*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14  (Αναγνώστηκε 692220 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vivi06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #98 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:03:50 μμ »
ρε Ματινακι εξηγησε μου κατι...τι δουλεια εχεις εσυ εδω μεσα? αφου δε σ'αρεσει το επαγγελμα, αντε κοπελα μου στο DEI να σπουδασεις τη νομικουλα σου και να γινεις πλουσια, γιατι οπως καταλαβα ολος ο νομικος κοσμος εσενα περιμενει να σου χαρισει τα ωραια του λεφτακια. κι ασε μας εμας στην κοσμαρα μας να κανουμε και τον Καραγκιοζη και το Χατζηαβατη η το Νιονιο για τον υπουργο. πηγαινε να κανεις το γιατρο, το δικηγορο η και τον κλητηρα αν θελεις, αλλα μακρια απο την εκπαιδευση, γιατι κατι ατομα με την ιδια αντιληψη με σενα, ο,τι φαμε, ο,τι πιουμε κι ο,τι αρπαξει ο κ@λ@ς μας δλδ, τα εχουν ισοπεδωσει ολα σ'αυτη τη χωρα. και ειλικρινα οταν η εκπαιδευση χανει ατομα σαν και σενα, ουσιαστικα κερδιζει.
τοσα μηνυματα κι ολα μεσα στην κλαψα και τη γκρινια, λες και σε τραβανε απο τα μαλλια να κανεις αιτηση για να δουλεψεις. δε θελεις, δεν κανεις...πολυ απλα τα πραγματα. σταματα ομως να μας πρηζεις για τα δεινα του επαγγελματος, τα οποια τα ξερουμε πολυ καλυτερα απο σενα, οπως επισης ξερουμε και τα καλα του, πραγμα για το οποιο δεν εχεις καμια απολυτως ιδεα οπως φαινεται απο τα μηνυματα σου, με τα οποια οχι μονο μας προσβαλεις μ'αυτα που γραφεις αλλα επισης, για να το πω και κοσμια, τα καρπουζια προτιμαμε να τα βλεπουμε στα μαναβικα κι οχι πανω μας.

+++++++++++++++
Γιατί να ασχολείσαι (και να προσβάλλεις, ακόμα χειρότερο) ένα επάγγελμα που ουδέποτε αγάπησες, δεν έχεις ασχοληθεί ούτε μια μέρα με αυτό (πέρα από την γκρίνια ότι δεν έχεις μαθητές) κ να απαξιείς κ να προσβάλλεις τους συναδέλφους που παραθέτουν πολιτισμένα την αγωνία τους μέσα στο φόρουμ... Πήγαινε στο dei να γίνεις ο νέος Κούγιας κ άσε τους συναδέλφους που έχουν γνώση κ άποψη πάνω στο επάγγελμά τους να μοιραστούν κόσμια τις απόψεις τους...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:17:18 »

