*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706737 φορές)

0 μέλη και 70 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1848 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 09:20:26 πμ »
τιμή αναφέρετε στα χαρτάκια ή την αγγελία;

Άλλοι ναι, άλλοι όχι. Εξαρταται εσυ τί θελεις. Αλλά να γνωριζεις πως κατι τετοιο λειτουργει δεσμευτικά!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:35:30 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1849 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 09:39:10 πμ »
Εγώ όταν πρωτοξεκίνησα έβαλα αγγελία σε εφημερίδα και ανέλαβα 2-3 ιδιαίτερα σε εξευτελιστική τιμή. Δεν ξαναέβαλα. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά οι οικογένειες που ανέλαβα μέσω αγγελίας ήταν "περίεργες". Στο ένα η μαμά καθόταν μαζί μου στο μάθημα και κρατούσε σημειώσεις! Στο άλλο ήθελαν να το προετοιμάζω για τα αγγλικά του φροντιστηρίου! Και φυσικά δε με σύστησαν πουθενά.Ευτυχώς, μια φίλη μου αργότερα μετακόμισε σε άλλη πόλη και μου έδωσε κάποια ιδιαίτερά της. Επίσης, αν κάποια φίλη-συνάδελφος δεν είχε χρόνο να αναλάβει άλλα, μου έδινε, και το ίδιο έκανα κι εγώ αργότερα όταν πλέον είχα πολλά ιδιαίτερα. Επίσης, και από το φροντιστήριο μου έτυχαν κανά 2 περιπτώσεις.
Πάντως, συστημένη πας με άλλο αέρα και σε αντιμετωπίζουν αλλιώς. Δεν αμφισβητούν τις γνώσεις σου και την αποτελεσματικότητά σου. Τώρα να δω τι θα κάνω που παράτησα τα ιδιαίτερα πριν 3 χρόνια για την ωρομισθία-αναπλήρωση, έχασα απαφή με όλους και τώρα θέλω (κι επιβάλλεται) να ξαναμπω στο παιχνίδι! :(

Αποσυνδεδεμένος claire_t

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1850 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 10:57:47 πμ »
Α να σου πω, μου έτυχε και αυτό.Δεν λέμε πουθενά το όνομά σου.Να πάμε στις εξετάσεις με την καλύτερη καθηγήτρια!Και εκεί είναι που λες να μουτζωθώ τώρα ή μετά?

χαχαχαχα! εδώ κάποιοι κρύβουν ότι κάνουν και μάθημα... να φανεί τάχα ότι τα μικρά είναι αστέρια χωρίς καμία βοήθεια!

έπειτα είναι και το θέμα της ζήλιας...  :o
Φοβερό δεν είναι αυτό; Έκανα περυσι σε ενα κοριτσακι α γυμνασιου μαθηματικα, και οποτε την επαιρναν τηλεφωνο ελεγε οτι κανει αγγλικα...οταν τη ρωτησα γιατι λεει ψεματα μου ειπε: "θελω να νομιζουν στο σχολειο οτι παιρνω 20 με την αξια μου χωρις βοηθεια!"
Πως να σου γνωρισουν τετοιοι ανθρωποι νεους μαθητες????

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1851 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 04:47:28 μμ »
Α να σου πω, μου έτυχε και αυτό.Δεν λέμε πουθενά το όνομά σου.Να πάμε στις εξετάσεις με την καλύτερη καθηγήτρια!Και εκεί είναι που λες να μουτζωθώ τώρα ή μετά?

χαχαχαχα! εδώ κάποιοι κρύβουν ότι κάνουν και μάθημα... να φανεί τάχα ότι τα μικρά είναι αστέρια χωρίς καμία βοήθεια!

έπειτα είναι και το θέμα της ζήλιας...  :o
Φοβερό δεν είναι αυτό; Έκανα περυσι σε ενα κοριτσακι α γυμνασιου μαθηματικα, και οποτε την επαιρναν τηλεφωνο ελεγε οτι κανει αγγλικα...οταν τη ρωτησα γιατι λεει ψεματα μου ειπε: "θελω να νομιζουν στο σχολειο οτι παιρνω 20 με την αξια μου χωρις βοηθεια!"
Πως να σου γνωρισουν τετοιοι ανθρωποι νεους μαθητες????
ουτως η αλλως με την αξια της το παιρνει. Για να παιρνει 20 σημαινει οτι ''το εχει'' και απο μονη της. Αλλιως οσοι εκαναν ιδιαιτερα 20 θα επαιρναν
"Come out come out wherever you are..."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:35:30 »

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1852 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 01:40:18 πμ »
Α να σου πω, μου έτυχε και αυτό.Δεν λέμε πουθενά το όνομά σου.Να πάμε στις εξετάσεις με την καλύτερη καθηγήτρια!Και εκεί είναι που λες να μουτζωθώ τώρα ή μετά?

