*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706609 φορές)

0 μέλη και 89 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1820 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 10:27:19 μμ »
Εγώ να πω και κάτι άλλο;Επειδη τα περισσότερα ιδιαότερά μου τα βρήκα μέσω αγγελίας μου έτυχε πολλές φορές αφού με ρωτήσουν όλα τα σχετικά, ώρες, τιμή να με ρωτήσουν και το όνομά μου.Εν τω μεταξύ μένω σε πολύ μικρή πόλη και είμαστε όλοι ψιλογνωστοί.Βρέθηκα σε δύσκολη θέση αλλά τι να πω; Δε σου λέω;Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

καλα στοτ ηλεφωνο επωνυμο δεν θα ελεγα. το ονομα κ φυσικα. αν ηθελαν να συναντηθουμε απο κοντα να μιλησουμε τοτε στο σπιτι θα τους ελεγα, αν με ρωτουσαν, το επιθετο. και γω σε σχετικα μικρη πολη μενω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:25:44 »

Αποσυνδεδεμένος Carmencita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1821 στις: Οκτώβριος 02, 2011, 03:28:31 μμ »
Το να παιρνουν για να ρωτησουν μονο την τιμή είναι συνηθισμένο. Μου έχει τύχει πολλές φορές να ειναι το μονο που ρωτάνε. "ειδα την αγγελιά εκεί, πόσο πάει η ώρα;" Και τους φαινεται περιεργο που για να πω τιμή τους ρωταω για το επίπεδο και το πού θα γίνονται τα μαθήματα... Επίσης ξερω οτι πολλοί καθηγητές παιρνουν τους άλλους και ρωτανε τιμές για να ξέρουν πού βρίσκονται.
Το χειρότερο το εχω δει σε πανεπιστημιακο χώρο, όπου κολλάνε τα γνωστα χαρτάκια, ειδικα τωρα αρχή της χρονιάς, καθηγητής ξενόγλωσσος πηγαινει καθε μερα για να ξεκολλάει τυχόν χαρτάκια συναδελφων με το ίδιο αντικείμενο...

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1822 στις: Οκτώβριος 02, 2011, 10:15:48 μμ »
η πλάκα είναι ότι όντας αλλίως μαθημένη οι τιμές που τους έλεγα εδώ, πρέπει να τους ακούγονταν εξωφρενικές.Τα δεδομένα των 2 πόλεων είναι τελείως διαφορετικά :-\. Έτσι αρχικά ξεκινησα με ένα παιδί

Επειδή και εγώ επαρχία μεγάλωσα και όλοι μου η οικογένεια και συγγενείς είναι ακόμα εκεί, ξέρω πως 15-20 ευρώ είναι κάτι το φυσιολογικό, άσχετα αν τώρα πια με την κρίση μπορεί να τα διαθέσει κάποιος. Σε έμπειρους καθηγητές, που έχουν πολύ καλό όνομα στο χώρο η τιμή ήταν και είναι γύρω στα 25-30.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1823 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 08:22:15 πμ »
αμ εμενα περυσι αρχη χρονιας που τολμησα και πηρα 0.5 ευρω αυξηση (απο 10,5 σε 11ευρω) για παιδια lower 2 ατομα στο γκρουπ. και να μου λεει η μια μαμα ..."μα γιατι να παρεις παραπανω στο lower? μι α ωρα δεν ειναι για σενα ειτε lower ειτε οτιδηποτε αλλο μαθημα? γιατι να παιρνεις τοσα εκει? " αντε τωρα να χαλαλησεις φαια ουσια για να της εξηγησεις. τελικα τα εδωσε βεβαια και πηρε το παιδι της (μετριος μαθητης ) lower με την πρωτη. φαντασου να μην το επαιρνε τι θα ακουγα.... :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:25:44 »

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1824 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 10:13:20 μμ »
15-20ευρώ θα ήταν καλα... :(
"Come out come out wherever you are..."

