*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2041448 φορές)

0 μέλη και 34 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
H Aποφαση του ΣΤΕ αφορουσε τους διορισμους.Για τους πινακες αναπληρωτων αποφασιζει η κυβερνηση.Πολυ καλα νεα επομενως για εμας που εχουμε καλη σειρα και θα συνεχιζουν να μας καλουν..εστω και αναπληρωτες... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
H Aποφαση του ΣΤΕ αφορουσε τους διορισμους.Για τους πινακες αναπληρωτων αποφασιζει η κυβερνηση.Πολυ καλα νεα επομενως για εμας που εχουμε καλη σειρα και θα συνεχιζουν να μας καλουν..εστω και αναπληρωτες... ;D ;D ;D

 ;D  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
;D  ;D ;D
Μπραβο συναδελφε που χαιρεσαι και αναγνωριζεις το δικαιο..συγχαρητηρια...

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015
« Απάντηση #2593 στις: Μάιος 30, 2015, 06:08:27 μμ »
H Aποφαση του ΣΤΕ αφορουσε τους διορισμους.Για τους πινακες αναπληρωτων αποφασιζει η κυβερνηση.Πολυ καλα νεα επομενως για εμας που εχουμε καλη σειρα και θα συνεχιζουν να μας καλουν..εστω και αναπληρωτες... ;D ;D ;D

Συνάδελφε δεν κατανοώ τον ενθουσιασμό σου. Αν τα πράγματα γίνουν τελικά έτσι, θα πρόκειται για μια πύρρειο νίκη...
Αν δεν κοιτάξεις δηλαδή να αναβαθμιστείς ως καθηγητής και συ με μεταπτυχιακά, ξένες γλώσσες, σεμινάρια κλπ (μήπως και φτάνουν), επισήμως διορισμός γιοκ (μέχρι νεωτέρας)...

(Ο 2ος ενικός δεν απευθύνεται φυσικά σε σένα)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 30, 2015, 06:10:09 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015
« Απάντηση #2594 στις: Μάιος 30, 2015, 06:13:15 μμ »
Συνάδελφε δεν κατανοώ τον ενθουσιασμό σου. Αν τα πράγματα γίνουν τελικά έτσι, θα πρόκειται για μια πύρρειο νίκη...
Αν δεν κοιτάξεις δηλαδή να αναβαθμιστείς ως καθηγητής και συ με μεταπτυχιακά, ξένες γλώσσες, σεμινάρια κλπ (μήπως και φτάνουν), επισήμως διορισμός γιοκ (μέχρι νεωτέρας)...

(Ο 2ος ενικός δεν απευθύνεται φυσικά σε σένα)
Γιατι δεν κατανοεις τον ενθουσιασμο μου?Που στην Ελλαδα της κρισης θα συνεχισω να παιρνω το χιλιαρικο?Γιατι να μην χαρω?Δεν το καταλαβαινω...

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Eπισης στο νεο συστημα θα υπαρχει μεικτος τροπος διορισμων.Οποτε εμεις τοσα χρονια που δουλευουμε με 3-4 χρονια ακομα αναπληρωσης θα διοριστουμε σιγουρα με 3ψηφιους μηνες προυπηρεσιας 8)Ο Χρονος ειναι υπερ μας 8)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015
« Απάντηση #2596 στις: Μάιος 30, 2015, 06:36:04 μμ »
Eπισης στο νεο συστημα θα υπαρχει μεικτος τροπος διορισμων.Οποτε εμεις τοσα χρονια που δουλευουμε με 3-4 χρονια ακομα αναπληρωσης θα διοριστουμε σιγουρα με 3ψηφιους μηνες προυπηρεσιας 8)Ο Χρονος ειναι υπερ μας 8)

