*

Αποστολέας Θέμα: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων  (Αναγνώστηκε 167116 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #672 στις: Απρίλιος 04, 2015, 12:46:41 πμ »
Στο ενεργητικό μου έχω 459 μηνύματα, τα οποία αφορούν στην πλειοψηφία τους τις υποχρεωτικές μετατάξεις. Την άποψή μου, και μάλιστα τεκμηριωμένα, την έχω εκφράσει αμέτρητες φορές πολύ πριν και, αλλά και αφού εμφανιστηκες εσύ, για να μας πείσεις ξαφνικά για το αντίθετο.

Αν απαντήσεις με επιχειρήματα σε όσα γράφω και όχι με πομφόλυγες θα έχουμε καλή συζήτηση, αλλιώς σου εύχομαι να τα χιλιάσεις με άλλον, εγώ δεν θα σου κάνω το χατίρι
ΥΓ. Αν σε ενοχλεί η παρουσία μου κανε πως δε με βλέπεις..... Face control αλλού....και σε άλλον...
Τις παρατυπίες της διοίκησης δεν θα τις πληρώσουν οι υπάλληλοί,  αυτοί θα πληρώσουν μονο για τις δικές τους.
Αφήστε τις σοφιστείες. τα κενά και τα πλεονάσματα τα έβγαλε οι διοίκηση. Τα παράπονα σας σε αυτούς τους αιρετούς που κραύγαζαν δεν περισσεύει κανεις, ανοίγοντας διάπλατα την πόρτα στο ΥΠΑΙΘ να εκδώσει διαπιστωτικές πράξεις. Είπαμε για το κουτόχορτο....
Αλήθεια την οργανική στο λαχείο την κέρδισες η την κληρονόμησες; Μάλλον δεν παραδειγματιστήκατε από την συμφορά των ΕΠΑΛ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2015, 12:58:16 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:45:47 »

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #673 στις: Απρίλιος 04, 2015, 12:48:13 πμ »
teacher, μη δίνεις συνέχεια.... άλλωστε η ομάδα (του λέοντα και άλλων) των αδικημένων παιδιών της μετατάξεως έχει πάντα δίκιο ;D
 Νομικέ: ως προς το νόμιμος  έχω τις αμφιβολίες μου άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε ο καθένας δεν είναι πάντα ότι δηλώνει...  για νομικός όμως ναι, εγώ την ιδέα για BOSTON LEGAL ΔΙΚΟΛΑΒΩΝ την έχω αναλύσει και τεκμηριώσει ορθώς(τάδε βικιπαίδας). Άλλωστε βασική αρχή της νομικής πρακτικής είναι όχι η ατέρμονη  επανάληψη επιχειρημάτων( μεταξύ μας κοιμάσαι καθόλου;) αλλά η ορθή τεκμηρίωση (διαφορετικά τόσο οι δικαστές όσο και οι ένορκοι εκνευρίζονται και τον καίνε...τον πελάτη του δικηγόρου).
 Μια εμμονή με τους παλιούς (ΠΕ06-ΠΕ11) και τα παιδιά των εθελοντικών, την διακρίνω αγαπητέ μου και αφού είσαι άλλου είδους παλιά ξενόγλωσση ειδικότητα μάλλον ΠΕ05 είσαι. ΠΕ05  πήγαν στα γραφεία και πήγαν πολλοί, με πολλά μόρια.... τώρα αν ανοίξει το κουτάκι  εσύ χωρίς να φταις (διευκρινίζω πάλι για να μην παρεξηγηθώ) έχεις μια αβεβαιότητα...Τώρα για τα ΤΑΔ και την Ολυμπιακή Παιδεία εγώ που δεν υπήρξα έχουσα προϋπηρεσία σε αυτά, θα σου έλεγα μην δογματίζεις μπαίνεις σε ξένα χωράφια. (Η προϋπηρεσία αυτή ήταν νόμιμη, στην εκπαίδευση και ήταν σημαντικά προγράμματα, κριτική μπορεί να γίνει μόνο για τον τρόπο που κάποιοι έφτιαχναν τις παράληλες επετηρίδες των εργαζομένων σε αυτά τα προγράμματα, που δεν διέφεραν βέβαια από την αξιοκρατία και άλλων επετηρίδων όλων των άλλων ειδικοτήτων π.χ. π.δ.στ.-ειδ.αγ.-εκπ.ρομα- προυπ. οαεδ-ενταξη παλ/στούντων κ.λπ.) Γιατί με την ίδια λογική θα αρχίσουμε και μείς να λέμε για τα πεπραγμένα της κλίκας  των ΑΡΒΕΛΕΡ.   
Λέοντα του κάμπου με τα καραγάτσια, τελευταία πας να την χαλάσεις τη συνομοταξία για καρεκλάκηδες τους άλλους καταγγέλεις αλλά δια του τρουπώματος επιβιώνεις..... καρδιτσομάγουλα - Πηνειός διαβιεί άλλο είδος λεόντων; πρόσεχε τις  παρέες σου θα σε τσατσαρίσουν  τα υπόλοιπα του βουνού και του κάμπου, δεν θα σε σώσει η κωπηλατική ομάδα του ποταμού 8) Αλήθεια αυτός ο παντογνώστης ΠΕ11-2000, τι να απόγινε ο καλά πληροφορημένος αυτός άνθρωπος έχεις κανένα νέο του; Χάθηκε περιέργως τι να έγινε  μήπως τον πήρε μαζί του για ναυτόπαιδο ο άρβι, φίλος σου ήταν στις παλιές καλές εποχές του 13-14 τότε που γινόταν της μετατάξεως ;D
strer: πρόσεχε γιατί  η βάρκα του φίλου μου του λέοντα  βάζει νερά!!!!
 Γιατί ενοχλείστε συνάδελφοι  μεταταγμένοι; Έχει και ο καιρός γυρίσματα...μια ανησυχία διακρίνω... ψυχραιμία όλα θα γίνουν να έχουμε να λέμε κάτι... και βέβαια αυτό που δεν βλέπω να σχολιάζεται είναι αυτό που λέγεται  στην ανακοίνωση: Επισημάνθηκε, επίσης, το πρόβλημα που δημιουργείται από τις δικαστικές προσφυγές που έχουν γίνει από τους εκπαιδευτικούς που θεωρούν ότι έχουν αδικηθεί. Για κάποιες αναβολές σε δίκες ακούσαμε... κάποια στιγμή κάτι θα εκδικαστεί....Οψόμεθα
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2015, 02:17:38 πμ από skiritisa »

