*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1546841 φορές)

0 μέλη και 19 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pe06ke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5586 στις: Ιούλιος 21, 2014, 11:19:40 πμ »
Αν έχεις περάσει από το υπουργείο ξέρεις ότι ο υπουργός υπογράφει ό,τι του φέρουν οι συνεργάτες.... σιγά μην κόψει   και ράψει και ασχοληθεί με αυτά... μην τρώτε παραμύθι έχει και μια πολιτική καριέρα ο άνθρωπος.
ετσι ειναι. ολοι εδω ελπιζουν οτι θα ναι μεγαλυτερος ο αριθμος των μεταθεσεων, και τους καταλαβαινω απολυτα, αλλα νομιζω οτι δεν παιζει το σεναριο..απλα θα υπογραψει, θα ανακοινωθουν και τελος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:31:47 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5587 στις: Ιούλιος 21, 2014, 11:20:20 πμ »
Αρα με την ίδια λογική εφόσον οι μεταθέσεις χημικών είναι περισσότερες, σχεδόν διπλάσιες απο των βιολογων , γίνονται με τη λογική να καλύψουν και ώρες βιολογιας
Από όσο καταλαβαινω οι μεταθέσεις ειναι ανα ειδικότητα, άρα όχι.
Δώσε μου τα στοιχεία, για να δούμε όλοι τι γίνεται
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 21, 2014, 11:21:58 πμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος pe06ke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5588 στις: Ιούλιος 21, 2014, 11:23:27 πμ »
Μάλλον δεν έισαι σε ερημονήσι για να το λες αυτό...Ε ναι προτιμώ να μάθω τις μεταθέσεις σε 10 μέρες και να γίνουν προσπάθειες να αυξηθούν παρά να μάθω τώρα ότι θα είμαι άλλη 1 χρονιά στην ερημιά...ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ mat και λυπάμαι
μακαρι ναναι περισσοτερες, αλλα δεν τους εχω για φιλανθρωπους εκει στο υπουργειο...ολες αυτες οι συζητησεις για παραπανω μετατιθεμενους ξεκινησαν απο τη φραση του αιρετου ''τελειωσε η διαδικασια σε επιπεδο κυσδε'' και ηρθαμε ολοι μετα να βγαλουμε την κρυφη ελπιδα οτι κατι μπορει να αλλαξει, σκεπτομενοι οτι ''ααα μηπως λοιπον μετα το κυσδε προσθεσουν κ αλλα ατομα...''. δε μας αδικω φυσικα αλλα δεν ξερω αν θα ναι ετσι...

Αποσυνδεδεμένος so.ka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5589 στις: Ιούλιος 21, 2014, 11:30:35 πμ »
Παιδιά μόλις πήρα τηλέφωνο εδώ:

Τμήμα Γ' Προσωπικού Μεταθέσεων-Αποσπάσεων

Στοιχεία επικοινωνίας
Τηλέφωνο: 210 344 2192-2250-2750-2278-2912-2235-2010-2804-2116-2126-2280
και συγκεκριμένα στο 2750 και μου είπε ότι είναι προς υπογραφή ( κάτι που δεν ξέραμε!)
Αυτή άσχετη μου φάνηκε... και με τρόμαξε καθώς μου είπε και εκείνο το "ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ" ( να ανακοινωθούν και καλά!)
Λέτε να πάρουμε και κανένα άλλο μήπως μας διαφωτίσει κανείς; ( Αυτά: 2192-2250 δεν απαντούν)
Τίποτα πιο σημαντικό στον κόσμο δεν υπάρχει, από το να μπορείς να λες παρών στην κάθε μάχη! (γ κ)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:31:47 »

Αποσυνδεδεμένος chrissy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5590 στις: Ιούλιος 21, 2014, 11:31:30 πμ »
Η πρωτοβάθμια συνεδριάζει για μεταθεσεις σημαίνει οτι θα δώσουν κι άλλες;;;; Μακάρι δε λέω να παει ο κόσμος στα σπίτια του αλλα οι δικοί μας τι κάνουν;;;;;; Το κοιμούνται έιναι λιγο.

