*

Αποστολέας Θέμα: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 135235 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:37:40 μμ »
bitch, ευχαριστούμε για την ενημέρωση. συνάδελφοι, μαζευτήκαμε εδώ όλοι της ανατολικής αττικής! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:50:41 »

Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:48:19 μμ »
Στην Ανατολικη που οπως ειδα βρεθηκαμε κ αρκετοι απο εδω αλλα κ για να προβληματιστουμε αρκετοι κοιταξτε τι εβγαλε:

http://dipe-anatol.att.sch.gr/index.php/2011-10-13-15-35-20/1667--061116-

ειναι και τα λειτουργικα κενα ΕΑΕΠ για οσους ηταν στην διαθεση.

Κ ερωτω: τι θα μεινει για εμας? θα γινει αυτο που φοβομασταν θα μεινουμε εμεις στη διαθεση μετα??
κ επιπλεον που ειναι οι οργανικες θεσεις????

Αν κατάλαβα καλά αυτά είναι κενά που τώρα ξαφνικά δημιουργήθηκαν ενώ δεν δόθηκαν για μεταθέσεις.

Η διαδικασία μπάζει από παντού και το μόνο που μπορεί να γίνει είναι η άμεση απόσυρση των μετατάξεων.
Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 30, 2013, 06:58:39 μμ »
Στην Ανατολικη που οπως ειδα βρεθηκαμε κ αρκετοι απο εδω αλλα κ για να προβληματιστουμε αρκετοι κοιταξτε τι εβγαλε:

http://dipe-anatol.att.sch.gr/index.php/2011-10-13-15-35-20/1667--061116-

ειναι και τα λειτουργικα κενα ΕΑΕΠ για οσους ηταν στην διαθεση.

Κ ερωτω: τι θα μεινει για εμας? θα γινει αυτο που φοβομασταν θα μεινουμε εμεις στη διαθεση μετα??
κ επιπλεον που ειναι οι οργανικες θεσεις????

Αν κατάλαβα καλά αυτά είναι κενά που τώρα ξαφνικά δημιουργήθηκαν ενώ δεν δόθηκαν για μεταθέσεις.

Η διαδικασία μπάζει από παντού και το μόνο που μπορεί να γίνει είναι η άμεση απόσυρση των μετατάξεων.

εδώ τις εχει υπογραψει κιολας κ μονο το φεκ μενει. Λες να κανει πισω σε το θεμα των μεταταξεων... πολυ χλωμο το βλεπω... Αχ τι μας περιμενει ακομα...

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 30, 2013, 07:42:05 μμ »
Στην Ανατολικη που οπως ειδα βρεθηκαμε κ αρκετοι απο εδω αλλα κ για να προβληματιστουμε αρκετοι κοιταξτε τι εβγαλε:

http://dipe-anatol.att.sch.gr/index.php/2011-10-13-15-35-20/1667--061116-

ειναι και τα λειτουργικα κενα ΕΑΕΠ για οσους ηταν στην διαθεση.

Κ ερωτω: τι θα μεινει για εμας? θα γινει αυτο που φοβομασταν θα μεινουμε εμεις στη διαθεση μετα??
κ επιπλεον που ειναι οι οργανικες θεσεις????

Αν κατάλαβα καλά αυτά είναι κενά που τώρα ξαφνικά δημιουργήθηκαν ενώ δεν δόθηκαν για μεταθέσεις.

Η διαδικασία μπάζει από παντού και το μόνο που μπορεί να γίνει είναι η άμεση απόσυρση των μετατάξεων.

