάδων, πας σε νοικιασμένο σπίτι κάπου στην Ελλάδα έστω για 5 ώρες. Αυτή που σου περιγράφω είναι μια από τις δεκάδες περιπτώσεις ατόμων που τσεκάρουν το κουτάκι ΑΜΩ σε όλη την Ελλάδα.Εχω ακούσει πολλές περιπτώσεις κουφές. Εγώ είμαι μια από αυτές!

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1193 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:05:18 μμ »
Καλώς σας βρήκα κατ'αρχάς! Πάμε στο ψητό! :P

Έχω τελειώσει ηλεκτρολόγος μηχανικός....Μπορώ να κάνω αίτηση για αναπληρωτής/ωρομίσθιος...παρότι δεν έχω φοιτήσει ΑΣΠΑΙΤΕ;

Δεν έχω βγάλει άκρη όπως καταλαβαίνετε... :P

Ευχαριστώ πολύ...!!!

217 -Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών αν εννοείς αυτό μπαίνεις στον κλάδο ΠΕ19-20. μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου αλλά για πιθανότητες κοίτα εδώ

ΠΕ 12 Ηλεκτρολόγων μηχανικών και τεχνολογίας υπολογιστών είμαι.

εσεις μπορείτε να κάνετε και στον κλάδο ΠΕ12 και στον ΠΕ19-20. Και χωρίς ασπετε μπορεις να κάνεις τα χαρτιά σου απλά η σειρά σου στον πίνακα θα είναι κάτω απο αυτους που έχουν ασπετε. Επίσης στον κλάδο ΠΕ19 μπορείς να δηλώσεις και α/θμια και β/θμια. Για τον ΠΕ12 δηλώνεις μόνο β/θμια.

Αν είσαι νέος να σε ενημερώσω ότι ο κλάδος ΠΕ19 πλέον αγγίζει το χάος των Φιλολόγων!!!Ίσως και χειρότερα!!! Και αυτό γιατί κυρ'ιως έχουν αλλάξει τα προγράμματα σπουδών στην β/θμια, εξ'αιτιας αυτού και πολλών άλλων υπαρχουν μόνιμοι υπεράριθμοι ΠΕ19 σε πολλά σχολεία με αποτέλεσμα ο μόνος χώρος που δουλευαμε (το δημοτικό) να έχει κορεστεί και αυτός μιας και οι υπεράριθμοι μόνιμοι μετακινούνται προς το δημοτικό. Για την κατάσταση του ΠΕ12 δεν γνωρίζω κάτι.!!!

Μη απογοητέυεσαι και κάνε τα χαρτιά σου!Σε αυτή την χώρα πότε δεν είσαι σίγουρος!όλα μπορούν να αλλάξουν!!!
Καλή επιτυχία

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:45:53 »

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1194 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:07:54 μμ »
μόνο ως απω θα σε πάρουν...στο 200 των φιλολόγων είσαι πολύ καλά
Το 200 των φιλολογων ητανε πολυ καλα περσι προπερσι... Ειναι και φετος;;; Δεν εχω καταλαβει........................

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1195 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:17:22 μμ »
μόνο ως απω θα σε πάρουν...στο 200 των φιλολόγων είσαι πολύ καλά
Το 200 των φιλολογων ητανε πολυ καλα περσι προπερσι... Ειναι και φετος;;; Δεν εχω καταλαβει........................

Έτσι που τα κάνανε κανείς δεν ξέρει . Βάλε εσύ ότι νομίζεις. Έτσι και αλλιώς ... η ελπίδα πεθαίνει τελευταία !

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1196 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:32:43 μμ »
Έκανα και γω σήμερα την αίτησή μου και εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλους!! Να διοριστούν εκεί που θέλουν και όσο πιο κοντά γίνεται!!

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1197 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:33:18 μμ »
μόνο ως απω θα σε πάρουν...στο 200 των φιλολόγων είσαι πολύ καλά
Το 200 των φιλολογων ητανε πολυ καλα περσι προπερσι... Ειναι και φετος;;; Δεν εχω καταλαβει........................

Έτσι που τα κάνανε κανείς δεν ξέρει . Βάλε εσύ ότι νομίζεις. Έτσι και αλλιώς ... η ελπίδα πεθαίνει τελευταία !