Η πρωτοβάθμια δεν συνεδριάζει για νέες μεταθέσεις. Θα εξετάσει ενστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5591 στις: Ιούλιος 21, 2014, 11:32:30 πμ »
Αν δε βγουν και σήμερα, τι άλλο να πω;;

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5592 στις: Ιούλιος 21, 2014, 11:36:00 πμ »
Παρακαλώ, όχι μουσικές όχι άσχετα μηνύματα και κρατήστε ό,τι αστεία έχετε για άλλα θέματα και για άλλες περιστάσεις. Ας σεβαστούμε την αγωνία των συναδέλφων και ας αναφέρουμε μόνο αξιόπιστες πληροφορίες με την αντίστοιχη παραπομπή.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5593 στις: Ιούλιος 21, 2014, 11:42:30 πμ »
Σε εσένα mat....
Τότε καλό είναι να μάθεις πως δεν είμαι "αρχηγός" και ότι δεν έχω κολλητιλίκια με κανέναν υπουργό.

Μάλλον δεν έισαι σε ερημονήσι για να το λες αυτό...Ε ναι προτιμώ να μάθω τις μεταθέσεις σε 10 μέρες και να γίνουν προσπάθειες να αυξηθούν παρά να μάθω τώρα ότι θα είμαι άλλη 1 χρονιά στην ερημιά...ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ mat και λυπάμαι
Επίσης κακώς υποθέτετε για τους άλλους πράγματα που δεν γνωρίζετε και καλό είναι να μην τους "φωνάζετε" και από πάνω.
Καλή σας μέρα και καλή επιτυχία.

"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος kos1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5594 στις: Ιούλιος 21, 2014, 11:44:51 πμ »
Πολύ δυσκοίλιο τούτο το υπουργείο..

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3388
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5595 στις: Ιούλιος 21, 2014, 11:57:41 πμ »
Δεν απαντάνε στο τμήμα μεταθέσεων. Μπόρεσε κανείς να μιλήσει μαζί τους;

Αποσυνδεδεμένος maria79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5596 στις: Ιούλιος 21, 2014, 12:05:21 μμ »
Πραγματικα πιστευει καποιος οτι μπορει τωρα κατι να αλλαξει; δε γινονται αυτα' ο,τι μαγειρεματα τους ενδιεφεραν σιγουρα δεν περιμενα το σαβ-κυρ. Η αληθεια ειναι οτι πληρωσαμε ηδη στο ταμειο κ οδεν λαθος αναγνωριζεται πλεον, απλα καποια στιγμη θα υπογραψει' αλλωστε μας εχουν χεσ..... Κ εμεις βεβαια μεταξυ μας ο ενας τοβν αλλο, αφου ο καθενας κοιτα τη παρτη του. Εγω το συνειδητοποιησα για καλα φετος σε επαλ που ενω οι μεχρι περσι συναδελφοι τους σβηστηκαν απο το χαρτη της εκπαιδευσης, κανεις τους δεν απηργησε ουτε μια μερα ετσι για το γαμωτο κ αλλα πολλα!!!

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3388
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5597 στις: Ιούλιος 21, 2014, 12:17:23 μμ »
Τελικά μου απάντησαν: "Δεν γνωρίζουμε πότε θα ανακοινωθούν, είναι στον υπουργό για υπογραφή".
Αναμένουμε λοιπόν αν θα υπογράψει πριν τις 2 το μεσημέρι;

Με την ευκαιρία θα σας πω πώς στις αρχές της δεκαετίας του '80 διορίστηκε γνωστός μου μαθηματικός. Επρόκειτο να διοριστεί εκτός Αθήνας (Αιτωλοακαρνανία) και δεν ήθελε με τίποτα. Είχε όμως γνωστό τον γραμματέα του τότε υπουργού. Πάει στον φίλο του γραμματέα και του λέει αυτός: Τώρα θα δεις. Ετοιμάζει τα χαρτιά (βάζει περιοχή διορισμού Κορινθία) και τα πάει στον υπουργό.  Εκείνη την ώρα ο υπουργός ήταν βιαστικός. Έβαζε την καπαρντίνα του και ετοιμαζόταν να φύγει, καθώς ήταν βράδυ. Κύριε υπουργέ, του λέει, έχετε κι αυτά για υπογραφή. Ο υπουργός υπέγραψε και ο μαθηματικός βρέθηκε στο... Λουτράκι!!! Όταν πήγε εκεί όλοι τον κοίταζαν περίεργα με την σκέψη πώς τα κατάφερε κι ήρθε εδώ αυτός. Αυτός όμως την έκανε τη δουλειά του. Αυτά περί υπογραφής υπουργών!!!