εδώ τις εχει υπογραψει κιολας κ μονο το φεκ μενει. Λες να κανει πισω σε το θεμα των μεταταξεων... πολυ χλωμο το βλεπω... Αχ τι μας περιμενει ακομα...
Να κανει πισω με ποιο τροπο;Να παρει πισω τις μεταταξεις και να πει....συγνωμη ξαναγυρνατε στο ΠΥΣΔΕ σας;Λετε να το δουμε και αυτο;Ουτε να το σκεφτω δεν θελω.....
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:50:41 »

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 30, 2013, 10:15:35 μμ »
Αυτό που βγήκε για διευκόλυνση μας αφορά;
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 30, 2013, 10:44:40 μμ »
Ξαναπήρα τηλέφωνο στη Δευτεροβάθμια και μου είπαν ότι δεν έχει βγει κάτι... να έχω το νού μου στο ίντερνετ αν θα υπάρξει κάποια ανακοίνωση μέσα στο ΣΚ ή διαφορετικά να ξαναπάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα το πρωί...
συγνώμη αν πρέπει να πάω στο νησί πως θα βρεθώ εκει τη Δευτέρα κολυμπώντας??? (να κάνουμε και λίγο χιούμορ ;D )

Α, και σε σένα το είπαν αυτό με το τηλέφωνο την Δευτέρο πρωί; Κι εγώ που νόμιζα πώς μόνο η κοπέλα που μου μίλησε είχε τέτοιο χιούμορ... Μόνο που εγώ σκέφτηκα να την ρωτήσω αν έπρεπε να την πάρω από το προσωπικό μου ελικόπτερο, πετόντας κάπου ανάμεσα στα 2 άκρα της Ελλάδας...

Φαντάζομαι πως μας αφορά η διευκόλυνση... Bitch;

Διευκόλυνση για την μετακόμισή μας, θα δωθεί; (πλάκα κάνω, έτσι...)

Αποσυνδεδεμένος Emmortal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:39:32 μμ »
Ξαναπήρα τηλέφωνο στη Δευτεροβάθμια και μου είπαν ότι δεν έχει βγει κάτι... να έχω το νού μου στο ίντερνετ αν θα υπάρξει κάποια ανακοίνωση μέσα στο ΣΚ ή διαφορετικά να ξαναπάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα το πρωί...
συγνώμη αν πρέπει να πάω στο νησί πως θα βρεθώ εκει τη Δευτέρα κολυμπώντας??? (να κάνουμε και λίγο χιούμορ ;D )

Α, και σε σένα το είπαν αυτό με το τηλέφωνο την Δευτέρο πρωί; Κι εγώ που νόμιζα πώς μόνο η κοπέλα που μου μίλησε είχε τέτοιο χιούμορ... Μόνο που εγώ σκέφτηκα να την ρωτήσω αν έπρεπε να την πάρω από το προσωπικό μου ελικόπτερο, πετόντας κάπου ανάμεσα στα 2 άκρα της Ελλάδας...

Φαντάζομαι πως μας αφορά η διευκόλυνση... Bitch;

Διευκόλυνση για την μετακόμισή μας, θα δωθεί; (πλάκα κάνω, έτσι...)

Στο ΠΥΣΔΕ Μαγνησίας όπου ανήκω βγάλανε ανακοινωση να παρουσιαστούμε όλοι ανεξαρτήτως μετάταξης σε σχολεία της περιοχής... Δυστηχώς το νησί δεν το γλυτώνω τελικά, και θα πρεπει να ταξιδέψω αφού ολους απο τη διάθεση μας στέλνουν στη Σκιάθο....
Εκτός αν βγεί το ΦΕΚ μεσα στο ΣΚ και αλλάξει κάτι που δεν το βλέπω...

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:42:32 μμ »
Εδώ δίπλα διάβασα το εξής :

http://www.minedu.gov.gr/publications/docs2013/130830_Dieukolunsi_Ekpaideutikwn_DE_gia_parousia_sta_sxoleia_kata_tin_enarksi_tou_sxolikou_etous.doc

Όσοι εκπαιδευτικοί B/θμιας εκπαίδευσης όλων των κλάδων έχουν υποβάλει αίτηση απόσπασης α) ως κατά προτεραιότητα (σύζυγοι ενστόλων, δικαστικών, μελών ΔΕΠ και αιρετοί ΟΤΑ), β) ως ειδική κατηγορία (ασθένειες που εμπίπτουν στο αρθ.13 του ΠΔ50/96 και πολύτεκνοι), γ) με συνεξέταση, ή αίτηση μετάταξης έως 19 Ιουλίου 2013 σύμφωνα με τις διατάξεις του ν1824 ή έχουν μεταταχθεί σύμφωνα με τις διατάξεις του ν4057 και του ν4172 οφείλουν να παρουσιαστούν στην οργανική τους θέση ή στη θέση που θα αποσπαστούν αντί της 2-9-2013 στις 5-9-2013.