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #99 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:18:48 μμ »
τι κανετε συναδελφοι??ολοι καλα??παλι στις επαλξεις...!!!κανατε αιτηση???βαλαμε κανενα κουτακι...η  φειδωλοι στις περιοχες???
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #100 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:28:53 μμ »
να λεμε κ του στραβου το δικιο η ματινα τα περισσοτερα τα λεει σωστα...εφοσον ολοι ειστε αποφοιτοι αγγλικης φιλολογιας θα γνωριζετε οτι η σχολη ειναι πολυ δυσκολη , χωρια που για να εχεις προοπτικη στο χωρο το μεταπτυχιακο ειναι βασικο...Λοιπον μετα απο τοση προσπαθεια αν βρισκεις συνεχεια πορτες κλειστες πως μπορεις να αγαπησεις το επαγγελμα;;Πως μπορεις να εχεις αποψη οταν δεν εχεις μπει σε ταξη να διδαξεις;ακομα κ σε φροντιστηριο αν δεν εχεις γνωστο, θειο, βουλευτη (!) δε σε προτιμουν..
Αρκετες φορες διαβαζω εδω μεσα ατομα να κλαιγονται επειδη δεν τους πηραν αναπληρωτες ΚΑΙ για εκτη χρονια!Δηλαδη ελεος, σκεφτειτε οτι καποιοι αλλοι οι γεννημενοι του '85 και μετα δε θα εχουν την ευκαιρια ουτε καν να μπουνε σε σχολικη ταξη ουτε μια φορα!Ουτε καν ΑΣΕΠ δεν εχουμε δωσει εμεις ωστε να δουμε αν αξιζουμε!
Ενα αλλο θεμα που επισης διαβαζω συχνα ειναι η πολη τοποθετησης ...Μια συναδελφος περυσι ελεγε οτι την εστειλαν Δωδεκανησα κι οτι εχει οικογενεια και θα αρνηθει τη θεση...Κουκλα μου γλυκια ηξερες οτι εχεις οικογενεια κ οτι δε θα μπορουσες να πας οποτε γιατι δηλωσες Δωδεκανησα!;;!
Προσωπικα δε βλεπω μελλον για τους αγγλικους φιλολογους της νεας γενιας κ καμια αναγνωριση των προσπαθειων τους, λυπαμαι πολυ γι' αυτο...αγαπω την αγγλικη φιλολογια κ την τελειωσα με πολυ κοπο, κλαμα κ ζορια...Εχω προυπηρεσια σε ΔΙΕΚ αλλα κανενας δεν την αναγνωριζει...προτεινω σε ολους μας που δεν εχουμε καμια τυχη να βρουμε κι αλλες εναλλακτικες πιο πρακτικων επαγγελματων ..εγω το κανω ηδη , σπουδαζω προσχολικη αγωγη κι εκει τα πραγματα ειναι πολυ πιο αξιοπρεπη.Καλη τυχη σε ολους με τις αιτησεις..φετος δε θα κανω αιτηση αφου δεν υπαρχει λογος...μεχρι τα 50 μου που ισως με στειλουν πρωτη φορα κι εμενα αναπληρωτρια θα χω βρει δουλεια πανω στο αλλο μου αντικειμενο.

Αποσυνδεδεμένος Jen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #101 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:45:53 μμ »
συναδελφοι συγνωμη, δεν προλαβαινω να διαβασω τα προηγουμενα. εχω μια ερωτηση. αιτηση δινουν εκει; μου τελειωσε το μελανι κ δεν μπορω να εκτυπωσω κ θελω αυριο πρωι να ξεμπερδευω. επισης β βαθμια δυτικης θεσ/νικης πηγε κανεις σημερα; πως ειναι τα πραγματα; θα αναγκαστω να παρω μαζι μου το μωρο, ελπιζω να μην αργησω πολυ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:17:18 »

Αποσυνδεδεμένος maria28

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #102 στις: Αύγουστος 19, 2013, 11:51:31 μμ »
συναδελφοι συγνωμη, δεν προλαβαινω να διαβασω τα προηγουμενα. εχω μια ερωτηση. αιτηση δινουν εκει; μου τελειωσε το μελανι κ δεν μπορω να εκτυπωσω κ θελω αυριο πρωι να ξεμπερδευω. επισης β βαθμια δυτικης θεσ/νικης πηγε κανεις σημερα; πως ειναι τα πραγματα; θα αναγκαστω να παρω μαζι μου το μωρο, ελπιζω να μην αργησω πολυ.