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #674 στις: Απρίλιος 04, 2015, 01:09:32 πμ »
Αν απαντήσεις με επιχειρήματα σε όσα γράφω και όχι με πομφόλυγες θα έχουμε καλή συζήτηση, αλλιώς σου εύχομαι να τα χιλιάσεις με άλλον, εγώ δεν θα σου κάνω το χατίρι
ΥΓ. Αν σε ενοχλεί η παρουσία μου κανε πως δε με βλέπεις..... Face control αλλού....και σε άλλον...
Τις παρατυπίες της διοίκησης δεν θα τις πληρώσουν οι υπάλληλοί,  αυτοί θα πληρώσουν μονο για τις δικές τους.
Αφήστε τις σοφιστείες. τα κενά και τα πλεονάσματα τα έβγαλε οι διοίκηση. Τα παράπονα σας σε αυτούς τους αιρετούς που κραύγαζαν δεν περισσεύει κανεις, ανοίγοντας διάπλατα την πόρτα στο ΥΠΑΙΘ να εκδώσει διαπιστωτικές πράξεις. Είπαμε για το κουτόχορτο....
Αλήθεια την οργανική στο λαχείο την κέρδισες η την κληρονόμησες; Μάλλον δεν παραδειγματιστήκατε από την συμφορά των ΕΠΑΛ.

Με τέτοιες απαντήσεις πώς να μην το γυρνάω μετά στην πλάκα;

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #675 στις: Απρίλιος 04, 2015, 01:17:12 πμ »
teacher δυστυχώς ή ευτυχώς (και όχι μόνο εγώ) έχουμε μνήμη ελέφαντα (άλλοι θεωρούν πως μπορούν να επιβιώνουν δια της αποκρύψεως στη μεγάλη ζούγκλα αιώνια) ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:45:47 »

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #676 στις: Απρίλιος 04, 2015, 08:50:56 πμ »
Βρε τι πάθαμε με αυτή την Καπνικαρέισα που αντί να ψάχνει καράβι ή αερόπλανο για μετάβαση στα πάτρια εδάφη, αυτή 2 μέρες τώρα αρθρογραφεί στο pde μανιωδώς και μάλιστα ώρες δύσκολες τις ώρες που βγαίνουν και τα φαντάσματα. Πήγαινε βρε κοπέλα μου μπαρουτοκαπνισμένη εκεί να κλείσεις την θέση μετάβασης και άσε τις καρέκλες των μεταταγμένων στην ησυχία τους.

άλλωστε η ομάδα (του λέοντα και άλλων) των αδικημένων παιδιών της μετατάξεως έχει πάντα δίκιο ;D

Πως να μην έχει δίκιο ωρέ που ορμήξατε σαν τις ύαινες να φάτε τις καρέκλες των μεταταγμένων ορίζοντας τες μάλιστα ως δικές σας, λες και τις φέρατε από το σπίτι σας?
Την ψηφοφορία επάνω δεν την κοιτάς? Ποσοστό 80% δεν παίρνει ούτε ο Πούτιν στις εκλογές της Ρωσίας.

Λέοντα του κάμπου με τα καραγάτσια, τελευταία πας να την χαλάσεις τη συνομοταξία για καρεκλάκηδες τους άλλους καταγγέλεις αλλά δια του τρουπώματος επιβιώνεις..... καρδιτσομάγουλα - Πηνειός διαβιεί άλλο είδος λεόντων; πρόσεχε τις  παρέες σου θα σε τσατσαρίσουν  τα υπόλοιπα του βουνού και του κάμπου, δεν θα σε σώσει η κωπηλατική ομάδα του ποταμού

Βρε καλή μου βρε χρυσή μου βρε κοπέλα μου Καπνικαρέισα, σου άλλαξα επάνω τον προορισμό του Λέοντα αφού σου αρέσει τόσο πολύ ο κάμπος μας και τον έχεις βάλει στο στόχο, το έκανα " Λιοντάρι προς κάμπο Λαρίσης κατευθυνόμενος" αν δεν σου αρέσει κι΄αυτό πες μου να το αλλάξω.
Το πως επιβιώνει ο Λέοντας έλα από κοντά να σου δείξω. Ο Λέων δεν επιλέγει την ανωνυμία την δική σου είναι επώνυμος και αν θες να μάθεις και που θα τον βρεις μπορείς να επιλέξεις την οδό των Π.Μ. θα σε βοηθήσει να φτάσεις τον στόχο σου στον κάμπο της Θεσσαλίας και τα Καρδιτσομάγουλα και τα Πιέρια όρη που τόσο πολύ επιθυμείς.
Τώρα όσο για το τρούπωμα μπορεί να σε βοηθήσουν όλοι αυτοί οι αιρετοί  που σαν άλλοι Βασιλείς ορίζουν και τις τύχες των καρεκλών της Α/θμιας. Ο Λέοντας δυνατός και αψηλός 2,10 και βάλε δεν μπορεί να τρουπώσει, βλέπεις τον εβλέπουν όλοι γύρω του. Ο Λέοντας δεν σε απέρασε στις πανελλήνιες που είχες μέσο όρο 19, αλλά σε απέρασε κατά πολύ στο ΑΣΕΠ του 2000. Είναι τις πάσει γνωστόν ότι αυτός ο κλάδος των ΠΕ11 έχει πρόβλημα με την θεωρίαν. Όλοι όπως και συ το άθροισμα 10500 βρεθήκατε κάτω από την βάσην. Τις πταίει και ο Λέοντας επρώτευσεν, ψάξτο και θα σου λυθούν όλες οι απορίες το τι εστί Λέοντας προς κάμπο Λάρισης κατευθυνόμενος.

