*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706739 φορές)

0 μέλη και 68 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1834 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 01:49:45 μμ »
Είχα βάλει κάποτε αλλά δε βρήκα μαθητή έτσι ενώ από αγγελία σε εφημερίδα έχω βρει. Πάντως το καλύτερο είναι όταν ο ένας γονιός σε συστήνει στον άλλο. Έτσι νιώθεις κι εσύ καλά που είναι ευχαριστημένοι και κατά κάποιο τρόπο σου κάνουν καλή διαφήμιση.

ναι, αυτό είναι το ιδανικό. η καλύτερη επιβράβευση και πας με άλλον αέρα.
το θέμα της σύστασης όμως έχει να κάνει με το χαρακτήρα του γονιού. πολλοί είναι ευχαριστημένοι αλλά δε μιλάνε παραπέρα!
Χμμ, μάλλον δε μου χει τύχει. Σίγουρα θα υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις αλλά γιατί να μη σε συστήσουν αν ακούσουν ότι κάποιος ενδιαφέρεται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:35:55 »

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1835 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 01:56:58 μμ »
Α να σου πω, μου έτυχε και αυτό.Δεν λέμε πουθενά το όνομά σου.Να πάμε στις εξετάσεις με την καλύτερη καθηγήτρια!Και εκεί είναι που λες να μουτζωθώ τώρα ή μετά?
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1836 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 02:03:56 μμ »
Τι να πει κανείς... Ωραίος λόγος!

Αποσυνδεδεμένος mariadrd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1837 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 02:28:14 μμ »
Σίγουρα το καλύτερο είναι να πηγαίνεις συστημένος, αλλά εμένα που οι δικοί μου δε γνωρίζουν οικογένειες με παιδιά, οπότε σαν πρώτη φορά η μοναδική μου λύση ήταν να βάλω αγγελίες. Βρήκα έτσι 3 παιδιά. Δεν έχω παράπονο. Απο' δω και πέρα ευελπιστώ να πηγαίνει το πράγμα γνωστός μέσω γνωστού. Δε προτιμώ να πηγαίνω στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα. Αλλά αν δε ξέρεις κανέναν τι να κάνεις? να περιμένεις απο τους γνωστούς σου να σου βρούνε δουλειά? Δύσκολοι καιροί για πολυτέλειες, τουλάχιστον κατ' εμέ.
Προσωπικά πάντως αν κάποιος δε το έχει δοκιμάσει δε χάνει και τίποτα. Ίσως μάλιστα να κερδίσει μερικές ώρες διδασκαλίας παραπάνω. :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:35:55 »

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1838 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 02:30:30 μμ »
Χαρτάκια και αγγελίες έχω βάλει και το τηλέφωνο έχει χτυπήσει μόνο από αγγελίες που είχα βάλει στο διαδίκτυο. Από αγγελίες όμως δεν έχω κανένα μαθητή, γιατί όλοι όσοι με πήραν, ήταν από περιοχές που δε με βόλευαν. Τις ώρες μου τις έχω γεμίσει με μαθητές που πήγα συστημένη από άλλους γονείς που έχουν μείνει ευχαριστημένοι μαζί μου. Από όλους τους γονείς, είναι μια μητέρα, που συνέχεια μου στέλνει μαθητές με μαθησιακές δυσκολίες, μαθητές που έχουν γονείς που δε μπορείς να συννενοηθείς και διάφορα τέτοια ωραία. Και ειλικρινά, όταν το σκέφτομαι, δεν ξέρω τί να σκεφτώ ... να το πάρω για καλό ή για κακό;  :P

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1839 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 03:03:55 μμ »
Α να σου πω, μου έτυχε και αυτό.Δεν λέμε πουθενά το όνομά σου.Να πάμε στις εξετάσεις με την καλύτερη καθηγήτρια!Και εκεί είναι που λες να μουτζωθώ τώρα ή μετά?

χαχαχαχα! εδώ κάποιοι κρύβουν ότι κάνουν και μάθημα... να φανεί τάχα ότι τα μικρά είναι αστέρια χωρίς καμία βοήθεια!

έπειτα είναι και το θέμα της ζήλιας...  :o

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1840 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 03:38:25 μμ »
αμ εμενα περυσι αρχη χρονιας που τολμησα και πηρα 0.5 ευρω αυξηση (απο 10,5 σε 11ευρω) για παιδια lower 2 ατομα στο γκρουπ. και να μου λεει η μια μαμα ..."μα γιατι να παρεις παραπανω στο lower? μι α ωρα δεν ειναι για σενα ειτε lower ειτε οτιδηποτε αλλο μαθημα? γιατι να παιρνεις τοσα εκει? " αντε τωρα να χαλαλησεις φαια ουσια για να της εξηγησεις. τελικα τα εδωσε βεβαια και πηρε το παιδι της (μετριος μαθητης ) lower με την πρωτη. φαντασου να μην το επαιρνε τι θα ακουγα.... :-X :-X

Ειδικα με τις ξενες γλωσσες το εχετε παρακανει.
Να παρουν τ α παιδια profic.  στα 12, να το κανουν τι?????? Ο καθένας προσπαθεί να  κάνει ιδιαιτερα σε ότι γνωρίζει σαν τους ανθοπώλες που εφηύραν ένα σωρό αγίους και γιορτές για να πουλάν λουλούδια.
Εγώ να πω και κάτι άλλο;Επειδη τα περισσότερα ιδιαότερά μου τα βρήκα μέσω αγγελίας μου έτυχε πολλές φορές αφού με ρωτήσουν όλα τα σχετικά, ώρες, τιμή να με ρωτήσουν και το όνομά μου.Εν τω μεταξύ μένω σε πολύ μικρή πόλη και είμαστε όλοι ψιλογνωστοί.Βρέθηκα σε δύσκολη θέση αλλά τι να πω; Δε σου λέω;Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;

καλα στοτ ηλεφωνο επωνυμο δεν θα ελεγα. το ονομα κ φυσικα. αν ηθελαν να συναντηθουμε απο κοντα να μιλησουμε τοτε στο σπιτι θα τους ελεγα, αν με ρωτουσαν, το επιθετο. και γω σε σχετικα μικρη πολη μενω.