ναι,έχουν εκτυπωμένες αιτήσεις( δευτεροβάθμια Χαλκιδικής)

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #103 στις: Αύγουστος 20, 2013, 12:08:05 πμ »
Τα προβλήματα στην εκπαίδευση είναι γνωστά. Υπάρχουν όμως και κάποιες κατηγορίες ανθρώπων που τα προκαλούν ή τα επιδεινώνουν.
Ο δικός μας κλάδος δεν έχει περισσότερα ή λιγότερα θέματα από άλλους κλάδους. Για όσους επέλεξαν τη αγγλική φιλολογία η επιλογή ήταν εύλογη. Πριν από 10-15 χρόνια ήταν εξαιρετική επιλογή. Για όσους επέλεξαν παιδαγωγικό τα τελευταία 10 χρόνια επίσης ήταν εξαιρετική επιλογη. Να σας θυμίσω τους αριθμούς των διορισμών γύρω στο 2004-2005?
Με άλλα λόγια δεν μας φταίει τίποτα το επάγγελμα ή όπως αλλιώς μπορεί να ονομάσει κανείς αυτό που κάνουμε. Ζούμε σε ιδιαίτερα ατυχείς συγκυρίες που έχουν αφήσει ελάχιστους επαγγελματικούς κλάδους ανεπηρέαστους.
Δηλαδή ο κάθε συνταξιούχος που βλέπει την συνταξη του να χάνεται θα τα βάλει με τη δουλειά που έκανε πριν 50 χρόνια?
Θυμώνω με την εποχή, με την κάθε μικρή λεπτομέρεια που έχει οδηγήσει εμένα και το σύζυγο μου στην ανεργία αλλά ΟΧΙ με τη δουλεια που λατρεύω να κάνω. Όταν μπαίνω στην τάξη όλα κλειδώνονται απέξω και έχω να κάνω με ψυχές. Είτε είμαι σε δημοτικό και με φωνάξει "μαμα" εκ παραδρομής το μικρούλι που θα πιάσω από το χέρι για να γράψει ένα γράμμα, είτε είμαι σε ΕΠΑΛ και τρέξω να βρω τον μαθητή που έφυγε φωνάζοντας ότι θέλει να πεθάνει, είτε ολοκληρώσω ένα πρότζεκτ με 16χρονους που κατάφερα να τους τραβήξω την προσοχη. Και φυσικά το μάθημά μου έιναι πάντα η ώρα του παιδιού γιατι ο,τι γίνεται, γίνεται για χάρη των παιδιών, με συμμετοχή των παιδιών και έχοντας πάντα υπόψη τα παιδια.
Για αυτούς τους λόγους προσβάλλομαι όταν κάποιος όποιος με κατηγορεί ότι το μόνο που σκέφτηκα ποτέ ήταν η αποκατάσταση μου (Πότε ήταν τόσο κερδοφόρο το επάγγελμα του εκπαιδευτικού και δεν το θυμάμαι?). Ίσως επειδή είμαι αυτός ...που περιγράφηκε παρά πάνω και συνεχίζω να αγαπάω μια δουλειά που δεν με υποστηρίζει.
Είχα αδιάφορους καθηγητές, στριφνούς καθηγητές και ΥΠΕΡΟΧΟΥΣ καθηγητές που συναντώ στο δρόμο και χαιρετώ και βλέπω στα μάτια τους ότι έτσι παίρνουν την ανταμοιβή τους. Τα χρόνια που δουλεύω έχω επίσης γνωρίσει θαυμάσιους ανθρώπους, φίλους και καθηγητές που με έχουν εμπνεύσει με τη δουλειά τους. Προσβάλλομαι και για λογαριασμό τους.
Άσχετο, αλλά έχω γνωρίσει και γιατρούς που κάνουν το απόλυτο λειτούργημα χωρίς να περιμένουν καμια ανταμοιβή.

