*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα στη βάση της ΔΕΠΠΣ -Πρότυπα πειραματικά σχολεία της χώρας  (Αναγνώστηκε 123114 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
καλησπέρα σε όλους! οταν λεμε οτι θα ενημερωθούμε από την ηλεκτρονικη εφραρμογή τι εννοούμε? το ηλεκτρονικο ταχυδρομείο? ???
Όχι,από εκεί που κάναμε την ηλεκτρονική αίτηση και την εκτυπώσαμε.
Βγήκαν οι επιτροπές,ε?Μάλιστα.Γνωστά ονόματα βλέπω,πολλοί από αυτούς ήταν και καθηγητές μας στο πανεπιστήμιο.
Πού είδατε τις επιτροπές;
Στη διαύγεια,ΑΔΑ:ΒΛ4Ι9-3ΗΣ.Υπάρχει και 1 λινκ στη προηγούμενη σελίδα,αλλά δεν μου άνοιγε απο κει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Cryssa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα σε όλους! οταν λεμε οτι θα ενημερωθούμε από την ηλεκτρονικη εφραρμογή τι εννοούμε? το ηλεκτρονικο ταχυδρομείο? ???
Όχι,από εκεί που κάναμε την ηλεκτρονική αίτηση και την εκτυπώσαμε.
Βγήκαν οι επιτροπές,ε?Μάλιστα.Γνωστά ονόματα βλέπω,πολλοί από αυτούς ήταν και καθηγητές μας στο πανεπιστήμιο.
Πού είδατε τις επιτροπές;
Τελικά, τις βρήκα τις επιτροπές στη Διαύγεια, αλλά την επιτροπή 68 και  69 που με ενδιαφέρουν δεν τις βρήκα

Αποσυνδεδεμένος ditheo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και τι καταλάβαμε τώρα που είδαμε τις επιτροπές;Ποια μπορεί να είναι η αντιστοίχιση με τα νούμερα που μας έδωσαν;

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο έγγραφο που επισυνάπτετε δεν έχει το νούμερο επιτροπής 69??
γιατί ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος spyrosk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Το νούμερο πιθανό, λέω πιθανόν να αντιπροσωπεύει τον αριθμό μας για να μην γνωρίζει η επιτροπή τα επιθετά μας (καλό μου ακούγεται) και μια παρατήρηση, κάθε επιτροπή αποτελείται από ενα πανεπιστημιακό , ένα σύμβουλο και ένα διευθυντή πειραματικού σχολείου ίδιας ειδικότητας και οι τρεις. Επομένως κατά την ταπεινή μου κρίση αναμένονται τριών ειδών ερωτήσεις, διδακτικού περιεχομένου -  γνωστικού περιεχομένου και περιεχομένου που άπτεται της σχολικής δραστηριότητας των καθηγητών.

Αποσυνδεδεμένος ditheo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κι αν δεν γνωρίζει τα ονόματά μας, δεν γνωρίζει ούτε και τη φάτσα μας;Αυτό ακούγεται ακόμα πιο καλό!
Νομίζω ότι μερικοί κοιμούνται ήσυχα κι εμείς ξενυχτάμε. Κρίμα που χάσαμε το καλοκαίρι μας.
 Αλλά για την τιμή των όπλων...ας μην είμαστε μίζεροι.

Αποσυνδεδεμένος fmark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ερώτηση κρίσεως κάποιος που είναι πολύ χαμηλά στη λίστα αξιολόγησης πε02 έχει νόημα να προσέλθει στη συνέντευξη;

Αποσυνδεδεμένος angela_p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ερώτηση κρίσεως κάποιος που είναι πολύ χαμηλά στη λίστα αξιολόγησης πε02 έχει νόημα να προσέλθει στη συνέντευξη;

Άποψή μου είναι να πας γιατί "ποτέ δεν ξέρεις". Κατ' αρχήν δεν ξέρεις τις προτιμήσεις των άλλων, όπως και το γεγονός πως υπάρχουν κάποιοι (εγώ γνωρίζω δυο) που δεν θα προσέλθουν στη συνέντευξη γιατί δε θέλουν να χάσουν την οργανική τους.

Όσο για το τι σημαίνουν τα νούμερα στην ανακοίνωση για συνέντευξη δε νομίζω να αντιστοιχούν στους κωδικούς μας και να μη γνωρίζει η επιτροπή τα ονόματά μας γιατί:
α. Αναφέρεται πως "καλείστε για συνέντευξη στις τάδε του μήνα ΑΠΟ την χχ".
β. Θα αυτοπαρουσιαστούμε σύμφωνα με τις οδηγίες. Χωρίς να αναφέρουμε το ονοματεπώνυμό μας;;;

Πάντως το γεγονός πως υπάρχει και πανεπιστημιακός μέσα πολύ με αγχώνει... Φοβάμαι πως οι ερωτήσεις θα είναι δύσκολες/ψαρωτικές και "δίκοπο μαχαίρι" όπως ανέφερε και ο συνάδελφος σχολιάζοντας το δείγμα ερωτήσεων που αναφέρθηκε στο φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν έχω καταλάβει κάτι για τη συνέντευξη.
Η επιτροπή αυτή θα έχει μπροστά της το βιογραφικό μας?
Θα χρειαστεί να πούμε το όνομά μας? ή και καλά είναι μυστικό?
λέτε να έχω μαζί μου ένα βιογραφικό?