Αυτό αφορά και αυτούς που έχουν πάρει μετάταξη στην Α/θμια;

Όσοι έχουν μεταταγεί  πρέπει να το δουν αυτό. Πρέπει να παρουσιαστούν στις 5-9 και όχι στις 2-9. Το ΦΕΚ θα βγει ενδιάμεσα. Και μάλλον δε θα υπάρχει τροποποίηση στα ονόματα

Αυτό αφορά και τους μεταταγμένους στην Αθμια? Δεν είμαι σίγουρος.

Ο ν4172 είναι αυτός που αφορούσε τις μετατάχεις

Ε, λοιπόν, αν είναι, μας βλέπω να πηγαίνουμε στα παλιά μας σπίτια (όσοι κρατούσαμε και καλοκαίρι) και να ξεκινάμε μετακομίσεις... Αν πάλι την Δευτέρα μας πούν "επ, δεν καταλάβατε καλά, εσείς στην πρωτοβάθμια ανοίκετε τώρα, δεν σας αφορά", ε, σόρρυ αλλά θα είμαι μακριά...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:44:59 μμ »
@ilek05
φυσικά και σας αφορά

@emmortal
θες να μου πεις ότι στο ΠΥΣΔΕ Μαγνησιας θα αγνοήσουν έγγραφο που φέρει υπογραφή υπουργού; Δεν υπάρχει περίπτωση. Απλά όταν στο είπαν δεν είχαν ενημερωθεί για την εξέλιξη αυτή. Θα έλεγα να βρεις και να τηλεφωνήσεις οπωσδήποτε με τον δ/ντή Δ.Ε. Μαγνησίας εκθέτοντάς του τη νέα παράμετρο και αν δεν έχει λάβει γνώση - που δεν το νομιζω - να ανακοινωθεί σχετικά κάτι στο site της Διεύθυνσης.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:51:06 μμ »
Dank je Bitch :)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:54:06 μμ »
ik dank je, Ilek05!!!  έλα να συνηθίζουμε τα φλαμανδικά λέμεεεεε ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Emmortal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 31, 2013, 12:11:39 πμ »
@emmortal
θες να μου πεις ότι στο ΠΥΣΔΕ Μαγνησιας θα αγνοήσουν έγγραφο που φέρει υπογραφή υπουργού; Δεν υπάρχει περίπτωση. Απλά όταν στο είπαν δεν είχαν ενημερωθεί για την εξέλιξη αυτή. Θα έλεγα να βρεις και να τηλεφωνήσεις οπωσδήποτε με τον δ/ντή Δ.Ε. Μαγνησίας εκθέτοντάς του τη νέα παράμετρο και αν δεν έχει λάβει γνώση - που δεν το νομιζω - να ανακοινωθεί σχετικά κάτι στο site της Διεύθυνσης.

Ευχαριστώ @bitch θα το κάνω αύριο το πρωί....

Αποσυνδεδεμένος dahmeli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #54 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:44:14 πμ »
Bitch πηγαινεις Βελγιο?   ;D Εχω μεινει αρκετα χρονια εκει, Βρυξελλες και Leuven, αν θες any tip για μπυρες κτλ!

Wizard

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #55 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:45:29 πμ »
Παράθεση
....ή έχουν μεταταχθεί σύμφωνα με τις διατάξεις του ν4057 και του ν4172 οφείλουν να παρουσιαστούν στην οργανική τους θέση ή στη θέση που θα αποσπαστούν αντί της 2-9-2013 στις 5-9-2013

Δηλαδή, όσοι μετατάχτηκαν στην Α'θμια με το ν4172, δεν παρουσιάζονται στις 2/9 ούτε στη Β'θμια ούτε στη Α'θμια, αλλά παρουσιάζονται στις 5/9 στην Α'θμια;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 336
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 269
Σύνολο: 270

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.