Αποσυνδεδεμένος mariadrd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1825 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:10:12 μμ »
Καλημέρα σας, εμένα μου ξεκολλάνε τα χαρτάκια...Τώρα δεν έχω ώρα για άλλα μαθήματα, δηλαδή δε με πειράζει από άποψη δουλειάς που τα ξεκόλλησαν, αλλά γιατί τέτοια κακία? Κόλλα το δίπλα στο δικό μου. Και οι δύο έχουμε ανάγκη από δουλειά. Δηλαδή πρέπει να ξεκολλάμε ο ένας του αλλουνού?  ???

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1826 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 03:00:27 πμ »
Εγώ έχω ώρες κενές, και σήμερα γυρνώντας από μάθημα κάποιος φιλόλογος μου είχε ξεκολλήσει όλα τα χαρτάκια για να βάλει δικά του..Έτσι μου ερχόταν να τον/την πάρω ένα τηλ και να του τα ψάλλω. Μα είναι δυνατόν? Έλεος. Βάλτα δίπλα βρε άνθρωπε. Πρέπει να μου ξεκολλήσεις τα δικά μου δηλαδή? >:( >:( >:(

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1827 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:38:20 πμ »
αμ εμενα περυσι αρχη χρονιας που τολμησα και πηρα 0.5 ευρω αυξηση (απο 10,5 σε 11ευρω) για παιδια lower 2 ατομα στο γκρουπ. και να μου λεει η μια μαμα ..."μα γιατι να παρεις παραπανω στο lower? μι α ωρα δεν ειναι για σενα ειτε lower ειτε οτιδηποτε αλλο μαθημα? γιατι να παιρνεις τοσα εκει? " αντε τωρα να χαλαλησεις φαια ουσια για να της εξηγησεις. τελικα τα εδωσε βεβαια και πηρε το παιδι της (μετριος μαθητης ) lower με την πρωτη. φαντασου να μην το επαιρνε τι θα ακουγα.... :-X :-X

Ειδικα με τις ξενες γλωσσες το εχετε παρακανει.
Να παρουν τ α παιδια profic.  στα 12, να το κανουν τι?????? Ο καθένας προσπαθεί να  κάνει ιδιαιτερα σε ότι γνωρίζει σαν τους ανθοπώλες που εφηύραν ένα σωρό αγίους και γιορτές για να πουλάν λουλούδια.
Εγώ να πω και κάτι άλλο;Επειδη τα περισσότερα ιδιαότερά μου τα βρήκα μέσω αγγελίας μου έτυχε πολλές φορές αφού με ρωτήσουν όλα τα σχετικά, ώρες, τιμή να με ρωτήσουν και το όνομά μου.Εν τω μεταξύ μένω σε πολύ μικρή πόλη και είμαστε όλοι ψιλογνωστοί.Βρέθηκα σε δύσκολη θέση αλλά τι να πω; Δε σου λέω;Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

καλα στοτ ηλεφωνο επωνυμο δεν θα ελεγα. το ονομα κ φυσικα. αν ηθελαν να συναντηθουμε απο κοντα να μιλησουμε τοτε στο σπιτι θα τους ελεγα, αν με ρωτουσαν, το επιθετο. και γω σε σχετικα μικρη πολη μενω.

Το μέγεθος της πόλης δεν έχει να κανει με το ονομα σου  και την προσωπικοτητα σου αγαπητη/ε.
Σε λενε Α ή Β, εχεις αυτες τις σπουδες και μενεις εκει. Κατα τα αλλα, να τους πληροφορησεις για τα υπολοιπα απο κοντα είναι αν μη τι αλλο επαρχιωτικη κουτοπονηρια που τη συναντας δυστυχως και στις πολεις.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1828 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 01:14:17 μμ »
αμ εμενα περυσι αρχη χρονιας που τολμησα και πηρα 0.5 ευρω αυξηση (απο 10,5 σε 11ευρω) για παιδια lower 2 ατομα στο γκρουπ. και να μου λεει η μια μαμα ..."μα γιατι να παρεις παραπανω στο lower? μι α ωρα δεν ειναι για σενα ειτε lower ειτε οτιδηποτε αλλο μαθημα? γιατι να παιρνεις τοσα εκει? " αντε τωρα να χαλαλησεις φαια ουσια για να της εξηγησεις. τελικα τα εδωσε βεβαια και πηρε το παιδι της (μετριος μαθητης ) lower με την πρωτη. φαντασου να μην το επαιρνε τι θα ακουγα.... :-X :-X