Τώρα για τα ΤΑΔ και την Ολυμπιακή Παιδεία εγώ που δεν υπήρξα έχουσα προϋπηρεσία σε αυτά, θα σου έλεγα μην δογματίζεις μπαίνεις σε ξένα χωράφια. (Η προϋπηρεσία αυτή ήταν νόμιμη, στην εκπαίδευση και ήταν σημαντικά προγράμματα, κριτική μπορεί να γίνει μόνο για τον τρόπο που κάποιοι έφτιαχναν τις παράληλες επετηρίδες των εργαζομένων σε αυτά τα προγράμματα, που δεν διέφεραν βέβαια από την αξιοκρατία και άλλων επετηρίδων όλων των άλλων ειδικοτήτων π.χ. π.δ.στ.-ειδ.αγ.-εκπ.ρομα- προυπ. οαεδ-ενταξη παλ/στούντων κ.λπ.) Γιατί με την ίδια λογική θα αρχίσουμε και μείς να λέμε για τα πεπραγμένα της κλίκας  των ΑΡΒΕΛΕΡ.   

Βρε Καπνικαρέισα για να σε πιστέψουμε ότι δεν διορίστηκες από ΤΑΔ και Ολυμπιακές παιδείες και Καλλιπάτειρες και τα συναφή πρέπει να επιλέξεις τον επώνυμο δρόμο της επωνυμίας που έχουμε επιλέξει εμείς δεν νομίζεις?

ΛΕΟΝΤΑ όχι ζουλαπιές και τρουπώματα και Βαμβακουλιές (ψευτοσφυρίχτρες και κωλοτούμπες)......
 Laws of the game FIFA 2014-2015 όχι Λασκαροτρομονόμοι ....

Πιστεύω να ψήφισες απάνω στην ψηφοφορία μπαρουτοκαπνισμένη την επιλογή "Αυτοί οι μεταλλαγμένοι τελικά είναι όλοι καλά κουμάσια με μπάρμπα στην κορώνη" και να μην σε μπέρδεψα πουθενά γιατί η ομάδα του Λέοντα έχει μάθει ΜΟΝΟ να κερδίζει!!!
Δεν ξέρω τι φταίει, ίσως τα αεροπλάνα του Σαντάμ, όπου και με αυτά στα νειάτα του επολέμησεν ο Λέοντας εκεί στα βουνά της Κρήτης και του Τυμπακίου. Ανεβασμένος επάνω στα ραιμέταλ και στο βέλος εμπλοκάριζεν αερόπλανα του εχθρού όπου μόνον ο Λέοντας και η τότε ομάδα του ήξερε να κάνει. Σε αυτή την μάχη έχασε και τον συγκάτοικο του στα ΤΕΦΑΑ Αθηνών, τότες που το C130 όπου ερχόταν για να επιβιβάσει τον Λέοντα για να τον μεταφέρει στην Κρήτη έπεσε στα βουνά Όρθρυς μαζί με άλλους συναδέλφους του καμιά σαρανταριά Γυμνασταράδες ομάδα του τότες.
Δεν ξέρω τις πταίει και η ομάδα μου ξέρει μόνο να κερδίζει, ίσως η περισυλλογή των πτωμάτων των συναδέλφων Γυμναστών, όπου οι ταμπέλες επάνω έγραφαν: 1/2 άνω σώματος ή 1/2 κάτω άκρων. Μνήμες βαθιές που μας στιγματίσαν για μια ζωή.
Αν ζούσαν αυτοί δεν θα είχες τρουπώσει πουθενά ούτε καν στα Δωδεκάνησα δεν νομίζεις? Δεν θα υπήρχαν ΤΑΔ Καλλιπάτειρες και Ολυμπιακές Παιδείες για να σε σώσουν!!!
Δεν ξέρω τις πταίει και η ομάδα μου ξέρει μόνο να κερδίζει, ίσως το ρίξιμο του Ανεμούριου από την ομάδα αυτή στις βολές του ΝΑΤΟ στα Χανιά, όπου μόνο η ομάδα του Λέοντα έριχνε κέντρο. Παρεμπιπτόντως από την ομάδα εκείνη του Ανεμούριου και του ΝΑΤΟ υπάρχει ένας Γυμνασταράς εκεί από Καρδιτσομαγούλα μεριά όπου αναφέρεσαι και μάλιστα συγκεκριμμένα από Παλαμά φίλος και αδελφός.
Δεν έχει μάθει ο Λέοντας καλή μου σε ζουλαπιές  τρουπώματα και Βαμβακουλιές (ψευτοσφυρίχτρες και κωλοτούμπες), διότι στην ζωή του επολέμησεν πραγματικά τον εχθρό και όχι φανταστικά όπως εσύ!
Δεν γίνεταιν ο πόλεμος με κορδέλες χούλα χουπ μαγνητόφωνα ψυχοκινητική αγωγή και Ολυμπιακές παιδείες και πτυχία από το εξωτερικό ορμώμενα μπαρουτοκαπνισμένη καπνικαρέισαν.