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5598 στις: Ιούλιος 21, 2014, 12:36:46 μμ »
Τελικά μου απάντησαν: "Δεν γνωρίζουμε πότε θα ανακοινωθούν, είναι στον υπουργό για υπογραφή".
Αναμένουμε λοιπόν αν θα υπογράψει πριν τις 2 το μεσημέρι;

Με την ευκαιρία θα σας πω πώς στις αρχές της δεκαετίας του '80 διορίστηκε γνωστός μου μαθηματικός. Επρόκειτο να διοριστεί εκτός Αθήνας (Αιτωλοακαρνανία) και δεν ήθελε με τίποτα. Είχε όμως γνωστό τον γραμματέα του τότε υπουργού. Πάει στον φίλο του γραμματέα και του λέει αυτός: Τώρα θα δεις. Ετοιμάζει τα χαρτιά (βάζει περιοχή διορισμού Κορινθία) και τα πάει στον υπουργό.  Εκείνη την ώρα ο υπουργός ήταν βιαστικός. Έβαζε την καπαρντίνα του και ετοιμαζόταν να φύγει, καθώς ήταν βράδυ. Κύριε υπουργέ, του λέει, έχετε κι αυτά για υπογραφή. Ο υπουργός υπέγραψε και ο μαθηματικός βρέθηκε στο... Λουτράκι!!! Όταν πήγε εκεί όλοι τον κοίταζαν περίεργα με την σκέψη πώς τα κατάφερε κι ήρθε εδώ αυτός. Αυτός όμως την έκανε τη δουλειά του. Αυτά περί υπογραφής υπουργών!!!
Δεν ειναι καθολου περιεργο. Τετοια μπορει να συμβαινουν. Οχι μονο στην εκπαιδευση αλλα και αλλου. Το θεμα ειναι οτι προκειται για ελαχιστο αριθμο ατομων. Στα τοσα χρονια βεβαια αν γινεται συνεχεια εχει μαζευτει ενας ικανοποιητικος αριθμος.

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5599 στις: Ιούλιος 21, 2014, 12:42:24 μμ »
Παρακαλώ, όχι μουσικές όχι άσχετα μηνύματα και κρατήστε ό,τι αστεία έχετε για άλλα θέματα και για άλλες περιστάσεις. Ας σεβαστούμε την αγωνία των συναδέλφων και ας αναφέρουμε μόνο αξιόπιστες πληροφορίες με την αντίστοιχη παραπομπή.

Ευχαριστώ

κύριε διαχειριστά, προφανώς και έχετε δίκιο σε ό,τι αφορά μουσικές και αστεία κλπ....όσον αφορά όμως το θέμα των πληροφοριών με...παραπομπή...νομίζω ότι έγραψα παραπάνω δύο μηνύματα...που επεξηγούν την συγκεκριμένη προβληματική...νομίζω ότι όσοι  έδωσαν πληροφορίες για την διαδικασία....δεν είναι εύκολο να αναφέρουν, πάντοτε την πηγή...για να το πω πιο ωμά..πώς να σας πει κάποιος, δεν μιλάω για κάποιον ή κάποια συγκεκριμένα, ότι έχει πληροφόρηση από το γραφείο πχ. υπουργού ή υφυπουργών...λέγονται αυτά;;;;!!!!!!!!και δεν νομίζω ότι οι συνάδελφοι παραπλάνησαν ή μπέρδεψαν...το αν οι αριθμοί αλλάξουν,  είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω, αυτό θα οφείλεται στην προβληματική δομή της όλης διαδικασίας....για να εξηγούμαι πάντως και να μην παρεξηγούμαι, γενικώς συμφωνώ απόλυτα με την σύσταση σας...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160924
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 706
Σύνολο: 718

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.139 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.