χαχαχαχα! εδώ κάποιοι κρύβουν ότι κάνουν και μάθημα... να φανεί τάχα ότι τα μικρά είναι αστέρια χωρίς καμία βοήθεια!

έπειτα είναι και το θέμα της ζήλιας...  :o
Φοβερό δεν είναι αυτό; Έκανα περυσι σε ενα κοριτσακι α γυμνασιου μαθηματικα, και οποτε την επαιρναν τηλεφωνο ελεγε οτι κανει αγγλικα...οταν τη ρωτησα γιατι λεει ψεματα μου ειπε: "θελω να νομιζουν στο σχολειο οτι παιρνω 20 με την αξια μου χωρις βοηθεια!"
Πως να σου γνωρισουν τετοιοι ανθρωποι νεους μαθητες????

Kαλά σήκωνε το τηλέφωνο την ώρα του μαθήματος;  :)

Αποσυνδεδεμένος claire_t

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1853 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 12:10:48 μμ »
Α να σου πω, μου έτυχε και αυτό.Δεν λέμε πουθενά το όνομά σου.Να πάμε στις εξετάσεις με την καλύτερη καθηγήτρια!Και εκεί είναι που λες να μουτζωθώ τώρα ή μετά?

χαχαχαχα! εδώ κάποιοι κρύβουν ότι κάνουν και μάθημα... να φανεί τάχα ότι τα μικρά είναι αστέρια χωρίς καμία βοήθεια!

έπειτα είναι και το θέμα της ζήλιας...  :o
Φοβερό δεν είναι αυτό; Έκανα περυσι σε ενα κοριτσακι α γυμνασιου μαθηματικα, και οποτε την επαιρναν τηλεφωνο ελεγε οτι κανει αγγλικα...οταν τη ρωτησα γιατι λεει ψεματα μου ειπε: "θελω να νομιζουν στο σχολειο οτι παιρνω 20 με την αξια μου χωρις βοηθεια!"
Πως να σου γνωρισουν τετοιοι ανθρωποι νεους μαθητες????

Kαλά σήκωνε το τηλέφωνο την ώρα του μαθήματος;  :)
[/quote
Δεν ηταν θεμα, το σηκωσε για να κανονισει ενα ραντεβου ειχε πιανο μετα. Αμα ειναι σημαντικο δεν θα τους κοψουμε και το κεφαλι..

Αποσυνδεδεμένος claire_t

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1854 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 12:12:44 μμ »
Α να σου πω, μου έτυχε και αυτό.Δεν λέμε πουθενά το όνομά σου.Να πάμε στις εξετάσεις με την καλύτερη καθηγήτρια!Και εκεί είναι που λες να μουτζωθώ τώρα ή μετά?

χαχαχαχα! εδώ κάποιοι κρύβουν ότι κάνουν και μάθημα... να φανεί τάχα ότι τα μικρά είναι αστέρια χωρίς καμία βοήθεια!

έπειτα είναι και το θέμα της ζήλιας...  :o
Φοβερό δεν είναι αυτό; Έκανα περυσι σε ενα κοριτσακι α γυμνασιου μαθηματικα, και οποτε την επαιρναν τηλεφωνο ελεγε οτι κανει αγγλικα...οταν τη ρωτησα γιατι λεει ψεματα μου ειπε: "θελω να νομιζουν στο σχολειο οτι παιρνω 20 με την αξια μου χωρις βοηθεια!"
Πως να σου γνωρισουν τετοιοι ανθρωποι νεους μαθητες????
ουτως η αλλως με την αξια της το παιρνει. Για να παιρνει 20 σημαινει οτι ''το εχει'' και απο μονη της. Αλλιως οσοι εκαναν ιδιαιτερα 20 θα επαιρναν
Αυτο προσπαθησα να της εξηγησω αλλα σκεφτονται με τον δικο τους τροπο, οτι και καλα θα της πουν τα αλλα παιδια οτι επειδη κανει ιδιαιτερα παιρνει το βαθμο...αντε να του αλλαξεις γνωμη μετα!