Ενημερώστε μας βρε παιδιά αν στον εύφορο κάμπο με τα καραγάτσια και μέχρι Καρδιτσοτρίκαλα τρίκερι και πιερία μπορούσε να  μετατεθεί κανένας στη Α/θμια με 59 μόρια  υποστηριζόμενα με μεταπτυχιακά (μελετών περίπτωσης του ανοικτού πανεπ. στην εκπαιδευτική διοίκηση). Κωπηλατώντας στο Πηνειό μήπως μέχρι Πήλιο κάποιοι άλλοι;
Μόνοι σας εκτίθεστε συνάδελφοι, εγώ λοιπόν για να μην νομίζετε πως έχω κάτι να κερδίσω από την περιοχή σας, σας τα λέω αυτά από τα μακρινά Δωδεκάνησα, με τους τόπους που δηλώνω για μετάθεση πολύ μακριά από εσάς.

Διακρίνω μια επιμονή και εμπάθεια Καπνικαρέισα με το όνομα του Λέοντα. Αν δεν σου αρέσουν οι τίτλοι των δικών μας μεταπτυχιακών που με πολύ κόπο και πολλά έτη ξανά στα θρανία αποκτήσαμε έχει την Ρόδο εκεί κοντά στα Δωδεκάνησα να πάρεις και Διδακτορικό, ώστε να έχεις μια γεύση τι εστί ΕΑΠ και την εμπειρία διεκπαιρέωσης Μεταπτυχιακού τίτλου, ψιλά γράμματα για σένα φυσικά. Στις επόμενες υπηρεσιακές μεταβολές μπορεί να σου χρειαστεί τι λες?

Μπαρουτοκαπνισμένη αν πρόσεξες άνωθεν δεν ανέφερα πουθενά την λέξη συναδέλφισσα. Είναι πολύ βαρειά η λέξη για να την προσφωνήσω σε ανθρώπους που πολεμούν για καρέκλες οι οποίες έχουν μοιραστεί σε άλλη κοινωνική ομάδα εδώ και 2 χρόνια. Ορμήξατε όλοι μαζί με σημαία τον αιρετό του fb και την φιλοκυβερνητική προπαγάνδα, (γίνατε όλοι συριζαίοι βλέπεις και μεις καπνικαρέοι και παιδιά του κάμπου μόλις άλλαξε η κυβέρνηση) μπας και αρπάξετε καμιά θέση και γλύψετε κανένα κόκκαλο με την οδό του τρουπώματος.
Αιδώς Αργείοι. 

Καπνικαρέισα θα σου ευχηθώ καλό Πάσχα.  Προτού αναφερθείς στο όνομα του Λέοντα ξανά ,να το σκεφτείς καλά προτού το πράξεις. Δεν θα σου απαντήσω πλέον από δω και μπρός διότι έχει χαθεί το μέτρον. Είναι βαρύ και σύμβολο μεγάλο, ο Λέων της Θεσσαλίας, μην έχεις καμία αμφιβολία περί αυτού!!!  Άραξε εκεί με την οικογένεια σου και μην σκέφτεσαι τις ξένες καρέκλες που πλέον δεν σου ανήκουν.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2015, 01:08:06 μμ από Λιοντάρι προς κάμπο Λαρίσης κατευθυνόμενος »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #677 στις: Απρίλιος 04, 2015, 09:16:19 πμ »
teacher, μη δίνεις συνέχεια.... άλλωστε η ομάδα (του λέοντα και άλλων) των αδικημένων παιδιών της μετατάξεως έχει πάντα δίκιο ;D
 Νομικέ: ως προς το νόμιμος  έχω τις αμφιβολίες μου άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε ο καθένας δεν είναι πάντα ότι δηλώνει...  για νομικός όμως ναι, εγώ την ιδέα για BOSTON LEGAL ΔΙΚΟΛΑΒΩΝ την έχω αναλύσει και τεκμηριώσει ορθώς(τάδε βικιπαίδας). Άλλωστε βασική αρχή της νομικής πρακτικής είναι όχι η ατέρμονη  επανάληψη επιχειρημάτων( μεταξύ μας κοιμάσαι καθόλου;) αλλά η ορθή τεκμηρίωση (διαφορετικά τόσο οι δικαστές όσο και οι ένορκοι εκνευρίζονται και τον καίνε...τον πελάτη του δικηγόρου).
 Μια εμμονή με τους παλιούς (ΠΕ06-ΠΕ11) και τα παιδιά των εθελοντικών, την διακρίνω αγαπητέ μου και αφού είσαι άλλου είδους παλιά ξενόγλωσση ειδικότητα μάλλον ΠΕ05 είσαι. ΠΕ05  πήγαν στα γραφεία και πήγαν πολλοί, με πολλά μόρια.... τώρα αν ανοίξει το κουτάκι  εσύ χωρίς να φταις (διευκρινίζω πάλι για να μην παρεξηγηθώ) έχεις μια αβεβαιότητα...Τώρα για τα ΤΑΔ και την Ολυμπιακή Παιδεία εγώ που δεν υπήρξα έχουσα προϋπηρεσία σε αυτά, θα σου έλεγα μην δογματίζεις μπαίνεις σε ξένα χωράφια. (Η προϋπηρεσία αυτή ήταν νόμιμη, στην εκπαίδευση και ήταν σημαντικά προγράμματα, κριτική μπορεί να γίνει μόνο για τον τρόπο που κάποιοι έφτιαχναν τις παράληλες επετηρίδες των εργαζομένων σε αυτά τα προγράμματα, που δεν διέφεραν βέβαια από την αξιοκρατία και άλλων επετηρίδων όλων των άλλων ειδικοτήτων π.χ. π.δ.στ.-ειδ.αγ.-εκπ.ρομα- προυπ. οαεδ-ενταξη παλ/στούντων κ.λπ.) Γιατί με την ίδια λογική θα αρχίσουμε και μείς να λέμε για τα πεπραγμένα της κλίκας  των ΑΡΒΕΛΕΡ.   
Λέοντα του κάμπου με τα καραγάτσια, τελευταία πας να την χαλάσεις τη συνομοταξία για καρεκλάκηδες τους άλλους καταγγέλεις αλλά δια του τρουπώματος επιβιώνεις..... καρδιτσομάγουλα - Πηνειός διαβιεί άλλο είδος λεόντων; πρόσεχε τις  παρέες σου θα σε τσατσαρίσουν  τα υπόλοιπα του βουνού και του κάμπου, δεν θα σε σώσει η κωπηλατική ομάδα του ποταμού 8) Αλήθεια αυτός ο παντογνώστης ΠΕ11-2000, τι να απόγινε ο καλά πληροφορημένος αυτός άνθρωπος έχεις κανένα νέο του; Χάθηκε περιέργως τι να έγινε  μήπως τον πήρε μαζί του για ναυτόπαιδο ο άρβι, φίλος σου ήταν στις παλιές καλές εποχές του 13-14 τότε που γινόταν της μετατάξεως ;D
strer: πρόσεχε γιατί  η βάρκα του φίλου μου του λέοντα  βάζει νερά!!!!
 Γιατί ενοχλείστε συνάδελφοι  μεταταγμένοι; Έχει και ο καιρός γυρίσματα...μια ανησυχία διακρίνω... ψυχραιμία όλα θα γίνουν να έχουμε να λέμε κάτι... και βέβαια αυτό που δεν βλέπω να σχολιάζεται είναι αυτό που λέγεται  στην ανακοίνωση: Επισημάνθηκε, επίσης, το πρόβλημα που δημιουργείται από τις δικαστικές προσφυγές που έχουν γίνει από τους εκπαιδευτικούς που θεωρούν ότι έχουν αδικηθεί. Για κάποιες αναβολές σε δίκες ακούσαμε... κάποια στιγμή κάτι θα εκδικαστεί....Οψόμεθα

