*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.  (Αναγνώστηκε 489772 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #490 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 08:03:55 πμ »
μήπως αφού από φέτος δεν υπάρχει διεύθυνση ειδικής αγωγής τις αιτήσεις τις επεξεργάζονται τα ίδια άτομα;

1. η διεύθυνση ειδικής υπάρχει

2. οι προσλήψεις της ειδικής σε εκπαιδευτικούς την κάνει το τμήμα προσωπικού της γενικής, η ειδική έχει μόνο για το εεπ/εβπ

3. επίσης ο λολίτσας πήρε αναστολή εκτέλεσης της διαπιστωτικής που τον έβγαζε από δ/ντη της ειδικής, οπότε επιστρέφει


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:46:37 »

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #491 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 10:36:11 πμ »
"Όσον αφορά την Ειδική Αγωγή χθες, όπως πληροφορηθήκαμε, ολοκληρώθηκε ο έλεγχος των νέων μεταπτυχιακών που δεν είχαν συνάφεια κατά το παρελθόν από την αρμόδια επιτροπή του ΙΕΠ και θα αποστέλλονταν άμεσα τα αποτελέσματα για να ξεκινήσει η διαδικασία έκδοσης των πινάκων.    Υπάρχουν πιέσεις  ώστε να εκδοθούν τελικά οι πίνακες της Ειδικής άμεσα, στις αρχές της εβδομάδας που μας έρχεται ώστε να τηρηθεί και το χρονοδιάγραμμα του Υπουργείου, που κάνει λόγο για προσλήψεις στην Ειδική Εκπαίδευση στις 25-26 Σεπτεμβρίου."
Καλόγηρος Βασίλειος

http://www.news.gr/ellada/ekpaidefsh/article/236746/epi-podos-to-ypoyrgeio-paideias-gia-thn-kalypsh-ton.html

Αν συμβεί κάτι τέτοιο ψηφίζω να μείνουμε με υπηρεσιακό υπουργό..

 
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος panos03

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #492 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:10:05 πμ »
Η αίτηση για την γενική γίνεται με βάση μια προκήρυξη και παίρνει αριθμό πρωτοκόλλου. Η αίτηση για την ειδική γίνεται με βάση διαφορετική προκήρυξη και παίρνει άλλον αριθμό πρωτοκόλλου. Λογικά, η απενεργοποίηση της μιας δεν ισχύει και για την άλλη. Για να είσαι όμως εντελώς σίγουρος καλύτερα να επικοινωνήσεις με το υπουργείο να σου απαντήσουν.

σήμερα έκανα απενεργοποίηση της αίτησης γενικής παιδείας και μου είπαν οτι δεν έχει σχέση με την αίτηση ειδικης

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #493 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:23:50 πμ »
"Όσον αφορά την Ειδική Αγωγή χθες, όπως πληροφορηθήκαμε, ολοκληρώθηκε ο έλεγχος των νέων μεταπτυχιακών που δεν είχαν συνάφεια κατά το παρελθόν από την αρμόδια επιτροπή του ΙΕΠ και θα αποστέλλονταν άμεσα τα αποτελέσματα για να ξεκινήσει η διαδικασία έκδοσης των πινάκων.    Υπάρχουν πιέσεις  ώστε να εκδοθούν τελικά οι πίνακες της Ειδικής άμεσα, στις αρχές της εβδομάδας που μας έρχεται ώστε να τηρηθεί και το χρονοδιάγραμμα του Υπουργείου, που κάνει λόγο για προσλήψεις στην Ειδική Εκπαίδευση στις 25-26 Σεπτεμβρίου."
Καλόγηρος Βασίλειος

http://www.news.gr/ellada/ekpaidefsh/article/236746/epi-podos-to-ypoyrgeio-paideias-gia-thn-kalypsh-ton.html

Αν συμβεί κάτι τέτοιο ψηφίζω να μείνουμε με υπηρεσιακό υπουργό..