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1855 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 03:29:38 μμ »
Καλησπέρα,
εγώ θεωρώ ότι ο καλύτερος τρόπος είναι να σε προτείνουν κάποιοι που έχουν μείνει ευχαριστημένοι από τη δουλειά σου.
Έχω βάλει και αγγελία στο internet αλλά έχω κολλήσει και χαρτάκια,στα οποία αναγράφεται link που παραπέμπει στο βιογραφικό μου αλλά και υλικό της δουλειάς μου.
Επίσης στην πόλη που δραστηριοποιούμαι,καλύτερη συστατική επιστολή για ιδιαίτερα,από το δημόσιο σχολείο που δουλεύω δεν υπάρχει.
Τιμές δεν αναγράφω καθώς αυτές προσαρμόζονται από διάφορες παραμέτρους.
Οι περιπτώσεις που έχω κολλήσει χαρτάκια και αυτά έχουν μείνει ανέπαφα είναι ελάχιστες.
Μάλιστα υπήρχε κάποιος που μόλις κολλούσε την δική του αγγελία,έλειπε η δική μου.Πάντα όμως..
Οπότε και εγώ,ξανακόλλησα δικές μου, χωρίς να αφαιρώ τις δικές του.Απλά κολλούσα από πάνω του και τις κάλυπτα.
Έκτοτε κολλάει δίπλα μου...
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1856 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 09:49:08 μμ »
Συναδελφοι με συμβουλεψαν στο παρελθον να πω τιμη αφου ''επιθεωρησω'' το σπιτι του μαθητη και κοψω αν με παιρνει να πω υψηλη τιμη η οχι. Δεν το εκανα βεβαια γιατι εχω στανταρ, αλλα και επειδη δεν το θεωρω αξιοπρεπες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2012, 11:44:39 μμ από lkjhgfd »
"Come out come out wherever you are..."

Αποσυνδεδεμένος Carmencita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1857 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 05:45:34 μμ »
Σήμερα μόνο επικοινώνησαν μαζί μου 2 άτομα και μου είπαν να κανουμε 1-2 δοκιμαστικα μάθηματα (ξενη γλωσσα), χωρίς να τα πληρώσουν κι όλας! Και με τα βιβλία που θα πουν αυτοι! Αρνήθηκα και ο ενας μου ειπε ότι όλοι έτσι κάνουν και εχει κανει ήδη 3 δοκιμαστικά μαθηματα την προηγουμενη εβδομάδα. Του ειπα να συνατηθούμε να μιλήσουμε απο κοντά και του εξηγησα οτι μαθημα δεν κανω. Ο δεύτερος μου εθεσε τους ορους του, να πηγαινω εγω σπίτι του και 10 ευρώ/ώρα. Αρνηθηκα εννοειται. Να σημειώσω οτι οι τιμές μου ειναι χαμηλοτερες της πλειοψηφίας εδω που ζηταει 20 ευρω/ωρα για αρχαριο.

Τι καινουριο ειναι αυτο με τα δοκιμαστικα τωρα; :o

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1858 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 07:28:06 μμ »
Σήμερα μόνο επικοινώνησαν μαζί μου 2 άτομα και μου είπαν να κανουμε 1-2 δοκιμαστικα μάθηματα (ξενη γλωσσα), χωρίς να τα πληρώσουν κι όλας! Και με τα βιβλία που θα πουν αυτοι! Αρνήθηκα και ο ενας μου ειπε ότι όλοι έτσι κάνουν και εχει κανει ήδη 3 δοκιμαστικά μαθηματα την προηγουμενη εβδομάδα. Του ειπα να συνατηθούμε να μιλήσουμε απο κοντά και του εξηγησα οτι μαθημα δεν κανω. Ο δεύτερος μου εθεσε τους ορους του, να πηγαινω εγω σπίτι του και 10 ευρώ/ώρα. Αρνηθηκα εννοειται. Να σημειώσω οτι οι τιμές μου ειναι χαμηλοτερες της πλειοψηφίας εδω που ζηταει 20 ευρω/ωρα για αρχαριο.

Τι καινουριο ειναι αυτο με τα δοκιμαστικα τωρα; :o


ειναι δοκιμαστικα που κρατουν μεχρι το τελος της χρονιας  ;) ε πως θα γινει ρε παιδι μου? δεν θα μας κανει καμια καθηγητρια/κανενας καθηγητης μεχρι να τελειωσει η χρονια. και απο του χρονου βλεπουμε..  ::)    :-X
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1859 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 12:09:10 πμ »
Αφού ουσιαστικά οι μαθητές μας είναι οι εργοδότες μας στα ιδιαίτερα, με την κατάσταση που επικρατεί κάνουν όπως τα αφεντικά στον ιδιωτικό τομέα. Αν σου αρέσει, δηλαδή, αλλιώς υπάρχουν κ άλλα κορόιδα...

Αποσυνδεδεμένος speed

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1860 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 01:03:46 μμ »
Kαλησπέρα!Θέλω να ρωτήσω κάτι αφελές: Όταν αναφέρεστε σε 1 ώρα ιδιαίτερου, αυτή αντιστοιχεί σε 60 ή 45 λεπτά? Δηλαδή 1,5 ώρα θεωρούνται 2 διδακτικές ώρες ή όχι?

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1861 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 01:09:28 μμ »
Kαλησπέρα!Θέλω να ρωτήσω κάτι αφελές: Όταν αναφέρεστε σε 1 ώρα ιδιαίτερου, αυτή αντιστοιχεί σε 60 ή 45 λεπτά? Δηλαδή 1,5 ώρα θεωρούνται 2 διδακτικές ώρες ή όχι?
60' (μη σου πω και 70' ;D)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 646
Σύνολο: 659

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.