Ως προς την εντιμότητα μου και την νομιμότητα μου δεν έχεις λόγο και αποδείξεις να αμφιβάλλεις και δεν σου το επιτρέπω. Δεν εξαπάτησα ούτε την υπηρεσία , ούτε τους συνάδελφους μου και για αυτο χαίρω της εκτίμησης τους. Έγραψα για τα διαχρονικά προβλήματα που ταλανίζουν τις ειδικότητες  ΠΕ05,ΠΕ06,ΠΕ07,ΠΕ011, ΠΕ19,20
από την εφαρμογή μιας εκπαιδευτικής πολιτικής χωρίς προγραμματισμό που έπληξε και πλήττει ακόμα και σήμερα τις ειδικότητές αυτές και κύριος στην Β/μια εκπαίδευση ( αλλαγή ωραρίων διδασκαλίας των μαθημάτων, αλλεπάλληλες αλλαγές στον τρόπω δημιουργίας των τμημάτων, με ταυτόχρονη αύξηση του διδακτικού ωραρίου και άλλα πολλά που είναι άγνωστα σε όλους) Αντί άλλης απαντήσεως εισέπραξα ειρωνείες και απαγορευτικά.
Σε πληροφορώ ότι θα συνεχίσω να σχολιάζω όταν το θεωρώ απαραίτητο, αποφεύγοντας να θίγω συλλήβδην την εντιμότητα των άλλων., τους οποίους μάλιστα δεν γνωρίζω .Όλοι μαζί δεν τα φάγαμε....όσο και αν θα σου άρεσε αυτο.. Ένας παράτυπος....όλοι παράτυποι δεν γίνεται.
ΥΓ. Δέκα (10) χρόνια το ΣτΕ κυοφορεί την απόφαση για το ωράριο διδασκαλίας των Ξ.Γ στο Γυμνάσιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2015, 09:35:36 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος epe06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #678 στις: Απρίλιος 04, 2015, 09:28:54 πμ »
πρωινιατικα ρε παιδια;  8) καλο σαββατοκυριακο...

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #679 στις: Απρίλιος 04, 2015, 10:48:38 πμ »
Η τοποθετηση της κοινης επιτροπης για προσφυγες απο εκπαιδευτικους που ΘΕΩΡΟΥΝ οτι εχουν αδικηθει δεν παραπεμπει σε δικο σας κειμενο. Διαβαστε λιγο πιο προσεκτικα αλλο ΘΕΩΡΟΥΝ οτι εχουν αδικηθει, και αλλο σκετο εχουν αδικηθει. Μηπως η ΟΛΜΕ ειχε και αλλο κειμενο;;λεω μηπως;;

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #680 στις: Απρίλιος 04, 2015, 11:22:30 πμ »
Ζουν εξωγήινοι ανάμεσά μας ή όχι; Ιδού η απορία!
(Είπα θα σταματήσω, αλλά αυτό με ξεπερνάει...)

Τα περαιτέρω σχόλια είναι περιττά. Προσοχή στις ημερομηνίες παρακαλώ.