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Δεν έχω καταλάβει κάτι για τη συνέντευξη.
Η επιτροπή αυτή θα έχει μπροστά της το βιογραφικό μας?
Θα χρειαστεί να πούμε το όνομά μας? ή και καλά είναι μυστικό?
λέτε να έχω μαζί μου ένα βιογραφικό?
Λογικά πιστεύω δεν χρειάζεται.Αν χρειαζόταν,δεν θα το ζητούσαν?Απλά υποπτεύομαι μήπως θέλουν κάποια αποδεικτικά για όσα αναφέρεις στην αυτοπαρουσίαση.π.χ βαθμός πτυχίου,αν θέλει κάποιος να το αναφέρει.

Αποσυνδεδεμένος spyrosk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Ερώτηση κρίσεως κάποιος που είναι πολύ χαμηλά στη λίστα αξιολόγησης πε02 έχει νόημα να προσέλθει στη συνέντευξη;

Ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να μην έχει νόημα αλλά και μπορεί, άλλοστε κάποιοι θα παρετηθούν λόγω υγείας, λόγω συνταξιοδότησης, λόγω ..... και θα παίρνουν από αυτή την λίστα για μια πενταετία. Και τελευταίος να είσαι κάνεις την προσπαθειά σου.

Αποσυνδεδεμένος Cryssa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ερώτηση κρίσεως κάποιος που είναι πολύ χαμηλά στη λίστα αξιολόγησης πε02 έχει νόημα να προσέλθει στη συνέντευξη;

Ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να μην έχει νόημα αλλά και μπορεί, άλλοστε κάποιοι θα παρετηθούν λόγω υγείας, λόγω συνταξιοδότησης, λόγω ..... και θα παίρνουν από αυτή την λίστα για μια πενταετία. Και τελευταίος να είσαι κάνεις την προσπαθειά σου.

Θέμα συνταξιοδότησης δεν υπάρχει, γιατί υπάρχει όρος ότι τα άτομα που θα προσληφθούν δεν πρέπει να συνταξιοδοτηθούν εντός της πενταετίας.Όσο για τη λίστα από την οποία θα προσλαμβάνουν άτομα αν υπάρξει ανάγκη , είναι κάτι που το γνωρίζεις θετικά ή απλά το υποθέτεις;

Αποσυνδεδεμένος valiachios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όλα καλά με τη συνεντευξη, μη φοβαστε να πάτε.
Στα πρωτα 3 λεπτά μιλάτε λίγο για τον εαυτο σας και τι εχετε κάνει στην εκπαιδευση.
Στη συνεχεια σας ρωτανε σχετικα με το βιογραφικο σας,
τους ενδιαφερει γιατι θελετε να πάτε σ πειραματικο,
με ποιες επιπλέον δραστηριοτητες ειστε διατεθιμενος να ασχοληθειτε,
να προετοιμασετε παιδια ίσως για διαγωνισμους,
να εχετε αποψη για τις νεες τεχνολογιες,
ηλεκτρονικες πλατφόρμες,
προγραμματα περιβαλλοντικα/υγείας/πολιτιστικα/
και project.
Καλη επιτυχία!!!

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Όλα καλά με τη συνεντευξη, μη φοβαστε να πάτε.
Στα πρωτα 3 λεπτά μιλάτε λίγο για τον εαυτο σας και τι εχετε κάνει στην εκπαιδευση.
Στη συνεχεια σας ρωτανε σχετικα με το βιογραφικο σας,
τους ενδιαφερει γιατι θελετε να πάτε σ πειραματικο,
με ποιες επιπλέον δραστηριοτητες ειστε διατεθιμενος να ασχοληθειτε,
να προετοιμασετε παιδια ίσως για διαγωνισμους,
να εχετε αποψη για τις νεες τεχνολογιες,
ηλεκτρονικες πλατφόρμες,
προγραμματα περιβαλλοντικα/υγείας/πολιτιστικα/
και project.
Καλη επιτυχία!!!
Όταν λες βιογραφικό,τί εννοείς?Ζητάνε βιογραφικό ή με βάση αυτά που έχεις δηλώσει στην ηλεκτρονική βάση?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 506
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.