Τελικά, έχουμε φτάσει όπου έχουμε φτάσει επειδή στα δύσκολα ο καθένας νοιάζεται πρωτίστως για τον εαυτό του.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2013, 12:09:36 πμ από aghathi »

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #104 στις: Αύγουστος 20, 2013, 12:15:22 πμ »
Διαβάζω πολύ ώρα το θέμα και προσπαθώ να αντισταθώ να απαντήσω μα δεν μπορώ τελικά. Οι κλάψες για σχολές, κακούς συναδέλφους στο σχολείο, βυσματίες κάθε είδους, κλπ, κλπ. δε με αγγίζουν. Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι την εκπαίδευση την αγαπάς για τα παιδιά που έχεις απέναντί σου: καλούς μα και κακούς μαθητές, φτωχούς και πλούσιους, στον Κολωνό ή στην Εκάλη, σε σχολείο ή σε φροντιστήριο, σε τμήμα ή σε ιδιαίτερο, έξυπνους και λιγότερο χαρισματικούς, ευγενικούς και αγενείς, 'Ελληνες και αλλοδαπούς, μικρούς και μεγαλύτερους..... Κάθε περίπτωση είναι μοναδική και μαγική συνάμα. Κι εκεί που χάνεις το κουράγιο σου επειδή ένας διευθυντής είναι τουλάχιστον ανεπαρκής, ή ένας συνάδελφος σου πάει κόντρα ή ο ιδιοκτήτης του φροντιστηρίου καθυστερεί να σε πληρώσει ή έχεις μόνο ένα ιδιαίτερο για τη χρονιά που έρχεται..... μπαίνεις στην τάξη ή στο δωμάτιο του μαθητή σου και μπαίνεις σε ένα κόσμο διαφορετικό όπου όλα τα υπόλοιπα απλά δεν υπάρχουν και η διαδικασία της μάθησης ξεκινά και είναι πάντοτε αμφίδρομη! Δίνεις μέρος από τις γνώσεις σου και κάτι παίρνεις πίσω... ζωντάνια, αγάπη, εμπιστοσύνη (κατά τη γνώμη μου το συγκλονιστικότερο συναίσθημα που μπορεί να σου δείξει ένα παιδί).... Και φεύγεις ελαφρύτερος σα πούπουλο, άλλη μια ώρα κερδισμένη. Φυσικά υπάρχουν και δύσκολες μέρες. Στιγμές που θέλεις να τα παρατήσεις, που αναρωτιέσαι αν αξίζει να τα περνάς όλα αυτά για τόσα λίγα. Θέλω να θυμήσω όμως σε όλους μας ότι η εκπαίδευση δε μετριέται μόνο σε ευρώ αλλά και σε εκείνες τις μαγικές στιγμές που μοιραζόμαστε με τους μαθητές μας. Η επαφή με τα παιδιά μας κρατάει σε εγρήγορση μας κάνει νεότερους, πιο σοφούς... (ή τουλάχιστον θα'πρεπε). 'Οποιος ασχολείται με την εκπαίδευση πρέπει να απολαμβάνει αυτό που κάνει. Να το απολαμβάνει και να το νοσταλγεί. Και μιλώ καθαρά για την επαφή με τα παιδιά. Δε μιλώ για γονείς, συναδέλφους, διευθυντές, υπουργούς και τους λοιπούς εμπλεκόμενους.
Και στο θέμα μας. Πήγα 16 Αυγούστου στις 11.00 στην Α Αθήνας και τελείωσα σε 30-40 λεπτά. Για τη διεύθυνση και την ώρα που πήγα χρόνος ρεκόρ. Εξυπηρετικοί και ευγενέστατοι (εκτός μιας κοπελιάς στο τμήμα των αναπληρωτών, νεύρα-νεύρα πολλά νεύρα!!!!)
ΥΓ aghathi είχα ήδη γράψει το μήνυμά μου όταν διάβασα το δικό σου και είσαι ακριβώς μέσα στο μυαλό μου (και την καρδιά μου)  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2013, 12:18:57 πμ από daffodils »
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #105 στις: Αύγουστος 20, 2013, 12:26:24 πμ »
daffodils ουσιαστικά γράψαμε το ίδιο πράγμα!!  :)

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #106 στις: Αύγουστος 20, 2013, 12:45:40 πμ »
Αρκετες φορες διαβαζω εδω μεσα ατομα να κλαιγονται επειδη δεν τους πηραν αναπληρωτες ΚΑΙ για εκτη χρονια!Δηλαδη ελεος, σκεφτειτε οτι καποιοι αλλοι οι γεννημενοι του '85 και μετα δε θα εχουν την ευκαιρια ουτε καν να μπουνε σε σχολικη ταξη ουτε μια φορα!Ουτε καν ΑΣΕΠ δεν εχουμε δωσει εμεις ωστε να δουμε αν αξιζουμε!