15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015
Δ. Μπράτης: Να ακυρωθούν οι αποφάσεις των υποχρεωτικών μετατάξεων και να ξεκινήσει η διαδικασία από την αρχή
Ο αιρετός του ΚΥΣΠΕ Δημήτρης Μπράτης, ανάρτησε στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook το παρακάτω μήνυμα, σχετικά με τις 3657 που θα συσταθούν στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση:
Επειδή έχω δεχθεί πολλά ερωτήματα ,αυτές τις μέρες, σχετικά με τις 3657 θέσεις ειδικοτήτων που θα συσταθούν στην ΠΕ,υπενθυμίζω τη θέση μου:
1.Από τον Αύγουστο του 2013 έχω καταγγείλει τη συγκεκριμένη διαδικασία ως ρουσφετολογική,αδιαφανή και πρωτοφανή στα χρονικά της εκπαίδευσης και γι αυτό έχω ζητήσει την ακύρωσή της.
2.Με βάση την παραπάνω θέση μου,αλλά και με βάση το ορθό και το δίκαιο,για τις 3657 θέσεις που θα συσταθούν η μόνη σωστή διαδικασία είναι να δοθούν ως κενές κατά τη διαδικασία των φετινών μεταθέσεων, για τους εκπαιδευτικούς της ΠΕ πρώτα και να ακολουθήσουν οι μετατάξεις των εκπκών της β/θμιας στις κενές θέσεις που θα μείνουν.Οι μετατάξεις δηλ. να γίνουν από το ΚΥΣΠΕ,μετά τις μεταθέσεις των εκπκών της ΠΕ,όπως γίνονταν πριν την ψήφιση του Ν4172.
3.Η νέα πολιτική ηγεσία, που θα προκύψει μετά τις εκλογές, οφείλει με μια πράξη της να ακυρώσει τις αποφάσεις των μετατάξεων,που αποτελούν μνημείο πελατειακού κράτους, και να ξεκινήσει τη διαδικασία από την αρχή, όπως προβλέπει η νομοθεσία.
Υ.Γ. Τη συγκεκριμένη θέση την έχω εκφράσει από τον Αύγουστο του 2013 στις ανακοινώσεις μου, καθώς και στις 6 συσκέψεις που έκανε η ΔΟΕ για το θέμα.

Δ. Μπράτης Tuesday, 17 March 2015 14:48
Καθυστέρηση στις υπηρεσιακές μεταβολές των εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης
 Συναδέλφισσες, συνάδελφοι
Με αφορμή ερωτήματά σας , σχετικά με την πορεία των υπηρεσιακών μεταβολών των εκπαιδευτικών Π.Ε , σας ενημερώνω για τα εξής :
1.Μεταθέσεις 2015 : Σύμφωνα με το άρθρο 12 παρ. 5 του Π.Δ. 50/96 το ΚΥΣΠΕ πρέπει να συνεδριάσει μέχρι την 31η Μαρτίου 2015 και να αποφασίσει για τις μεταθέσεις σε ΣΜΕΑΕ , σε διαπολιτισμικά σχολεία και από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ .Επίσης , σύμφωνα με το άρθρο 4 παρ. 3 του ίδιου Π.Δ. τα ΠΥΣΠΕ θα έπρεπε μέχρι 15/02/2015 να αποστείλουν πίνακες οργανικών κενών ανά περιοχή μετάθεσης, και η Κ.Υ. του Υπουργείου μέχρι 10 Μαρτίου να καταρτίσει τους πίνακες οργανικής σύνθεσης του προσωπικού της Π.Ε.. Τίποτε από όλα αυτά δεν έχει γίνει ως τώρα κι αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα την καθυστέρηση εκτέλεσης των μεταθέσεων του 2015 με αλυσιδωτές επιπτώσεις και στις υπόλοιπες υπηρεσιακές μεταβολές. Οι συνολικές αιτήσεις μετάθεσης που υποβλήθηκαν φέτος είναι 6030 ( οι 5866 αιτήσεις εκπαιδευτικών Π.Ε. από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ γενικής εκπαίδευσης και 164 ειδικής αγωγής). Συγκεκριμένα οι 5.866 αιτήσεις κατανέμονται ως εξής: Π.Ε.703.012, Π.Ε.19,20   157, Π.Ε.60 1.003, Π.Ε.05 96, Π.Ε.11 873, Π.Ε.07   37, Π.Ε.06 499, Π.Ε.32 2 , Π.Ε.16 160, Π.Ε.08   27.
Επισημαίνω ότι οι αιτήσεις μετάθεσης υποβλήθηκαν φέτος κανονικά, τον μήνα Νοέμβρη, όπως προβλέπει το Π.Δ. 50/96 και καμιά καθυστέρηση δεν δικαιολογείται .
2.Μετατάξεις εκπαιδευτικών από τη Β/θμια στην Α/θμια : Στη συνάντηση που είχε η πολιτική ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας με τη ΔΟΕ στις αρχές Μαρτίου ανακοίνωσε πως για το ζήτημα των μετατάξεων, που έγιναν με τον Ν.4172/13, θα συγκροτήσει κοινή επιτροπή από ΔΟΕ-ΟΛΜΕ και υπηρεσιακούς παράγοντες , η οποία μέσα σε 15 μέρες , θα αποφασίσει για τη «νομιμότητα» των μετατάξεων από τη Β/θμια στην Α/θμια. Έχει παρέλθει το 15νθήμερο κι ακόμη όχι απόφαση δεν υπάρχει , αλλά ούτε καν η επιτροπή δεν έχει συγκροτηθεί. Η επίλυση του ζητήματος των μετατάξεων αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για την πραγματοποίηση των μεταθέσεων, τουλάχιστον των κοινών ειδικοτήτων .
Ορισμένες επισημάνσεις για τις μετατάξεις :
Το ζήτημα της ακύρωσης και της επανεξέτασης των μετατάξεων, που έγιναν με τον Ν4172/13, δεν είναι μόνο θέμα «νομιμότητας» , αλλά κυρίως ζήτημα αρχής . Ο Ν4172/13 είναι ο νόμος με τον οποίο έγιναν οι απολύσεις , οι διαθεσιμότητες και οι υποχρεωτικές μετατάξεις. Δεν μπορεί ένας νόμος να ακυρώνεται κατά τα 2/3 ( απολύσεις-διαθεσιμότητες) και ορθώς , και να παραμένει σε ισχύ μόνο για τις υποχρεωτικές μετατάξεις .Πρέπει να καταργηθεί στο σύνολό του.
Πρέπει να γίνει άμεσα η σύσταση των 3655 οργανικών θέσεων στα σχολεία της Π.Ε. , οι οποίες θα πρέπει να κατανεμηθούν ως εξής :
α) Για τις μη κοινές ειδικότητες ( ΠΕ 05, 07, 08, 19, 20 , 32) που είναι και η πλειοψηφία των μεταταγμένων -2309 θέσεις- , που ήρθαν στην Π.Ε. και δεν δημιουργούν πρόβλημα , πρέπει να γίνει έλεγχος όλων των δικαιολογητικών , ανακοίνωση των μορίων και των μορίων και να καλύψουν τις θέσεις που θα συσταθούν , με πέρα για πέρα διαφανή τρόπο.
β) Για τις κοινές ειδικότητες (ΠΕ 06 , 11 , 16) – 1346 θέσεις-, πρέπει να προηγηθούν οι μεταθέσεις των συναδέλφων της Α/θμιας , και στη συνέχεια στις κενές θέσεις που θα υπάρξουν να γίνουν οι εθελοντικές, πλέον, μετατάξεις των εκπαιδευτικών της Β/θμιας , όπως δηλαδή γινόταν πριν την ψήφιση του Ν4172/13.
Όλες οι μετατάξεις πρέπει να γίνουν μέσα από τα Υπηρεσιακά Συμβούλια, ΚΥΣΠΕ και ΚΥΣΔΕ, και όχι από τα γραφεία των υπουργών.
Η σημερινή ηγεσία του υπουργείου Παιδείας είχε καταγγείλει στο παρελθόν τις υποχρεωτικές μετατάξεις .Τώρα ήρθε η ώρα να πάρει αποφάσεις. Η εφαρμογή του δίκαιου και του νόμιμου είναι η λύση . Αυτό οφείλει να κάνει άμεσα

