*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1538415 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #924 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 10:21:21 μμ »

Bitch γνωριζεις ποσοι συναδ.με σοβαρα προβληματα υγειας δεν καταφεραν να παρουν φετος αποσπαση η δεν αντικατασταθηκαν ? Ξερεις ποσοι  στα νησια με ματια βουρκωμενα εβλεπαν συναδελφους να φευγουν βυσματικα για τα σπιτια τους? Και γιατι να υπαρχουν τοσα κενα στις πολεις π.χ.Αθηνα,τα οποια να καλυπτονται με αναπληρωτες?Αντι να ειναι καποιος μονιμος  που μπορει να παει στη Λαρισα σαβ/κο η Λαμια να ειναι απο εκει?για αυτη τη διαχειρηση προσωπικου το πληρωνουμε αυτο το απεραντο κτιριο  διπλα στο mall με το απειρο(αχρηστο) προσωπικο?

ΤΗΕΑ19 στο κομμάτι που παρέθεσες αναφερόμουν στις μεταθέσεις  και όχι στις αποσπάσεις !
Άποψή μου είναι πως αποκλειστικά και μόνο η οικογενειακή κατάσταση κάποιου δεν αρκεί για να δικαιολογήσει ή όχι την μετάθεσή του σε σύγκριση με τους υπόλοιπους. Υπάρχουν ας πούμε θέματα υγείας που μπορεί να έχει ο άγαμος που να ειναι σαφώς πιο επείγοντα από τα οικογενειακά του έγγαμου.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:23:32 »

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #925 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 10:23:17 μμ »
Fofaki, ευχαριστὠ για τις ευχές, πολυπαθούσα και εγώ, είδα το διορισμό και δεν το πίστευα, μακάρι να γίνει το ίδιο και με μια μετάθεση όσο πιο κοντά στο σπίτι μου και στον πολιτισμό, γιατί η απομόνωση δεν παλεύεται από όλες τις απόψεις. Να είσαι καλά και καλή τύχη και σε εσένα.
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 788
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #926 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 10:26:20 μμ »

Bitch γνωριζεις ποσοι συναδ.με σοβαρα προβληματα υγειας δεν καταφεραν να παρουν φετος αποσπαση η δεν αντικατασταθηκαν ? Ξερεις ποσοι  στα νησια με ματια βουρκωμενα εβλεπαν συναδελφους να φευγουν βυσματικα για τα σπιτια τους? Και γιατι να υπαρχουν τοσα κενα στις πολεις π.χ.Αθηνα,τα οποια να καλυπτονται με αναπληρωτες?Αντι να ειναι καποιος μονιμος  που μπορει να παει στη Λαρισα σαβ/κο η Λαμια να ειναι απο εκει?για αυτη τη διαχειρηση προσωπικου το πληρωνουμε αυτο το απεραντο κτιριο  διπλα στο mall με το απειρο(αχρηστο) προσωπικο?
συμφωνω κι γω με τα παραπάνω!θα προσθέσω τις /τους συζυγους ενστολων & δικαστικων που θεωρω αδικο να μην εντασσονται σ'αυτους κι εχοντες προβληματα υγειας με 67% αναπηρία
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #927 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 10:31:56 μμ »
παιδιά, δεν μιλάμε για αποσπάσεις ! Μιλαμε για μεταθέσεις ! Μπορεί σε κάποιο σημείο να γράψαμε για αποσπάσεις συζύγων ενστόλων αλλά κυρίως αναφερόμαστε στις μεταθέσεις. Και στις μεταθέσεις, οι με 67% αναπηρία ειναι ειδική κατηγορία, οι σύζυγοι ενστόλων ΔΕΝ είναι...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:23:32 »

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #928 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 10:45:01 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #929 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 10:47:49 μμ »
με λίγη καθυστέρηση λέω
δεν ηθελα να υπογραμμίσω πως οι γονεις εκπαιδευτικοί ή άλλες ομάδες έχουν  κατ΄ανάγκη προτεραιότητα
απλά ήθελα να σχολιαστεί το απαράδεκτο γεγονός οτι κάποιοι δεν προλαβαν να φύγουν
για τα σπίτια τους,πάει το πλοίο.....δεν είν αστείο;;
θα μπορούσαμε να γραψουμε και ποίημα
και όλο αυτό το παρτυ των προηγούμενων ετών γιατί ξεχνιέται;;;Στις ιδιες περιοχές τη μια χρονιά επαιρνε μετάθεση κανείς με λίγα μόρια και την επόμενη απαιτούνταν πάρα πολλά.Η κακή διαχείριση είναι η αιτία και η λήθη των παρελθόντων ετών
Βitch σε χαιρετώ

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #930 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 10:49:41 μμ »
ωω συγνώμη, παρεξήγησα τότε !!  :) :)  :-* :-*

και γω σε χαιρετώ καλή μου!! Έχεις δίκαιο σ αυτο που έγραψες :

