*

Αποστολέας Θέμα: Υπευθύνoι Εκπαίδευσης & Οργάνωσης ΚΔΒΜ Δήμων Στερεάς Ελλάδας και Νοτίου Αιγαίου  (Αναγνώστηκε 31276 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς να με ενημερώσει πόσο είναι ο καθαρός μισθός ανά μήνα
για Υπεύθυνο Εκπαίδευσης και Υπεύθυνο Οργάνωσης στην Αττική?

επίσης, μια χονδρική εκτίμηση για το πόσες περίπου ώρες απασχολείται ο καθένας ημερισίως?

ευχαριστώ!

680 ευρώ για τον 1ο και 580 για τον 2ο.
8 ώρες την ημέρα κάθε μέρα.
Άλλες φορές λιγότερο και άλλες φορές περισσότερο, ανάλογα με τον φόρτο εργασίας.
Η δουλειά στα ΚΔΒΜ είναι πλήρης απασχόληση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Kyri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος wolf1987

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας, έχω ένα πρόβλημα, αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει...Μόλις μου βγήκε η βεβαίωση έναρξης στην εφορία και έχει ημερομηνία έναρξης 13/12 . Ωστόσο ως υπεύθυνος εκπαίδευσης η σύμβαση μου έχει αναδρομική ισχύ και ισχύει από 11/11. Πιο πριν δεν μπορούσα να κάνω έναρξη στην εφορία (μέσα στον Νοέμβριο) αφενός γιατί το ΦΕΚ με την σύμβαση βγήκε 29 Νοεμβρίου και αφετέρου λόγω του ότι στο νησί μας δεν υπάρχει ΔΟΥ χρείαζεται κάποιος χρόνος για να σταλούν τα δικαιολογητικά στην αρμόδια αρχή.  Όσον αφορά τον μήνα Νοέμβριο τι θα πρέπει να κάνω, δεδομένου ότι θα έχω ένα εισόδημα που θα προέρχεται από τον μήνα Νοέμβριο και ωστόσο τον μήνα Νοέμβριο δεν είχα εγγραφεί στην εφορία ως επιτηδευματίας...Η αλήθεια είναι ότι μυρίζομαι πρόστιμο αλλά πώς θα μπορούσα να κάνω αλλιώς.
Αν μπορούν να μου απαντήσουν υπεύθυνοι εκπαίδευσης άλλων νησιών τι κάναν στην περίπτωσή τους θα με βοηθούσε πάρα πολύ...

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
wolf1987, αν κατάλαβα καλά την περίπτωση σου, δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα ουσιαστικό, διότι και εγώ μετά από ένα μήνα, από την ημέρα που με κάλεσαν από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, έκανα έναρξη στην εφορία και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.
Τώρα όσο αναφορά το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, ουσιαστικά θα εκδόσεις 2 τιμολόγια με ημερομηνία 31 Δεκεμβρίου(συμπεριλαμβανομένου και του Νοεμβρίου).
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος wolf1987

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Astro σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου...Απλά ως προς την πληρωμή τέβε θα πληρώσω και τον μήνα Νοέμβριο; Τι έγινε στην δική σου περίπτωση; Στην περίπτωση που πρέπει να πληρώσω και τον μήνα Νοέμβριο θα πρέπει να κάνω καποια διευκρίνηση στον Ο.Α.Ε.Ε. Γιατί ο υπάλληλος στον ΟΑΕΕ μου είπε ότι η έγγραφή στον ΟΑΕΕ θα γίνει με βάση την ημερομηνία έναρξης στην Εφορία. Συγγνώμη που επιμένω σε αυτό αλλά δεν έχω βγάλει κάποια ξεκάθαρη εικόνα για το τι πρέπει να κάνω.Απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ όπως σωστά είπες δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορώ να κόψω μια διπλή απόδειξη τέλος του χρόνου (καλύπτοντας έτσι και τον μήνα Νοέμβριο). Ως προς τον ΦΠΑ όμως που δηλώνεται για έσοδα από τον μήνα Νοέμβριο τι γίνεται;

Ακόμη θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν ο ΚΑΔ 84121100 ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ έγκειται σε θεώρηση βιβλίων. Λόγω του ότι αλλάζει όλο το φορολογικό σύστημα πληροφορήθηκα ότι βιβλίο Εσόδων-Εξόδων δεν υφίστατο πλέον....