Μετατάξεις / Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« στις: Μάρτιος 26, 2015, 01:46:00 μμ »
mpratis11:45 26-3-15

Σύσκεψη ΔΟΕ-ΟΛΜΕ πραγματοποιείται αυτή την ώρα στα γραφεία της ΔΟΕ για το θέμα των μετατάξεων.Το υπουργείο ούτε την επιτροπή δεν έχει συστήσει ακόμη. Όπως έχω επισημάνει από τον Αύγουστο του 13 οι μετατάξεις αυτές πρέπει να επανεξετασθούν ,με βάση τα παρακάτω βήματα:
1.Σύσταση άμεσα των οργανικών θέσεων.
2.Τοποθέτηση των 2346 μη κοινών ειδικοτήτων στις οργανικές θέσεις με βάση τα μόριά τους.Όποιοι έχουν τοποθετηθεί με βάση αυτά δεν έχουν κανένα θέμα.
3.Για τις 1306 θέσεις των κοινών ειδικοτήτων θα πρέπει αυτές να δοθούν για τις μεταθέσεις των ειδικοτήτων της αθμιας πρώτα και να ακολουθήσουν οι μετατάξεις της βθμιας.
Αυτή είναι η μόνη δίκαιη λύση

http://www.deutsch.gr/data_info.php?data_id=3513&cat=24577
Επιστημονικές ενώσεις ΠΕ05, ΠΕ07, ΠΕ08 & ΠΕ 19-20: Προτάσεις για το επείγον θέμα των υποχρεωτικών μετατάξεων και αίτημα ορισμού άμεσης συνάντησης με τον κ. Κουράκη
Την Πέμπτη 12 Φεβρουαρίου 2015 πραγματοποιήθηκε συνάντηση των Επιστημονικών φορέων των καθηγητών των ειδικοτήτων που μετατάχτηκαν από τη Δευτεροβάθμια στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση. Στη συνάντηση εκπροσωπήθηκαν οι καθηγητές ΠΕ05, ΠΕ07, ΠΕ08 και ΠΕ 19-20. Οι επιστημονικές ενώσεις των εκπαιδευτικών ΠΕ06 (Αγγλικής Φιλολογίας) και ΠΕ11 (Φυσικής Αγωγής) εάν και κλήθηκαν δεν παρέστησαν στη συνάντηση.

 
ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΣΚΓ ΠΕ)
www.apf.gr
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ (ΠΑΣΥΚΑΓΑ)
www.pasykaga.gr
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ (ΣΚΓΓΦ ΠΠ)
www.aplf.gr
__________________________________________________________________________
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΠΕΚΑΓΕΠΕ)
www.deutsch.gr
__________________________________________________________________________
ΕΝΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ (ΕΝ.ΕΚ.Ε.Μ.)
www.art-teachers.com
__________________________________________________________________________
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (Π.Ε.ΚΑ.Π.)
www.pekap.gr
__________________________________________________________________________
 ΠΡΟΣ:  Τον Αναπληρωτή Υπουργό ΠΟ. ΠΑΙ.Θ., κ. Αν. Κουράκη
 Σήμερα, Πέμπτη 12 Φεβρουαρίου 2015, πραγματοποιήθηκε συνάντηση των Επιστημονικών φορέων των καθηγητών των ειδικοτήτων που μετατάχτηκαν από τη Δευτεροβάθμια στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση. Στη συνάντηση εκπροσωπήθηκαν οι καθηγητές ΠΕ05, ΠΕ07, ΠΕ08 και ΠΕ 19-20.
Οι εκπρόσωποι των φορέων κατέληξαν στην παρακάτω πρόταση προς την ηγεσία του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ:
Άμεση δημοσιοποίηση των μορίων όλων όσων αιτήθηκαν μετάταξη ανά κατηγορία κριτηρίων καθώς και τα ΠΥΣΔΕ προέλευσης και ΠΥΣΠΕ μετάταξης

·        Έλεγχος από τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και αντιπαραβολή των στοιχείων και μορίων που δηλώθηκαν με αυτά που βρίσκονταν στους υπηρεσιακούς φακέλους στις 23-08-2013, δηλαδή τα στοιχεία οικογενειακής κατάστασης, ΠΥΣΔΕ προέλευσης και τίτλων σπουδών που είχαν αποκτηθεί μέχρι 23-08-2013

·         Κατάρτιση πινάκων των μεταταγμένων συναδέλφων ανά ΠΥΣΠΕ και κατά φθίνουσα σειρά μορίων σύμφωνα με τα στοιχεία που θα προκύψουν μετά τον έλεγχο.

