*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706160 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2422 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 05:54:58 μμ »
Έχω μια απορία, αλλά δεν ξέρω σε ποιό θέμα να την εντάξω! χαχα...
Λοιπόν, θα κάνω μάθημα σε έναν φοιτητή, για κάποια μαθήματα της σχολής του. Το θέμα είναι ότι σε κάποια από τα μαθήματα, θα του ετοιμάζω εγώ το πακέτο σημειώσεων κάθε διάλεξης(σύμφωνα με σημειώσεις από άλλες χρονιές και το βιβλίο) και αυτός απλά θα διαβάζει αυτό, χωρίς να παρακολουθεί. Θα με πληρώνει με την κάθε διάλεξη που θα του δίνω (13 περίπου το κάθε μαθημα στο εξάμηνο). Δεν ξέρω όμως πόσα χρήματα να ζητήσω.  :-\
Πιστεύετε ότι 15 ευρώ η διάλεξη είναι καλά;

για τι όγκο δουλειάς μιλάμε;; μου φαίνονται πάρα πολύ λίγα τα 15 ανά διαλεξη
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2012, 06:42:38 μμ από bania »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:55:48 »

Αποσυνδεδεμένος maroulaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2423 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 06:07:55 μμ »
Κοίτα, θα πρέπει να συνδυάσω πιο παλιές σημειώσεις συν το βιβλίο και να βγάλω ...καινούριες σημειώσεις! Δεν  είναι και λίγη δουλειά!!
απλά 30 ευρώ πχ (3 ώρες * 10 ευρώ) μου φαίνονται πολλά....

Αποσυνδεδεμένος constansn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2424 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 06:19:39 μμ »
Έχω μια απορία, αλλά δεν ξέρω σε ποιό θέμα να την εντάξω! χαχα...
Λοιπόν, θα κάνω μάθημα σε έναν φοιτητή, για κάποια μαθήματα της σχολής του. Το θέμα είναι ότι σε κάποια από τα μαθήματα, θα του ετοιμάζω εγώ το πακέτο σημειώσεων κάθε διάλεξης(σύμφωνα με σημειώσεις από άλλες χρονιές και το βιβλίο) και αυτός απλά θα διαβάζει αυτό, χωρίς να παρακολουθεί. Θα με πληρώνει με την κάθε διάλεξη που θα του δίνω (13 περίπου το κάθε μαθημα στο εξάμηνο). Δεν ξέρω όμως πόσα χρήματα να ζητήσω.  :-\
Πιστεύετε ότι 15 ευρώ η διάλεξη είναι καλά;

Αυτό πάλι πρώτη φορά το ακούω. Αν το είχα σκεφτεί αυτό θα ήμουν πλούσια από φοιτήτρια. Παρακολουθούσα σχεδόν όλα τα μαθήματα και έδινα τις σημειώσεις μου στη μισή σχολή. χριστέ μου μετά τις έτοιμες εργασίεα αυτό, αφού δεν έχουν σκοπό να προσπαθήσουν τι το θέλουν το πανεπιστήμιο;

Αποσυνδεδεμένος maroulaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2425 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 06:22:52 μμ »
Κοίτα, μαθήματα σε φοιτητές γίνονται χρόνια και το να ετοιμάσω πακέτο σημειώσεων για φοιτητή με τον ίδιο τρόπο το έχω ξανακάνει... απλά τότε, επειδή του έκανα και κανονικά μάθημα με τις σημειώσεις αυτές, δεν του τις χρέωνα, απλά χρέωνα κανονικά με τη διδακτική ώρα!! Τώρα που είναι μόνο η προετοιμασία είναι το θέμα... πφφ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:55:48 »

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2426 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 06:39:23 μμ »
Έχω μια απορία, αλλά δεν ξέρω σε ποιό θέμα να την εντάξω! χαχα...
Λοιπόν, θα κάνω μάθημα σε έναν φοιτητή, για κάποια μαθήματα της σχολής του. Το θέμα είναι ότι σε κάποια από τα μαθήματα, θα του ετοιμάζω εγώ το πακέτο σημειώσεων κάθε διάλεξης(σύμφωνα με σημειώσεις από άλλες χρονιές και το βιβλίο) και αυτός απλά θα διαβάζει αυτό, χωρίς να παρακολουθεί. Θα με πληρώνει με την κάθε διάλεξη που θα του δίνω (13 περίπου το κάθε μαθημα στο εξάμηνο). Δεν ξέρω όμως πόσα χρήματα να ζητήσω.  :-\
Πιστεύετε ότι 15 ευρώ η διάλεξη είναι καλά;

Αυτό πάλι πρώτη φορά το ακούω. Αν το είχα σκεφτεί αυτό θα ήμουν πλούσια από φοιτήτρια. Παρακολουθούσα σχεδόν όλα τα μαθήματα και έδινα τις σημειώσεις μου στη μισή σχολή. χριστέ μου μετά τις έτοιμες εργασίεα αυτό, αφού δεν έχουν σκοπό να προσπαθήσουν τι το θέλουν το πανεπιστήμιο;

constansn με πρόλαβες!! το ίδιο σκέφτηκα κ εγώ...

