*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1238658 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Ναι, το υπουργείο χειρίζεται δίκαια το διορισμό μας και να 'χετε, άμα είστε όντως δικαιωθέντες, ολίγη υπομονή. Δε γίνονται απ' τη μια μέρα στην άλλη τα πράγματα. :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

fileprovider

  • Επισκέπτης
Ναι, το υπουργείο χειρίζεται δίκαια το διορισμό μας και να 'χετε, άμα είστε όντως δικαιωθέντες, ολίγη υπομονή. Δε γίνονται απ' τη μια μέρα στην άλλη τα πράγματα. :)

Εγώ πάντως αναμένω μια απάντηση περί δικαίου καθώς και πως μιλάς με τόση σιγουριά για διαδικασίες και χρονοδιάγραμματα. Δημόσια πάντα για να μην κατηγορηθουμε για αδιαφανεις διαδικασίες, σενάρια συνωμοσίας και σπεκουλες. Κλείνω θα σε διαβάσω με την ησυχία μου και θα σου απαντήσω σε μελλοντικό χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Ναι, το υπουργείο χειρίζεται δίκαια το διορισμό μας και να 'χετε, άμα είστε όντως δικαιωθέντες, ολίγη υπομονή. Δε γίνονται απ' τη μια μέρα στην άλλη τα πράγματα. :)
Δεν χειρίζεται τίποτα ακόμα μην λέτε πράγματα που δεν ισχύουν! Στο κάτω κατω ο νόμος πλέον υπάρχει δεν χρειάζεται να κρύβουμε κάτι αν ξέρουμε σχετικα με το χρονοδιάγραμμα ή τις θέσεις που θα βγουν με βάση την σειρά....

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Το εξαντλήσαμε το θέμα πια. Και για το δίκαιο και για τις διαδικασίες και τα χρονοδιαγράμματα. Όποιος θέλει διαβάζει όσα έγραψα εγώ, όσα κι οι συνάδελφοί μου η gia 96 η Asep Hunter κι άλλοι και καταλαβαίνει. ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

KANANGA

  • Επισκέπτης
Για την αναδρομικότητα τα 'χομε πει πολλάκις. Όλο τα ίδια και τα ίδια θα λέμε; Οφείλεται στη σωρευτικότητα των χρόνων προσφυγής. Δεν είναι ένα. Είναι πολλά. Απ'΄το '09 ως το '14. Όσον αφορά τις τοποθετήσεις αυτές θα γίνουν καθ' όλα νόμιμα.

Με δεδομένο οτι η πλειοψηφία των δικαιωθέντων δουλευαν τα προηγούμενα χρόνια, συν  το γεγονος οτι θα δημιουργηθουν προσωποπαγεις θέσεις, ποιοι είναι το πρόβλημα με την αναδρομικοτητα;

 Οικονομικο δεν φαίνεται να είναι αφού οι περισσότεροι   είχαν εισοδήματα. Τους αιτούντες μετάθεση δεν τους θίγει αφου οι θεσεις θα είναι προσωποπαγεις. Αρα που είναι το πρόβλημα;
Οσοι έχουν συμφέρον οικονομικό απο την αναδρομικότητα θα κινηθούν νομικά.... οπότε γιατι να μην τους δοθεί από τωρα;


KANANGA

  • Επισκέπτης
Ναι, το υπουργείο χειρίζεται δίκαια το διορισμό μας .....

Το αστείο της ημέρας. Και μόνο  με αυτη τη δήλωση χάνεις την αξιοπιστία των λεγομένων σου..
Απλά το Υπουργείο έχει στριμωχτεί στην γωνία και φοβάται μην κάνει καμιά παρανομία πάλι γιατι οι δικηγόροι καραδοκούν....

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Άλλο η ανταλλαγή απόψεων κι άλλο οι κουραστικές ερωτήσεις από άτομα που δεν σχετίζονται με το παρόν θέμα.
Το συγκεκριμένο ζήτημα εξάλλου προχωρά και οι δικαιωθέντες γνωρίζουν καλά όλες τις λεπτομέρειες που τους αφορούν.
Υ.Γ. Κι εγώ παρακαλώ να δίνονται απαντήσεις σε όλα όσα σας θέτουν καθαρά και με σαφήνεια κι όχι σαν υστερόγραφα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Το εξαντλήσαμε το θέμα πια. Και για το δίκαιο και για τις διαδικασίες και τα χρονοδιαγράμματα. Όποιος θέλει διαβάζει όσα έγραψα εγώ, όσα κι οι συνάδελφοί μου η gia 96 η Asep Hunter κι άλλοι και καταλαβαίνει. ;)
επίσημα από το υπουργείο πάντως δεν έχουν καμία ενημέρωση για εμάς. Τώρα αν είναι τόσο οργανωμένοι και μας καλέσουν σύντομα δεν το γνωρίζω!