·        Ίδρυση οργανικών θέσεων και πλήρωση αυτών με όλους όσοι πληρούν τα κριτήρια μετά τον έλεγχο που θα διενεργηθεί.
Αξιότιμε κε Υπουργέ,
επειδή είναι δεδομένη η πρόθεσή σας να δοθεί άμεσα λύση στο θέμα των υποχρεωτικών μετατάξεων το οποίο εκκρεμεί τα τελευταία δύο χρόνια και η ανακίνησή του δημιούργησε ανασφάλεια σε χιλιάδες εκπαιδευτικούς,
ζητάμε να ορίσετε άμεσα συνάντηση με τα Δ.Σ. τωv επιστημονικών φορέων των μεταταγμένων εκπαιδευτικών.
Τα Δ.Σ. των επιστημονικών φορέων των εκπαιδευτικών
ΠΕ05, ΠΕ07, ΠΕ08, ΠΕ19-20

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2015, 05:37:52 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος THE19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #681 στις: Απρίλιος 04, 2015, 11:39:05 πμ »
Για να λέγεστε συνάδελφος α/θμιος πρέπει να γυρίσεις από εκεί που ήρθες και να παραδόσεις την καρέκλα της α/θμιας πρώτα που άρπαξες από τα μαλλιά κάτι που δεν είναι μακριά ,θα γίνει μέχρι τέλη Μαΐου. Επίσης η προϋπηρεσία στην  α/θμια έχει αποκτηθεί με παρουσίες καθημερνές με 2000 ευρύ έξοδα μηνιαίως και όχι όπως της β/θμιας δια αλληλογραφίας από μακριιά. Αφού πλεονάζεις που να σε βάλω εδώ, πήγαινε σπίτι σου και αν σε χρειαστώ θα σε τηλεφ. Αυτή είναι η προϋπηρεσία της Β/θμιας. Και όσο για ολυμπιακές παιδείες κ.τ.λ. ήταν πρόγραμμα αρχικά της β/θμιας και οι πιο πολλοί ήταν από επετηρίδα .Και στα ΤΑΔ ήταν αθλητές και είχαν πανελλήνιες διακρίσεις και έτσι δουλέψαν, σε αντίθεση με άλλους που είχαν πανελλήνια νίκη στο δίσκο. Και επίσης πριν λίγα χρόνια αυτοί που έπαιρναν  απόσπαση στην β/θμια  στην πόλη τους επειδή ήταν πολλοί από ρουσφ. έκαναν από 7 ώρες  την.εβδ. Για τέτοιες προϋπηρεσίες β/θμιας μιλάμε εντελώς μαϊμού. 

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #682 στις: Απρίλιος 04, 2015, 11:43:28 πμ »
Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πήραν θάρρος οι μετάταχθεντες?

Βγήκε κάποια τελεσίδικη απόφαση και δεν το πήρα πρέφα?
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #683 στις: Απρίλιος 04, 2015, 12:19:53 μμ »
Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πήραν θάρρος οι μετάταχθεντες?

Βγήκε κάποια τελεσίδικη απόφαση και δεν το πήρα πρέφα?

Ανέβηκαν οι ψήφοι άνωθεν, κοντεύουν το 80%, δεν είναι και λίγο  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #684 στις: Απρίλιος 04, 2015, 12:33:41 μμ »
Ανέβηκαν οι ψήφοι άνωθεν, κοντεύουν το 80%, δεν είναι και λίγο  ;D ;D ;D
Αν δεν το έχεις καταλάβει δεν θα αποφασίσουν αυτοί που συμμετέχουν σε ένα ανώνυμο ερωτηματολόγιο.
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος THE19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #685 στις: Απρίλιος 04, 2015, 12:45:03 μμ »
Και όσον αφορά την προϋπηρεσία  για να γίνει πραγματικά αναγωγή στην πρωτοβάθμια πρέπει να μετρηθούν και οι λιγότερες ώρες διδασκαλίας   που  έχετε. Και επειδή αγαπάω πολύ τα μαθηματικά έχουμε και λέμε.

24 ώρες διδασκαλίας η Πρωτ  την εβδομαδ  21 ώρες διδασκαλι η Δευτ   =  μείων  3 ώρες  *  4 εβδομ = 12 ώρες λιγότερες το μήνα * 10 μήνες το χρόνο = 120 ώρες λιγότερες το χρόνο. Αν κάποιος έχει 12 χρόνια προυπηρεσία έχουν 120 * 12 χρόνια =1440 /24 = 60 εβδομάδες περίπου 1 1/2 χρόνια λιγότερα προυπηρεσία.

Άρα ένας δευτεροβάθμιος με 12 χρόνια προϋπηρεσία έχει 1 1/2 χρόνο λιγότερες διδακτικές ώρες βάση νόμου (χωρίς να βάλω τις λαμογιές που αναφέρω παραπάνω) ΑΥΤΗ ΕΊΝΑΙ ΕΞΙΣΩΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ.

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2015, 05:47:00 μμ από THE19 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158546
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 361

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.