Με τι κριτήρια δώσανε ή δεν δώσανε συνάφεια ? οεο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:46:37 »

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #494 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:29:11 πμ »
Με τι κριτήρια δώσανε ή δεν δώσανε συνάφεια ? οεο...

Φαντάζομαι με αυτά που ίσχυαν πριν γίνει ο χαμός με το ΙΕΠ.Λογικά σκεπτόμενοι πάντα,γιατί με τίποτα δε μπορείς να είσαι σίγουρος πια..
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #495 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:42:08 πμ »
σήμερα έκανα απενεργοποίηση της αίτησης γενικής παιδείας και μου είπαν οτι δεν έχει σχέση με την αίτηση ειδικης
Συγνωμη ...για την παρεμβαση .αλλα η αναφορα σου για την απενεργοποιηση της αιτηση σου απο τον πινακα γενικης ..με αναγκαζει να επαναφερω το θεμα της μεταφορας προυπηρεσιας απο ειδικη σε γενικη...Θαθελα να μου απαντησει καποιος στο ερωτημα... πως ειναι δυνατον ενας αναπληρωτης ο οποιος κανει απενεργοποιηση της αιτησης του στο πινακα γενικης...σε περιπτωση προσληψεις του στη ειδικη αγωγη να εχει το προνομοιο μεταφορας προυπηρεσιας στη γενικη ...οταν ο ιδιος με την υπογραφη του εχει αποδεχτει οτι δεν θελει να εργαστει στη γενικη...Νομιζω ειναι ενα θεμα σοβαρο και κατα την γνωμη μου και νομικο <νομικος δεν ειμαι>αλλα νομιζω  οτι πρεπει να το δουμε....

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #496 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:45:28 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Πάντως επειδή περιμένω συνάφεια για το μεταπτυχιακό μου ελπίζω να μάθω σύντομα με τι κριτήρια έκριναν αυτό...

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #497 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:47:20 πμ »
Συγνωμη ...για την παρεμβαση .αλλα η αναφορα σου για την απενεργοποιηση της αιτηση σου απο τον πινακα γενικης ..με αναγκαζει να επαναφερω το θεμα της μεταφορας προυπηρεσιας απο ειδικη σε γενικη...Θαθελα να μου απαντησει καποιος στο ερωτημα... πως ειναι δυνατον ενας αναπληρωτης ο οποιος κανει απενεργοποιηση της αιτησης του στο πινακα γενικης...σε περιπτωση προσληψεις του στη ειδικη αγωγη να εχει το προνομοιο μεταφορας προυπηρεσιας στη γενικη ...οταν ο ιδιος με την υπογραφη του εχει αποδεχτει οτι δεν θελει να εργαστει στη γενικη...Νομιζω ειναι ενα θεμα σοβαρο και κατα την γνωμη μου και νομικο <νομικος δεν ειμαι>αλλα νομιζω  οτι πρεπει να το δουμε....
και θα στο ξαναπω, έτσι και αλλάξει αυτό που νομίζω το θέλεις, όλοι θα προτιμήσουν την γενική, οπότε πρόσεχε τι εύχεσαι!!!

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #498 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:56:40 πμ »
και θα στο ξαναπω, έτσι και αλλάξει αυτό που νομίζω το θέλεις, όλοι θα προτιμήσουν την γενική, οπότε πρόσεχε τι εύχεσαι!!!
Φιλε μου εγω οταν αποφασισα να ασχοληθω με αυτο το θεμα ποτε μου δεν το ειδα για προσωπικα μου οφελη...παντοτε θα γραφω το τι ειναι δικαιο και τι αδικο...φυσικα παντα κατα την προσωπικη μου αποψη..

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #499 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 12:02:50 μμ »
Φαντάζομαι με αυτά που ίσχυαν πριν γίνει ο χαμός με το ΙΕΠ.Λογικά σκεπτόμενοι πάντα,γιατί με τίποτα δε μπορείς να είσαι σίγουρος πια..