Αυτο με την ελπιδα ειναι το μονο σιγουρο !!! Εμεις θα εχουμε πεθανει.. αυτη εκει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :D ;D :D ;D

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1198 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:45:23 μμ »
Να ρωτήσω, εγώ δηλαδή που έβαλα τριάντα περιοχές μονο ακω και τσόκαρα και το κουτάκι αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή και στις υπόλοιπες περιοχές ( το πρώτο κουτάκι) μπορεί να με πάρουν άμω;


Έχεις τρελή προυπηρεσία (200 σειρά), είσαι φιλόλογος κ έχεις τετοιες απορίες?????????????????

Ρε μας δουλεύετε??????  ή δεν έχετε τι να κανετε κ γραφετε αβέρτα στο φορουμ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1199 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:54:16 μμ »
Να ρωτήσω, εγώ δηλαδή που έβαλα τριάντα περιοχές μονο ακω και τσόκαρα και το κουτάκι αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή και στις υπόλοιπες περιοχές ( το πρώτο κουτάκι) μπορεί να με πάρουν άμω;
Ανάλογα τα τσόκαρα...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1200 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:55:57 μμ »
Φαντάζομαι αύριο μεσημέρι που θα λήξει η υποβολή των αιτήσεων, να κλειδώσει το παρόν θέμα  :)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος nantiapa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Homo Educandus
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1201 στις: Αύγουστος 22, 2013, 08:40:54 μμ »
Και εκεί που έχω κάνει την αίτηση μου εδώ και μια βδομάδα ακούω δεξιά και αριστερά τρομοκρατία.. Κατ'αρχην παιδιά της β/βαθμιας πως την παλεύετε; Εδώ εγω έχω πελαγώσει με ΑΜΩ ΑΚΩ και πρασσειν αλογα που δε με αφορά κιόλας! Μπράβο σας!!! Είμαι ΠΕ70 και κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην πάω αύριο να αλλάξω δήλωση... Δουλεύω 3 χρόνια τώρα σχεδόν κάθε χρόνο από 1η ή 2η φάση αν και είμαι στον πίνακα μηδενικής! Δεν τους βγαίνουν τα νούμερα να πάρουν λιγοτερους φέτος! 1200 συνταξιοδότηση- 100νεες θεσεις ΖΕΠ- και χάθηκαν 200 θέσεις από συγχωνεύσεις.. Τι μπορούν να κάνουν για να πάρουν λιγότερους από την προηγούμενη σχολική χρονιά;

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1202 στις: Αύγουστος 22, 2013, 08:48:32 μμ »
Wellcome to the club!

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1203 στις: Αύγουστος 22, 2013, 09:01:05 μμ »
Και εκεί που έχω κάνει την αίτηση μου εδώ και μια βδομάδα ακούω δεξιά και αριστερά τρομοκρατία.. Κατ'αρχην παιδιά της β/βαθμιας πως την παλεύετε; Εδώ εγω έχω πελαγώσει με ΑΜΩ ΑΚΩ και πρασσειν αλογα που δε με αφορά κιόλας! Μπράβο σας!!! Είμαι ΠΕ70 και κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην πάω αύριο να αλλάξω δήλωση... Δουλεύω 3 χρόνια τώρα σχεδόν κάθε χρόνο από 1η ή 2η φάση αν και είμαι στον πίνακα μηδενικής! Δεν τους βγαίνουν τα νούμερα να πάρουν λιγοτερους φέτος! 1200 συνταξιοδότηση- 100νεες θεσεις ΖΕΠ- και χάθηκαν 200 θέσεις από συγχωνεύσεις.. Τι μπορούν να κάνουν για να πάρουν λιγότερους από την προηγούμενη σχολική χρονιά;
σιγά την πυρηνική φυσική που έχουν αναλάβει να διεκπεραιώσουν...εκτός αν αναφέρεσαι σε περιπτώσεις που δεν ξέρουν καν από που ανοίγει ο υπολογιστής και τότε κακώς τους έχουν στείλει στην α/ββάθμια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 600
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 626
Σύνολο: 627

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.