 

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ε ναι ότι σου είπε ο υπάλληλος ισχύει. Τι σε πειράζει εσένα; Εξάλλου το ΙΝΕΔΙΒΙΜ θα σου καταβάλλει κανονικά το μισθό άσχετα από το πότε έκανες εσύ την έναρξη και εγγραφή στον ΟΑΕΕ.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Astro σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου...Απλά ως προς την πληρωμή τέβε θα πληρώσω και τον μήνα Νοέμβριο; Τι έγινε στην δική σου περίπτωση; Στην περίπτωση που πρέπει να πληρώσω και τον μήνα Νοέμβριο θα πρέπει να κάνω καποια διευκρίνηση στον Ο.Α.Ε.Ε. Γιατί ο υπάλληλος στον ΟΑΕΕ μου είπε ότι η έγγραφή στον ΟΑΕΕ θα γίνει με βάση την ημερομηνία έναρξης στην Εφορία. Συγγνώμη που επιμένω σε αυτό αλλά δεν έχω βγάλει κάποια ξεκάθαρη εικόνα για το τι πρέπει να κάνω.Απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ όπως σωστά είπες δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορώ να κόψω μια διπλή απόδειξη τέλος του χρόνου (καλύπτοντας έτσι και τον μήνα Νοέμβριο). Ως προς τον ΦΠΑ όμως που δηλώνεται για έσοδα από τον μήνα Νοέμβριο τι γίνεται;

Ακόμη θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν ο ΚΑΔ 84121100 ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ έγκειται σε θεώρηση βιβλίων. Λόγω του ότι αλλάζει όλο το φορολογικό σύστημα πληροφορήθηκα ότι βιβλίο Εσόδων-Εξόδων δεν υφίστατο πλέον....

1) Θα κάνεις έναρξη στον ΟΑΕΕ και στην εφορία κανονικά από 11-11-2013. Θα τους πεις ότι η Σύμβασή σου είναι Δημοσίου Φορέα και ως γνωστόν ποτέ κάποιος Δημόσιος Φορέας δεν αποστέλλει την Σύμβαση αυθημερόν αλλά πολύ αργότερα. Οπότε το πρόστιμο θα το γλιτώσεις. Π.χ. οι Υπεύθυνοι της Φθιώτιδας δεν πλήρωσαν πρόστιμο.
2) Τιμολόγιο Παροχής Υπηρεσιών θα κόψεις ξεχωριστά για τον Νοέμβριο και τον Δεκέμβριο 2013. Δες τι σου γράφει ο/η οικονομικός/ή διαχειριστής/τρια στο e-mail του ΚΔΒΜ σου, έστειλε αναλυτικές οδηγίες και για τους 2 μήνες.
3) Για το βιβλίο εσόδων εξόδων ρώτησε τον Λογιστή σου. Θα είναι πιο έγκυρη η ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εντωμεταξύ ρε παιδιά, γιατί παραιτούνται τόσοι ; Νέες παραιτήσεις πάλι από Δελφούς, Κάρυστο, Σεριφο , Μυκονο , Κάσο .....

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
E άμα πήγαν σε νησί και έπρεπε να πληρώνουν 300 ευρώ νοίκι με μισθό 680 ευρώ καθαρά τι περίμενες;

Αποσυνδεδεμένος POP999999

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι εκπαιδευτης ΠΕ20 Πληροφορικής, ανήκω στην Στερεα Ελλάδα στο νομό Βοιωτίας, στην αίτηση μου είχα δηλώσει Δήμο Λεβαδέων και μόλις χθες με καλέσαν απο ένα δήμο 70χιλ. μακρια δεν απαντησα αμεσως, ειπα θα το σκεφτώ... με μια μικρη έρευνα που εκανα σημερα με κάποια τηλεφωνα δηλαδή ανακάλυψα τα εξής : ( να σημειωθει οτι ειμαι τριτη στον πίνακα)
1 οι πίνακες ειναι κυλιομενοι δηλ. αν εγω αρνηθώ και αποδεχθει ο επομενος απο εμενα στον επομενο δημο που θα ξεκινησουν ξανα την διαδικασία θα συνεχισουν με τον 5ο και όχι απο την άρχή........ και σε εμενα θα φτάσουν όταν και άμα περισέψουν τμήματα.....................
2 τις τελευταιες θέσεις της κατέχουν μισθωτοι δημ υπάλληλοι... δηλ. αν όλοι εμεις οι άνεργοι μας αποροφήσουν στους δήμους που δεν ήταν η πρωτη μας προτιμηση (εχοντας αναγκη για δουλεια εστω και μακρια), οι θέσεις στους κεντρικούς δημους θα μεινουν στους "βολεμενους" δημ υπαλλήλους....
3 δεν δικαιούμαστε πάνω απο 1 τμημα αν δεν ξανα έρθει η σειρά μας  στους πίνακες ........