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Άλλο η ανταλλαγή απόψεων κι άλλο οι κουραστικές ερωτήσεις από άτομα που δεν σχετίζονται με το παρόν θέμα.
Το συγκεκριμένο ζήτημα εξάλλου προχωρά και οι δικαιωθέντες γνωρίζουν καλά όλες τις λεπτομέρειες που τους αφορούν.
Υ.Γ. Κι εγώ παρακαλώ να δίνονται απαντήσεις σε όλα όσα σας θέτουν καθαρά και με σαφήνεια κι όχι σαν υστερόγραφα!
Η είσαι του υπουργείου η παραπληροφορείς και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνεις! Ακόμα τίποτα δεν έχει προχωρήσει!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2019, 08:19:55 μμ από Kostakis2008 »

KANANGA

  • Επισκέπτης
...
Το συγκεκριμένο ζήτημα εξάλλου προχωρά και οι δικαιωθέντες γνωρίζουν καλά όλες τις λεπτομέρειες που τους αφορούν.
Υ.Γ. Κι εγώ παρακαλώ να δίνονται απαντήσεις σε όλα όσα σας θέτουν καθαρά και με σαφήνεια κι όχι σαν υστερόγραφα!

Οι δικαιωθεντες δεν γνωρίζουν σχεδόν τίποτα. Ουτε από τον δικηγόρό ούτε από το Υπουργείο. Η όλη προσπάθεια καποιων να αποτρέψουν συζητήσεις για την αναδρομικότητα και την ταχύτητα των διορισμών ειναι μάλλον εκ του πονηρού...
Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι έχουν αυτοχριστεί διαχειριστές του φόρουμ και καθοδηγητές της συζήτησης.
Δηλαδη πρέπει να συζητάμε ο,τι σας αρέσει;;

fileprovider

  • Επισκέπτης
Παίδες ζητάω συγγνώμη αν κούρασα με χιλιοειπωμενα πράγματα. Ας πάμε μια υποθετικη ιστορία τωρα

Στον πίνακα είμαι σειρά 1200 και ενώ έχουν διοριστει κανονικοι και "παράνομοι" π.χ 1000 εγώ καταφέρνω και διοριζομαι παρακαμπτωντας τους από πάνω μου. Ενώ λοιπόν σε μια ευνομουμενη πολιτεία θα έπρεπε ένα υπουργείο να καλεί τους παρακαμτοτμενους και να διορίσει αναδρομικα τους αδικηυεβτες τελικά κλείνει το μάτι μόνο σε όσους πήγαν δικαστθκως ανεξαρτήτως σειράς. Οι δε δικαιωθεντες εκτός σειράς διορισμού με οποιοδήποτε τρόπο αποκαλούν τους μη άσεπιτες παράνομοτς αλλά την πάρτη τους μη παράνομους που παράκαμψαν τους άλλους. Η δε κωμωδία είναι ότι στους υπόλοιπους διαγωνισμούς αυτού του φανταστικόυ κράτους για να πάει κάποιος επιλαχωντας πρέπει οι παραπάνω να ενημερωθούν καθ να μην αποδεζθουν διορισμό με υπεύθυνη δήλωση

Το παραπάνω είναι υποθετικό σενάριο και δεν αφορά τη χώρα μας και το υπουργείο μας που είναι άψογο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2019, 08:35:59 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
επίσημα από το υπουργείο πάντως δεν έχουν καμία ενημέρωση για εμάς. Τώρα αν είναι τόσο οργανωμένοι και μας καλέσουν σύντομα δεν το γνωρίζω!

Τα τμήματα διορισμών κτλ του Υπουργείου δεν γνωρίζουν γιατί την υπόθεση χειρίζεται μαλλον η νομική υπηρεσία του Υπουργείου σ' αυτή τη φάση. Ενημέρωση περιμένουμε την άλλη εβδομάδα μάλλον από τον δικηγόρο.

fileprovider

  • Επισκέπτης
Λέων και υπόλοιποι συγγνώμη για την κούραση που σας προκάλεσα και ευχαριστώ για τον κόπο να μου απαντήσετε. Τα γραπτά μένουν και παρακαλώ να διορθώστε μόνο ορθογραφικά λάθη σε όσα γράψατε. Έτσι για να μας κρίνουν.

Για να κλείσω οριστικά την παρέμβαση μου... Δεν έχω εννομο συμφέρον να κινηθώ για την τωρινή διαδικασία.  Κάποιοι γνωστοί μου έχουν. Αν αδικηθω σε οποιαδήποτε διαδικασία όμως θα αποκτήσω εννομο συμφέρον. Και επειδή ο νόμος περί ευθύνης υπουργών αφορά μόνο τους υπουργούς οποίος πάρει απόφαση να ξέρει ότι αν παράνομησει δεν τον γλυτώνει καμία κυβέρνηση και υπουργείο. Δεν απειλώ...απλά ενημερώνω πως θα άσκηση κάθε εννομο μέσο για να προάσπιατω τα συμφέροντα μου.

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Τα τμήματα διορισμών κτλ του Υπουργείου δεν γνωρίζουν γιατί την υπόθεση χειρίζεται μαλλον η νομική υπηρεσία του Υπουργείου σ' αυτή τη φάση. Ενημέρωση περιμένουμε την άλλη εβδομάδα μάλλον από τον δικηγόρο.
Στη νομική υπηρεσία τι να κάνει;;; Πότε την έδωσαν σημασία;;;; ;D ;D ;D κάτι σαν το δημοψήφισμα που το όχι έγινε ναι.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159446
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 297
Σύνολο: 308

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.