Δε διαφωνώ στο ότι οι νέοι συνάδελφοι αδικείστε από την όλη κατάσταση, όμως, να έχετε υπόψην σας ότι κάποιοι πέρασαν τα πάνδεινα για να βρίσκονται τόσο ψηλά τόσο στον πίνακα αναπληρωτών, όσο και στον πίνακα διορισμών. Δεν "φύτρωσαν" ξαφνικά εκεί, ούτε είχαν μπάρμπα στην Κορώνη. Πέρασαν στον ΑΣΕΠ μια, και δυο, και τρεις, και τέσσερις φορές και μετακόμισαν τόσες φορές, που πια έχουν χάσει το λογαριασμό. Και κάποιοι απ' αυτούς έπρεπε να έχουν διοριστεί από το 2010 (κάτι που μόνο οι ίδιοι μάλλον θυμούνται πια), έτσι ώστε να έχει ανοίξει ο δρόμος για εσάς, τους νεότερους στην εκπαίδευση.

Ειλικρινά, δεν μπορώ να ξεχωρίσω ποιοι αδικούνται περισσότερο (οι νέοι, οι παλιοί, ή ακόμη κι αυτοί που βρίσκονται στη μέση των πινάκων, που κι αυτοί έχουν εγκλωβιστεί), αλλά, έτσι κι αλλιώς, μια τέτοια κουβέντα δεν οδηγεί πουθενά. Αδικούνται όλοι, και μάλιστα πολύ. 

Ενα αλλο θεμα που επισης διαβαζω συχνα ειναι η πολη τοποθετησης ...Μια συναδελφος περυσι ελεγε οτι την εστειλαν Δωδεκανησα κι οτι εχει οικογενεια και θα αρνηθει τη θεση...Κουκλα μου γλυκια ηξερες οτι εχεις οικογενεια κ οτι δε θα μπορουσες να πας οποτε γιατι δηλωσες Δωδεκανησα!;;!

Ως παλαιότερη, και παθούσα, να σε ενημερώσω ότι το πού θα βρεθεί κάποιοιος εξαρτάται από πάρα πολλούς παράγοντες, που έχουν αναλυθεί διεξοδικώς σε διάφορα σημεία στο φόρουμ. Μια απλή αναζήτηση αρκεί.

Υ.Γ. Επί της ουσίας, και χωρίς να αναφέρομαι συγκεκριμένα στο μέλος IFIGENEIA_THESS τα σχόλια της οποίας παρέθεσα παραπάνω, καλόν θα είναι οι νέοι συνάδελφοι, πριν αρχίσουν να κρίνουν γενικώς και αορίστως, να φροντίσουν να ενημερωθούν λεπτομερώς για το τι συμβαίνει πραγματικά στο χώρο της εκπαίδευσης - από την αίτηση των αναπληρωτών και τον τρόπο πρόσληψής τους, μέχρι τις αποσπάσεις/μεταθέσεις/μετατάξεις των μονίμων, ως χίλια άλλα πράγματα που μας αφορούν - ξανά, το φόρουμ αυτό δίνει απαντήσεις στις απορίες των εκπαιδευτικών, νέων και παλιών. Κι αυτό γιατί, όπως λέμε και στους μαθητές μας, τις περισσότερες φορές, αν όχι όλες, η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.

edit: Και φυσικά να συμφωνήσω με τις συναδέλφους daffodils και aghathi (btw Αγαθή ή Αγκάθι;;; το είχα απορία εδώ και καιρό!), τα σχόλια των οποίων διάβασα αφού έστειλα το δικό μου! ;D 
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2013, 12:57:59 πμ από solil »