Νομιζω οτι εκει στα υπουργεια και στους δημους δουλευουν εμας τους άνεργους που ψάχνουμε για ένα μεροκάματο...
αλλα δεν θα τους περασει ...

Έχεις τον κανονισμό που γράφει ότι οι οι πίνακες είναι κυλιόμενοι ; Αν τον έχεις γραπτό από τα κεντρικά του ΚΔΒΜ και όχι προφορικά θα μπορούσες να μου τον στείλεις ; Στην προκήρυξη πάντως δεν έγραφε αυτό που σωστά υποστηρίζεις για τους κυλιόμενους πινάκες.Δεν είναι δυνατόν οι άνεργοι να περιμένουν τους δημοσίους υπαλλήλους για ένα μεροκάματο...επίσης για ποιο λόγο μοριοδοτησαν την επιλογή των  εκπαιδευτών  και δεν τους διαλέγουν με κλήρωση εφόσον είναι κυλιόμενοι οι πινάκες   .. και γιατί δεν κάνουν το ίδιο και στους υπεύθυνους εκπαίδευσης π.χ. να τους αλλάζουν κάθε έξι μήνες. Πάντως ο πρώτος πρέπει κατά τη γνώμη μου να έχει το πρώτο λόγο ως εκπαιδευτής στα τμήματα που έχει επιλεγεί ως εκπαιδευτής και αν δηλώνει κώλυμα να αναλαμβάνουν οι υπόλοιποι ...

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Παράθεση
Είμαι εκπαιδευτης ΠΕ20 Πληροφορικής, ανήκω στην Στερεα Ελλάδα στο νομό Βοιωτίας, στην αίτηση μου είχα δηλώσει Δήμο Λεβαδέων και μόλις χθες με καλέσαν απο ένα δήμο 70χιλ. μακρια δεν απαντησα αμεσως, ειπα θα το σκεφτώ... με μια μικρη έρευνα που εκανα σημερα με κάποια τηλεφωνα δηλαδή ανακάλυψα τα εξής : ( να σημειωθει οτι ειμαι τριτη στον πίνακα)
1 οι πίνακες ειναι κυλιομενοι δηλ. αν εγω αρνηθώ και αποδεχθει ο επομενος απο εμενα στον επομενο δημο που θα ξεκινησουν ξανα την διαδικασία θα συνεχισουν με τον 5ο και όχι απο την άρχή........ και σε εμενα θα φτάσουν όταν και άμα περισέψουν τμήματα.....................
2 τις τελευταιες θέσεις της κατέχουν μισθωτοι δημ υπάλληλοι... δηλ. αν όλοι εμεις οι άνεργοι μας αποροφήσουν στους δήμους που δεν ήταν η πρωτη μας προτιμηση (εχοντας αναγκη για δουλεια εστω και μακρια), οι θέσεις στους κεντρικούς δημους θα μεινουν στους "βολεμενους" δημ υπαλλήλους....
3 δεν δικαιούμαστε πάνω απο 1 τμημα αν δεν ξανα έρθει η σειρά μας  στους πίνακες ........

Νομιζω οτι εκει στα υπουργεια και στους δημους δουλευουν εμας τους άνεργους που ψάχνουμε για ένα μεροκάματο...
αλλα δεν θα τους περασει ...