Ειδικα με τις ξενες γλωσσες το εχετε παρακανει.
Να παρουν τ α παιδια profic.  στα 12, να το κανουν τι?????? Ο καθένας προσπαθεί να  κάνει ιδιαιτερα σε ότι γνωρίζει σαν τους ανθοπώλες που εφηύραν ένα σωρό αγίους και γιορτές για να πουλάν λουλούδια.
Εγώ να πω και κάτι άλλο;Επειδη τα περισσότερα ιδιαότερά μου τα βρήκα μέσω αγγελίας μου έτυχε πολλές φορές αφού με ρωτήσουν όλα τα σχετικά, ώρες, τιμή να με ρωτήσουν και το όνομά μου.Εν τω μεταξύ μένω σε πολύ μικρή πόλη και είμαστε όλοι ψιλογνωστοί.Βρέθηκα σε δύσκολη θέση αλλά τι να πω; Δε σου λέω;Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

καλα στοτ ηλεφωνο επωνυμο δεν θα ελεγα. το ονομα κ φυσικα. αν ηθελαν να συναντηθουμε απο κοντα να μιλησουμε τοτε στο σπιτι θα τους ελεγα, αν με ρωτουσαν, το επιθετο. και γω σε σχετικα μικρη πολη μενω.

Το μέγεθος της πόλης δεν έχει να κανει με το ονομα σου  και την προσωπικοτητα σου αγαπητη/ε.
Σε λενε Α ή Β, εχεις αυτες τις σπουδες και μενεις εκει. Κατα τα αλλα, να τους πληροφορησεις για τα υπολοιπα απο κοντα είναι αν μη τι αλλο επαρχιωτικη κουτοπονηρια που τη συναντας δυστυχως και στις πολεις.


δεν σε ξερω δεν με ξερεις, οποτε οι χαρακτηρισμοι θα ηταν καλο να λειπουν. κατα τα αλλα ο καθενας λειτουργει οπως πιστευει.

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1829 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 01:21:01 μμ »
Εγώ πάλι έχω την εξή απορία: αυτά τα "χαρτάκια" κάνουν δουλειά? Έχετε κλείσει μαθητές από τέτοιες αγγελίες?

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1830 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 01:26:09 μμ »
Δεν έβαλα ποτέ.Μαθήματα έχω (ευτυχώς) γιατί με συστήνει ο ένας γονιός στον άλλο.Αλλά και να μην είχα, θα επέλεγα να δουλέψω και φέτος για συμπλήρωμα κάποιες ώρες σε φροντιστήριο.Άλλους γνωστούς μου όμως τους έχουν εξυπηρετήσει.
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1831 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 01:33:39 μμ »
Ούτε κι εγώ έχω βάλει ποτέ, γι' αυτό αναρωτιέμαι...

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1832 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 01:34:38 μμ »
Είχα βάλει κάποτε αλλά δε βρήκα μαθητή έτσι ενώ από αγγελία σε εφημερίδα έχω βρει. Πάντως το καλύτερο είναι όταν ο ένας γονιός σε συστήνει στον άλλο. Έτσι νιώθεις κι εσύ καλά που είναι ευχαριστημένοι και κατά κάποιο τρόπο σου κάνουν καλή διαφήμιση.

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1833 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 01:38:29 μμ »
Είχα βάλει κάποτε αλλά δε βρήκα μαθητή έτσι ενώ από αγγελία σε εφημερίδα έχω βρει. Πάντως το καλύτερο είναι όταν ο ένας γονιός σε συστήνει στον άλλο. Έτσι νιώθεις κι εσύ καλά που είναι ευχαριστημένοι και κατά κάποιο τρόπο σου κάνουν καλή διαφήμιση.

ναι, αυτό είναι το ιδανικό. η καλύτερη επιβράβευση και πας με άλλον αέρα.
το θέμα της σύστασης όμως έχει να κάνει με το χαρακτήρα του γονιού. πολλοί είναι ευχαριστημένοι αλλά δε μιλάνε παραπέρα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 645
Σύνολο: 653

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.