maroulaaa σου το ζήτησαν ή το πρότεινες; Για τι σχολή μιλάμε; Ο φοιτητής μένει αλλού; Και τα 30 λίγα είναι για τη δουλειά που φαντάζομαι ότι θα πρέπει να κάνεις. Έχεις υπολογίσει πόση ώρα θα εργαστείς για κάθε διάλεξη; Καταλαβαίνω την ανάγκη που έχει ο καθένας μας αυτό τον καιρό... αλλά έχω την αίσθηση ότι μόνοι μας βγάζουμε τα μάτια μας. Εμείς οι ίδιοι απαξιώνουμε τον κόπο και τη δουλειά μας.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2012, 06:57:07 μμ από bania »

Αποσυνδεδεμένος maroulaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2427 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 07:12:26 μμ »
Αλλού είναι, θα έρχεται μόνο πριν τις εξεταστικές. Μου το ζήτησαν και σκέφτομαι να δεχτώ, απλά με προβληματίζει η τιμή όπως είπα. Για την κάθε διάλεξη υπολογίζω ότι θα θέλω σίγουρα ένα 3ωρο ...

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2428 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 08:03:28 μμ »
maroulaaa για πόσα μαθήματα θα του ετοιμάζεις σημειώσεις; Τι ειδικότητα είσαι;

Αποσυνδεδεμένος maroulaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2429 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 08:20:41 μμ »
Για όλα τα μαθήματα του εξαμήνου (7 το κάθε εξάμηνο). Φιλόλογος είμαι και το παιδί είναι ΦΠΨ.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2430 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 09:24:52 μμ »
Μα βρε παιδιά ειδικά για φοιτητή 10 € την ώρα είναι πολύ λίγα! Ο φόρτος εργασίας είναι μεγάλος, μην το ξεχνάμε!

Αποσυνδεδεμένος maroulaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2431 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 11:51:23 μμ »
Λίγα, δε λέω, αλλά η κρίση μεγάλη :(

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2432 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 12:14:06 πμ »
Για όλα τα μαθήματα του εξαμήνου (7 το κάθε εξάμηνο). Φιλόλογος είμαι και το παιδί είναι ΦΠΨ.
Συγνωμη που ρωταω αλλα πως γινεται να κανεις μαθημα σε φοιτητη τις διαλεξεις οπως ειπες σε ολα τα μαθηματα;  Εννοω πως μπορεις να ξερεις τις εκαστοτε σημειωσεις του καθηγητη αφου, απο ο,τι καταλαβα, ο μαθητης σου δεν παταει στο μαθημα ποτε?Επειδη ειμαι και εγω αποφοιτος ΦΠΨ θυμαμαι οτι αν εξαιρεσουμε καποια μαθηματα π.χ. καποιες ψυχολογιες και παιδαγωγικα που δεν αλλαζαν ευκολα υλη και βιβλια μεσα στα 4 χρονια, καποια αλλα, οπως ολα τα αρχαια μας, αλλαζαν καθε χρονο, δλδ ενω ειχαν το ιδιο κωδικο με τους ιδιους καθηγητες αλλαζαν την υλη (απο Σοφοκλη πηγαιναν Αισχυλο π.χ.) και τις σημειωσεις εννοειται μεσα στο μαθημα που ειτε εδιναν ειτε κρατουσαμε εμεις. Εκτος αν αλλαξαν τα πραγματα γιατι εχουν περασει και καποια χρονακια απο την αποφοιτηση μου.. :P :P  Παντως σε καμια περιπτωση κατω απο 30 μην ζητησεις.. Θα σου ελεγα σιγουρα παραπανω καθως μιλαμε για τρελλη δουλεια απο μερους σου..

Να συμπληρωσω και κατι αλλο: αν ο φοιτητης βεβαια δεν πατουσε στο μαθημα γιατι δουλευε για να τα ωγαλει περα με νοικια κτλπ τοτε οκ δεν νομιζω οτι θα τα εχει το παιδι να τα δωσει.. αλλα αν ξενυχτουσε στα μπαρακια..."χτυπα αφοβα"  :P :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2012, 12:19:18 πμ από F. »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2433 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 10:59:32 πμ »
Κρίση, κρίση αλλά κάθε φοιτητής δίνει τόσα λεφτά για τη διασκέδασή του! Οι τιμές στα ποτά δεν έχουν πέσει! Γιατί να μην τα δώσει για την πανεπιστημιακή του μόρφωση;

Αποσυνδεδεμένος maroulaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2434 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 11:19:36 πμ »
Η ύλη αλλάζει σε κάποια μαθήματα, αλλά είναι εύκολα να τη μάθω και να προσαρμόσω τις σημειώσεις.. ο φοιτητής δεν θα έρθει καν στην πόλη, δεν θα νοικιάσει, λόγω των εξόδων συν ότι δουλεύει... θα πω 30 και βλέπουμε! χαχα... ευχαριστώ! :)

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2435 στις: Οκτώβριος 06, 2012, 11:22:53 πμ »
Η ύλη αλλάζει σε κάποια μαθήματα, αλλά είναι εύκολα να τη μάθω και να προσαρμόσω τις σημειώσεις.. ο φοιτητής δεν θα έρθει καν στην πόλη, δεν θα νοικιάσει, λόγω των εξόδων συν ότι δουλεύει... θα πω 30 και βλέπουμε! χαχα... ευχαριστώ! :)

Αν δεν έρθει επειδή δουλεύει και είναι μικρης ηλικίας μου φαίνονται πολλά τα 30 ευρώ/ ώρα. Ή μήπως εννοείς το τρίωρο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 649
Σύνολο: 664

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.