λογικά θα είναι  είναι ο τίτλος του μτπχ  και το 50% των μαθημάτων να είναι ειδικής

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #500 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 12:16:07 μμ »
σήμερα έκανα απενεργοποίηση της αίτησης γενικής παιδείας και μου είπαν οτι δεν έχει σχέση με την αίτηση ειδικης

Παναγιώτη δεν έπρεπε να περιμένεις τους κυρωμένους για να απενεργοποιήσεις;Πως ξέρεις πως θα σε βάλουν τώρα στους κυρωμένους;Εγώ επειδή και μένα με ενδιαφέρει το θέμα ρώτησα στη δδε Βόλου και μου είπαν να περιμένω τους κυρωμένους και μετά να απενεργοποιήσω την αίτηση.Φυσικά μπορεί να κάνανε και λάθος.Το ρώτησες εσύ αυτό;Αν σε άγχωσα ζητώ συγνώμη.Απλά ρωτάω γιατί εγώ είχα άλλη πληροφόρηση.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #501 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 01:00:38 μμ »
Παναγιώτη δεν έπρεπε να περιμένεις τους κυρωμένους για να απενεργοποιήσεις;Πως ξέρεις πως θα σε βάλουν τώρα στους κυρωμένους;Εγώ επειδή και μένα με ενδιαφέρει το θέμα ρώτησα στη δδε Βόλου και μου είπαν να περιμένω τους κυρωμένους και μετά να απενεργοποιήσω την αίτηση.Φυσικά μπορεί να κάνανε και λάθος.Το ρώτησες εσύ αυτό;Αν σε άγχωσα ζητώ συγνώμη.Απλά ρωτάω γιατί εγώ είχα άλλη πληροφόρηση.

δεν είμαι σίγουρος ότι θα βγει από τον πίνακα... αν κάποιος ξέρει ας μας πει

υπάρχει όμως και η άλλη περίπτωση, πέρσι την ίδια μέρα που βγήκαν οι κυρωμένοι πίνακες (στην ειδική νομίζω) έγιναν και οι προσλήψεις, εκεί πότε θα έκανες αίτηση απενεργοποίησης ?

Αποσυνδεδεμένος triffid

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #502 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 01:46:50 μμ »
σήμερα έκανα απενεργοποίηση της αίτησης γενικής παιδείας και μου είπαν οτι δεν έχει σχέση με την αίτηση ειδικης

Κάπου το έχασα αυτό, μπορείς να με βοηθήσεις; Αν οι δύο αιτήσεις  δεν έχουν σχέση μεταξύ τους, τότε από ποιον πίνακα θα πάρουν τους της ειδικής; Στον πίνακα της γενικής βρίσκονται καθηγητές της ειδικής και αν καλέσουν πρώτα αυτούς της γενικής λογικό δεν είναι να πάρουν και αυτούς της ειδικής που βρίσκονται ψηλά στον γενικό πίνακα;

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #503 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 01:53:23 μμ »
Παναγιώτη δεν έπρεπε να περιμένεις τους κυρωμένους για να απενεργοποιήσεις;Πως ξέρεις πως θα σε βάλουν τώρα στους κυρωμένους;Εγώ επειδή και μένα με ενδιαφέρει το θέμα ρώτησα στη δδε Βόλου και μου είπαν να περιμένω τους κυρωμένους και μετά να απενεργοποιήσω την αίτηση.Φυσικά μπορεί να κάνανε και λάθος.Το ρώτησες εσύ αυτό;Αν σε άγχωσα ζητώ συγνώμη.Απλά ρωτάω γιατί εγώ είχα άλλη πληροφόρηση.

Για ποιο λόγο να περιμένεις τους κυρωμένους, σου εξήγησαν;Και γιατί να είσαι στους κυρωμένους απο΄τη στιγμή που απενεργοποίησες την αίτηση;Αυτός δεν είναι ο στόχος;Να βγεις απο τους πίνακες για να μη σε τραβήξει το σύστημα!Και, όπως λέει ο kinegiros, συχνά βγάζουν τους κυρωμένους και την ίδια μέρα κάνουν και προσλήψεις.Πότε θα προλάβεις να απενεργοποιήσεις;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 484
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.