Οι πινακες ειναι κυλιομενοι κι αυτο το ξερουμε ολοι οσοι δουλευουμε σε κδβμ. Στο δικο μας δημο στην δευτερη φαση προγραμματων οι υπευθυνοια καλεσαν απο την αρχη οσους αρνηθηκαν την πρωτη φορα και μετα προχωρησαν παρακατω. Τωρα αυτο δεν ξερω για ποιο λογο εγινε.

Τωρα οσον αφορα τους δημοσιους υπαλληλους που συμμετεχουν στον πινακα  με τις ευλογιες του ΙΝΕΔΙΒ, αυτο ειναι γεγονος απαραδεκτο. Εφοσον οι πινακες ειναι κυλιομενοι και θα δουλεψουν ολοι, η συνεπεια ειναι να χανονται πολλες ωρες απο τους ανεργους και τους ωρομισθιους. Δεν πρεπει να το επιτρεπουμε αυτο. Αν δουλευεις στο voucher χωρις ενσημα απαγορευεται να εργαστεις αλλου. Αν δουλευεις στο δημοσιο με 1200 ευρω ειναι καθολα νομιμο να εργαστεις και 20 ωριτσες στις δομες του ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Ειλικρινα απορω γιατι αυτοδεν ειναι παρανομο και δεν θεωρειται ο υπαλληλος διπλοθεσιτης.

Αποσυνδεδεμένος POP999999

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι πινακες ειναι κυλιομενοι κι αυτο το ξερουμε ολοι οσοι δουλευουμε σε κδβμ. Στο δικο μας δημο στην δευτερη φαση προγραμματων οι υπευθυνοια καλεσαν απο την αρχη οσους αρνηθηκαν την πρωτη φορα και μετα προχωρησαν παρακατω. Τωρα αυτο δεν ξερω για ποιο λογο εγινε.

Τωρα οσον αφορα τους δημοσιους υπαλληλους που συμμετεχουν στον πινακα  με τις ευλογιες του ΙΝΕΔΙΒ, αυτο ειναι γεγονος απαραδεκτο. Εφοσον οι πινακες ειναι κυλιομενοι και θα δουλεψουν ολοι, η συνεπεια ειναι να χανονται πολλες ωρες απο τους ανεργους και τους ωρομισθιους. Δεν πρεπει να το επιτρεπουμε αυτο. Αν δουλευεις στο voucher χωρις ενσημα απαγορευεται να εργαστεις αλλου. Αν δουλευεις στο δημοσιο με 1200 ευρω ειναι καθολα νομιμο να εργαστεις και 20 ωριτσες στις δομες του ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Ειλικρινα απορω γιατι αυτοδεν ειναι παρανομο και δεν θεωρειται ο υπαλληλος διπλοθεσιτης.

Που το ξέρεις ότι οι πινάκες είναι κυλιόμενοι; Έχεις τον γραπτό κανονισμό να μου τον στείλεις; 

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Που το ξέρεις ότι οι πινάκες είναι κυλιόμενοι; Έχεις τον γραπτό κανονισμό να μου τον στείλεις;
Βάσει Οδηγού οι πίνακες είναι κυλιόμενοι. Αν κάποιος δεν μπορει να αναλάβει συμπληρώνει Υ/Δ είτε εγγραφως είτε ηλεκτρονικά ότι αρνειται να αναλάβει τμήμα και ο Υπ.Εκπαίδευσης πηγαίνει στον επόμενο.

Αποσυνδεδεμένος POP999999

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βάσει Οδηγού οι πίνακες είναι κυλιόμενοι. Αν κάποιος δεν μπορει να αναλάβει συμπληρώνει Υ/Δ είτε εγγραφως είτε ηλεκτρονικά ότι αρνειται να αναλάβει τμήμα και ο Υπ.Εκπαίδευσης πηγαίνει στον επόμενο.

Αν κάποιος δεν μπορεί να αναλάβει ένα τμήμα , ναι να το αναλάβει ο επόμενος ...αλλά όταν δημιουργείται δεύτερο τμήμα στο ίδιο διδακτικό αντικείμενο (π.χ. ρωσική γλώσσα) γιατί το αναλαμβάνει ο δεύτερος στη σειρά; Μπορείς να μου στείλεις τον οδηγό που το γράφει αυτό που  υποστηρίζεις; Το έχεις δει γραμμένο σε κάποιο επίσημο έγγραφο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 551
Σύνολο: 555

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.169 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.