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #107 στις: Αύγουστος 20, 2013, 01:33:19 πμ »
Αληθεύει ότι πλέον δε θα μετράει τόσο η προϋπηρεσία, όσο η ηλικία, το έτος κτήσης του πτυχίου, αλλά πρωτίστως η διάρκεια φοίτησης και ο βαθμός; Δηλαδή, θα κοιτάζουν ποιοι αποφοίτησαν στην ώρα τους, έστω νωρίτερα, και πέτυχαν τον καλύτερο δυνατό βαθμό. Κι όλα τα άλλα έπονται.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #108 στις: Αύγουστος 20, 2013, 01:43:33 πμ »
Αγαθή ή Αγκάθι;;; το είχα απορία εδώ και καιρό!)
[/quote

αγκάθι  :)

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #109 στις: Αύγουστος 20, 2013, 01:50:10 πμ »
Αληθεύει ότι πλέον δε θα μετράει τόσο η προϋπηρεσία, όσο η ηλικία, το έτος κτήσης του πτυχίου, αλλά πρωτίστως η διάρκεια φοίτησης και ο βαθμός; Δηλαδή, θα κοιτάζουν ποιοι αποφοίτησαν στην ώρα τους, έστω νωρίτερα, και πέτυχαν τον καλύτερο δυνατό βαθμό. Κι όλα τα άλλα έπονται.

Σοβαρά τώρα, ειλικρινά πιστεύεις ότι υπάρχει περίπτωση να ελεγχθούν τα αρχεία όλων των πανεπιστημίων της χώρας (και του εξωτερικού), όλων των ετών (από το 2000 έστω και μετά), για να δουν ποιος αποφοίτησε στα 4 χρόνια και ποιος στα 5, ώστε να κριθεί πρόσληψη/διορισμός/μετάταξη/διαθεσιμότητα/οτιδήποτε-τελος-πάντων; Αν είναι δυνατόν! Εκτός βέβαια κι αν εννοείς κάτι άλλο που αδυνατώ να καταλάβω!

αγκάθι  :)

Ωραίο!   :)

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #110 στις: Αύγουστος 20, 2013, 08:57:58 πμ »
Αληθεύει ότι πλέον δε θα μετράει τόσο η προϋπηρεσία, όσο η ηλικία, το έτος κτήσης του πτυχίου, αλλά πρωτίστως η διάρκεια φοίτησης και ο βαθμός; Δηλαδή, θα κοιτάζουν ποιοι αποφοίτησαν στην ώρα τους, έστω νωρίτερα, και πέτυχαν τον καλύτερο δυνατό βαθμό. Κι όλα τα άλλα έπονται.

ναι αληθευει...οπως επισης κ ποσες αποδειξεις απο καφε εχεις μαζεψει απο τη Μελενικου...

υγ.soliiiiiiiiiil  ;) ;) ;) ;) ;)
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #111 στις: Αύγουστος 20, 2013, 11:24:25 πμ »
γνωριζω κοπελα που στα 27 της ηταν ηδη 2 φορες αναπληρωτρια σε διπλανο νομο...κ τοτε δεν ειχε το μεταπτυχιακο της, μετα το εκανε...ουτε ειχε την προυπηρεσια σε σχολειο πρωτοβαθμιας ή δευτεροβαθμιας...αηδια απλα...κανενας σεβασμος σε "συναδελφους" που δε σεβονται οι ιδιοι τον εαυτο τους αλλα σερνονται εξω απο τα πολιτικα γραφεια...
μη μιλησω για αποσπασμενο εκπαιδευτικο 5 ολοκληρα χρονια στο ιδιο μερος εχοντας μονο ενα τυπικο προσον -το πτυχιο- κ καθολου μα καθολου διδακτικη εμπειρια σε ταξη...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 568
Σύνολο: 577

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.