Η κακή διαχείριση είναι η αιτία και η λήθη των παρελθόντων ετών. 
Τα είπες όλα !!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #931 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 11:09:32 μμ »
Fofaki, ευχαριστὠ για τις ευχές, πολυπαθούσα και εγώ, είδα το διορισμό και δεν το πίστευα, μακάρι να γίνει το ίδιο και με μια μετάθεση όσο πιο κοντά στο σπίτι μου και στον πολιτισμό, γιατί η απομόνωση δεν παλεύεται από όλες τις απόψεις. Να είσαι καλά και καλή τύχη και σε εσένα.
Boemissa, ποτέ δεν ξέρουμε τι μας επιφυλάσσει το αύριο. Ούτε κι εγώ περίμενα πέρυσι την μετάθεση, η οποία μπορεί να μην ήταν στο σπίτι μου αλλά ήταν στις περιοχές που εγώ είχα επιλέξει γιατί έτσι είμαι τουλάχιστον πολύ πιο κοντά στο σπίτι μου και τους δικούς μου ανθρώπους που με έχουν ανάγκη και μπορώ να τους βοηθώ έστω και κάθε ΣΚ. Το καλύτερο θα ήταν να πάω σπίτι μου αλλά.... (μη λέω και πολλά γιατί στο τέλος θα πέσει και φωτιά να με κάψει, διότι οι σκοτεινές δυνάμεις των κυβερνώντων μπορεί να με θεωρήσουν και αχάριστη και αντί για μετάθεση να μου χαρίσουν μια απόλυση που θα με στείλει μια και καλή σπίτι ;D)
Επίσης θα ήθελα να πω σε όλους μας ότι ο Καθένας από εμάς έχει τους Δικούς του Πολύ Σοβαρούς Λόγους να θέλει να βρίσκεται όσο πιο κοντά γίνεται στον τόπο του. Γι αυτό καλό θα ήταν να πάψει πια αυτή η μίρλα περί του ποιος έχει πιο πολύ ανάγκη τη μετάθεση...
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #932 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 11:13:31 μμ »
μπορεις να ζησεις και μονιμα στο νησι. Πρεπει ολοι οπωσδηποτε να ζουμε στην Αθηνα; Ας το δουμε θετικα το πραγμα. Αν προκειται για ενα νησι που εχει ολα τα αναγκαια, γιατι να μη γινει τοπος μονιμης κατοικιας μου;

Και αν ούτε στο νησί μπορείς να πας; Όσοι περιμένουν μετάθεση δεν ζητάνε Αθήνα. Ούτε ζητάμε όλοι αστικά κέντρα. Ο Καθένας θέλει να πάει εκεί που θέλει να πάει. Μέχρι το 2010 έπαιρνα αποσπάσεις στο νησάκι (6000 κατοίκων) στο οποίο και θέλω να μείνω. Από κει και πέρα, όπως ξέρεις, οι αποσπάσεις εξαφανιστήκαν. Κι ας ήμουν η μόνη καθηγήτρια στην Ελλάδα της ειδικότητάς μου που ήθελε να πάει εκεί, κι ας ήθελε μια άλλη καθηγήτρια (που ήταν στην διάθεση) να πάει στην θέση μου όταν θα έφευγα... Πέρσι το καλοκαίρι πήρα μετάταξη (όχι, δεν έχω βύσμα. Αν είχα, θα είχα φτάσει στο νησάκι..), πήγα στο νομό που ήθελα, με στείλανε ένα μήνα στο νησί μου και μετά... ζου, μας μεταφέρανε (εμένα και την τετράχρονη κόρη μου) στο διπλανό νησί και φέρανε στην θέση μου μια κοπέλα που παρακαλούσε να μην πάει...

Οπότε, όχι, ούτε να μείνεις στην επαρχία είναι εύκολο, εκτός πραγματικά αν τα βρεις όλα εκεί που είσαι (αν έχεις βέβαια οργανική..)

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Α
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #933 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 11:16:15 μμ »
επισης, αν δεν εφευγαν με μεταθεση απο τα νησια στα αστικα κεντρα ολοι οι προηγουμενοι εστω και με το παλιο αμαρτωλο καθεστως των μεταθεσεων, αλλα γινονταν οι μεταθεσεις μονο οπου ειχε οργανικη, δεν θα εμεναν κενα στα νησια , για να διοριστειτε εσεις που ειστε τωρα εκει, αρα θα ησασταν ακομη αδιοριστοι.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #934 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 11:25:33 μμ »
 Κάποτε θα πρέπει να αρχίσουν να γίνονται και διορισμοί σε μή νησιά! Τότε μάλλον θα ηρεμήσουμε.....(θεωρητική η προσέγγισή μου, εννοείται)
Αν πάντως έδιναν τα διπλά λεφτά σε όσους υπηρετούν σε νησιά, θα δημιουργούνταν ουρές για να πάνε εκεί!  8)
  

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Α
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #935 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 11:26:22 μμ »
Κλαίω από τα γέλια. Μπαίνω μετά από τόσες ώρες και εκτός από τα πολύ ενδιαφέροντα που γράψατε διαβάζω ότι μου απάντησε άλλος την ερώτηση και μετά άλλος απαντά. Γιατί αλλάζεις nickname συνάδελφε? Φοβάσαι κάτι ή κάποιον? Λες να μας παρακολουθούν? ;D
ποτε δεν ξερεις...

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #936 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 11:28:36 μμ »
Είσαι φοβερός συνάδελφε! Πόσα χρόνια την έχεις βγάλει στο νησί? Γιατί εγώ με δύο χρονάκια που είμαι εδώ ήδη αισθάνομαι κάπως...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #937 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 11:47:52 μμ »
Φιλόλογος που έχασα πέρσι τη Μεσσηνία και πρόπερσι την Ηλεία γιατί δεν τις είχα δηλώσει. Φέτος τι να ανοίξει άραγε? Η Λακωνία?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 340
Σύνολο: 351

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.