Ίδωμεν συνάδελφε... Η προυπηρεσία λογικά θα έχει ταβάνι... Είτε 7 είτε 27 χρόνια (πχ) θα είναι το ίδιο.
Χαίρομαι επίσης που μάλλον θα συνεχίσεις να εργάζεσαι. Είναι εξόχως λυπηρό να σε "απολύουν" μετα από χρόνια προσφοράς... Αυτό με το χιλιάρικο όμως που λες... όπως και να το λες... χαλάει λίγο την ατμόσφαιρα. 
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
H Aποφαση του ΣΤΕ αφορουσε τους διορισμους.Για τους πινακες αναπληρωτων αποφασιζει η κυβερνηση.Πολυ καλα νεα επομενως για εμας που εχουμε καλη σειρα και θα συνεχιζουν να μας καλουν..εστω και αναπληρωτες... ;D ;D ;D
Θα έχεις και την δυνατότητα να παραιτηθείς όποια μέρα το αποφασίσεις χωρίς κυρώσεις… Θα αφήσεις τους μόνιμους με τα προσόντα να διορθώσουν τα γραπτά και να επιτηρήσουν τους μαθητές! Αν έχεις συμπληρώσει προϋπηρεσία τότε θα μπορείς να ξεκινήσεις νωρίτερα της διακοπές , να δεις από κοντά πως είναι η ζωή στα νησάκια  που θα γίνουν οι διορισμοί, τις καλές θέσεις θα τις αφήσουν για τους αναπληρωτές. ::)

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
10 χρονια προυπηρεσια και 3 επιτυχιες ΑΣΕΠ....διοριζομαι????????????

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θεωρείτε ότι κάποιος με επιτυχία ΑΣΕΠ 2002-2006, όχι 2008, 24 μήνες προυπηρεσία, φιλόλογος, έχει καμιά ελπίδα για αναπλήρωση του χρόνου ή διορισμό στα επόμενα 3-4 χρόνια? Να σημειώσω ότι στην ηλικία μου δεν έχεις πια δυνατότητα αλλαγής πεύσης, δυστυχώς...

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αλλαγή πλεύσης εννοούσα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015
« Απάντηση #2601 στις: Μάιος 30, 2015, 09:49:33 μμ »
Γιατι δεν κατανοεις τον ενθουσιασμο μου?Που στην Ελλαδα της κρισης θα συνεχισω να παιρνω το χιλιαρικο?Γιατι να μην χαρω?Δεν το καταλαβαινω...

Μάλλον είσαι νέος και χωρίς οικογένεια. Εγώ βρέθηκα μακριά από σπίτι και οικογένεια, τους έβλεπα Χριστούγεννα και Πάσχα, ήμουν ξένη μεταξύ ξένων, δεν ήξερα τι θα κάνω την επόμενη χρονιά, τελικά δε δούλεψα...Όλα αυτά κι άλλα πολλά δεν αξίζουν μόνον ένα χιλιάρικο...άσε που εγώ προσωπικά βλέπω αυτό που κάνω και ως λειτούργημα, όχι μόνο σαν ευκαιρία αρπαχτής.

Φιλικά

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούμε ακόμα να βγάλουμε συμπεράσματα. Το τοπίο δεν έχει ξεκαθαρίσει για το τι θα κάνουν...
Ας δούμε τι θα βγει από τις επόμενες συνεδριάσεις τις επιτροπής και τι θα δεχτεί τελικά ο Υπουργός Παιδείας.

polo7921 εσύ έχεις πολλές πιθανότητες και για αναπλήρωση και για διορισμό, αν γίνει όπως τα λέγαμε πριν λίγες μέρες! ;)

Αποσυνδεδεμένος mickland

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015
« Απάντηση #2603 στις: Μάιος 30, 2015, 10:03:59 μμ »
Μάλλον είσαι νέος και χωρίς οικογένεια. Εγώ βρέθηκα μακριά από σπίτι και οικογένεια, τους έβλεπα Χριστούγεννα και Πάσχα, ήμουν ξένη μεταξύ ξένων, δεν ήξερα τι θα κάνω την επόμενη χρονιά, τελικά δε δούλεψα...Όλα αυτά κι άλλα πολλά δεν αξίζουν μόνον ένα χιλιάρικο...άσε που εγώ προσωπικά βλέπω αυτό που κάνω και ως λειτούργημα, όχι μόνο σαν ευκαιρία αρπαχτής.

Φιλικά
Δεχομαι τα σχολια σου.Εγω εχω το δικαιωμα να εχω την κοσμοθεωρια μου...Αυτοι που με κρινουν δειχνουν ποσο δημοκρατικοι εκπαιδευτικοι ειναι... ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160918
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 731
Σύνολο: 739

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.