Το μέγεθος της πόλης δεν έχει να κανει με το ονομα σου  και την προσωπικοτητα σου αγαπητη/ε.
Σε λενε Α ή Β, εχεις αυτες τις σπουδες και μενεις εκει. Κατα τα αλλα, να τους πληροφορησεις για τα υπολοιπα απο κοντα είναι αν μη τι αλλο επαρχιωτικη κουτοπονηρια που τη συναντας δυστυχως και στις πολεις.


δεν σε ξερω δεν με ξερεις, οποτε οι χαρακτηρισμοι θα ηταν καλο να λειπουν. κατα τα αλλα ο καθενας λειτουργει οπως πιστευει.

 Η άποψη που εκφράζεται είναι απρόσωπη και αυτή κατακρίνω. Και να σε ηξερα δεν θ α ημουν περισσοτερο επιεικης στην άποψη που εκφραζεται και με την οποια διαφωνω.

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1841 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:42:42 μμ »
εμενα μια μαθήτρια μου μου είπε ότι δε με συστήνει για να μη βρω άλλα παιδιά και δεν έχω άλλες ώρες γι' αυτήν.Πώς σκέφτονται ε;
Όσο για την κουτοπονηριά δεν νομίζω πως είναι αποκλειστικά επαρχιώτικο "προνόμιο" :)
"Come out come out wherever you are..."

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1842 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 09:48:21 μμ »
ακριβως, δε σε συστηνουν γιατι αν γεμισεις ωρες θα ειναι πιο δυσκολο να τους βολεψεις οτι ωρα γουσταρουν, μετα απο 21 ετη σου λεω ναι ισχυει 100%

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1843 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 11:01:56 μμ »
Εγώ μετακόμισα πέρυσι στην  Αθήνα με 0 γνωστούς και 0 συγγενείς.
Πώς να έβρισκα μαθητές χωρίς χαρτάκια? Πώς να έκανα μια αρχή?
Εσείς αλήθεια πώς βρήκατε μαθητές όταν πρωτοξεκινήσατε? Είχατε κάποιους γνωστούς ή καποιον κύκλο?

Εγώ έχω βρει μαθητές μόνο με χαρτάκια ή με κάρτες μου που έχω αφήσει σε βιβλιοπωλεία. Δεν έχω πάει κάπου συστημένη, εκτός από ένα κέντρο μελέτης που ήταν πολύ περίεργα και έφυγα.. :(

Δυστυχώς μέχρι στιγμής δε με έχει συστήσει κάποιος γονιός..φαίνονται να είναι πολύ μοναχικές οικογένειες, χωρίς πολλά πολλά..

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1844 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 11:47:53 μμ »
θελει πολλη υπομονη και επιμονη.Ακομα και ενα παιδι παραπανω να εχεις την επομενη χρονια κερδος ειναι.Εγω αγγελιες.Τα χαρτακια εχουν αποτελεσμα;
"Come out come out wherever you are..."

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1845 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 01:47:02 πμ »
Ναι. Φέτος έχω 2 καινούρια παιδιά.
Εσύ πού βάζεις αγγελίες στο ίντερνετ?

Αποσυνδεδεμένος Κaterina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1846 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 08:49:52 πμ »
Προσωπικά, ήμουν μάλλον από τους τυχερούς που δεν χρειάστηκε ποτέ μέχρι σήμερα να βάλω χαρτάκια ή αγγελία (αν και νομίζω πως έφτασε η ώρα και για μένα). Ο πρώτος μου μαθητής ήρθε από τη μαμά μιας πολύ καλής μου φίλης και ο επόμενος από μια κυρία που πηγαίναμε μαζί γυμναστήριο. Ύστερα ο ένας έφερε τον άλλο, πήγαινα πάντα συστημένη, και έτσι δούλευα 8 χρόνια τώρα. Πέρυσι όμως έδωσαν 2 παιδιά μου πανελλαδικές, οπότε έκλεισαν και οι αντίστοιχοι κύκλοι. Έτσι, με αρκετές απώλειες και μονάχα μια καινούργια μαθήτρια (που ήρθε πάλι από μια γνωστή μαμά που με πρότεινε) άρχισε η χρονιά για μένα...

Και για να επανέρθουμε και στο θέμα της ενότητας: τιμή αναφέρετε στα χαρτάκια ή την αγγελία;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2011, 08:56:42 πμ από Κaterina »
"Πάρε την λέξι μου. / Δώσε μου το χέρι σου". Α.Εμπειρίκος

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1847 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 09:04:18 πμ »
μαθητρια για proficiency . κορη πρωην συναδελφου θελει μαθηματα μονη της 2 φορες /εβδομαδα ποσο να ζητησω δεδομενου και της κρισης?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 639
Σύνολο: 652

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.